Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

16 листопада 2016 р. IFLA оприлюднила чергове звернення щодо затримання та судового переслідування російської бібліотекарки Наталії Шаріної, директорки Української бібліотеки в Москві. Ось це звернення:

«IFLA про справу Наталії Шаріної

freedom site

Нагадуємо, що IFLA зробила декілька заяв щодо Наталії Шаріної - російської бібліотекарки, яка звинувачується в розпалюванні ненависті, бо мала  «екстремістські» книги на полицях Бібліотеки української літератури в Москві. Президент IFLA Донна Шидер також написала російській владі декілька листів, в яких висловлювала занепокоєння цієї міжнародної організації (див. http://www.ifla.org/ publications/node/10844, http://www.ifla.org/node/10488 , http://www.ifla.org/node/9992). Наталія провела понад рік під домашнім арештом, і зараз над нею розпочався суд (див. про це на сайті BBC News http://www.bbc.co.uk/news/ world-europe-37852934).

Аmnesty International також висловила стурбованість з приводу справи проти Наталії Шаріної, називаючи її в'язнем совісті. Вони просять прихильників писати звернення до Генерального прокурора  та голови Слідчого комітету Російської Федерації. Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт Amnesty (https://www.amnesty.org/en/ documents/eur46/2900/2015/en/) .

IFLA, як і раніше, стурбована невиправданим і невідповідним поводженням з Наталією та продовжує контактувати з її адвокатом і стежити за розвитком ситуації.»

УБА підтримує це звернення , бо серед наших концептуальних принципів - забезпечення інтелектуальної свободи та відданості ідеалам демократії (http://ula.org.ua/ua/pro-uba/ principi).

Закликаємо членів УБА і всіх небайдужих долучитися до флешмобу у Фейсбуці. Для цього ви можете розмістити і поширити плакат: «Свободу російській бібліотекарці Наталії Шаріній! Її переслідування – «це атака на демократію, навчання та культуру» ( http://www.ifla.org/ publications/node/10844) .

Цей плакат доступний для завантаження тут.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum