Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

26-28 листопада 2013 р. в м. Києві відбулась щорічна Конференція Української бібліотечної асоціації «Бібліотек@ в електронному середовищі», у якій взяли участь понад 180 фахівців бібліотечно-інформаційної сфери з усієї України. Конференція була організована за підтримки Міністерства культури України та Програми «Бібліоміст».

З вітальними листами до організаторів та учасників звернулися народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій Р.В. Лук`янчук, Міністр культури України Л.М.Новохатько, з вітальним словом – начальник відділу  аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури М.Г.Височанська, заступник директора програми «Бібліоміст» М.Абдуразакова,  голова Правління Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, директор видавничо-книготорговельної компанії «Самміт-Книга» І.М.Степурін, ректор Київського національного університету культури і мистецтв М.М.Поплавський.

26 листопада у Київському національному університеті культури і мистецтв відбулася урочиста церемонія вручення нагород і відзнак УБА.

З ключовою доповіддю за темою Конференції «Сучасна бібліотека в електронному інформаційному середовищі» виступив генеральний директор Державної публічної науково-технічної бібліотеки Росії, професор Я.Л.Шрайберг. Про роль УБА у розвитку електронного середовища українських бібліотек розповіла бібліотечному загалу директор Інституту післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, президент УБА І.О.Шевченко.

Учасники Конференції також обговорили та ухвалили нову редакцію Кодексу етики бібліотекаря, підготовлену робочою групою на чолі з віце-президентом УБА  В.С.Пашковою.

27 листопада учасники Конференції  активно працювали на секційних засіданнях «Розбудова УБА: мозковий штурм», «Контент електронного читання, програмні та технічні засоби» , «Бібліотека – центр громади»: підсумки громадських обговорень», «Молодіжний конструктор-2» : засідання Молодіжної та Студентської секцій УБА, які були організовані у Національній парламентській бібліотеці України та Американській бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія».

У другий і третій день Конференції учасники долучилися до Х Міжнародної науково-практичної конференції INFORMATIO-2013: Електронні інформаційні ресурси: створення, використання, доступ  на базі Національної наукової медичної бібліотеки України та Науково-технічної бібліотеки  ім.Г.І.Денисенка Національного технічного університету України «КПІ» та Х ювілейної Школи директорів обласних бібліотек для юнацтва «Бібліотеки для юнацтва в умовах реформування державної політики», що пройшла у Державній бібліотеці України для юнацтва.

28 листопада члени УБА взяли участь у засіданнях Секції університетських бібліотек та Секції працівників медичних бібліотек, а також побували на Фестивалі буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі».

Президія Української бібліотечної асоціації щиро дякує співорганізаторам – Національній парламентській бібліотеці України, Київському національному університету культури і мистецтв, Державній бібліотеці України для юнацтва,  Асоціації «Інформатіо-Консорціум», а також партнерам – Гете-інституту в Україні, Видавничо-книготорговельній компанії «Самміт-Книга» та іншим за організаційну та фінансову підтримку Конференції.

Презентації з доповідей розміщені на порталі УБА у розділі "Навчальні матеріали семінарів та тренінгів".

 Фотозвіт дивіться тут.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.