Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

logo-library
поштова адреса: 40006, м. Дніпропетровськ, вул. Ю. Савченка, 10
телефон: +38 (056) 770-57-32
електронна адреса: library@libr.dp.ua
вебсайт: www.libr.dp.ua
директор: Тітова Надія Миколаївна

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека заснована 9 (за новим стилем 22) травня 1834  року  як губернська публічна бібліотека. За змістом фонд бібліотеки – універсальний, загальна кількість якого складає більше 3 мільйонів документів. Бібліотека відповідає за вичерпне формування і збереження краєзнавчої літератури та місцевих видань. Має рідкісні видання минулих століть про Катеринослав і Катеринославську губернію, місцеві періодичні видання, починаючи з окремих періодичних видань ХІХ ст.

IMG 001

Вагома частина фонду ДОУНБ – патентна та нормативно-технічна документація, реферативні видання центрів науково-технічної інформації. Більше 2 тис. назв періодичних видань з 1943 року і до сьогодні. Література 89 мовами світу. Основні види діяльності: бібліотечне та інформаційне  обслуговування користувачів, соціокультурна і популяризаторська діяльність, науково-дослідна робота у галузі бібліотекознавства та бібліографії.

У бібліотеці автоматизовані  основні технологічні процеси, пов'язані з комплектуванням, обробкою видань і інформаційним обслуговуванням читачів. Функціонують системи автоматизованого замовлення й автоматизованої книговидачі, індивідуальної розсилки інформації й формування статистичних даних бібліотеки. Створений електронний Імідж-Каталог на весь фонд бібліотеки (1млн. 645 тис записів), який доступний не тільки із внутрішньої мережі, але й із сайту бібліотеки. Бібліотека розвивається як інформаційний центр, має корпоративну комп’ютерну мережу, всього 245 комп’ютерів. Для користувачів створено 184 АРМи (автоматизованих робочих місця) з виходом до Інтернет-мережі. З 2000 року діє власний веб-сайт: http://www.libr.dp.ua.

фото6

За рік загальна кількість читачів складає 50-52 тисяч, які відвідують бібліотеку біля 300 тис. разів і отримують більше 2  млн. документів.

Щорічно готується календар знаменних та пам’ятних дат «Моє Придніпров’я» (з 1972 р.), видаються науково-допоміжні та рекомендаційні бібліографічні посібники переважно краєзнавчої тематики.

фото10

Для користувачів відкриті інформаційно-ресурсні центри: Центр правової інформації (2004 р.), Інформаційно-консультаційний центр з інтелектуальної власності (1975 р.), Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» (2004 р.), Центр художньої літератури (2004 р.), Канадсько-Український Бібліотечний Центр (2000 р.), Тренінговий центр (2010), Центр слов’янської писемності та культури (2010 р.), Центр Європейської інформації (2006).

У 2013 році бібліотека отримала почесне  звання «Бібліотека року», стала переможцем Всеукраїнського конкурсу електронних каталогів на сайтах бібліотек України.

Концептуальна ідея:

Інтереси і потреби своїх користувачів бібліотека ставить у центрі уваги. Мета бібліотеки – поетапне становлення її як науково-інформаційного центру, центру з координації і кооперації інформаційних ресурсів і надання їх широкому загалу користувачів. Інформація, якою володіє ДОУНБ, має стати найважливішим стратегічним ресурсомрозвитку області.