Дніпропетровська бібліотечна асоціація

ДБА
адреса: 40006, м. Дніпропетровськ, вул. Ю.Савченко, 10
телефон: +38 (056) 42-31-19
електронна адреса: library@libr.dp.uatitova@libr.dp.ua
вебсайт: www.libr.dp.ua

Дніпропетровська бібліотечна асоціація (ДБА) створена в 1996 році. Поділяючи ідеї розвитку суспільної місії бібліотек та перетворення їх у потужні інформаційно-сервісні та комунікативні центри, ДБА ставить на меті поширення партнерських зв’язків між бібліотеками та іншими установами, націленими на підвищення культурно-просвітницького рівня та інформаційно-бібліотечного забезпечення місцевих громад, активізацію участі окремих бібліотек та централізованих бібліотечних систем в написанні проектів та отримання грантів від благодійних фондів, зокрема, програми «Бібліоміст».

IMG 003

IMG 004

В 2011-2013 рр. члени ДБА активно підтримали і реалізували ініціативу Української бібліотечної асоціації про проведення Всеукраїнського дня бібліотек у новому форматі. В містах, районах та селах щорічно проходять флеш-моби у підтримку книги та бібліотеки, проводяться цікаві піар-кампанії в місцевих ЗМІ, темою яких стають інноваційні зміни, що відбуваються в бібліотеках області. Апогеєм свята став бенефіс-презентація «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення», який щорічно проводиться у міському парку ім. Лазаря Глоби і отримує схвальну оцінку всіх учасників і гостей. Цей захід дозволяє зібрати різні бібліотеки в один час і в одному місці, дає нагоду продемонструвати унікальні можливості сучасної бібліотеки.

фото5

Ще одна акція, яка з успіхом була проведена в нашій області при сприянні Дніпропетровської бібліотечної асоціації та головної бібліотеки регіону – це регіональний конкурс молодих бібліотекарів «Бібліопані».
З 2013 р. наша бібліотечна асоціація стала ініціатором по проведенню в усіх бібліотеках області щорічних тематичних регіональних кампаній в межах програми «Читаємо разом».
В 2013 році Правлінням ДБА було затверджене Положення про Почесну відзнаку «За розвиток бібліотечної справи регіону», яка встановлена з метою підтримки успішної діяльності найбільш авторитетних, творчих бібліотечних працівників області, які досягли визначних результатів у роботі.

Приєднавшись до професійного громадського руху, ставши членом Дніпропетровської бібліотечної асоціації, кожен отримав більше можливостей для професійного становлення і творчого розвитку. «Viribus unitis!» - «Сила в єдності!» - просте правило, виконуючи яке, можна досягти успіху в будь-якій справі.