Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Секція університетських бібліотек УБА об’єднує працівників бібліотек вищих навчальних закладів України 3 та 4 рівня акредитації та надає своїм членам широкі можливості у обміні досвідом та ідеями, сприяє організації спільних акцій, дій та конкретних кроків задля розвитку бібліотечно-інформаційної діяльності на підтримку академічної та дослідницької діяльності університетів, розвитку науки та освіти в Україні в цілому.

Секція УБА об’єднує працівників шкільних бібліотек, які є найбільшою складовою бібліотечної системи України; надає своїм членам широкі можливості професійного зростання у навчанні, обміні досвідом та ідеями; сприяє організації спільних акцій, дій та конкретних кроків задля розвитку бібліотечно-інформаційної діяльності шкільних бібліотек, які сьогодні стають одним з вагомих факторів досягнення високої якості освіти, центром навчально-виховного процесу, а також ресурсним інноваційним майданчиком для школярів та вчителів.

В роботі секції беруть участь директори та спеціалісти ЦБС України, зацікавлені в удосконаленні форм і методів обслуговування читачів масових бібліотек.

Секція надає своїм членам широкі можливості професійного зростання у навчанні, обміні досвідом та ідеями, сприяє організації спільних акцій, дій та конкретних кроків для розвитку бібліотечно-інформаційної діяльності медичних бібліотек на підтримку медичної галузі та охорони здоров'я в Україні.

Адвокація є одним з пріоритетних напрямів діяльності УБА. Це організовані зусилля, спрямовані на системні і незворотні зміни в оточуючому середовищі; захист і представництво інтересів іншого.

Обмін професійною інформацією з питань обслуговування людей з вадами здоров’я у бібліотеках і надання їм послуг з використанням новітніх технологіях через конференції, семінари, форуми.

Секція з бібліотечно-інформаційної освіти створена за ініціативи круглих столів з бібліотечно-інформаційної освіти, що проводились в рамках щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції УБА (Київ, листопад 2014 р.) та 5-ї Всеукраїнської науково-практичної конференції з безперервної  бібліотечно-інформаційної освіти (смт. Славське, лютий 2015 р.)

Затверджена Президією УБА 23.03.2015 р.

12 грудня 2012 р. відбулась он-лайн конференція в соціальній мережі Facebook, ініційована членом Президії УБА Вірстюком М., в якій взяли участь 15 молодих бібліотекарів з різних областей України. За результатами онлайн-зустрічі була створена Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.

У роботі секції беруть участь директори обласних універсальних наукових бібліотек. Основне завдання секції – зміцнення іміджу обласних універсальних наукових бібліотек.

18 листопада, з метою відновити роботу студентської секції Української бібліотечної асоціації, ініціативна група студентів КНУКіМ, кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи відвідала Міжнародну науково-практичну конференцію «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України», яка відбулася у науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

13.02.2013 р. відбулося перше засідання робочої групи УБА з етики, яка розпочинає роботу над проектом нової редакції Кодексу етики бібліотекаря та збирання пропозицій стосовно цього.

Робоча група з електронних книг розпочинає роботу над пілотним проектом «Електронна книга у бібліотеці».

25 лютого 2014 р. було створено та пройшло перше засідання робочої групи УБА «швидкого реагування» на загострення кризи управління галуззю

У 2009 році Об’єднаним керівним комітетом (JSC) із розвитку RDA розроблено RDA (Resource Description and Access - Опис ресурсу та доступ) - нові правила каталогізації для цифрового середовища (насамперед, для електронних каталогів бібліотек). Протягом останніх років RDA активно поширюється та впроваджується не лише в англомовних, а й у багатьох інших європейських країнах. Переклад, адаптація та впровадження RDA в Україні є важливою умовою інтеграції українських бібліотек у світове професійне та інформаційне середовище.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum