Ковальчук Людмила Iванівна

kov
посада Головний редактор Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва
адреса: 04050, Київ, вул. Тургенівська, 83/85
телефон: (044) 486-50-93
електронна адреса lubibl@ukr.net

Фахівець у галузі бібліотечної справи, заслужений працівник культури України (1982).

У 1964 році закінчила Харківський державний бібліотечний інститут за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія» (бібліотекар-бібліограф вищої кваліфікації).

У цьому ж році була призначена завідувачем бібліотеки імені Лесі Українки.

У 1974 році вперше в Києві на базі цієї бібліотеки поставлено експеримент з централізації мережі державних масових бібліотек Шевченківського району.

Бібліотека стала республіканською базою передового досвіду роботи в нових умовах.

Наказом Головного управління культури Київського міськвиконкому у 1979 році бібліотеку реорганізовано в Центральну міську бібліотеку імені Лесі Українки для дорослих міста Києва (з 1998 року – Публічна бібліотека імені Лесі Українки).

У 1981 році колектив бібліотеки було занесено в республіканську книгу трудової доблесті на Виставці досягнень народного господарства Української РСР.

З 1992 року бібліотека активно впроваджує нові комп’ютерні технології, активізує фандрейзингову діяльність по залученню додаткових джерел фінансування.

Проекти бібліотеки по впровадженню нових технологій на конкурсній основі здобули фінансову підтримку Посольства США в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», Інституту відкритого суспільства в місті Будапешті, інших благодійних фондів.

У 1982 році Ковальчук Л.І. присвоєно звання «Заслужений працівник культури України».

За успіхи в роботі, надання киянам високого рівня бібліотечних послуг Л.І. Ковальчук нагороджена орденами «Знак пошани» (1976 р.), Трудового Червоного Прапора (1986 р.), княгині Ольги III ступеня (2000 р.), Великого князя Володимира (2007 р.), ювілейною медаллю «Двадцять років незалежності України», була переможцем у конкурсі «Жінка року – 99» у номінації «Працівник культури». За проявлений патріотизм та бездоганне служіння Україні нагороджена зіркою «Патріот України».

15 років була депутатом Шевченківської районної ради м. Києва. Очолювала комісію з питань культури.

Людмила Іванівна є членом колегії Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), головою Ради директорів публічних бібліотек міста Києва.

З 1995 рокує є членом Української бібліотечної асоціації. Неодноразово обиралась віце-президентом УБА, відповідала за питання соціального захисту бібліотек та їх працівників.

Нею були внесені зміни до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (стаття 14 про заборону приватизації бібліотек та стаття 27 про заборону переміщення бібліотек без надання рівноцінного упорядкованого приміщення), а також до Закону України «Про порядок закупівлі товарів, робіт та послуг».

На звернення до прем’єр-міністра України з 2010 року було відновлено фінансування державної програми «Українська книга».

Брала активну участь в заходах по захисту приміщень бібліотек, у вирішенні інших проблем.

18 листопада 2015 року Людмилу Іванівну Ковальчук обрано віце-президентом Української бібліотечної асоціації.