Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

У день Європи в Україні, який у 2014 році українці відмічали 17 травня, Українська бібліотечна асоціація спільно з Гете-інститутом в Україні провела адвокаційний захід «Бібліотека під відкритим небом». Місцем проведення акції було обрано територію Ботанічного саду ім. А.В. Фоміна, м.Київ. 

УБА

Під час заходу учасники – бібліотеки м. Києва та партнери Української бібліотечної асоціації – презентували свої послуги та проводили різноманітні інтерактивні заходи з мешканцями та гостями столиці з метою привернення уваги громади до можливостей, які надають бібліотеки, та популяризації читання. Насичена програма включала голосні читання, вікторини, квести, конкурси, зустрічі з авторами, художниками, співаками, майстер-класи, спілкування з психологами, тренінги зі самовдосконалення, дитячі ігри тощо.

Загальне фото
Калейдоскоп цікавих заходів представила Державна бібліотека України для юнацтва, з-поміж яких варто відмітити шанс-вікторину «Під знаком Європи», міні-консультації про розвиток пам’яті, досягнення поставлених цілей, спілкування з психологом про управління емоціями, майстер-клас з фурошики, ап-сайклінгу «Друге життя журналів. Створимо колаж до Дня Європи».

Вражаючим був майстер-клас спільної творчої роботи батьків з дітьми від Ганни Кучми на стенді Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія», м.Київ. Відвідувачі могли потримати в руках макет ембріона дитини у різні етапи розвитку, послухати серцебиття дитини в утробі. 

Централізована бібліотечна система Шевченківського району м.Києва організувала фотосушку, книжково-ілюстраційну виставку «Як тебе не любити, Києве мій!», майстер-клас з витинанки, де можна було ознайомитись з роботами декоративно-прикладного мистецтва «Барвисте диво Петриківки», створеними читачами та працівниками бібліотек даної системи. Також відвідувачі акції змогли взяти участь в «літературному ворожінні» та «літературному раллі». А ще було урочисте загадування бажань та випускання повітряних кульок під скандування «Україна – це Європа!».

Шевченківська цбс
Централізована бібліотечна система Голосіївського району м.Києва презентувала колекцію екслібрисів художника-графіка Георгія Сергєєва та художника Гліба Гржабовського і провела майстер-клас з орігамі. Централізована бібліотечна система Деснянського району м.Києва навчала всіх бажаючих бісероплетінню, створенню українських віночків, валянню з войлоку. Діти і дорослі з захопленням долучились до цих майстер-класів. 
Свій стенд Державна науково-педагогічна бібліотека ім.В.О.Сухомлинського назвала поетично «Під сплетінням каштанових віт, коли свічі запалює травень…». Саме тут зачаровував слухачів своїми ліричними піснями Ігор Якубовськиий з поетом Аркадієм Музинчуком.

ДНПБУ

Були присутні й університетські бібліотеки. На стенді Бібліотеки Київського національного університету будівництва і архітектури студенти грали на гітарі та співали, а Наукова бібліотека Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова активно залучала відвідувачів до буккросингу. Активні та креативні студенти Київського університету ім. Б.Грінченка та Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва залучали всіх бажаючих пройти пізнавальний квест країнами Європи та перевірити себе на знання літератури цих країн. Державна науково-технічна бібліотека провела пізнавальну вікторину «Винаходи та відкриття» з солодкими подарунками для переможців. 
Про особливості створення пінхол-камер (саморобні фотоапарати) та пінхол-фотографій відвідувачі акції дізнались на майстер-класі від українського пінхол-клубу.

Дитячий інтерактив підготувала і Національна бібліотека України для дітей – розмальовки для дітей під час майстер-класу «Дарунок з дитячою душею», фотографії з ростовою лялькою НБУшкою.

НБУ

Представники Гете-інституту в Україні протягом всієї акції проводили конкурс художнього читання, турнір з настільного футболу, рухливі ігри, кіноклуб та багато іншого. Також до акції долучились й інші культурні центри країн Європи – Французький інститут в Україні та Чеський центр в Києві. Французький інститут в Україні представив дитячий клуб «Принци і Принцеси», де діти в ігровій формі знайомились з основами французької мови.
Різнопланові заходи зацікавили як молодь, так і дітей з батьками! Відвідувачі отримали задоволення від змістовного дозвілля, цікаву інформацію та подарунки. Українська бібліотечна асоціація дякує всім учасникам акції за творчий та активний підхід в проведенні акції «Бібліотека під відкритим небом»! Окрема подяка працівникам відділу «Інформація та бібліотека» Гете-інституту в Україні за ініціативу проведення та фінансову підтримку акції.

 

Додаткову інформацію про захід читайте на сайтах:

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України

Державна науково-технічна бібліотека України

Централізована бібліотечна система Деснянського району м.Києва

Централізована бібліотечна система Голосіївського району м.Києва

Studway

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum

Найближчі події

08.04.2020 / ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу», 8-9.04.2020 р., м.Київ
13.04.2020 / VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста «Мультплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички» (13 – 25 квітня 2020 р.)
04.06.2020 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 4-5.06.2020 р., м.Миколаїв
15.06.2020 / Науково-практична інтернет-конференція «Сучасні завдання та пріоритети діяльності бібліотек вищих навчальних закладів: шлях інновацій», 15-19 червня 2020 р., м.Ужгород
01.10.2020 / II Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», 1-2.10.2020 р., м.Київ
22.10.2020 / V Міжнародний форум молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації, 22-23.10.2020, м. Київ