Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Продовжуючи тісну співпрацю з Goethe-Institut в Україні, Українська бібліотечна асоціація спільно з Бібліотекою «КПІ імені Ігоря Сікорського» зібрала близько 50 учасників з України на науково-практичний семінар «Бібліотеки року 2018: освітні студії та промоції читання. Захід відбувся З 19 по 20 травня 2019 року у м. Київ. Темою наукового семінару стала промоція читання, тенденції розвитку та інноваційні підходи у бібліотечній справі у світі.

1-min

Запрошена референтка з Німеччини Ханке Зюль є експертом у сфері шкільних бібліотек Франкфурта-на-Майні. Пані Зюле поділилась досвідом про роботу над програмами для забезпечення бібліотечно-педагогічної діяльності у більш ніж 100 шкільних бібліотеках Франкфурта-на Майні. Також експертка поділилася розробкою концепції та впровадження різних форм підвищення кваліфікації для вчителів та працівників бібліотек, також у рамках бібліотечних проектів). Ханке Зюль, завідувач відділу шкільних бібліотек Франкфуртської міської бібліотеки, яка є переможцем у національній бібліотечній премії «Бібліотека року 2018» від Німецької бібліотечної асоціації, показала учасникам семінару алгоритм підготовки та подачі заяви на цей конкурс. Про конкурс «Бібліотека року 2018» в Україні доповідала Оксана Бруй, директорка Бібліотеки «КПІ імені Ігоря Сікорського», президент Української бібліотечної організації.

2-min

Також учасники взяли участь у круглому столі «ПАРАМЕТРИ УСПІХУ: БІБЛІОТЕКА – ЧИТАННЯ – ЯКІСНА ОСВІТА», до якого ще долучились у якості спікерів Олексій Чмир, державний експерт Директорату державної мовної політики Міністерства культури України та Оксана Матвійчук, експерт Державної науково-педагогічної бібліотеки.

3-min

Протягом двох днів доповідачі-експерти та учасники семінару обговорювали такі питання, як роль бібліотеки у формуванні технологічної нації, про кращі практики залучення до читання та високі стандарти професійної бібліотечної діяльності.

У завершення семінару учасники взяли участь у екскурсії Науково-технічною бібліотекою імені Г. Денисенко Національного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», яку провела директорка бібліотеки особисто.

4-min

Науково-практичний семінар «Бібліотеки року 2018: освітні студії та промоції читання» був дуже насичений, інформаційний та цікавий для різної аудиторії, як представникам публічних та шкільних бібліотек, так і бібліотечній спільноті ЗВО. Такий обмін професійним досвідом завжди понукає до нових проектів та професійного росту.

Презентації з семінару тут.

Інтерв'ю з Ханке Зюле читайте на сайті проекту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» тут.

 

Ірина Ярошевська,

головна бібліотекарка

Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш.Кобера та В.Хоменка, м. Миколаїв

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum