Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

30 жовтня в Донецькій ОУНБ ім. Н. К. Крупської та Дніпропетровській ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відбулися засідання «круглих столів» та прес-конференції з підведення підсумків громадських обговорень, ініційованих УБА.

Громадські обговорення у Донецькій області «Бібліотека і громада: орієнтири на майбутнє» були організовані протягом липня-жовтня 2012 р. Донецьким обласним відділенням УБА та Донецькою ОУНБ ім. Н.К. Крупської за підтримки Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації. Бібліотечні працівники та волонтери вивчали суспільну думку щодо місця бібліотек у соціокультурній інфраструктурі регіону та їх ролі в розвитку місцевої громади. В анкетуваннях, вуличних опитуваннях, онлайн-опитуваннях взяли участь понад 35 тис. осіб і майже 100 представників владних та громадських структур висловили свою думку з цього питання в засобах масової інформації. В бібліотеках, місцях масового відпочинку громадян були встановлені скриньки для побажань та пропозицій, працювали спеціальні намети, були проведені різноманітні конкурси, фокус-групи, сходи громадян тощо, до яких було залучено понад 50 тис. мешканців області. На підсумковому засіданні «круглого столу» були присутні представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, бібліотечної спільноти, які ще раз закцентували увагу на актуальних питаннях розвитку бібліотечної мережі регіону та активного впливу книгозбірень на розвиток місцевих громад і прийняли відповідну Резолюцію.

Репортаж про громадські обговорення в Донецьку на місцевому  телеканалі "Перший муніципальний" дивіться тут.

Громадські обговорення у Дніпропетровській області «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє» були організовані протягом червня-вересня 2012 р. колективними членами УБА - Дніпропетровською обласною бібліотечною асоціацією та Дніпропетровською ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія за підтримки Управління культури і туризму Дніпропетровської обласної державної адміністрації. До проведення громадських обговорень було залучено близько 600 бібліотек та 1500 бібліотечних працівників, які за допомогою різноманітних форм і методів вивчили думку про роль бібліотек у житті громади понад 400 тис. осіб або 12% населення області. Опитування проводилось на вулицях міст і сіл області, на дитячих майданчиках, біля супермаркетів та на міських ринках, у парках культури та відпочинку, на залізничних та автовокзалах, через мережу Інтернет, у фокус-групах, телефоном та за допомогою скриньок для побажань. Бібліотеки регіону також організували ряд PR-кампаній та промо-акцій до днів міст і районів області, Дня захисту дітей, Всеукраїнського дня бібліотек тощо. Надзвичайний успіх мала бенефіс-презентація «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення», про яку ми вже розповідали на Блозі з адвокації (відео див. тут).

На підсумковому засіданні «круглого столу» представниками партнерів, громадських організацій, творчих спілок, культурних осередків було висловлено цілий ряд конструктивних пропозицій щодо впровадження нових бібліотечних сервісів та реалізації спільних суспільно значимих проектів, прийнято відповідне Звернення. Як вказала Н.Муха, методист методичного центру професійно-технічної освіти в Дніпропетровській області: «Якщо у населеному пункті немає бібліотеки, то там немає життя. Громада повинна підтримати свою книгозбірню та спільно розвиватися».

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.