Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

За проектом Головного тренінгового центру для бібліотекарів (ГТЦ) 25.02-28.02.2014 р. у смт. Славське Львівської області планується проведення Всеукраїнської конференції для тренерів та координаторів тренінгових центрів (ТЦ), директорів ОУНБ «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги».

Для відбору учасників Конференції та складання програми, просимо директорів ОУНБ, координаторів та тренерів регіональних тренінгових центрів (РТЦ) заповнити «Анкету учасника». Заповнену анкету учасника слід надіслати на адресу yakhim@ukr.net  Ярославі Хіміч до 30 січня 2013 року.

Надсилаючи заповнену анкету, у темі повідомлення вкажіть «анкета на Славське 2014», зверніть увагу і на назву ф...

Під час тренінгу учасники дискутували щодо інтерактивну у  презентаціях по курсах з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників та практично випробовували можливості дошки, відпрацьовували навички створення презентацій для дошки panaboard.

Див. фото

18 липня 2013 року на базі ГТЦ відбувся тренінг для тренерів регіональних тренінгових центрів (РТЦ) та головного тренінгового центру (ГТЦ), «Можливості використання інтерактивної дошки».

Участь в тренінгу взяли представники 11 Регіональних тренінгових центрів (РТЦ) – Вінницького, Донецького, Кіровоградського, Луганського, Львівського, Миколаївського, Рівненського, Тернопільського, Харківського, Хмельницького, та тренери ГТЦ, які стали переможцями відповідного конкурсу програми "Бібліоміст".

Тренер - представник фірми «Panasonic» Волинець Максим, надав детальні інструкції щодо використання смарт-дошок та показав програмні можливості щодо створення навчальних курсів.

Див. фото

17 та 19 липня 2013 року на базі ГТЦ відбулися два тренінги за проектом «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» для бібліотекарів Білоцерківського, Бородянського, Броварського, Іванківського, Бориспільського та Володарського районів Київської області.

Ініціатор проекту – програма «Бібліоміст». Виконавець – Українська бібліотечна асоціація спільно з ГТЦ.

Завдання тренінгу: надати працівникам бібліотек знання з таких понять як е-урядування, е-уряд, е-демократія, е-послуги; ознайомити їх з наявними Інтернет ресурсами з даної тематики.

Тренери: Сошинська Ярослава Євгенівна, Хіміч Ярослава Олегівна

Див. фото

Увага! Відбір учасників на Всеукраїнську конференцію «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги», що відбудеться 26.02-01.03.2013, смт. Славське, Львівська обл. завершено! Вітаємо майбутніх учасників! Чекаємо на зустріч та готуємося до активної і продуктивної роботи!

З 04 по 08 лютого 2013 року в ГТЦ пройшли навчання 2 групи викладачів бібліотечних дисциплін ВНЗ І – IV р.а

Тематика навчання: «Методика та зміст викладання бібліотечних дисциплін з урахуванням сучасних підходів до Європейської освіти».

Під час навчання викладачі ознайомилися з сучасними підходами до методики викладання та змісту бібліотечних дисциплін. Зокрема, провідні тренери та автори розробники програм підвищення кваліфікації бібліотекарів ГТЦ зупинилися на методиці викладання та змістовній складовій модулів 1- 6:

·       Основи роботи в інтернеті для бібліотечних працівників (Хіміч Я.О., Шевченко І.О.)

·        Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та інтернету в бібліотеці (Шевченко І.О.)

·   ...

З 21 по 25 січня 2013 року в ГТЦ пройшли навчання 2 групи викладачів бібліотечних дисциплін ВНЗ І – IV р.а

Тематика навчання: «Методика та зміст викладання бібліотечних дисциплін з урахуванням сучасних підходів до Європейської освіти».

Під час навчання викладачі ознайомилися з сучасними підходами до методики викладання та змісту бібліотечних дисциплін. Зокрема, провідні тренери та автори розробники програм підвищення кваліфікації бібліотекарів ГТЦ зупинилися на методиці викладання та змістовній складовій модулів 1- 6:

Основи роботи в інтернеті для бібліотечних працівників (Хіміч Я.О., Шевченко І.О.)

Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та інтернету в бібліотеці (Шевченко І.О.)

Інноваційні зміни в бібліотеці н...

За проектом Головного тренінгового центру для бібліотекарів (ГТЦ) 26.02-01.03.2013 р. у смт. Славське Львівської області планується проведення Всеукраїнської конференції для тренерів та координаторів тренінгових центрів (ТЦ) «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги».

Детальніше...

У грудні 2012 року в ГТЦ пройшли тренінг семінари для тьюторів дистанційних курсів

4 – 5 грудня 2012 року - тренінг-семінар для тьюторів РТЦ «Методика викладання дистанційного курсу «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці» (модуль 2)»

13 – 14 грудня 2012 року - тренінг-семінар для тьюторів РТЦ «Методика викладання дистанційного курсу «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек» (модуль 3)»

Під час тренінг-семінарів були теоретично розглянуті та практично відпрацьовані питання впровадження дистанційного навчання у діяльність РТЦ, зокрема:

Можливості системи moodle (на прикладі сайту ГТЦ  (e-osvita.org.ua).

Завдання та можливості роботи в дистанційному середовищі тьютора.

Основні опції та інструменти роботи з курсом.

Питання організації дистанційного навчання (як формувати групу, мотиву...

Учасниками навчання, крім бібліотекарів, переможців 3 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» - 5 осіб, що вже пройшли у ГТЦ навчання з проблем «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників» (1 модуль) та «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці» (2 модуль) були й інші бібліотекарі Іванівського району. Загалом – 20 осіб.

Учасники навчання розглянули проблеми «Інноваційні механізми розвитку бібліотек, стратегічне планування в бібліотеках», «Фандрейзинг як джерело додаткового фінансування бібліотек», «Програмний і проектний підходи до розвитку бібліотечної сфери», «Основи лідерства та командного підходу в кадровому менеджменті», «Маркетинг як частина управлінської діяльності. Функції маркетингу в бібліотечній сфері», «Класифікація інформаційних продуктів, послуг бібліотек з переорієнтацією на серсвісність обслуговування», «Адвокація як система захисту інтересів бібліотек, бібліотечн...

Учасниками навчання були бібліотекарі Київської області (філіали МЦБС м. Бориспіль та Іванівський р-н), переможці 3 раунду конкурсу програми «Бібліоміст». Серед тем навчання: «Роль Інтернету у глобалізації інформаційного простру та проблеми вільного доступу до інформації», «Інтернет–доступ як бібліотечна послуга», «Інтелектуальна власність та авторське право в Інтернеті: відповідальність бібліотеки і бібліотекаря», «Інформаційні ресурси Інтернету. Критерії оцінки інформаційних ресурсів Інтернет», «Бібліотечні ресурси Інтернет. Веб-сайт бібліотеки – призначення, вимоги» тощо.

Крім лекційних та практичних занять, що проходили безпосередньо у комп’ютерному класі ГТЦ, учасникам навчання були запропоновані й виїзні заняття, зокрема, бібліотекарі мали змогу ознайомитися з діяльністю Інтернет центру Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м.Києва та з процесами автоматизації в Національній історичній бібліотеці України.

Тренерами з проблеми були Мороз Г.М., Пашков О.М., Ч...

Мета тренінгу – всебічне ознайомлення адміністраторів сайтів дистанційного навчання РТЦ з технічними можливостями дистанційної платформи, для ефективного використання дистанційного навчання при РТЦ.

Серед тем, що розглядалися: «Загальна інформація про систему moodle, керування сайтом», «Основні інструменти роботи з курсом», «Глобальні налаштування, автоматичне створення резервної копії всіх курсів, резервування/відновлення курсу, оновлення системи», «Робота з тюторами дистанційних курсів в РТЦ».

Тренерами з проблеми були: Лойко Р.Р. (технічна складова) та Хіміч Я.О. (організаційні питання).

Див. фото

Мета тренінгу – ознайомлення учасників навчання з можливостями проектної діяльності для бібліотек і бібліотекарів, стимулювання до написання та реалізації проектів, участі в конкурсах програми «Бібліоміст».

Оскільки, на час проведення тренінгу, програмою «Бібліоміст» було оголошено новий - четвертий раунд конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до інтернету», то програма тренінг-семінару передбачала насамперед, ознайомлення з матеріалами сайту програми «Бібліоміст» - «Який конкурс підходить для моєї бібліотеки? Умови конкурсу та інструкції по заповненню заявки тощо».

Працюючи в малих групах, учасники навчання на практиці розбирали питання, пов’язані з ключовими складовими проекту: обґрунтування потреби, завдання та цільові групи, план реалізації нових послуг, популяризація нових послуг, очікуванні результати тощо».

Серед тем, що розглядалися під час навчання також були «Менеджмент та моніторинг проекту бібліотеки. Що необхідн...

ГТЦ на базі Міської централізованої бібліотечної системи (МЦБС), м. Бориспіль пройшло навчання для переможців 3 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» - бібліотекарів МЦБС м. Бориспіль, Бориспільської міської дитячої бібліотеки та бібліотеки-філії мікрорайону Бориспільський, а також бібліотекарів Васильківського р-ну Київської області, з проблеми «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек»

Учасники навчання розглянули таки питання як «Інноваційні механізми розвитку бібліотек, стратегічне планування в бібліотеках», «Маркетинг як частина управлінської діяльності. Функції маркетингу в бібліотечній сфері», «Класифікація інформаційних продуктів, послуг бібліотек з переорієнтацією на серсвісність обслуговування», «Фандрейзинг як джерело додаткового фінансування бібліотек», «Програмний і проектний підходи до розвитку бібліотечної сфери», «Основи лідерства та командного підходу в кадровому менеджменті», «Адвокація як...

Учасники навчання - бібліотекарі Київської області, переможці 3 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» (МЦБС м. Бориспіль та Васильківського р-ну).

Серед тем навчання: «Роль Інтернету у глобалізації інформаційного простру та проблеми вільного доступу до інформації», «Інтернет–доступ як бібліотечна послуга», «Інтелектуальна власність та авторське право в Інтернеті: відповідальність бібліотеки і бібліотекаря», «Інформаційні ресурси Інтернету. Критерії оцінки інформаційних ресурсів Інтернет», «Бібліотечні ресурси Інтернет. Веб-сайт бібліотеки – призначення, вимоги» тощо.

Крім лекційних та практичних занять, що проходили безпосередньо у комп’ютерному класі ГТЦ, учасникам навчання були запропоновані й виїзні заняття, зокрема, бібліотекарі мали змогу ознайомитися з діяльністю Інтернет центру Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м.Києва та побувати у інформаційно-ресурсному центрі Посольства США в Україні.

Тренерами з проблеми були Боднар Г.В., Мороз Г.М., Пашков О.М., Ч...

Учасники навчання - бібліотекарі Київської області, переможці 3 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» (філіали МЦБС м. Бориспіль та Іванківський р-н). Це був перший обов’язковий модуль їх навчання.

Серед тем навчання: «Комп’ютер як інформаційна система», «Операційна система Windows 7. Організація комп’ютерної безпеки та захисту інформації.», «Офісне програмне забезпечення (MS Office 2010): текстовий процесор MS Word, табличний процесор MS Excel, програма створення слайдових презентацій MS PowerPoint», а також «Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників» тощо.

Слід зазначити, що як і в попередній групі, рівень підготовки учасників навчання був різним (включаючи відсутність будь-яких навичок роботи на комп’ютері та наявність психологічного бар’єру по відношенню до техніки) і вимагав максимального використання диференційованого підходу як при наданні завдань для практичної роботи так і під час викладання (пояснення) лекційного матеріалу.

Вироблення ...

Учасники навчання - бібліотекарі Київської області, переможці 3 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» (МЦБС м. Бориспіль та Васильківський р-н). Це був перший обов’язковий модуль їх навчання.

Серед тем навчання: «Комп’ютер як інформаційна система», «Операційна система Windows 7. Організація комп’ютерної безпеки та захисту інформації.», «Офісне програмне забезпечення (MS Office 2010): текстовий процесор MS Word, табличний процесор MS Excel, програма створення слайдових презентацій MS PowerPoint», а також «Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників» тощо.

Слід зазначити, що рівень підготовки учасників навчання був різним від першого практичного знайомства з комп’ютером до володіння навичками на рівні «впевненого користувача». Таким чином, викладачам доводилося максимально використовувати диференційований підхід при наданні завдань для практичної роботи.

Практичне засвоєння матеріалу та вироблення практичних навичок користування комп’ютерними програмами – ...

У червні – серпні 2012 року для працівників публічних бібліотек м. Києва та Київської області заплановано проведення трьох триденних семінарів за наступними програмами на вибір:

Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернет в бібліотеціІнноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотекІнтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівникаАдвокація: представлення інтересів бібліотек

Якщо Ви маєте бажання пройти навчання звертайтеся до ГТЦ:

Контактна особа - Хіміч Ярослава Олегівна, моб. 097 435 27 87,

ел. пошта yakhim@ukr.net

З 28 травня по 1 червня 2012 року на базі ГТЦ пройшли навчання бібліотекарі публічних бібліотек м. Києва.

Тематика навчання «Адвокація: представлення інтересів бібліотек» (5 модуль),

Учасники навчання розглянули питання «Сутність та зміст поняття «адвокація», «Методика проведення кампанії з адвокації» та «Планування кампанії з адвокації», «Захист інтересів бібліотек з використанням засобів масової інформації», «Сутність зовнішніх комунікацій бібліотеки та PR», «Досвід адвокаційної діяльності бібліотек світу та України», «Роль УБА у відстоюванні та захисті інтересів бібліотек».

Навчання проходило не лише на базі ГТЦ, а й у науково-технічній бібліотеці ім. Г.І. Денисенка НТУУ «КПІ», в публічній бібліотеці ім. Самеда Вургуна  Оболонського району та в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки м.Києва. Вибір баз навчання був не випадковим, саме адвокаційна діяльність даних бібліотек слугувала для учасників навчання наочним прикладом практичного застосування тео...

З 22 по 25 травня 2012 року на базі ГТЦ пройшли навчання бібліотекарі публічних бібліотек м. Києва та працівники бібліотек для юнацтва з проблеми «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек». Можна сказати, що навчання в групі почалося з 21 травня, коли працівники бібліотек стали учасниками Всеукраїнського ярмарку бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади» http://bibliomist.org/ua/about-bibl/novini/598-yarmarok-qsuchasna-biblioteka-rozvyvaiemo-mistsevi-hromadyq

Участь у ярмарку дозволила на конкретних прикладах експонентів розглядати такі питання як «Інноваційні механізми розвитку бібліотек, стратегічне планування в бібліотеках», «Класифікація інформаційних продуктів, послуг бібліотек з переорієнтацією на серсвісність обслуговування», «Соціальне партнерство: концепція, сучасний стан, перспективи», «Програмний і проектний підходи до розвитку бібліотечної сфери»

З 14 по 25 травня 2012 року на базі ГТЦ пройшли навчання бібліотекарі публічних бібліотек м. Києва з проблеми «Технології веб 2.0 для бібліотек і користувачів:нові можливості розвитку середовища».

Учасники навчання розглянули питання «Веб 2.0 в бібліотеках як інструмент управління знаннями»  «Сіндикація вікі технології. Вікіпедія. Соціальні геосервіси», «Фото/відео сервіси», «Блоги та соціальні мережі», «Відкриті електронні архіви (репозитарії) та відкриті електронні журнали: створення та використання», «Веб 2.0  для процесів самоорганізації  користувачів та професійної бібліотечної громади», «Менеджмент знань (вебінари, спільна робота з документами, рейтинги, краудсорсинг)», «Реклама та PR  бібліотеки засобами Веб2.0», «Формування професійних компетенцій бібліотекарів»

Слід зазначити, що хоча попередня підготовка учасників навчання була різною, від щоденної роботи з Інтернет ...

18 – 20 квітня 2012 року на базі Броварської ЦРБ було проведення навчання бібліотекарів Броварського району Київської області, переможців 2 раунду конкурсу програми «Бібліоміст»

Тематика навчання «Адвокація: представлення інтересів бібліотек» (5 модуль).

Учасники навчання розглянули питання «Сутність та зміст поняття «адвокація», «Методика проведення кампанії з адвокації» та «Планування кампанії з адвокації», «Захист інтересів бібліотек з використанням засобів масової інформації», «Сутність зовнішніх комунікацій бібліотеки та PR», «Досвід адвокаційної діяльності бібліотек світу та України», «Роль УБА у відстоюванні та захисті інтересів бібліотек».

Тренерами з проблеми були Шевченко І.О., Барабаш С.І. та Хіміч Я.О.

25 – 27 квітня 2012 року на базі Бородянської ЦРБ було проведення навчання бібліотекарів Бородянського району Київської області. Крім бібліотекарів, представників бібліотек-переможців 2 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» у навчанні взяли участі і інші працівники публічних бібліотек Бородянського району. Які з цікавістю познайомилися з проблемою  «Адвокація: представлення інтересів бібліотек»  та розглянули питання «Сутність та зміст поняття «адвокація», «Методика проведення кампанії з адвокації» та «Планування кампанії з адвокації», «Захист інтересів бібліотек з використанням засобів масової інформації», «Сутність зовнішніх комунікацій бібліотеки та PR», «Досвід адвокаційної діяльності бібліотек світу та України», «Роль УБА у відстоюванні та захисті інтересів бібліотек».

Тренерами з проблеми були Барабаш С.І. та Загуменна В.В.

У березні 2012 року на базі ГТЦ пройшли навчання бібліотекарі Київської області, переможці 2 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» (Броварський та Бородянський райони)

Тематика навчання «Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника» (4 модуль) та «Технології веб 2.0 для бібліотек і користувачів:нові можливості розвитку середовища» (6 модуль).

Див. фото

Конференція «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта – нові вимоги» (Програма конференції), що відбулася з 22 по 25 лютого 2012 року у смт. Славсько зібрала 74 учасника.

Учасниками конференції були тренери та координатори РТЦ а також,  представники бібліотек Львівської області, зокрема Львівської обласної бібліотеки для дітей, Сколівської ЦБС, Сколівської районної бібліотеки, бібліотеки-філії № 6 смт. Славсько.

Слід зазначити, що  Сколівська районна бібліотека та бібліотека-філія № 6 смт. Славсько стали переможцем 3 раунду конкурсу програми «Бібліоміст». Лист про це, від програми «Бібліоміст», був вручений представнику селищної ради смт. Славсько підчас відкриття конференції.

Під час конференції координатори та тренери ТЦ обмінялися досвідом роботи та визначили перспективи розвитку РТЦ.

Конференція у Славсько дозволила у «польових умовах»  продемонструвати знання, вміння та майстерність тренерів ТЦ. Учасники конференції, поділені ...

У лютому 2012 року з 6 по 17 лютого 2012 року на базі ГТЦ пройшли навчання працівники дитячих бібліотек м.Києва. Проблема навчання «Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника».

