Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

21-22 травня 2018 р. у м.Київ відбувся підсумковий форум учасників проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом, Національним фондом підтримки демократії (США), Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

Дворічний проект, що стартував у 2016 р., реалізувала Українська бібліотечна асоціацієя у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) та Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро).

IMG 9957

Проект орієнтований на сприяння демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також підтримки вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах.

Цільовою групою проекту були лідери громадянського суспільства, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громади невеликих українських містечок. Проект діяв у всіх регіонах України, але перевага надавалась учасникам з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської та Харківської областей.

Ключовими складовими проекту були:

- національні обміни для громадських активістів та ВПО;

- семінари з картування ресурсів розвитку міста для громадських організацій;

- картування ресурсів розвитку дванадцяти міст України, яких було відібрано через відкритий конкурс;

- семінари з лідерства для ВПО;

- семінари з культурних і креативних індустрій для ВПО;

- інвестиційні ярмарки з культурних і креативних індустрій;

- кампанія солідарності.

Участь у підсумковому форумі взяли понад 60 учасників, які були задіяні у різних компонентах проекту, а також партнери та тренери проекту.

Перший день розпочався із представлення організаторами та партнерами результатів всіх компонентів проекту «Містки громадської активності», а продовжився знайомством учасників форуму у форматі «швидких побачень», під час якого кожен зміг розповісти про себе та свій досвід у проекті.

Познайомившись, учасники форуму позначили свої міста на мапі України та намалювали ті містки, які їм вдалося створити з іншими містами України за ці два роки.

IMG 0061

А на завершення першого дня форуму всі присутні у форматі «світового кафе» обговорили свій власний прогрес у проекті та сформулювали ідеї для продовження спільної діяльності.

У другий день увага учасників була зосереджена на пошуку майбутнього та розробці подальших дій з розвитку деяких компонентів проекту «Містки громадської активності». За методикою Уолта Діснея групи працювали над такими темами:

  • мережування випускників програми;
  • продовження програми національних обмінів;
  • формування транскордонної платформи обмінів;
  • інноваційне підприємництво (креативні індустрії, соціальне підприємництво).

IMG 0091

Спеціальним гостем форуму був Вадим Штірбу із Представництва Європейського Союзу в Україні, який усі два дні активно спілкувався із командами.

За результатами та новинами проекту слідкуйте на сайті.

Фотозвіт заходу дивіться тут.

IMG 0196

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum