Хроніка подій - 2009

20 січня
Інтерв’ю з В.С.Пашковою «Президент Української бібліотечної асоціації розмірковує про шляхи інноваційного розвитку бібліотек» на сайті проекту «Бібліоміст» / IREX (Бібліотечні події). - 2009. - №1.
22 січня
Презентація діяльності УБА у Національній бібліотеці України для дітей (президент В.С.Пашкова).
26 січня
Презентація проекту «Електронна бібліотека: Центри знань в університетах України» за участі виконавчого директора проекту та віце-президента УБА Т.О.Ярошенко. Президент УБА В.С.Пашкова – член Дорадчої ради проекту.
28 січня
Міжнародна конференція «Доступ до знань через Електронну бібліотеку та центри знань України» відбулася у Національному університету «Києво-Могилянська академія», м.Київ за підтримки УБА. Доповідь президента УБА В.С.Пашкової «Рівноправний доступ до електронної інформації: партнерські проекти УБА». Доповідь віце-президента УБА Т.О.Ярошенко «Проект «Електронна бібліотека: центри знань в університетах України»: місія, цілі, завдання»
29 січня
Засідання Президії УБА, під час якого розглядалися питання підготовки до звітно-виборчої конференції, до Всеукраїнського дня бібліотек, проведення конкурсу “Бібліотека року» у 2009 р.; організаційний розвиток УБА, участь у проекті «БібліоМіст».
12 лютого
УБА почала реалізацію гранту за програмою «БібліоМіст» «Розробка навчального плану та навчальних матеріалів для програми підвищення кваліфікації працівників бібліотек «Організація та управління змінами у публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень» (менеджер проекту член Президії УБА Р.М.Коваленко).
25 лютого
Презентація веб-сайту та блогу УБА для працівників публічних бібліотек м. Києва (президент УБА В.С.Пашкова)
23 лютого
Презентація проектів і програм УБА для працівників публічних бібліотек м. Києва (президент УБА В.С.Пашкова)
10-11 березня
Семінар «Інноваційна діяльність публічних бібілотек: проекти на допомогу розвитку громади», організований спільно УБА, Міністерством культури АР Крим, Кримською республіканською бібліотекою ім.І.Франка та Посольство США в Україні, провела президент УБА В.С. Пашкова. Взяли участь понад 60 бібліотекарів з усіх районів Криму.
12 березня
Семінар «Інноваційна діяльність бібліотек», організований Українською бібліотечною асоціацією, Севастопольською бібліотечною асоціацією, бібліотекою Севастопольського національного технічного університету та Посольством США в Україні, провела В.С.Пашкова. Взяли участь 60 представників бібліотек усіх систем і відомств м. Севастополь.
18 березня
В.С.Пашкова презентувала діяльність УБА, веб-сайт та блог УБА 50-ти співробітникам НБУ ім.Вернадського.
23-27 березня
В.С.Пашкова представляла УБА на щорічній навчальній зустрічі, організованій Фондом Білла та Мелінди Гейтс, під час якої обоворювалися питання реалізації проекту «Бібліоміст» в Україні.
25 березня
Зустріч президента УБА В.С.Пашкової з Генеральним секретарем ІФЛА Дженіфер Ніколсон та старишим радником ІФЛА Стюартом Гамільтоном. Обговорені питання вступу УБА до ІФЛА, спвробітництво в рамках секцій публічних бібліотек, університетських бібліотек, менеджменту національних бібліотечних асоціацій.
9-16 травня
Навчальна поїздка 14 українських бібліотекарів з Києва, Донецька, Луганська, Вінниці, Дніпропетровська, Полтави до Іспанії на запрошення Бібліотечної асоціації Каталонії.
22 травня
Голова Рівненського регіонального осередку УБА В.П.Ярощук виступила на семінарі, присвяченому реалізації проекту EduVisIm в Острозі Рівненської області.
30 квітня
УБА, як національна бібліотечна асоціація, стала членом Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (membership code: UA-0001). Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці програми «Бібліоміст». УБА представлена в трьох секціях – національних бібліотечних асоціацій, публічних бібліотек і університетських бібліотек. Детальніше див. тут
8-12 червня
Делегація УБА брала участь у роботі Міжнародної конференції «Крим-2009», де, серед інших заходів, було проведено засідання УБА «Творчість та інновації в українських бібліотеках», в якому взяли участь понад 90 українських бібліотекарів. Під час засідання виступили: президент В.С.Пашкова, віце-президенти Л.І.Ковальчук, Т.О.Ярошенко, члени президії І.О.Шевченко, В.В.Загуменна, члени УБА Л.А.Лугова, С.Барабаш, Н.І.Коротун, виконавчий директор Л.С.Гарбуз, представники програми сприяння парламенту України Е.Валентайн і програми «Бібліоміст» Я.Титаренко. Активно пройшла дискусія з питань подальшої розбудови асоціації. Відбулася акція із залучення нових членів УБА та сплати членських внесків. Було зібрано понад 800 грн. індивідуальних і колективних членських внесків.
15-18 червня
Президент УБА В.С.Пашкова на запрошення Секретаріату ІФЛА перебувала у штаб-квартирі ІФЛА в Гаазі, де працювала в групі міжнародних експертів над розробкою навчальної програми «Розбудова міцних бібліотечних асоціацій».
25-26 червня
Фокус-семінар «Інформація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування» за участю 45 керівників бібліотек та методичних відділів з різних регіонів України. Організатори: Програма сприяння парламенту ІІ та Українська бібліотечна асоціація (керівник проекту І.О.Шевченко, координатор О.С.Бородавка). Партнер: Національна парламентська бібліотека України.

Хроніка подій - 2008

16 січня
Президія УБА затвердила “Положення про конкурс на здобуття звання «Бібліотека року» для бібліотек усіх систем і відомств України. Оголошений конкурс “Бібліотека 2008 року”
16 січня
Засідання Президії УБА.
18 січня
У Бібліотеці Національного університету України “Київський політехнічний інститут” відбувся семінар “Управління проектами з оцифровування в бібліотеці” для бібліотекарів вузівських книгозбірень. Організатори: Українська бібліотечна асоціація, Центр інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, Бібліотека Національного університету України “Київський політехнічний інститут”, Асоціація “Інформатіо-Консорціум”. Проводила семінар фулбрайтівський лектор Сьюзен Бенц (США) та Олексій Васильєв, президент асоціації “Інформатіо-Консорціум”.
23-24 січня
Президент УБА В.С.Пашкова взяла участь в офіційному відкритті Інтернет-центрів у бібліотеках Тячева та Перечина, Закарпатська область.
29 січня
Семінар “Нові інформаційні технології у бібліотечному обслуговуванні людей із обмеженнями зору” відбувся в Києві. Організатори: Українська бібліотечна асоціація (В.С.Пашкова, президент УБА, В.К.Скнарь, член Президії), Державна академія керівних кадрів культури та мистецтв, Посольство США в Україні, Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих ім. М.Островського. Взяли участь 25 бібліотекарів з Києва, Миколаєва, Херсона.
30 січня
Семінар “Надання послуг у бібліотеках для сліпих та слабозорих людей у Німеччині” відбувся в Києві. Організатори: Українська бібліотечна асоціація (В.С.Пашкова, президент УБА, В.К.Скнарь, член Президії), Державна академія керівних кадрів культури та мистецтв, Гете-Інститут, Посольство США в Україні, Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих ім. М.Островського. Взяли участь понад 30 бібліотекарів з Києва, Миколаєва, Херсона.
31 січня
У рамках Днів науки в НаУКМА на базі Наукової бібліотеки НаУКМА відбувся семінар "Електронні ресурси для науки та освіти", організований Науковою бібліотекою НаУКМА, Громадською організацією Асоціація „Інформатіо-Консорціум” та Українською бібліотечною асоціацією (віце-президент Т.О.Ярошенко). У семінарі взяли участь 47 учасників – представників університетських та академічних бібліотек, громадських організацій, наукових інституцій тощо з різних регіонів України – Києва, Львова, Харкова, Рівного та ін.
15 лютого
Корецька громадська бібліотечна асоціація «Пріоритет» (Рівненська область) брала участь у звіті перед читачами «Актуальні питання розвитку бібліотечної справи Кореччини».
Січень-лютий
Укладено та передано до друку «Модельний стандарт діяльності публічної (публічно-шкільної) бібліотеки Рівненської області».
1 лютого
Президент УБА В.С. Пашкова та віце-президент Л.І.Ковальчук взяли участь у прес-конференції на захист приміщення Публічної бібліотеки України ім. Лесі Українки м. Києва.
1 лютого
Українська бібліотечна асоціація долучилася до реалізації програми “Глобальні бібліотеки - Україна” (Пашкова В.С., президент, Шевченко І.О., член Президії, Хіміч Я.О.)
4 лютого
В Американській бібліотеці НаУКМА відбулося засідання Англомовного бібліотечного клубу УБА “Актуальні проблеми розвитку бібліотечної справи в Україні та США” (Організатор: Г.П.Воскресенська).
6 лютого
Президент УБА В.С.Пашкова взяла участь у засіданні експертної групи проекту “EduVisIm”.
14 лютого
Представники УБА (Пашкова В.С., президент, Шевченко І.О., член Президії) виступили на колегії Міністерства культури та туризму України перед директорами обласних бібліотек щодо участі в реалізації програми “Глобальні бібліотеки - Україна”.
