Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

25 грудня 2013 р. в Черкаській ОУНБ імені Тараса Шевченка відбувся «круглий стіл» за підсумками громадських обговорень «Бібліотека і громада: партнерство в контексті часу», зініційованих Черкаським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації (ОВ УБА) та ОУНБ імені Тараса Шевченка в межах програми УБА з адвокації «Через бібліотеки – до знань!».

Громадські обговорення тривали протягом травня-жовтня 2013 р. Бібліотечними працівниками та волонтерами було вивчено думку представників різних груп населення області щодо їхнього бачення якою має бути бібліотека громади. Всього шляхом використання різних методик – анкетування, вуличних та онлайн-опитувань, відеоінтерв’ю, майданчиків для спілкування, скриньок для побажань і пропозицій, встановлених у людних місцях, ЗМІ – було опитано понад 17650 респондентів.

Результати опитувань було покладено в основу громадських обговорень, зустрічей, які пройшли в містах і районах області.

У роботі обласного підсумкового «Круглого столу» взяли участь представники обласних, районних, сільських органів місцевого самоврядування, громадських організацій, бібліотечної спільноти області, читачі.

На основі узагальнених пропозицій та побажань усіх учасників опитувань і матеріалів підсумкових заходів, проведених у регіонах, учасники «Круглого столу» піднімали питання щодо ролі бібліотек у духовному, творчому та інтелектуальному розвитку місцевої громади, підвищення матеріально-технічної та ресурсно-інформаційної бази закладів, як зробити їх комфортними та привабливими для мешканців, які нові інформаційні та соціокультурні послуги потрібно розвивати й надавати користувачам і громадам для покращення бібліотечного сервісу.

На «Круглому столі» активно обговорювались питання соціального партнерства, що влада, бібліотека, місцева громада мають зробити для розбудови сучасної системи бібліотечного обслуговування громадян в межах кожного населеного пункту тощо.

Про здобутки, проблеми та перспективи у бібліотечній галузі регіону йшлося у виступі Л.П. Капкаєвої, директора ОУНБ, голови ОВ УБА, заслуженого працівника культури України. Голова обласної профспілки працівників культури В.В. Марштупа підняв питання соціального захисту та лобіювання інтересів працівників культури області. Результати регіонального опитування «Якою має бути бібліотека нашої громади?» озвучила К.С. Бугаєнко, заступник директора ОУНБ.

Питання запровадження в діяльність бібліотек області новітніх технологій підняли у виступах Т.В. Черкас, заступник голови Чорнобаївської РДА та Ю.В. Миргород, регіональний представник програми «Бібліоміст», О.Л. Шор, провідний методист Черкаської МЦБС.

Активно обговорювали питання співпраці сільської ради та бібліотеки у формуванні інформаційного центру громади сільський голова П.З. Пащина с. Москаленки Чорнобаївського району, бібліотекарі Л.О. Хорошун з Червоної Слободи та А.Г. Недуха з с. Степанки Черкаського району.

Про соціальне партнерство як актуальний напрям діяльності бібліотеки йшлося у виступах І.А. Огуч, директора Смілянської МЦБС, Т.В. Петій, працівника Черкаської МЦБ для дітей.

Виступи супроводжувалися цікавими відеопрезентаціями, відеороликами з життя бібліотечних закладів області.

На засіданні «Круглого столу» було ухвалено резолюцію з пропозиціями органам місцевого самоврядування, місцевій громаді, бібліотекам області щодо здійснення заходів для розбудови бібліотек як важливих соціальних та інформаційних інституцій територіальної громади.

Хід засідання висвітлювали обласна телерадіокомпанія «Рось», місцева преса.

Голова Черкаського ОВ УБА    

Л.П. Капкаєва

Програму підсумкового «круглого столу» див. тут.

Текст Резолюції читайте тут.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

23.06.2021 / Книжковий Арсенал 2021, 23-27.06.2021 р.
25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.