Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Асоціація «Бібліотеки та інформація Німеччина» (Bibliothek und Information Deutschland) за підтримки бібліотечних асоціацій Німеччини вшосте організувала міжнародний Бібліотечний конгрес у Лейпцигу 14-17 березня 2016 року. Тема цьогорічного  заходу: «Бібліотечні простори – реальні та цифрові». Спеціальним гостем Конгресу стала Американська бібліотечна асоціація. Протягом 4-х днів проходили сесії, доповіді, дискусії, презентації. Крім того, на двох поверхах працювала виставка, де були представлені комерційні компанії із забезпечення бібліотек сучасними та функціональними меблями, технікою, засобами безпеки, програмними продуктами. Також свої стенди мали деякі партнерські асоціації, наприклад, Австрійська бібліотечна асоціація, та бібліотеки, як Національна бібліотека Німеччини. Загалом було близько 150 компаній та організацій, які експонували свою діяльність.

1.-Company-EKZ

Конгрес відвідало понад 3 тис. бібліотекарів та інформаційних спеціалістів з понад 20-ти країн світу. Він проходив у спеціальному виставковому центрі – Лейпцизькому Конгрес-центрі. Одночасно було до 10 паралельних заходів. На окремі виступи у семінарських кімнатах на 20-25 осіб не вистачало місця для всіх бажаючих. У великих залах технічно було забезпечено синхронний переклад англійською мовою. У програмі Конгресу знайшли відображення такі теми: бібліотечна політика та зв'язки з громадськістю, бібліотечна стратегія та управління бібліотекою, бібліотечні послуги, навчання у бібліотеці, а також внутрішні робочі сесії (наприклад, зустріч представників Goethe-Institut зі всього світу), презентації компаній, зібрання членів певних асоціацій, дискусії. Інтерактивна програма тут.

2.-Hall

2.-Workshop-room

Організація Конгресу була на високому рівні: декілька етапів реєстрації, вхід на територію Конгрес-центру через турнікети, де зчитувалась інформація зі штрих-коду з бейджу, мобільний додаток з програмою, зручна навігація по виставковому центру.

3.-Congress-Center

Окремим заходом програми була демонстрація презентацій-кліпів Call for clips про цікаві проекти бібліотечної спільноти. Від Української бібліотечної асоціації та Goethe-Institut в Україні презентувався виступ на тему: «Відкривай своє місто разом з бібліотекою» (Entdecken Sie Ihre Stadt zusammen mit der Bibliothek). Всі представлені кліпи можна переглянути тут.

4.-Call-for-clips

Окремо варто виділити виставку бібліотечних автобусів з проекту «Бібліотека на колесах», які представляли різні міста Німеччини. Всі бажаючі протягом дня могли зазирнути у бібліотечний автобус та поспілкуватись з працівниками певної міської публічної бібліотеки.

5.-Bus

Також учасники Конгресу могли відвідати бібліотеки міста Лейпциг – час і місце зустрічі екскурсій були зазначені у програмі. Для учасників були організовані прогулянки містом, вечірка, зустріч з мером, відвідування виставок у бібліотеках. Це були насичені чотири дні.

Приємним бонусом стало те, що міська влада, демонструючи свою підтримку Бібліотечному конгресу, дозволила всім учасникам за бейджами Конгресу безкоштовно  їздити у міському транспорті Лейпцига у дні проведення Конгресу.

Бібліотечний Конгрес відбувся напередодні Лейпцизької книжкової виставки, тому учасники Конгресу мали змогу відвідати ще й її. Книжкова виставка у п’яти виставкових залах і натовп відвідувачів у будній день зранку свідчить про високу популярність цієї виставки у місті, країні та серед зарубіжних відвідувачів.

6.-Buchmesse

6.-Buchmesse 2

6.-Buchmesse 3

Українська бібліотечна асоціація висловлює щиру подяку давньому та надійному партнеру Goethe-Institut в Україні за надану можливість відвідати Конгрес та представити на ньому українську бібліотечну спільноту.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.