Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

24-30 червня 2013 р. відбулась II Літня школа адвокації УБА для бібліотекарів «Адвокація – бібліотеки на шляху змін», що проходила в с.Коблево Миколаївської області. Організатори школи – Українська бібліотечна асоціація та Миколаївське регіональне відділення УБА. Учасниками школи стали 20 бібліотечних працівників з Луцька, Києва, Харкова, Львова, Миколаєва, Чернігова, АР Крим, Луганська, Полтави та Вінниці, які були відібрані за конкурсом.

Програмою школи було передбачено ознайомлення з Миколаївською ОУНБ, Березанською центральною районною бібліотекою та бібліотекою с.Коблево, кожна з яких гостинно зустрічала учасників школи та ділилася своїм успішним досвідом адвокаційних кампаній.

Серед тем, що презентували досвідчені та креативні тренери школи  - С.Барабаш, Я.Хіміч, Н.Богза, Т.Астапенко, Н.Моісеєва, О.Бояринова, були:

  • «Планування кампаніїї з адвокації»
  • «Методи та інструменти кампанії з адвокації»
  • «Бібліотека+громада (адвокаційна математика)»
  • «Директор+команда: перші захисники читачів і бібліотеки (адвокаційна математика)»
  • «Ефективні комунікації як основа адвокації»
  • «Аналіз необхідних ресурсів та підготовка робочого плану адвокаційної кампанії»
  • «PR бібліотеки, або Як розказати про себе в Інтернеті».

Учасники школи також мали можливість зустрітись та поспілкуватись з начальником відділу культури Березанського району, спеціалістом зі зв’язків з громадськістю Коблевської сільської ради.

Тренери школи поставили перед учасниками завдання з підготовки адвокаційної кампанії з підвищення іміджу бібліотек України, орієнтованої на відпочиваючих рекреаційної зони с. Коблево. Було проведено польові бібліодослідження "Бібліотека твоєї мрії" у формі опитування відпочиваючих про їхнє уявлення, якою має бути сучасна бібліотека. Погляди респондентів на сучасну бібліотеку виявилися різноманітними, проте  переважна більшість дотримувалась думки про важливість бібліотечного закладу як інформаційного та дозвіллєвого центру громади. Серед опитаних  – українці, росіяни, білоруси, поляки, молдовани, інгуши, черкеси, чеченці, узбеки та ін.  Значна їх частка відвідує бібліотеку та користується її послугами час від часу.

 

Як з`ясувалося, діти та молодь  бажають отримувати не лише інформацію, а й користуватись в бібліотеці сучасними гаджетами . Молоді батьки бачать бібліотеку як  освітній заклад. Респондентам в бібліотеці не вистачає широкого асортименту книг та електронних ресурсів з різних галузей знань, сучасних технологій, комфортних умов та оновленого дизайну, розширення бібліотечних послуг.

28 червня 2013 р. учасниками школи було підготовлено та проведено бібліофест до Дня Конституції України та адвокаційну акцію в межах Ярмарки бібліотечних можливостей. За програмою Бібліофесту «Ти маєш право…» в першій половині було проведено флеш-моб на березі моря, бліц-опитування відпочиваючих та Акцію з популяризації послуг бібліотеки с. Коблево. Акція біля Пляжної бібліотеки мала просвітницький характер і була орієнтована на ознайомлення відпочиваючих з Конституцією України, а бліц-опитування, проведене на узбережжі, показало прагнення людей до реального втілення конституційних норм в суспільне життя. Пляжну бібліотеку відвідав голова сільської ради с. Коблево  В. М. Панич.

Ввечері 28 червня на території пансіонату «Николаев» відбувся «Ярмарок бібліотечних можливостей», де працювали такі фан-зони: «Бібліотека в Інтернеті» , «Правовий паркан», «Куточок Пляжної бібліотеки», «Бібліотечна ігротека», «Бібліотечний hand made», «Дерево дитячих мрій», «Вправний пензлик», майстер-клас з жонглювання поями.

Команда бібліотечних професіоналів з усіх регіонів України демонструвала власні таланти, намагаючись змінити традиційне уявлення про бібліотекарів. Присутні стали учасниками різноманітних майстер-класів, інтерактивних ігор, голосних читань та  бібліотечної дискотеки під відкритим небом. Вражені побаченим та почутим, вони наголошували на позитивних змінах, що відбулись в бібліотеках.

Про перший та другий день школи читайте тут.

Про третій та четвертий день школи читайте тут.

Про п’ятий та шостий день школи читайте тут.

Відеощоденники, створені учасниками школи та які ілюструють заходи кожного дня школи, дивіться тут.

Фотоматеріали дивіться тут.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.