Сеник Лариса Борисівна, Членкиня Президії

Senyk
посада Директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва
адреса: 21100, Вінниця, вул. Соборна, 73
телефон: (067) 432 09 64
електронна адреса

larsen_1@ukr.net

Освіта

У 1986 році закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Є. Корнійчука за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія».

У 2020 році здобула ступінь магістра за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса.

Професійна діяльність

У бібліотечній галузі працює з 1981 року на посадах: бібліотекар районної дитячої бібліотеки; з 1986 року – старший бібліотекар, зав. нотно-музичним відділом Вінницької обласної бібліотеки для дітей ім. І.Я. Франка; з 1993 року – провідний бібліотекар з масової роботи, зав. відділу мистецтв, зав. відділу рідкісних і цінних видань, з 2012 року – заступник директора з основної діяльності Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва. У 2018 році призначена на посаду директора Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва.

Лариса Борисівна – ініціатор комплексу робіт зі збереження книжкових раритетів Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Під її керівництвом в обласній книгозбірні створено відділ рідкісних і цінних видань, організовано роботу зі створення електронних баз даних «Рідкісна книга» та оцифрування цінних краєзнавчих видань. Автор низки статей та наукових досліджень зі збереження, вивчення та популяризації книжкових пам’яток з фондів обласної книгозбірні.Приділяє значну увагу розвитку таких напрямів діяльності бібліотеки як інклюзія, цифровізація, екологічне просвітництво. 

Неодноразово вносила пропозиції до законодавчих документів, державних та регіональних довгострокових цільових програм, концепцій та нормативів, що стосуються розвитку бібліотечної справи.

Лариса Борисівна стала ініціатором утворення та у вересні 2019 року очолила Вінницьке обласне відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація, яке налічує близько 360 членів.

Брала участь у різноманітних заходах Асоціації, зокрема Львівському міжнародному бібліотечному форумі, конференціях, стратегічних сесіях, семінарах, тренінгах.

19 листопада 2021 р. Ларису Борисівну обрано членом Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація.