Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Переможці конкурсу проектів «Сучасна бібліотека йде в люди», 2012 р.:

1. Михайлівська сільська бібліотека (Кіровоградська область), проект Бібліотечна фан-зона «Інтернет в твоїх руках»:

Метою проекту є залучення до бібліотеки нових користувачів, зокрема, членів багатодітних родин, представників національних меншин (роми) та молоді села. Бібліотекарі будуть організовувати зустрічі та різноманітні заходи для молоді та дітей у дитячому садку, школі, на танцювальному майданчику села, на стадіоні та в медпункті. Волонтери також сприятимуть поширенню сучасних бібліотечних послуг шляхом проведення низки домашніх зустрічей з малозабезпеченими сім’ями та їх ознайомлення з можливостями пошуку інформації та спілкування у мережі Інтернет. Інші заходи в рамках проекту будуть проводитись під відкритим небом і в бібліотечному шатрі, де до уваги школярів та їх батьків будуть запропоновані брейн-ринг, флешмоб, інтелектуальні ігри, родинні конкурси, відео- та Скайп презентації.

2. Хмільницька районна бібліотека для дорослих (Вінницька область), проект «Бібліотека під відкритим небом»:

Бібліотекарі, озброєні сучасним ноутбуком з мобільним інтернет-зв’язком запропонують своїм потенційним користувачам повний спектр сучасних класичних та інноваційних бібліотечних послуг поза межами бібліотеки. Учасники проекту працюватимуть в санаторіях, парках, на дитячих майданчиках, у  дитячих садках та на ринках.

3. Публічно-шкільна бібліотека с.Мільча (Рівненська область),  проект «Бібліотека на селі: нові можливості»:

Цільовою аудиторією проекту є мешканці села, які не відвідують бібліотеку або з певних причин припинили її відвідувати, а саме:  люди похили віку, люди з обмеженими можливостями, працююча та безробітня молодь, жінки та чоловіки середнього віку. З метою залучення цих груп людей бібліотека планує адаптувати та використовувати нові рекламні рішення, маркетингові підходи, розвивати власний стиль та започаткувати діалог з громадою, використовуючи сучасні комунікаційні та рекламні технології. Бібліотекарі проводитимуть свої навчальні, презентаційні та рекламні заходи  у кав’ярні, на пошті, в магазині, лікарні, школі та в дитячому садку, а також відвідуватимуть людей з особливими потребами.

4. Бібліотека-філія №13 ім. Марка Вовчка Запорізької міської ЦБС для дорослих , проект «Бібліотека без стін»:

Бібліотека розширить коло користувачів, що обслуговуються поза межами бібліотеки (наразі, їх кількість складає 325 читачів) та за допомогою ноутбуку з 3G Інтернетом зможе надавати інноваційні бібліотечні послуги у мобільних бібліотечних пунктах на залізничній станції та платформі. Серед інших заходів проекту – бібліотечний пікнік біля прохідної заводу шкіряних виробів, бібліотечний майданчик біля магазину, консультаційні пункти «Запитай у спеціаліста он-лайн», перегляд фільмів та мультфільмів для дітей у школах, дитячих садках та в медпунктах, розміщення рекламних наметів поруч з автобусними зупинками.

5. Олександрівська районна бібліотека для дорослих (Кіровоградська область), проект «Віртуальний світ у кожну домівку віддалених вулиць»

Оскільки результати бібліотечного дослідження показали низький рівень відвідування бібліотеки користувачами з віддалених районів містечка, особливо серед людей похилого віку, жінок – домогосподарок та безробітніх, діяльність нового проекту бібліотеки націлена на роботу саме з цими групами, які крім того часто почуваються ізольованими й покинутими та відчувають гостру потребу у спілкуванні. Волонтери, залучені до діяльності проекту, за допомогою сучасних комунікаційних та інформаційних технологій проводитимуть презентації та тренінги. Бібліотека також започаткує віртуальну школу пенсіонера, Інтернет-газету та рекламуватиме свої послуги на інформаційних парканах віддалених вулиць селища. Молодь буде залучена до реалізації проекту в якості тренерів-волонтерів та разом із бібліотечними працівниками надаватиме бібліотечні послуги у парку під парасолькою, на міських площах, на березі річки Тясмин та просто неба.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNews Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum

Найближчі події

29.05.2019 / Тренінг “Онлайн-сервіси для створення візуального контенту”, 29.05.2019, м. Київ
18.06.2019 / VII Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 18-22.06.2019, м. Світловодськ Кіровоградської обл.
18.06.2019 / Науково-практична інтернет-конференція «Використання інструментів веб-технологій як основа розширення бібліотечних on-line послуг у формуванні сучасного іміджу бібліотеки», 18-25.06.2019
19.06.2019 / Міжнародна науково-практична конференція «Наукова еволюція досліджень бібліо-інформаційної ноосфери», 19 - 21 червня 2019 р. , м. Одеса
21.06.2019 / Освітній тренінг «Бібліотека в пошуку нових ідей» для бібліотекарів з Донецької та Луганської обл., 21-23.06.2019 р., м.Дніпро
24.09.2019 / Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки та музеї в сучасному освітньому і соціокультурному середовищі: збереження традицій та перспективи розвитку», 24-26 вересня 2019 р., Мінськ, Республіка Білорусь