Філяк Наталія Миколаївна, Членкиня Президії

Filiak
посада Директор Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка
адреса: 58002, Чернівці, вул. Кобилянської, 47
телефон: (095) 904 81 33
електронна адреса natfilyak@gmail.com

 

Директор Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка, Голова Чернівецького обласного відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація.

З 1987 р. по 1990 р. навчалася в Кам’янець-Подільському культурно-освітньому училищі на бібліотечному відділенні. Здобула червоний диплом за спеціальністю «бібліотекар».

З липня 1990 року, відразу після закінчення навчання, працювала і продовжує працювати в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці, де пройшла шлях від бібліотекаря до директора.

З 1991 р. по 1998 р. без відриву від основної діяльності навчалась в Чернівецькому державному університеті ім. Ю. Федьковича на філологічному відділенні. Здобула спеціальність філолога.

Трудову діяльність розпочала з посади бібліотекаря відділу обробки літератури Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка, згодом – провідний бібліотекар, завідувач відділу абонемента (2009 р.), учений секретар (2014 р.), директор Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка (з 2017 р.).

Була тренером-викладачем кабінету навчання та кваліфікації працівників культури при обласному навчально-методичному центрі культури Буковини.

За сприяння Наталії Філяк при бібліотеці відкрився і успішно запрацював Відкритий університет для дорослих, діяльність якого спрямована на розвиток неформальної освіти дорослого населення (з 2016 р.).

У грудні 2016 року обрана Головою Чернівецького обласного відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація.

2016 рік – лауреат обласної премії ім. Олекси Романця за розвиток краєзнавства, збереження культурної спадщини Буковини.

2019 рік ‒ діяльність Н. Філяк була оцінена Почесною грамотою Міністерства культури України.

Щороку для підтримки молодих активних бібліотекарів області, підвищення їхнього фахового рівня та заохочення до впровадження нових форм і методів роботи Чернівецьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація, яке очолює Н. Філяк, організовує конкурси, переможці якого отримують цінні призи.

Під керівництвом Н. Філяк ЧОУНБ ім. М. Івасюка плідно працює для задоволення запитів користувачів з питань краєзнавства, активно створюється електронна база даних приватної колекції Олекси Романця (http://www/library.cv.ua), електронна база даних «Буковина», які широко використовуються в практиці бібліотечного обслуговування області та за її межами. Для популяризації книги, книговидавництва, читання та підтримки буковинських і українських письменників ЧОУНБ ім. М. Івасюка започаткувала і проводить книжкові фестивалі «БукФест», які отримали широкий резонанс як на Буковині, так і за її межами. У 2021 році бібліотека отримала грант від Буковинського культурного фонду на проведення конкурсу зі створення туристичних маршрутів «Слідами «Букової землі» за романом Марії Матіос «Букова земля», цим самим започаткувавши в області літературний туризм.

Наталія Філяк є відповідальною за випуск серії бібліографічних покажчиків, присвячених знаменним та пам’ятним датам, подіям та видатним буковинцям: краєзнавцям, письменникам, науковцям, громадським діячам, освітянам та ін.