Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

MainPhoto
Телефон: +38 (0472) 35-52-29,+38 (0472) 37-30-92
Електронна адреса: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua
Вебсайт: http://biblioteka.cdu.edu.ua/
Поштова адреса 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22
Директор Голиш Григорій Михайлович

 

 

Бібліотека заснована у 1921 р. До послуг користувачів 4 абонементи, 7 читальних залів на 500 місць, 23 ПК для користувачів, віртуальна довідка, електронна доставка документів, безкоштовний доступ до Інтернет та Wi-Fi. Фонд бібліотеки становить 705 тис. примірників.

IMG 20200624 101741-01 2

Сьогодні наукова бібліотека є розгалуженим і багатофункціональним науково–методичним комплексом. У структурі бібліотеки налічується 7 відділів. Чільне місце належить відділу комплектування та обліку літератури, який очолює Барановська Марина Миколаївна. Фонди бібліотеки становлять понад 705 тис. примірників книг та періодичних видань. Лише навчальної літератури налічується 230 тис. примірників.

Бібліотека має власні видання: інформаційні бюлетені "Книжкова скарбниця", "E-Library", "Відгомін". З 2006 р. науковою бібліотекою було започатковано серію біобібліографічних покажчиків «Бібліографія праць вчених Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького». Ініціатором їхнього видання та укладачем стала вчений секретар бібліотеки, кандидат історичних наук Оксана Захарівна Медалієва. У їхньому виданні взяли участь й інші працівники бібліотеки та вчені університету. Згодом побачать світ нові видання бібліотеки: тематичні, бібліографічні покажчики до знаменних подій в літературному та культурному житті, науково-популярні видання тощо.

Запорукою успішної роботи наукової бібліотеки є професіоналізм та високий рівень відповідальності за доручену справу працівників бібліотеки. Нині кадровий штат бібліотеки становить 53 працівники: 43 з них мають вищу освіту, 10 – середню спеціальну, 50% працівників працюють більше 20 років. З жовтня 2008 р. трудовий колектив очолює кандидат історичних наук, доцент, член Національної спілки журналістів Григорій Михайлович Голиш. Його заступником з наукової роботи є Вікторія Володимирівна Пономаренко.

Працівники наукової бібліотеки з оптимізмом дивляться в майбутнє. Головні пріоритети своєї діяльності вони вбачають у тому, щоб йти в ногу з швидкоплинним, інформаційно стрімким життям та в постійному поліпшенні рівня обслуговування викладачів і студентів задля подальшого поступу університету на європейських освітніх обширах. Перспективи розвитку наукової бібліотеки університету пов’язані із забезпеченням широкого доступу користувачів до світових інформаційних ресурсів, удосконалення інформаційного забезпечення науково–педагогічних працівників та студентів, впровадження автоматизованої видачі літератури та інноваційних комп’ютерних технологій, корпоративної взаємодії з бібліотечними закладами університетів України, а також далекого та близького зарубіжжя.