Лугова Лариса Анатоліївна

посада: Директор Львівської обласної бібліотеки для дітей
адреса: 79008, Львів, вул. Винниченка, 1
телефон: (032) 235-87-48
електронна адреса: lluhova@gmail.com

Почала трудову діяльність у 1975 р. в бібліотеці-філії №22 Львівської МЦБС для дітей, бібліотекарем. Пізніше стала  завідуючою філії. 1983 року закінчила Харківський державний інститут культури (тепер Харківська державна академія культури) за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія» (кваліфікація – бібліотекар-бібліограф). У 1985 р. Ларису Лугову призначають заступником директора Львівської ОДБ, а у 2010 р. -  директором.

Л.Лугова – автор та ініціатор багатьох проектів бібліотеки: «Інтернет для читачів Львівської обласної бібліотеки для дітей» (LEAP-II), програми  «Львів читає дітям», «Малий книжковий Форум», «Навчально – бібліотерапевтичний центр «Ковчег» (програма «Бібліоміст») тощо. За її ініціативою бібліотека почала налагоджувати професійні контакти з публічними бібліотеками Польщі, Польською Спілкою Бібліотек, у 2008 році Львівська обласна бібліотека для дітей стала Асоційованим членом цієї організації, завдяки ініціативі п.Лугової бібліотечні працівники України щороку беруть участь у конференціях Польської Спілки Бібліотек. Л.Лугова є учасником багатьох Міжнародних конференцій, бере активну участь у Міжнародних конференціях у Судаку, конференціях Фонду розвитку Карпатського Єврорегіону, здійснила робочу поїздку по бібліотекам США в складі групи бібліотечних менеджерів Львівщини.

Л.Лугова – автор численних публікацій про діяльність українських бібліотек для дітей, проблеми бібліотечного обслуговування. Їй належать переклади статей про кращий досвід публічних бібліотек Польщі, які публікуються в українських фахових періодичних виданнях.

У 2009 році на звітно-виборних зборах УБА п.Лугову було обрано членом Президії УБА, де вона відповідає за зв’язки з громадськістю.

Як член робочої групи УБА з адвокації бере активну участь у розвитку адвокаційної діяльності бібліотек.

У 2009 році Л.Луговій було присвоєне звання «Заслужений працівник культури України».