Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА
dovula
дата створення: 2001
кількість членів: 259
керівник: Мельник Людмила Михайлівна
адреса: 84331, вул. Марії Приймаченко, 16, кім. 3, м. Краматорськ
телефон: (06264) 3-71-43
електронна адреса: library@krm.net.ua

 

 

З березня 2017 р. відновило свою діяльність Донецьке обласне відділення Української бібліотечної асоціації.

Офіційно воно іменується як Громадська організація «Донецьке обласне відділення Української бібліотечної асоціації» (ГО «ДОВ УБА»). Прийнято та затверджено новий регламентуючий документ – Положення про ГО «ДОВ УБА» у новій редакції згідно з вимогами Закону України «Про громадські об’єднання» та вимогами п. 4 ст. 133 Податкового кодексу України. Нове місцезнаходження Донецького обласного відділення УБА – м. Краматорськ Донецької області, вул. Марії Приймаченко, 16, 84331. Контакти: тел.: (06264) 3-71-43, електронна адреса: library@krm.net.ua

Головою відділення обрано Мельник Людмилу Михайлівну, заступника директора з основної діяльності Центральної міської публічної бібліотеки (ЦМПБ) м. Краматорська. До складу президії відділення увійшли:

 • Помоз Олена Григорівна, директор ЦМПБ м. Краматорська;
 • Лата Тетяна Іванівна, директор ЦБС Волноваського району;
 • Мамедова Лариса Миколаївна, директор ЦБС м. Слов’янськ;
 • Романченко Тетяна Олексіївна, директор ЦБС м. Дружківка;
 • Оратовська Тетяна Володимирівна, директор ЦБС м. Костянтинівка;
 • Бєлєнко Тетяна Миколаївна, директор ЦБС м. Бахмут;
 • Осипова Тетяна Іванівна, директор ЦБС м. Лиман;
 • Луценко Лілія Якимівна, директор Слов’янської РЦБС.

На засіданні президії відділення щорічно затверджуються плани  роботи ГО «ДОВ УБА» на поточний рік, звіти про діяльність за визначений період, прийняті рішення оформлюються відповідними протоколами, затверджуються Положення про заплановані конкурси тощо.

Основні пріоритети діяльності ГО «ДОВ УБА»:

 • Моніторинг бібліотечної мережі Донецької області у зв’язку зі створенням ОТГ (об’єднаних територіальних громад) та аналіз діяльності публічних бібліотек.
 • Участь у громадських обговореннях.
 • Проведення маркетингових досліджень з метою вивчення думки місцевої громади для подальшого інноваційного розвитку бібліотечних закладів.
 • Забезпечення бібліотек кваліфікованими кадрами, розвиток професійної компетентності бібліотекарів через розбудову безперервної освіти, особливо в районних ЦБС та в ОТГ.
 • Підтримка фахівців області щодо їхньої  участі у загальноукраїнських заходах, організованих ВГО УБА.
 • Методичне забезпечення усіх напрямів діяльності бібліотек області.
 • Залучення до лав регіонального відділення УБА бібліотечних працівників міст, районних центрів, сільської місцевості, у т. ч. і ОТГ.

Члени регіонального відділення приймають безпосередню участь в організації і проведенні загальнообласних заходів з підвищення кваліфікації бібліотекарів, з розвитку публічних бібліотек та оцінки їхньої діяльності громадами Донецької області. Це такі:  круглий стіл «Розвиток бібліотечної справи в Донецькій області» (в рамках проведення консультацій з громадськістю); обласні  конкурси «Бібліотека – центр розвитку місцевої громади» (серед сільських бібліотек) та «Краща бібліотека року - 2018»; тренінг для бібліотекарів районних та сільських бібліотек «Фандрейзинг та проектний менеджмент для сільських бібліотек»; проблемно-цільовий семінар «Дитячі бібліотеки Донеччини: різноманітність форм діяльності та єдність цілей»; обласний семінар «Розвиток бібліотек в умовах реал-тайму: проекція на майбутнє»; міні-опитування «Дитяча бібліотека області: якою ми її бачимо?», опитування «Бібліотеки в житті громадян: інформаційний простір, сучасні послуги, перспективи розвитку» та анкетування «Що читає молодь?»  здійснено в он-лайн режимі через сайт ЦМПБ м. Краматорська.

На конкурсній основі розроблено логотип ГО «ДОВ УБА». Розміщено рубрику «ГО «ДОВ УБА» на сайті ЦМПБ м. Краматорська www.lib-krm.org , де публікуються матеріали про діяльність регіонального відділення.

Членами ГО «ДОВ УБА» на сьогодні (по результатам 1 кв. 2019 року)стали 135 бібліотечних працівників області. Активність виявили такі ЦБС та РЦБС: Волноваський район, м. Добропілля, м. Лиман, м. Слов’янськ, м. Краматорськ, Покровський район, Соледарська ОТГ.

Запрошуємо усіх бібліотекарів Донецької області підтримати діяльність нашого обласного відділення УБА, стати його активними членами!


 

План роботи відділення на 2019 рік - тут

Звіт про діяльність відділення у 2018 році - тут

 

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum