Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

13-14 вересня 2012 р. в межах 19 Форуму видавців у Львові пройшов ІІІ Львівський бібліотечний форум «Бібліотека у новому вимірі: долаємо стереотипи», в якому взяли участь близько 150 бібліотекарів та інших зацікавлених осіб.

Президією, Виконавчим офісом та Секцією з адвокації УБА за підтримки програми «Бібліоміст» і Програми сприяння Парламенту ІІ, колективних членів УБА - ГО «Форум видавців», Львівської обласної бібліотеки для дітей, Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.І.Франка, Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки та Львівського обласного відділення «Галичина» УБА  було підготовлено і проведено насичену професійну програму, що спонукала учасників Форуму до жвавого обговорення актуальних напрямів діяльності сучасних бібліотек.

Насамперед, бібліотекарі ще раз підтвердили консолідуючу роль УБА у розвитку професійного бібліотечного середовища, розставили нові акценти у бібліотечно-інформаційному сервісі, ознайомились з результатами міжнародних науково-освітніх професійних програм УБА, розглянули нові технології університетських бібліотек у їх давній традиції. Безперечно, публічна бібліотека, а особливо – дитяча, є простором креативності, а гармонія та успіх багато в чому залежать від бібліотечного дизайну, що також було яскраво продемонстровано на Форумі. Українські бібліотеки вбачають себе активними учасниками ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» та успішно займаються адвокацією. До того ж, знання і вміння досвідчених бібліотекарів активно переймає бібліотечна молодь та ще й додає до цього свою завзятість і нестандартний погляд на професію. Отож бібліотекарі спільно зі своїми надійними партнерами – видавцями, передплатними агенціями, книгопродавцями, інформаційними компаніями – створюють сучасний комфортний сервіс для своїх користувачів, а Бібліотечний форум є чудовою нагодою поновити фахову комунікацію та обмін виданнями між бібліотеками різних країн, як це зробили Державна публічна історична бібліотека Росії та Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. І.Франка.

Окремий семінар в межах ІІІ Львівського бібліотечного форуму було присвячено доступу громадян до офіційної інформації в бібліотеках, де учасники отримали вичерпну інформацію про ресурси, що їх пропонує бібліотекам та користувачам Програма сприяння Парламенту ІІ, досвід діяльності Всеукраїнської мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації, створених більш ніж в 670-ти бібліотеках у всіх регіонах України, навчальні та конкурсні програми тощо. 

Надзвичайно творча атмосфера панувала під час проведення інтерактивної дискусії у формі світового кафе «Сучасний бібліотекар: стереотипи та новий імідж». Модератори спрямували обговорення у 4-х тематичних напрямах: зовнішній вигляд (або бібліотечна мода), емоційно-психологічна відкритість (або культура спілкування та обслуговування), професіоналізм та громадська й професійна активність. Відвідувачі «світового кафе» переконались, що стереотипи тією чи іншою мірою виявляються і в середовищі досвідчених, і молодих бібліотекарів та студентства, і партнерів та користувачів бібліотеки. Водночас, у працівників бібліотек є активне бажання мати сучасний імідж, яке вони досить результативно вже втілюють у життя.

В програмі цьогорічного Бібліотечного форуму УБА запропонувала новинку: гайд-парк (громадські дебати) на тему «Створимо своє майбутнє у бібліотеці», запросивши у партнери Львівську філію Федерації дебатів України, Управління культури Львівської облдержадміністрації, Українську академію друкарства та Львівський національний університет ім. І.Франка. Запальна дискусія на відкритому майданчику біля Музею мистецтва давньої української книги, де мали змогу висловитися всі небайдужі, ще раз засвідчила, що бібліотека дійсно сприймається громадою як важлива інформаційно-просвітницька та культурна інституція, яка попри різні негативні впливи зовнішнього середовища залишається важливим самобутнім простором освіти та духовного розвитку громадян.

Члени УБА активно працювали і в журі конкурсу «Краща книга Форуму видавців-2012». Спеціальною відзнакою Української бібліотечної асоціації нагороджено видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» за збірку творів Ліни Костенко «300 поезій» (К., 2012).

Отже, третій рік поспіль і бібліотечна, і книжкова громадськість України у місті Лева активно долучається до обговорення діяльності книгозбірень у новому вимірі, обмінюється досвідом, генерує нові ідеї, апробує цікаві інтерактивні форми та просто отримує задоволення від інтелектуально насиченої атмосфери Форуму.

Фотоматеріали дивіться тут.

Сошинська Я. Є., канд. іст. наук, доцент НТУУ «КПІ», Виконавчий директор УБА

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum

Найближчі події

22.06.2021 / Вебінар «Якісний облік в бюджетних установах – запорука достовірної фінансової звітності», 22.06.2021 р.
23.06.2021 / Книжковий Арсенал 2021, 23-27.06.2021 р.
25.06.2021 / «Один світ, одна бібліотечна мережа» ‒ відкрита реєстрація для участі в онлайновій конференції «Працюємо на міжнародному рівні для бібліотек», 25.06.2021 р.
29.06.2021 / VІІІ Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів, 29 червня – 2 липня 2021 року, м. Суми і Сумська область, онлайн
13.07.2021 / ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації “Виклики сьогодення & Перезавантаження”, 13-16 липня 2021 р., Закарпатська обл.
17.08.2021 / Всесвітній бібліотечний та інформаційний конгрес ІФЛА вперше онлайн, 17-19.08.2021 р.
19.08.2021 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 19-20.08.2021 р.
28.08.2021 / Четверта тиха вечірка у Харкові – ефір по всій Україні
15.09.2021 / XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум, 15-18 вересня 2021 р.
05.10.2021 / «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», 5-7.10.2021 р.
21.10.2021 / ХХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2021», 21.10.2021 р.