Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Опівдні 21 лютого 2014 року на території об'єкта Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - Святої Софії Київської від імені Української бібліотечної асоціації - члена Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA), Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM) та Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS) підписано протокол про створення Національного комітету Блакитного Щита. Приєднатися до протоколу запрошені українські архівісти.

Міжнародний комітет Блакитного Щита (ICBS) - свого роду Червоний Хрест культури - міжнародна організація, заснована 1996 року для  захисту культурної спадщини від загрози збройних конфліктів та  стихійних лих. Назва походить від знаку, затвердженого Гаазькою конвенцію 1954 року про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.

Міжнародний Блакитний Щит складається з представників п'яти організацій - Міжнародної ради архівів, Міжнародної ради музеїв, Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць, Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ, Координаційної ради асоціацій аудіовізуальних архівів.

Український національний комітет Блакитного Щита очолив Микола Яковина (ICOMOS), співголови - Ірина Шевченко (УБА – член IFLA) та Сергій Лаєвський (ICOM).

Новопостала організація негайно включилася в діяльність міжнародної спільноти, запропонувавши ЮНЕСКО та Міжнародному Блакитному Щиту документи про пам’ятки в зоні збройного кровопролитного конфлікту в Україні, зокрема про сплюндровані фонди Музею історії Києва. 

Блакитний Щит України реагуватиме на усі кризові ситуації, які можуть вплинути на стан культурної спадщини.

Київ, 21 лютого 2014 р.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum