Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

З 7 по 13 червня 2015 року на запрошення Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина відбулась професійна поїздка  українських та молдовських бібліотекарів до Німеччини. Програму організовано в межах багаторічної співпраці Української бібліотечної асоціації та Goethe-Institut в Україні.

У професійній програмі з українського боку взяли участь члени Робочої групи із розробки Стратегії розвитку бібліотечної справи до 2025 року, створеної при Міністерстві культури України:  Шевченко І.О., президент УБА, директор Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Пашкова В.С., віце-президент УБА, координатор Американських центрів Посольства США в Україні, Сошинська Я.Є., виконавчий директор УБА, доцент  Національного технічного університету України «КПІ», Бруй О.М., голова Секції працівників медичних бібліотек УБА, заступник генерального директора Національної наукової медичної бібліотеки України, Фірсова Н.К., заступник директора Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка - переможця конкурсу УБА «Бібліотека року-2014» та Сивокінь С.Г., головний спеціаліст відділу бібліотек Управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України.

1

У межах програми учасники відвідали бібліотеки різних рівнів та видів у Мюнхені та Берліні, міську бібліотеку м. Бранденбург, а також центральний офіс Гете-Інституту в Мюнхені та регіональне (земельне) відділення Спілки німецьких бібліотек у Берліні, ознайомилися зі структурою бібліотечної мережі та діяльністю професійних громадських організацій Німеччини. Стратегічні питання розвитку східно-європейського партнерства та участь у ньому бібліотек, вищих навчальних закладів  і професійних організацій обговорювалися на зустрічі із представниками Міністерства закордонних справ Німеччини.

2

Особливе зацікавлення українських та молдовських бібліотекарів викликав процес стратегування як в окремих бібліотеках (Берлінська державна бібліотека, Бібліотека Гумбольдського університету, Мюнхенська міська бібліотека), так і на рівні системи публічних бібліотек м. Берлін. Одним із пріоритетних стратегічних напрямів роботи бібліотек є розвиток колекцій документів із постійним збільшенням частки електронних ресурсів. Бібліотеки розвивають спільні проекти із оцифрування фондів, розширюють передплату електронних ліцензійних ресурсів.

3

Для всіх німецьких бібліотек притаманний високий технічний рівень оснащення, функціональність та зручність організації обслуговування користувачів, зокрема відкритий доступ до значної частини бібліотечних фондів у читальних залах та вільний доступ до інтернету, а також креативність й оригінальність дизайну бібліотечних приміщень. Наслідком цього є високі показники відвідування усіх без винятку бібліотек та відсутність вільних місць у читальних залах університетських, наукових та регіональних бібліотек.

4

5

Бібліотеки Німеччини пропонують користувачам широкий спектр послуг, у тому числі: організація фахових консультацій юристів, страхових агентів, лікарів та інших спеціалістів, мобільні бібліотеки для молодших школярів, пацієнтів лікарень та людей з обмеженими можливостями тощо. 

Професійна бібліотечна програма, організована Гете-Інститутом на високому рівні, була надзвичайно важливою для обміну досвідом та ідеями, у налагодженні нових контактів із німецькими та молдовськими колегами та з огляду на перспективи подальшої партнерської діяльності.

6

Українська бібліотечна асоціація висловлює щиру вдячність головному офісу Goethe-Institut у Мюнхені, відділенням Goethe-Institut у Берліні та Києві, Міністерству закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, колегам із німецьких бібліотек, гідам-перекладачам. 

Фотозвіт дивіться тут.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

22.06.2021 / Вебінар «Якісний облік в бюджетних установах – запорука достовірної фінансової звітності», 22.06.2021 р.
23.06.2021 / Книжковий Арсенал 2021, 23-27.06.2021 р.
25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.