Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

На продовження ініціативи «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», яка є частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства “Відкритий уряд”», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та Міністерство культури України у рамках програми «Бібліоміст» оголошують конкурс проектів розвитку електронного урядування з залученням модернізованих бібліотек.

Мета конкурсу – створити умови для громадського діалогу про потреби електронних послуг і переваги їх використання; підтримати партнерства громадянського суспільства, місцевої влади і бібліотеки, які прагнуть об’єднати зусилля і впровадити е-послуги у своїй громаді, а також підвищити рівень використання населенням наявних е-послуг; розповсюдити інформацію про наявні інструменти і ресурси е-урядування задля підвищення прозорості і відкритості урядування та залучення громад до місцевого управління; позиціонувати сучасні бібліотеки як комфортні тренінгові платформи та нейтральні майданчики для обговорення важливих для громади питань.  

До участі у конкурсі запрошуються тристоронні коаліції у складі (1) бібліотеки, яка надає вільний доступ до інтернету, (2) громадської організації (ГО) та (3) органу місцевої влади або самоврядування (як мінімум одного), які зацікавлені у розширенні можливостей громадян використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології для спілкування з владою й участі у прийнятті рішень (е-демократія) та отримання послуг в електронному форматі. Бажано, щоб проектна діяльність розширювала ініціативи, розпочаті у рамках проектів «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування», які впроваджувались громадськими організаціями у співпраці з бібліотеками, у кількісному та якісному аспектах. Залучення бібліотек до проектної діяльності є обов’язковою умовою для участі у конкурсі.

Завдання проекту можуть включати, але не обмежуватись, такими:

-Налагодження конструктивного діалогу «влада – громада» з метою визначення потрібних громаді е-послуг. Розроблення і впровадження нової (нових) послуг(и), належна підготовка персоналу інституцій-надавачів е-послуг;

- Навчання на базі обладнаних комп’ютерною технікою бібліотек різних категорій громадян, включно із службовцями різних рівнів та представниками органів самоврядування, надавати е-послуги та користуватися ними;

- Впровадження заходів, які просувають електронні послуги серед населення і демонструють, як нові технології допомагають збільшенню громадської участі у місцевому врядуванні та роблять отримання послуг більш комфортним і прозорим;

- Моніторинг рівня використання е-послуг(и), організація збору відгуків і пропозицій щодо роботи е-послуг(и);

- Громадські обговорення наявних е-послуг у регіоні чи населеному пункті, визначення і впровадження кроків для підвищення рівня їх використання та поліпшення якості надання послуг.

Очікуваними результатами впровадження проектів буде впровадження потрібних громадам електронних послуг, підвищення кількості осіб, які користуються інструментами е-урядування, зростання поінформованості населення про наявні електронні послуги, вирішення актуальних для регіону або конкретного населеного пункту питань за допомогою інструментів е-урядування, забезпечення якісного доступу громадян до публічної інформації та електронних послуг, а також збільшення відвідуваності бібліотек.

Тривалість проектів – до 5 місяців. Орієнтовний термін початку проектної діяльності – 1 лютого 2015 року.

Бюджет проектів. IREX підтримає до 10 кращих проектів грантом на суму до 5 000 доларів США. Співфінансування з боку органів влади буде вважатися перевагою заявника. Грантоотримувачем буде громадська організація. Типи витрат, які можуть бути підтримані за кошти гранту:

- заробітна плата персоналу проекту / гонорари експертів з відповідними податками;

- зв’язок, окрім абонплати за інтернет;

- програмні витрати:

o   Розроблення електронної послуги;

o   Відшкодування транспортних витрат учасників програмних заходів;

o   Харчування учасників програмних заходів;

o   Витрати на промо-продукцію;

o   Відрядження;

o   Проведення дослідження рівня використання е-послуги (з заміром до- і після-)

o   Інші обґрунтовані програмні витрати

- інші операційні витрати: канцелярське приладдя, банківські послуги.

Співфінансування та будь-який інший внесок у виконання проекту мають бути підтвердженими.

Конкурсна комісія оцінюватиме заявки за такими критеріями:

- відповідність темі конкурсу, урахування у плані впровадження проекту поставлених завдань;

- відповідність місцевій специфіці та урахування потреб і можливостей місцевих громад;

- ефективна команда проекту – залучені усі три сторони: влада, громада, бібліотека;

- чіткі, вимірювані, реалістичні очікувані результати проекту;

- широта охоплення й різноманітність цільових аудиторій та проектних заходів;

- ефективне використання ресурсів бібліотек;

- результативне використання інформаційних технологій та інтернету;

- доведена спроможність організації ефективно впроваджувати проекти у сфері розвитку е-урядування;

- доведена підтримка органів місцевої влади або самоврядування;

- перспективи продовження роботи у напрямі просування е-урядування після закінчення гранту.

Щоб взяти участь у конкурсі, просимо заповнити заявку за наданою формою, додати робочий план і бюджет проекту, а також листи підтримки або угоду про співпрацю усіх партнерів проекту і надіслати ці документи електронною поштою на адресу ogp_libraries@irex.org до кінця дня 13 грудня 2014 р.

Результати конкурсу буде оголошено до кінця грудня 2014 р. Невчасно надіслані і неповні заявки розглядатися не будуть.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.