20 лютого
Семінар “Управління проектами з оцифровування в бібліотеці” для бібліотекарів вузівських книгозбірень. Організатори: Українська бібліотечна асоціація, Книжкова палата України, Центр інформаційних ресурсів Посольства США в Україні. Проводила семінар фулбрайтівський лектор Сьюзен Бенц (США).
22 лютого
Форум національних перспектив, організований програмою “Глобальні бібліотеки - Україна”. Українська бібліотечна асоціація – співорганізатор (Пашкова В.С., президент, Шевченко І.О., член Президії, Хіміч Я.О.)
22 лютого
Співорганізація УБА Форуму національних перспектив, що відбувся за участі представників великого бізнесу, українських та іноземних благодійних організацій, керівництва програми “Глобальні бібліотеки” Фундації Білла та Мелінди Гейтс, а також Посольства США в Україні. Від президії УБА на Форумі були присутні Пашкова В.С., Гаращенко В.М., Шевченко І.О.
Лютий
Відбулося пленарна сесія «Реформування українських бібліотек: від книгосховища до громадського інформаційного центру», що проходила у рамках Форуму національних перспектив «Покращення доступу громадян до інформації в Україні». (президент УБА Пашкова В.С., член Президії Шевченко І.О., Хіміч Я.О.)
Лютий
На розширеній колегії Обласного управління культури і туризму Рівненської ОДА член Президії УБА В.П. Ярощук представила «Модельний стандарт діяльності публічної (публічно-шкільної) бібліотеки Рівненської області». Модельний стандарт виданий тиражем 1000 прим., був розданий начальникам районних управлінь культури, директорам ЦСПШБ.
11-12 березня
Семінар “Методологія аналізу потреб бібліотек” відбувся в Києві. Організатори: IREX (Програма “Глобальні бібліотеки - Україна”), Українська бібліотечна асоціація (Пашкова В.С., президент, Шевченко І.О., член Президії, Хіміч Я.О.) Взяли участь понад 100 бібліотекарів з усіх регіонів України.
18 березня
Засідання президії Тернопільського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, головним питанням якого був розгляд та обговорення проекту «Глобальні бібліотеки», що діє за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс та дослідженням стану бібліотек, що проводить Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та Українська бібліотечна асоціація.
20 березня
Засідання Національної експертної ради програми “Глобальні бібліотеки - Україна”. Члени: Пашкова В.С. (президент), Шевченко І.О. (член Президії), Вилегжаніна Т.І. (віце-президент), Хіміч Я.О. На засіданні з доповіддю виступила президаент УБА В.С.Пашкова. Модератор засідання – член президії УБА Шевченко І.О.
26 березня
Засідання Президії УБА.
27-28 березня
Члени УБА (Шевченко І.О., Хіміч Я.О.) на базі Вінницького факультету ДАКККіМ провели фокус-семінар з директорами дитячих музичних шкіл Вінницької області щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
31 березня
В Американській бібліотеці НаУКМА відбулося засідання Англомовного бібліотечного клубу УБА (Організатор: Г.П.Воскресенська).
2 квітня
Міністерство культури і туризму України доручило УБА «з метою забезпечення проведення всеукраїнських заходів за програмою П’ятнадцятої міжнародної конференції «Крим-2008» «Бібліотеки та інформаційні ресурси у сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу», що проходитиме у м.Судак з 7 по 15 червня ... здійснити організаційну підготовку до проведення всеукраїнських заходів конференції, у тому числі Дня бібліотек України»
2-3 квітня
Член президії УБА Шевченко І.О. на базі ЦБ м. Миколаєва ім. М.Л. Кропивницького провела фокус-семінар з представниками громадських організацій м. Миколаєва щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
3-4 квітня
Член УБА Хіміч Я.О. на базі Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки провела фокус-семінар з представниками представниками туристичної галузі (музеї, туристичнв агенції) м. Луцька щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
10 квітня
Член президії УБА Шевченко І.О. на базі Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. М.Островського провела фокус-семінар з працівниками дитячих бібліотек Чернігівської області щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
10-11 квітня
Член УБА Хіміч Я.О. на базі Наукової бібліотеки Львівського національного медичного університету провела фокус-семінар з працівниками медичних установ м. Львова щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібліотеки”.
16 квітня
У Заліщицькій ЦБ відбулася зустріч представників місцевої влади, закладів освіти, культури та підприємців із членом президії УБА, головою Тернопільського регіонального осередку УБА В. Вітенком, О. Лісковою та регіональним представником IREX М. Ростоцькою задля обговорення шляхів реалізації проекту «Глобальні бібліотеки в Україні».
18 квітня
Щорічне засідання УБА „Трансформації та інновації в бібліотеках: роль професійної спільноти” відбулося під час ІІ Міжнародної науково-практичної конференції „Бібліотека і книга в контексті часу” у Національній парламентській бібліотеці України. Виступили: Президент УБА В.С.Пашкова, віце-президент Л.І.Ковальчук, члени президії УБА І.О.Шевченко, В.К.Скнарь.
