Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Бібліотеки та охорона здоров’я

Згідно з результатами дослідження щодо ролі публічних бібліотек у житті громад, нещодавно опублікованому міжнародною організацією EIFL в рамках її програми інформатизації публічних бібліотек (EIFL - PLIP: Public Library Information Program), бібліотеки відіграють важливу роль у галузі охорони здоров’я та є потужними партнерами для організацій, що поширюють ідеї здорового способу життя та впроваджують актуальні для сьогодення просвітницькі програми у цій галузі.

Зокрема, бібліотеки є потужними партнерами для поширення інформації щодо профілактики ВІЛ/СНІД, туберкульозу, тютюнової, алко- та нарко-залежності серед населення та мають багатий досвід партнерської співпраці з громадськими організаціями, що так чи інакше підтримують людей з особливими потребами. 

Ознайомитись з найкращим вітчизняним та зарубіжним досвідом щодо співпраці бібліотек з установами охорони здоров’я та промоції здорового способу життя можна у черговому випуску публікації «У скарбницю бібліотекарю», який додається до аплікаційних документів цього раунду.

13-й раунд конкурсу реалізується в партнерстві з проектом «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» та програмою «Здоров’я жінок України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зокрема, проект «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» готовий надати бібліотекам інформаційні матеріали з профілактики захворювання та провести презентації з даної тематики для користувачів бібліотек. Програма USAID «Здоров’я жінок України» готова надати бібліотекам інформаційні матеріали з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, включаючи буклети, листівки та інше.

Проекти громадської участі, ініційовані бібліотеками, в рамках конкурсу мають у повній мірі відповідати потребам співпраці бібліотек, установ охорони здоров’я та інших дотичних організацій і громад у таких напрямках:

- Поширення ідей та найкращих практик здорового способу життя в бібліотеці;

- Надання послуг е-врядування по темі охорони здоров’я;

- Проведення «Ярмарків здоров’я» на базі бібліотек;

- Розробка контенту та інших інформаційних ресурсів для громади з питань охорони здоров’я та здорового способу життя;

- Допомога користувачам з особливими потребами на базі бібліотеки;

- Тренінгові заходи з тематики з охорони здоров’я з залученням медичних фахівців на базі бібліотеки;

- Надання послуг бібліотерапії/книготерапії з залученням відповідних спеціалістів,  наприклад, психологів.

Тривалість проекту - від одного дня до чотирьох місяців.

Обсяг запропонованого бюджету - від $100 до $2500

Щоб взяти участь у конкурсі, просимо заповнити заявку за наданою формою, докласти інші супровідні документи (листи підтримки, інші матеріали), і надіслати 2 копії заповненого пакету документів конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами поштою на адресу офісу IREX:

До уваги Тетяни Яворської

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)

вул. Саксаганського 36Д, 2-ий під’їзд, 5-ий поверх

м. Київ 01033

Також, будь ласка, надішліть пакет документів у електронній формі на адресу cpc@irex.ua. IREX підтвердить отримання електронної заявки.

Конкурс відкритий для всіх публічних бібліотек.

Останній термін подання заявок – 1 жовтня 2013 р.

Конкурсна комісія не буде розглядати неповні заявки (відсутні анкети, незаповнені поля).

Умови конкурсу та заявку завантажуйте тут.

Бажаємо успіхів та чекаємо на заявки!

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum