Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

У Києві урочисто відкрили Biblio hub для людей з проблемами зору на базі Центральної районної бібліотеки ім. П. Тичини Дніпровського району м. Києва. Обладнання придбано в рамках реалізації громадського проекту, за який проголосувало 812 киян. Автором проекту є Катерина Макарчук, активістка ГО "Микільська Слобідка".

1

Особливостями роботи з інклюзивним обладнанням та співпрацею з бібліотекою й активістами поділився директор ТОВ «ТИФЛОЦЕНТР» Олександр Кінберг. Щодо технічних аспектів, то тепер у бібліотеці можна працювати з стаціонарним електрозбільшувачем у комплекті з програмним забезпеченням екранного збільшення, комп'ютером з програмою синтезу мови.

2

2а

На відкритті було багато гостей – активісти міста, читачі, колеги-бібліотекарі. Також привітали гостей та працівників бібліотеки директор Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки Ольга Романюк, яка презентувала чудову книжку поезій «Почути», надруковану шрифтом Брайля, Олена Меведенко співавтор проекту, Сергій Лобойко, керівник центру розвитку інновацій НаУКМА та інші.

Зафільмувати і поширити інформацію про результати перемоги у Громадському бюджеті Києва прийшли й представники ЗМІ - телеканал СТБ, телеканал «Київ», інтернет-ресурс «44.ua», «Українське радіо»(УР-1), радіо «Культура».

3

Надалі Biblio hub для людей з проблемами зору буде наповнюватись й спеціальною літературою. Важливо відмітити й інклюзивне проектування приміщення бібліотеки, яке було нещодавно здійснено в рамках чергової реконструкції бібліотек Києва 2017-2018 року (до цієї хвилі потрапили лише три бібліотеки Києва). Також ця бібліотека «має» новий логотип та фірмовий стиль бібліотек Києва, розроблений студентами Kyiv Academy of Media Arts.

4

Вітаємо колег з успішною реалізацією проекту та участю у партисипативних процесах громади міста.

Вікторія Польова, адміністративний координатор виконавчого офісу УБА

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum