Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

поштова адреса: | 40006, м. Дніпропетровськ, вул. Ю. Савченка, 10 |
телефон: | +38 (056) 770-57-32 |
електронна адреса: | library@libr.dp.ua |
вебсайт: | www.libr.dp.ua |
директор: | Тітова Надія Миколаївна |
Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека заснована 9 (за новим стилем 22) травня 1834 року як губернська публічна бібліотека. За змістом фонд бібліотеки – універсальний, загальна кількість якого складає більше 3 мільйонів документів. Бібліотека відповідає за вичерпне формування і збереження краєзнавчої літератури та місцевих видань. Має рідкісні видання минулих століть про Катеринослав і Катеринославську губернію, місцеві періодичні видання, починаючи з окремих періодичних видань ХІХ ст.
Вагома частина фонду ДОУНБ – патентна та нормативно-технічна документація, реферативні видання центрів науково-технічної інформації. Більше 2 тис. назв періодичних видань з 1943 року і до сьогодні. Література 89 мовами світу. Основні види діяльності: бібліотечне та інформаційне обслуговування користувачів, соціокультурна і популяризаторська діяльність, науково-дослідна робота у галузі бібліотекознавства та бібліографії.
У бібліотеці автоматизовані основні технологічні процеси, пов'язані з комплектуванням, обробкою видань і інформаційним обслуговуванням читачів. Функціонують системи автоматизованого замовлення й автоматизованої книговидачі, індивідуальної розсилки інформації й формування статистичних даних бібліотеки. Створений електронний Імідж-Каталог на весь фонд бібліотеки (1млн. 645 тис записів), який доступний не тільки із внутрішньої мережі, але й із сайту бібліотеки. Бібліотека розвивається як інформаційний центр, має корпоративну комп’ютерну мережу, всього 245 комп’ютерів. Для користувачів створено 184 АРМи (автоматизованих робочих місця) з виходом до Інтернет-мережі. З 2000 року діє власний веб-сайт: http://www.libr.dp.ua.
За рік загальна кількість читачів складає 50-52 тисяч, які відвідують бібліотеку біля 300 тис. разів і отримують більше 2 млн. документів.
Щорічно готується календар знаменних та пам’ятних дат «Моє Придніпров’я» (з 1972 р.), видаються науково-допоміжні та рекомендаційні бібліографічні посібники переважно краєзнавчої тематики.
Для користувачів відкриті інформаційно-ресурсні центри: Центр правової інформації (2004 р.), Інформаційно-консультаційний центр з інтелектуальної власності (1975 р.), Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку» (2004 р.), Центр художньої літератури (2004 р.), Канадсько-Український Бібліотечний Центр (2000 р.), Тренінговий центр (2010), Центр слов’янської писемності та культури (2010 р.), Центр Європейської інформації (2006).
У 2013 році бібліотека отримала почесне звання «Бібліотека року», стала переможцем Всеукраїнського конкурсу електронних каталогів на сайтах бібліотек України.
Концептуальна ідея:
Інтереси і потреби своїх користувачів бібліотека ставить у центрі уваги. Мета бібліотеки – поетапне становлення її як науково-інформаційного центру, центру з координації і кооперації інформаційних ресурсів і надання їх широкому загалу користувачів. Інформація, якою володіє ДОУНБ, має стати найважливішим стратегічним ресурсомрозвитку області.