Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

З 14 по 18 листопада та з 28 листопада по 2 грудня 2011 року в ГТЦ на базі Інституту післядипломної освіти НАКККіМ пройшло навчання тренерів тренінгових центрів (ТЦ) з проблеми «Адвокація: представлення інтересів бібліотек». Учасниками навчання були тренери регіональних тренінгових центрів (РТЦ), що створені при ОУНБ в усіх регіонах України, а також майбутні тренери з цієї проблеми як РТЦ так і ГТЦ.

Тренерами з проблеми були: автор-розробник курсу В.В. Загуменна, тренери ГТЦ С.І. Барабаш, Я.О. Хіміч, І.О. Шевченко, а також спеціаліст з адвокації Програми «Бібліоміст» Владислав Кучереносов.

Під час навчання розглядалися питання «Основні методичні засади проведення навчання з проблеми «Адвокація: представлення інтересів бібліотек» (мотивація учасників, залучення до співпраці, інтерактивні методи навчання тощо)», Методика викладання тем «Сутність та зміст поняття «адвокація», «Досвід адвокаційної діяльності бібліотек світу», «Досвід адвокаційної діяльності бібліотек України», Роль УБА у відстоюванні та захисті інтересів бібліотек» тощо.

Багато уваги було приділено практичний роботі, зокрема, для роботи в малих групах були запропоновані наступні питання «Визначення теми та мети адвокаційної кампанії», «Аналіз цільових аудиторій та методів роботи з ними, «Ставлення до бібліотеки та розбудова партнерств», «Медіа адвокація: розробка ключового повідомлення», «Медіа-адвокація: підготовка історії успіху та планування медіа кампанії», «Управління адвокаційною групою. Моніторинг  та оцінка результатів»

Під час проведення тренінгів також відбувся одноденний семінар «Роль бібліотек у розвитку громади» (тренери О.Башун та Я.Хіміч). Семінар дозволив докладніше зосередитися на питаннях «Бібліотека і місцева громада: шляхи взаємодії», «Бібліотека як центр соціальної активності», «Громадські слухання як форма соціального партнерства з громадою», «Соціальне партнерство як механізм взаємодії бібліотеки і соціуму», «Роль угод про соціальне партнерство та етика комунікацій з партнерами» тощо.

Окремо було приділено увагу й питанням «Основи лідерства і його значення для соціального партнерства», «Технологія створення команд і командний підхід щодо прийняття управлінських рішень та ініціатив співпраці з громадами», «Практика командної роботи». Значний тонус навчанню надавало й використання інтерактивних методів, про що наголосили у своїх відгуках учасники.

Див. фото

instruction

Членський квиток УБА

fakeNews Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum

Найближчі події

29.05.2019 / Тренінг “Онлайн-сервіси для створення візуального контенту”, 29.05.2019, м. Київ
18.06.2019 / VII Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 18-22.06.2019, м. Світловодськ Кіровоградської обл.
18.06.2019 / Науково-практична інтернет-конференція «Використання інструментів веб-технологій як основа розширення бібліотечних on-line послуг у формуванні сучасного іміджу бібліотеки», 18-25.06.2019
19.06.2019 / Міжнародна науково-практична конференція «Наукова еволюція досліджень бібліо-інформаційної ноосфери», 19 - 21 червня 2019 р. , м. Одеса
21.06.2019 / Освітній тренінг «Бібліотека в пошуку нових ідей» для бібліотекарів з Донецької та Луганської обл., 21-23.06.2019 р., м.Дніпро
24.09.2019 / Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки та музеї в сучасному освітньому і соціокультурному середовищі: збереження традицій та перспективи розвитку», 24-26 вересня 2019 р., Мінськ, Республіка Білорусь