Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Для Дня Європи 2018 ділимося з Вами коротким оглядом того, що робить ІФЛА для своїх членів у Європі.

Як Ви знаєте, європейські бібліотеки та бібліотечні асоціації відіграють значну роль у спільноті ІФЛА. Членами ІФЛА є 556 європейських установ та асоціацій, а близько 40% членів та посадових осіб постійного комітету ІФЛА - з Європи. Завдяки цій взаємодії ІФЛА може генерувати і ділитися ідеями, стандартами та енергією, що робить ІФЛА такою важливою.

europe-day-2018

Європа також відіграє важливу роль у дискусіях ІФЛА «Глобальне бачення», починаючи з великого семінару у липні 2017 року.

Ось лише деякі приклади того, як ІФЛА підтримує своїх членів у Європі:

Краще авторське право: ІФЛА займає провідну позицію у визначенні пріоритетів бібліотек для реформування авторських прав та озвучує її особам, які приймають рішення, працюючи з іншими організаціями, що представляють бібліотеки та установи культурної спадщини в Європі. Отримуючи відповіді на події та регулярно відвідуючи Брюссель, щоб зустрітися з членами Європейського парламенту та іншими, ІФЛА регулярно закликає тих, хто зацікавлений у залученні та розумінні пріоритетів. ІФЛА надає додаткову інформацію про приєднання до цих ініціатив.

Марракеська угода: ІФЛА взяла на себе ініціативу у визначенні позиції бібліотек щодо європейської ратифікації Марракеського договору для людей з обмеженими можливостями, надрукувала та випустила спеціальний довідник для європейських бібліотек та бібліотечних асоціацій. Огляд того, як він застосовуються в різних країнах, дивіться тут.

Інше законодавство: ІФЛА висловила позицію бібліотек щодо проекту Положення про імпорт культурної спадщини та буде працювати з депутатами Європарламенту і державами-членами, щоб забезпечити, аби нові правила не створювали непотрібних навантажень для бібліотек. ІФЛА взяла участь у консультаціях, організованих ЄС, стосовно «фейкових» новин та наголосила на необхідності розвивати основні навички в галузі цифрових технологій як реакцію на нові бюджетні пріоритети ЄС.

Підтримка адвокації Цілей сталого розвитку: в грудні 2016 р. ІФЛА провела семінар з Європейської регіональної програми міжнародної адвокації, в якій беруть участь представники чотирнадцяти країн. Вони працюють над популяризацією Цілей сталого розвитку та для того, щоб забезпечити визнання та підтримку бібліотек у їх реалізації. Завдяки грантовій підтримці шістьох європейських проектів, представники ще десяти європейських країн були задіяні. Дізнайтеся більше про це тут. Крім того, ІФЛА взяла активну участь у Регіональному форумі Європейської економічної комісії ООН зі сталого розвитку, забезпечивши визнання важливості доступу до інформації у відповідній заяві.

Створення потужних бібліотечних асоціацій: в рамках останнього раунду проектів ІФЛА підтримала зусилля щодо зміцнення асоціацій в Іспанії.

Брифінги та огляди: IFLA підготувала брифінг на тему WiFi4EU та веб-семінар щодо Загальних правил захисту даних (General Data Protection Regulation). Ми подаємо оновлення та огляди інших подій з відповідних тем (таких як CLM Network або FAIFE Network).

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.