Дитячі бібліотеки, це специфічні публічні бібліотеки, головно категорією користувачів яких є діти, тому, такі питання, як «Концепція інтелектуальної свободи», «Доступність інформації та розширення функцій бібліотеки в умовах переходу до суспільства знань», «Бібліотека та цензура», «Конфіденційність у бібліотечно-інформаційному обслуговуванні» викликали жваве обговорення.

Навчання відбувалося протягом двох тижнів – 72 навчальні години, що дозволило розглянути також питання безпосередньо пов’язані з діяльністю дитячих бібліотек – «Нові підходи до організації обслуговування читачів- дітей: світовий досвід» та «Дитяча бібліотека в соціокультурному середовищі», ознайомитися з сайтами дитячих бібліотек України та оцінити їх.

24 – 26 січня - на базі Володарської ЦРБ, для бібліотекарів Київської області, переможців 1 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» (Володарський та Білоцерківський райони) з проблеми «Адвокація: представлення інтересів бібліотек» (5 модуль)

Працівники бібліотек, переможців 1 раунду конкурсу програми «Бібліоміст» Володарського та Білоцерківського районів, вже пройшли обов’язкове навчання за трьома першими модулями «Основи роботи в інтернеті для бібліотечних працівників» (1 модуль), «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та інтернету в бібліотеці» (2 модуль),  «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек» (3 модуль) – а також з ...

За проектом Головного тренінгового центру для бібліотекарів 22- 25 лютого 2012 року у смт. Славське (Львівської області), планується проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції для тренерів та координаторів ТЦ «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги».

Для відбору учасників конференції та складання програми, просимо координаторів та тренерів РТЦ, заповнити «Анкету учасника». Заповнену анкету учасника слід надіслати на адресу yakhim@ukr.net  Ярославі Хіміч до 15 січня 2012 року.

Квот на представництво РТЦ на конференції не має. Загальна кількість учасників обмежена бюджетом проекту. Відбір учасників (їх кількість та персональний склад залежатиме від виявленої аплікатами активності та креативності, готовності до активної участі в організації заходів конференції (особливу увагу буде зверн...

З 07 по 28 грудня 2011 року ГТЦ провів дистанційне навчання для працівників публічних бібліотек м. Києва за кусами:

«Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек»  (тьютор Хіміч Я.О.)

«Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці» (тьютор Шевченко І.О.).

Навчання відбувалося у дистанційному середовищі «Дистанційне навчання у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв» за адресою http://e-osvita.org.ua/ - Курси для слухачів інституту післядипломної освіти – Для слухачів ІПО бібліотечних категорій (вхід лише за паролем).

Очна - установча частина навчання - відбулася на базі ГТЦ 07 грудня 2011 року. Бібліотекарі, які будуть навчатися дистанційно, мали можливість особисто познайомитися зі своїми тьюторами, спілкування з якими продовжиться у дистанційному (віртуальному) режимі, пройт...

24 – 25 листопада в Луганському державному інституті культури і мистецтв пройшла IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Час. Суспільство. Бібліотека». Захід відбувся за підтримки Української бібліотечної асоціації. В роботі конференції взяли участь представники ВНЗ, бібліотек, музеїв, архівів та видавництв з усієї країни.

Заключним етапом конференції було проведення першого засідання студентської секції Української бібліотечної асоціації. Спілкування студентів-майбутніх бібліотекарів України відбувалась у вигляді веб-семінару «Перспективи розвитку бібліотечно-інформаційної професії: погляд студентської молоді». Учасниками засідання стали студенти Львівського національного університету ім. І. Франка, Київського національного університету культури і мистецтв, Харківської державної академії культури, Луганського державного інституту культури і мистецтв. Модераторами веб-семінару були провідні фахівці бібліотечно-інформаційної галузі – І.О. Шевченко, А.А. Соляник, Г. А. С...

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum