Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Українська бібліотечна асоціація взяла участь у Слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності «Розвиток сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів», що пройшли 18 травня за участю 65 осіб – народних депутатів України,  представників центральних органів влади і місцевого самоврядування, національних, обласних, районних і сільських бібліотек з різних регіонів України, громадських організацій і благодійних фондів та ін.

Від Української бібліотечної асоціації були присутні віце-президенти УБА Л.І.Ковальчук та Т.І.Вилегжаніна, член Президії  Коваленко Р.М., голова Рівненського обласного відділення УБА Ярощук В.П., виконавчий директор УБА Сошинська Я.Є. та ін.

УБА вже не вперше активно долучається до законотворчих процесів у бібліотечно-інформаційній сфері та лобіює інтереси бібліотек, бібліотекарів і користувачів, бере участь у Комітетських і Парламентських слуханнях, засіданнях Кабінету Міністрів України, веде офіційне листування з органами державної влади і управління  тощо.

Л.І.Ковальчук у своєму виступі, зокрема, ще раз наголосила  на необхідності внесення до Державного і місцевого бюджетів захищених статей на комплектування бібліотечних фондів, відміни тендерних процедур при закупівлі книжкових, періодичних видань та електронних ресурсів для бібліотек, модернізації матеріально-технічної бази бібліотек та активізації їх підключення до мережі Інтернет, вирішення кадрових питань.

У виступах партнерів УБА з проектної діяльності  М.Новака (Програма «Бібліоміст»), Е.Валентайн (Програма сприяння Парламенту ІІ), О.Коваль (ГО «Форум видавців») зазначалося, що бібліотеки і бібліотекарі є надійними партнерами в демократичному, культурному і освітньому розвитку держави.

Інформацію з сайту Верховної Ради України читайте тут.

Проект Рішення Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності читайте тут.

Зауваження і пропозиції приймаються до 30 травня.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum

Найближчі події

30.03.2020 / Дистанційний курс «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент» (з 30 березня по 10 квітня 2020 року)
08.04.2020 / ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу», 8-9.04.2020 р., м.Київ
13.04.2020 / VIIІ Всеукраїнська онлайн школа бібліотечного журналіста «Мультплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички» (13 – 25 квітня 2020 р.)
04.06.2020 / Всеукраїнська науково-практична конференція «Тенденції розвитку освітянських бібліотек в інформаційному суспільстві», 4-5.06.2020 р., м.Миколаїв
15.06.2020 / Науково-практична інтернет-конференція «Сучасні завдання та пріоритети діяльності бібліотек вищих навчальних закладів: шлях інновацій», 15-19 червня 2020 р., м.Ужгород
01.10.2020 / II Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», 1-2.10.2020 р., м.Київ