Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Міжнародна організація IREX оголошує відбір заявок на участь у проекті ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») для бібліотек та громадських організацій об’єднаних територіальних громад (ОТГ) або громад, що перебувають у процесі становлення. Дедлайн - 15 листопада 2019 року.

До участі запрошуються команди бібліотек та громадських організації України з Одеської, Чернігівської, Житомирської, Полтавської, Київської, Запорізької, Луганської, Донецької, Вінницької, Сумської, Львівської, Черкаської, Хмельницької, Волинської, Рівненської, Закарпатської, Чернівецької областей,  що входять до об’єднаних територіальних громад (ОТГ) або перебувають у процесі становлення ОТГ та прагнуть долучитись до підтримки впровадження децентралізації. Вітаються заявки, як від команд, що були учасниками  проекту ПУЛЬС попередні роки, так і нові команди.

Громадські організації заохочуються до адміністрування декількох громад в межах однієї області [1].

Метою діяльності учасників проекту ПУЛЬС є сприяння інформуванню громадян щодо особливостей місцевого самоврядування, налагодження співпраці із місцевою владою та розробка дієвих підходів у залученні активних громадян до розвитку громад та прийняття рішень на місцях.

Учасниками стануть команди (громадська організація+бібліотека\и громад), які виявлять зацікавленість у подальшій співпраці з IREX та продемонструють високий рівень мотивації.

Коротко про проект

Проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) впроваджує Асоціація міст України у співпраці з IREX/Україна. ПУЛЬС працює над формуванням належного правового поля децентралізаційної реформи в Україні,  збільшення ресурсів місцевого самоврядування та здатності громад ними ефективно розпоряджатись, збільшення спроможності та професійного рівня усіх долучених до реформи груп.

Підтримка від IREX

IREX надасть:

- всебічну інформаційну підтримку своїм партнерам задля підвищення їх обізнаності та впровадження діяльності в громадах (наповнення Facebook групи (IREX-PULSE); щотижневі дайджести новин, надіслані електронною поштою; візуалізація даних та інфографіка; вебінари на різні тематики);

- набір інформаційних матеріалів для використання під час проведення заходів та  розповсюдження  у громадах серед мешканців;

- грантову підтримку у розмірі від 800 дол. США до 1700 дол. США для кожної пари (ГО+бібліотека), що мають бути використані на проектну діяльність;

- консультації  спеціаліста з проведення соціологічних досліджень та аналізу даних;

- консультації від профільних регіональних консультантів Асоціації міст України.

Що очікується

Бібліотеки та громадські організації  візьмуть участь у 2-денному тренінгу, організованому IREX, у січні 2020 року задля підвищення знань у сфері реформи місцевого самоврядування. Надалі, відібрані команди, отримають інформаційні матеріали та грантову підтримку на проведення ряду заходів із залученням громадян до реформи місцевого самоврядування (протягом лютого-травня 2020 року).

Як розподілятиметься грантова підтримка

 • 800 дол. США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 5 (п’ять) інформаційних заходів із залучення громадян до процесу реформи децентралізації [2]. Кількість грантів обмежена.
 • 1000 дол. США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 4 (чотири) інформаційні заходи із залучення громадян до процесу децентралізації та організація проходження 1 (одного) курсу дистанційного навчання для групи охочих громадян (перелік курсів дистанційного навчання буде наданий організацією IREX та стосуватиметься розвитку професійних навичок в умовах децентралізації). Кількість грантів обмежена.
 • 1700 дол. США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 3 (три) інформаційні заходи із залучення громадян до процесу децнтралізації, організація проходження 1 (одного) курсу дистанційного навчання для групи охочих громадян (перелік курсів дистанційного навчання буде наданий організацією IREX та стосуватиметься розвитку професійних навичок в умовах децентралізації) та 1 (одна) навчальна поїздка по обміну досвідом між сусідніми ОТГ (дружній візит, інспекція, тощо) та\або проведення навчального заходу (тренінгу) з питання, що є пріорітитним для мешканців громади (запровадження гендерних ініціатив, зелена інфраструктура, безпека в ОТГ тощо). Кількість грантів обмежена.

Для участі в конкурсі необхідно до 15 листопада 2019 року включно подати пакет наступних документів:

 • Заповнені форми заявок на участь (окремо від ГО та окремо від бібліотеки)
 • Детальний робочий план із датами
 • Бюджет
  • Свідоцтво про державну реєстрацію ГО
  • Рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ ГО
  • Наказ про призначення директора або особи, яка уповноважена на підписання грантової    угоди або Протокол ГО
  • Довідка про банківські реквізити ГО
  • Наказ про облікову політику організації (за наявності) ГО
  • Статут ГО (Скановану версію)                                      

Уся іформація доступна за лінком.

Заявки приймаються виключно електронною поштою на адресу tdementieva@irex.org з темою листа ЗАЯВКА_ПУЛЬС_НАЗВА Вашої ГО + НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ до  15 листопада 2019 року включно.

За додатковою інформацією звертайтесь до менеджерки проекту Тетяни Дементьєвої:  

(044) 537 06 04, tdementieva@irex.org.

Переможці відбору будуть повідомлені електронною поштою 03 грудня 2019 року.

Проект ПУЛЬС виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

[1] У результаті позитивного розгляду заявки, ГО претендуватиме на збільшений грант з розрахунку на кількість підтриманих громад, загальна кількість яких не може перевищувати п’ять (5).  

[2] Включає в себе та не обмежується: організація та проведення інформаційних кампаній (вуличний консультаційний пункт, жива бібліотека, зустріч з головою ОТГ, інформаційний квест тощо), проведення досліджень (наприклад, збір потреб мешканців громади), надання консультаційної підтримки від експертів АМУ.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum