Лугова Лариса Анатоліївна, Віцепрезидентка

Luhova
посада: Директор Львівської обласної бібліотеки для дітей
адреса: 79008, Львів, вул. Винниченка, 1
телефон: (032) 235-87-48, (067) 680 16 13
електронна адреса: lluhova@gmail.com

Стаж бібліотечної роботи 43 роки. Почала трудову діяльність бібліотекарем в одній з бібліотек-філій Львівської МЦБС для дітей, пізніше стала завідуючою філії. Закінчила Харківський державний інститут культури (тепер Харківська державна академія культури) за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія» (кваліфікація – бібліотекар-бібліограф). У 1985 р. призначена заступником директора Львівської обласної бібліотеки, а у 2010 р. ‒ директором. У 2009 році Л.Луговій було присвоєне звання «Заслужений працівник культури України», нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеню.

Л.Лугова – автор та ініціатор багатьох проєктів бібліотеки: «Інтернет для читачів Львівської обласної бібліотеки для дітей» (LEAP-II), «Малий книжковий Форум», «Навчально – бібліотерапевтичний центр «Ковчег» (програма «Бібліоміст»), проєктів міжнародної співпрації тощо. За її ініціативою бібліотека почала налагоджувати професійні контакти з публічними бібліотеками Польщі, Польською Спілкою Бібліотек, у 2008 році Львівська обласна бібліотека для дітей стала Асоційованим членом цієї організації. Завдяки цій ініціативі бібліотечні працівники України щороку беруть участь у конференціях Польської Спілки Бібліотек, семінарах, форумах, що проводяться польськими колегами, налагоджують нові контакти і починають співпрацювати. Л.Лугова є учасником багатьох міжнародних конференцій, бере активну участь в організації і проведенні Львівського міжнародного бібліотечного форуму, є багаторічним директором Шкіл з адвокації, Літніх та Зимових шкіл молодих бібліотекарів, що організовує ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Л.Лугова – член Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Почесний член Польської спілки бібліотек, автор численних публікацій про діяльність українських бібліотек для дітей, проблеми бібліотечного обслуговування. Їй належать переклади статей про кращий досвід публічних бібліотек Польщі, які публікуються в українських фахових періодичних виданнях.

У 2021 році на Звітно-виборній конференції ВГО Українська бібліотечна асоціація Л.Лугову вп’яте обрано членом Президії, віцепрезиденткою організації. Сфера відповідальності Л.Лугової – міжнародна діяльність і конкурси та відзнаки Української бібліотечної асоціації.

Звіт про діяльність у 2021 році.

Звіт про діяльність у 2020 році.

Звіт про діяльність у 2019 році.

Звіт про діяльність у 2018 році.

Звіт про діяльність у 2017 році.

Звіт про діяльність у 2016 році.