20 квітня
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненської області «Пріоритет» (голова організації Н. Грановська) зініціювала виставку художніх робіт людей з обмеженими можливостями «Майстри рукотворної краси».
20 квітня
На щорічному засіданні УБА у Києві представлено «Модельний стандарт діяльності публічної (публічно-шкільної) бібліотеки Рівненської області». Його передано в регіональні та національні книгозбірні і учасникам зібрання.
22 квітня
Член УБА Хіміч Я.О. на базі бібліотеки ім. П.Панча ЦБС Голосіївського району м. Києва провела фокус-семінар з працівниками публічних бібліотек м. Києва щодо визначення їх потреб та можливостей партнерства у реалізації проекту “Глобальні бібіліотеки”.
22-23 квітня
За участі членів президії УБА Пашкової В.С та Шевченко І.О. відбулися засідання підгрупи Експертної Ради, присвячені налагодженню співробітництва з бізнес-сектором. Розглядалися питання потенціалу бізнес-партнерів у співробітництві з програмою «Глобальні бібліотеки» та фінансування бібліотек у регіонах, процеси формування бюджетів бібліотек в області, районі, місті та селі та основні задіяні особи та форми взаємодії місцевих адміністрацій, міністерств, УБА та дирекції програми «Глобальні бібліотеки».
Квітень
На щорічному засіданні УБА у Києві представлено «Модельний стандарт діяльності публічної (публічно-шкільної) бібліотеки Рівненської області». Його передано в регіональні та національні книгозбірні і учасникам зібрання.
8 травня
У Кременецькій ЦБ Тернопільської області відбулася зустріч представників місцевої влади, закладів освіти, культури та підприємців з учасниками фокус-групи з вивчення питання реалізації проекту «Глобальні бібліотеки в Україні» В. Вітенком, О. Лісковою та М. Ростоцькою. Під час зустрічі обговорювалися питання готовності бібліотек та органів місцевої влади до запровадження доступу громадян до мережі Інтернет у публічних бібліотеках.
13 травня
Відбулись зустрічі директора програми «Глобальні бібліотеки» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) К. Гуарда та експерта зі зв’язків з урядовими структурами К. Абузярової з першим заступником голови Тернопільської обласної державної адміністрації А. Фліссаком та заступником голови Тернопільської обласної ради О. Вітвіцьким. Під час зустрічей обговорювалися питання планування програми, що забезпечуватиме доступ населення області до комп’ютерів та Інтернету в публічних бібліотеках. В обговоренні взяв участь начальник управління культури облдержадміністрації Г. Шергей та голова Тернопільського регіонального відділення УБА В. Вітенко. Сторони домовилися про співпрацю в реалізації проекту «Глобальні бібліотеки» для створення робочих місць та забезпечення доступу до мережі Інтернет у бібліотеках області.
13 травня
В Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбулася зустріч представників місцевої влади, закладів освіти, культури та підприємців з учасниками фокус-групи з вивчення питання реалізації проекту «Глобальні бібліотеки в Україні» В. Вітенком, О. Лісковою та М. Ростоцькою. Під час зустрічі обговорювалися питання готовності бібліотек та органів місцевої влади до запровадження доступу громадян до мережі Інтернет у публічних бібліотеках.
12 – 16 травня
Тижневий семінар з основ адвокасі для групи членів УБА провів IREX. Для працівників бібліотек такі знання необхідні та набувають особливої актуальності у зв’язку з перспективами проекту “Глобальні бібліотеки”.
14 травня
Засідання англомовного бібліотечного клубу УБА в Американській бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія» на тему «Інформаційна грамотність: роль бібліотек і бібліотекарів». Організатор: Г.П.Воскресенська. Взяли участь понад 20 бібліотекарів і студентів.
19-25 травня
Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА у партерстві з Французьким культурним центром у Києві, з метою на підвищення фахових знань директорів та керівних працівників бібліотек реалізував міжнародну науково-освітню професійну програму у Франції “Європейські стратегії розвитку культури і освіти та роль бібліотек” з відвідуванням бібліотек Парижу та Реймсу. Учасниками програми були 18 членів УБА.
21 травня
Відбулося засідання президії Тернопільського обласного відділення УБА. Обговорено проект розпорядження обласної державної адміністрації «Про виконання програм поповнення бібліотечного фонду у Гусятинському, Підволочиському та Підгаєцькому районах».
22 травня
Президент УБА В.С.Пашкова взяла участь у зустрічі з віце-прем’єр-міністром України І.В.Васюником, присвяченій реалізації проекту “Глобальні бібліотеки-Україна”. У зустрічі брали участь: заступник посла США в Україні Дж.Петтіт, керівник проекту “Глобальні бібліотеки-Україна” К.Гуард, відповідальна за зв’язки з урядом цього проекту К.Абузярова, відповідальні працівники апарату Кабінету міністрів. Під час зустрічі обговорювалися завдання та проблеми реалізації проекту “Глобальні бібліотеки-Україна”, важливість підтримки проекту урядом України. В.С.Пашкова розповіла про роль УБА в розвитку бібліотечної справи в Україні, зокрема в організації та реалізації проектів “Інтернет для читачів публічних бібліотек” і “Глобальні бібліотеки-Україна”.
28 травня
Прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про стан виконання програм поповнення бібліотечних фондів у Гусятинському, Підволочиському та Підгаєцькому районах» Тернопільської області. Проект розпорядження обговорено та схвалено на засіданні президії Тернопільського обласного відділення УБА.
29 травня
На базі Козівської центральної бібліотеки Тернопільської області відбулася обласна школа методиста «Бібліотека як соціокультурний центр місцевої громади».
27-30 травня
Семінар “Роль проекту LEAP у трансформації публічної бібліотеки в Україні” відбувся в Ужгороді. Організатори семінару: Закарпатське регіональне відділення УБА, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека та Посольство США в Україні (Л.З.Григаш, Г.Ковальчук, В.С.Пашкова). В роботі семінару взяли участь понад 30 учасників.
Травень
Завершено дослідження потреб і можливостей бібліотек усіх областей України, Кримської АР та м. Севастополь у рамках проекту «Глобальні бібліотеки». За наслідками анкетування складені карти областей. Проведено спеціальні фокус-групи з представниками різних професійних груп, громадських організацій, де визначили потребу користувачів бібліотек у послугах доступу до інформації з мережі Інтернет. Для здійснення цієї роботи регіональні відділення УБА співпрацювали з IREX та Президією УБА.
Квітень-травень
УБА (президент В.С. Пашкова) розроблено проект з удосконалення бібліотечно-інформаційної освіти в Україні в партнерстві з навчальними закладами України, Великобританії та іншими партнерами. Подано на конкурс за програмою TEMPUS-2008.
9 червня
Спеціальне засідання УБА під час конференції "Крим-2008" "Мости партнерства: Роль УБА у вивченні, запровадженні та використанні європейських стратегій розвитку бібліотек", 9 червня 2008 р. Головуючі та організатори: президент УБА В.С.Пашкова, член Президії І.О.Шевченко, начальник управління Міністерства культури АР Крим О.Г.Емірова. Виступили: члени Президії УБА В.С.Пашкова, І.О.Шевченко, В.К.Скнарь, В.В. Загуменна, Г.А.Саприкін, В.Г.Дригайло, О.М.Гаращенко, а також представники регіональних осередків УБА Н.І.Коротун (Херсон), Т.В.Тверда (Миколаїв), Н.І.Морозова (Вінниця) і партнери УБА з Національної бібліотеки Латвії. За ініціативи УБА відбулася також благодійна акція “Українські книжки – бібліотекам Криму”.
10 червня
Панельна презентація “Програма “Глобальна бібліотека”: перспективи для України” під час конференції “Крим-2008”. Взяли участь Никифоренко Л.С. (Міністерство культури і туризму України), директор проекту Колін Гуард (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів - IREX), Пашкова В.С. (УБА), Шевченко І.О. (УБА). Проект буде здійснюватися IREX у партнерстві з УБА за фінансової підтримки фундації Білла та Мелінди Гейтс.
10 червня
“День українських бібліотек” у рамках конференції “Крим-2008” був організований Міністерством культури і туризму України та УБА. Від УБА в заході взяли участь президент УБА В.С. Пашкова (співголовуюча), віце-президент УБА Т.І. Вилегжаніна, члени Президії В.В. Загуменна, В.К. Скнарь. Організатор від УБА – член Президії І.О. Шевченко.
11 червня
Прийнято рішення Тернопільської обласної ради про комп'ютеризацію публічних бібліотек області на 2008-2011 роки. Співрозробником Програми комп'ютеризації є Тернопільське обласне відділення УБА.
11 червня
Засідання робочої групи УБА з адвокасі за участі президента УБА В.С.Пашкової та члена Президії І.О.Шевченко.
20 червня
Засідання Експертної ради Програми “Глобальні бібліотеки” в Україні. Обговорювалися навчальний план з користування інформаційними технологіями, розроблений робочою групою УБА (Пашкова В.С., Шевченко І.О.), а також шляхи вирішення соціальних проблем через розширений доступ до інформаційних технологій.
23-24 червня
Міжнародний семінар "Open Access: Exploring Scholarly Communication", Кишинів, Молдова. Виступ віце-президента УБА Ярошенко Т.О.
24 червня
Засідання Президії, під час якого, серед інших питань, обговорювалася участь УБА у проекті "Глобальні бібліотеки" ("Бібліоміст"). Доповідачі: Пашкова В.С., Шевченко І.О.
15 червня
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненської області «Пріоритет» організувала зустріч «Квіти мого життя».
Червень
Вийшов сьомий том у серії “Світові звіти ІФЛА/FAIFE” під назвою “Доступ до бібліотек та інформації: на шляху до справедливого світу”. УБА надала матеріали щодо України до розділу про стан доступності бібліотек та інформації в окремих країнах, про що йдеться на с.379-381 цього звіту. (Див.: Ukraine: Country Reports // Access to Libraries and Information: Towards a Faire World. IFLA/FAIFE World Reports Series. Vol.7. – IFLA/FAIFE, 2007. - P.379-381. – Режим доступу до звіту: http://www.ifla.org/faife/report/123%20IFLA-FAIFE%202007%20CR%20-%20Ukraine.pdf).
Червень
Члени Рівненського обласного відділення УБА Р.М. Щербан, С.П. Ступницька, Н.П. Волян, А.М. Литвинюк, О.Л. Промська, І.В. Давидчук, В.О. Гупалюк уклали інформаційний бюлетень "Інва.net" № 18 для людей з обмеженими можливостями.
4 липня
Районним державним адміністраціям і Виконавчому комітету Тернопільської міської ради надіслано лист «Про поповнення бібліотечних фондів області», підписаний заступником голови обласної державної адміністрації Ф. Н. Шевчуком.
17 липня
Засідання робочої групи УБА з адвокасі за участі президента УБА В.С.Пашкової та члена Президії І.О.Шевченко.
Серпень
Рівненське обласне відділення УБА надало листи підтримки для двох молодих бібліотечних працівників Т. Карпінської та Н. Волян для отримання стипендії Голови ОДА на проект популяризації краєзнавчої тематики в документах і розширення представлення інформації на сайті «Історична Волинь».
Серпень
Члени Рівненського обласного відділення УБА Р.М. Щербан, Н.П.Волян, А.М. Литвинюк, О.Л. Промська, І.В. Давидчук уклали № 19 інформаційного бюлетеня "Інва.net" для людей із обмеженими можливостями.
5 вересня
Засідання Президії УБА, під час якого, серед інших питань, обговорювалася участь УБА у проекті "Глобальні бібліотеки" ("Бібліоміст") (доповідачі: Пашкова В.С., Шевченко І.О., Хіміч Я.О.); порядок визначення переможців конкурсу "Бібліотека року" та нагородження членів відзнаками УБА.
7-11 вересня
Відбувся навчальний тур до м. Вільнюс (Литва) членів робочої групи УБА з адвокасі (Г.Саприкін, В.Загуменна, С.Барабаш, Л.Северин, Л.Лугова, Н.Попова, Н.Морозова, І.Шевченко) з метою вивчення і використання досвіду литовських колег у розробці комплексної програми з адвокасі та використання його для українського бібліотечного сектору. Результатом поїздки став проект плану роботи УБА з адвокасі.
12 вересня
За участі УБА відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації проекту “Глобальні бібліотеки” в Міністерстві культури і туризму України. Учасниками засідання від УБА стали Вилегжаніна Т.І., Ковальчук Л.І., Шевченко І.О.
23 вересня
За сприяння Херсонського регіонального відділення УБА у відділі обслуговування Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відкрито комп’ютерний центр на 20 робочих місць з безкоштовним доступом до Інтернету.
24 вересня
Фахівці Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та науково-технічної бібліотеки Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, спільно з Тернопільським обласним відділенням УБА провели на базі НТБ ТДТУ день спеціаліста для працівників бібліотек різних видів "Бібліотека і користувач: грані взаємодії".
25 вересня
За участі УБА відбулося засідання Експертної ради програми “Глобальні бібліотеки”, де обговорювалися питання організації конкурсу регіональних навчальних центрів та конкурсу центрпіві публічного доступу до Інтернет. Учасниками засідання стали Пашкова В.С., Шевченко І.О., Хіміч Я.О.
29 вересня
Визначені переможці конкурсу "Бібліотека року": Комунальний заклад «Барська районна бібліотека Вінницької області» (директор Л. Кирилюк); Центральна бібліотека ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва (директор Т. Тверда); Бармашівська сільська бібліотека-філія Жовтневого району Миколаївської області (директор Т. Сушко).
Січень - вересень
Вийшли друком публікації про діяльність УБА: Пашкова В.С. Управління проектами з оцифровування в бібліотеці // Бібл. планета. – 2008. - №1. – С. 34; Пашкова В.С. Семінар для бібліотекарів, які обслуговують незрячих // Бібл. планета. – 2008. - №1. – С.34; Пашкова В.С. Бібліотеки – завжди на порядку денному // Культура і життя. – 2008. – 24 вересня.
30 вересня
Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека отримала почесну відзнаку УБА «Бібліографічний посібник року» за бібліографічний покажчик «Іван Огієнко: «Я все зробив, що міг зробити...» (уклад.: Л. Оленич, В. Чупрова).
30 вересня
Всеукраїнський день бібліотек. Президія УБА оголосила підсумки конкурсу “Бібліотека року” та нагородила переможців. Президія УБА оголосила переможців Почесних відзнак УБА 2008 р. Вітання президента УБА оприлюднено на сайті УБА, розіслано через список розсилки, надруковано в журналі «Бібліотечна планета».
30 вересня
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненського обласного відділення «Пріоритет» до Всеукраїнського дня бібліотек провела круглий стіл «Бібліотека, книга, читач».
28-30 вересня
Відбулась Міжнародна науково-практична конференція директорів та завідуючих центральних районних бібліотек, міських, сільських бібліотек, провідних фахівців ОУНБ «Сільська бібліотека на етапі розвитку суспільства знань» у Рівному. Серед організаторів конференції - Рівненське обласне відділення УБА. Учасників конференції привітала Президент УБА В.С. Пашкова. Ключовою доповіддю була «Стратегія діяльності УБА для розвитку сільської бібліотеки» голови Рівненського обласного відділення УБА, члена Президії В.П. Ярощук. Були схвалені рекомендації конференції, які відображають напрямки розвитку роботи УБА. Збірник матеріалів конференції розісланий ОУНБ України, у Міністерство культури і туризму України, в офіс УБА
30 вересня
Рівненське обласне відділення УБА взяло участь у проведенні урочистостей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, у яких вперше широко взяли участь сільські бібліотекарі і бібліотекарі різних систем і відомств.
1-2 жовтня
Херсонський регіональний осередок УБА став співорганізатором науково-практичної конференції “Інформаційні технології в бібліотеках як фактор соціально-культурного розвитку територій” та фінального етапу ІІІ обласного конкурсу працівників сільських бібліотек «Міс «Сільська бібліотека» – 2008» (переможець - Макарчук Л.М. – зав. Хрестівською сільською бібліотекою–філією Чаплинської ЦБС). Заходи відбулися у Херсонській ОУНБ ім. Олеся Гончара за участю члена президії УБА Шевченко І.О.
1-5 жовтня
5-та Міжнародна науково-практична конференція "Інформатіо-2008: Інформаційні ресурси: створення, використання, доступ» (Алушта, АР Крим). Організатори: Міжнародний консорціум Eifl.Net, Всеукраїнський Консорціум «Інформатіо», Наукова бібліотека НаУКМА, Українська бібліотечна асоціація, Національна парламентська бібліотека України, Український інститут науково-технічної і економічної інформації, Всеукраїнська асоціація інформаційних служб, ІММ “Фраксім” (тов), Інформатіо (тов), Наукова бібліотека Таврійського національного університету. Віце-президент УБА Т.О.Ярошенко – член оргкомітету. Член Президії УБА В.В. Загуменна виступила на тему: «Адвокасі бібліотек: захист та лобіювання інтересів». У виступі висвітлено проект з адвокасі бібліотек, що здійснюється під егідою УБА і ІREX
10 жовтня
Президія УБА затвердила Положення про Волинське обласне відділення УБА (голова Л.А.Стасюк).
10 жовтня
На засіданні Президії УБА було розглянуто проект "Стратегії УБА з адвокасі".
10 жовтня
Відбулося перше заняття бібліотекарів з регіонів у "он-лайновому класі" Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв. У ньому взяли участь члени Президії УБА.
15-16 жовтня
Міжнародний семінар «Підвищення обізнаності про відкритий доступ» («Open Access Awareness Raising»), м.Єреван, Вірменія. Виступ віце-президента УБА Ярошенко Т.О.
22 жовтня
Експерти Інституту успішних громад в рамках проекту «Глобальні бібліотеки-Україна», що реалізується IREX за фінансової підтримки благодійного фонду Біла та Мелінди Гейтс, провели оцінку рівня організаційного розвитку неприбуткової організації «Українська бібліотечна асоціація» (УБА).
23-25 жовтня
У НТБ «КПІ» відбувся міжнародний круглий стіл «інноваційні технології в бібліотеках Білорусі і Києва» за участю шести директорів бібліотек вузів Білорусі де Дригайло В. Г. виступив із інформацією про Світовий форум науки в КПІ 21 міжнародної конференції СОДАТА. Із 10 секцій конференції 5 проводили роботу в читальних залах НТБ.
29 жовтня
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненського обласного відділення УБА «Пріоритет» організувала літературний вечір відпочинку «Що в імені твоєму».
29-30 жовтня
Голова Рівненського обласного відділення, член Президії УБА В.П. Ярощук та її заступник Р.М. Щербан взяли участь у науково-практичній конференції у Регіональній бібліотеці м. Брест Республіки Білорусь, де представили роботу бібліотекарів України з історичного краєзнавства. Налагоджені стосунки з співпраці з громадською організацією бібліотекарів Білорусії.
Листопад
Оприлюднено документ: Публічні бібліотеки як місце доступу громадян до інформаційних технологій та Інтернету : матеріали дослідження / Українська бібліотечна асоціація; В. С. Пашкова, І. О. Шевченко, Я. О. Хіміч. – К. : [б. в.], 2008. – 127 с
Листопад
Корецька громадська бібліотечна асоціація Рівненського обласного відділення УБА «Пріоритет» організувала вернісаж творчості членів асоціації.
Листопад
Члени Рівненського обласного відділення УБА Р.М. Щербан Н.П. Волян, С.П. Ступницька, О.Л. Промська, А.М. Литвинюк, І.В. Давидчук уклали № 20 інформаційного бюлетеня "Інва.net".
5-9 листопада
Генеральна асамблея eIFL-2008 (eIFL General Assembly – 2008), Софія, Болгарія. Взяла участь віце-президент УБА Ярошенко Т.О.
6-9 листопада
Член президії УБА Шевченко І.О. взяла участь в оцінюванні наслідків конкурсу “Краща книжка року” та роботі конкурсної комісії 11–ої Київської міжнародної виставки “Книжковий світ”.
Листопад
Підписання двосторонньої Угоди про співпрацю між УБА та Польською спілкою бібліотек.
16-19 листопада
Члени УБА стали учасниками Міжнародної конференції «Розвиток публічних бібліотек Польщі і європейські стандарти», що відбулася у м. Торунь (Польща). Організотор - Польська спілка бібліотек (PZB). Учасники від УБА – Я.Хіміч (ДАКККіМ), Л.Лугова (Львівська ОДБ) та представники бібліотек - переможців Всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року» Л.Кирилюк (Барська ЦРБ Вінницької області) і Л.Варюхіна (ЦБ ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва).
19 листопада
Семінар «Проблеми розміщення та поширення наукових публікацій через репозитарії відкритого доступу»" (Тернопільський державний технічний університет ім.Пулюя). Учасники: учені, викладачі, аспіранти, бібліотечні фахівці університетів Тернополя. Виступ віце-президента УБА Ярошенко Т.О. «Відкритий доступ: нові проекти в Україні та світі».
17-21 листопада
Член Президії УБА В. Г. Дригайло був учасником дванадцятої міжнародної конференції і виставки «Інформаційні технології і комп`ютерні системи видавнича продукція для бібліотек (LIBCOM-2008)».
3 грудня
В Рівненській обласній бібліотеці до Дня інвалідів було організовано зустріч громадських організацій інвалідів з учасниками проекту з підготовки інформаційного бюлетеня "Інва.net". Керівник проекту, заступник голови президії Рівненського обласного відділення УБА Р.М. Щербан у електронній презентації представила: партнерські стосунки, тематику, відгуки споживачів інформації "Інва.net". Зустріч вела голова Рівненського обласного відділення УБА, член Президії УБА В.П. Ярощук.
10 грудня
Спільне засідання Президії УБА та Комітету УБА з адвокасі.
10 грудня
Семінар з адвокасі. Взяли участь члени комітету УБА з адвокасі та президент УБА.
19-20 грудня
Участь віце-президента УБА Т.І. Вилєгжаніної у Форумі інтелігенції під час закриття року України в Казахстані (Астана)
Грудень
Інтерв’ю з В.С.Пашковою «Президент Української бібліотечної асоціації розмірковує про шляхи інноваційного розвитку бібліотек» у виданні «Бібліоміст» / IREX (2008. – №1). www.bibliomist.org

Хроніка подій - 2007

16 січня
Тернопільську ОУНБ відвідав директор Державної бібліотеки України для юнацтва, віце-президент УБА Г.А.Саприкін. Під час зустрічі було обговорено питання діяльності Тернопільського обласного відділення УБА та проблеми обслуговування молоді.
7 лютого
Засідання президії Тернопільського обласного відділення УБА.
13 лютого
Луганське обласне відділення УБА, Луганська ОУНБ та Посольство США в Україні провели семінар-тренінг "Доступ до Інтернету як бібліотечна послуга" для 28 бібілотекарів Луганської області. Вела семінар президент УБА В.Пашкова
16 лютого
Віце-президент УБА Г.Саприкін проінформував учасників розширеної Колегії Міністерства культури та туризму України про діяльність Президії УБА.
21 лютого
Відкриття Інтернет-центру за проектом LEAP у Центральній міській бібліотеці ім.. О.С.Пушкіна м.Євпаторія. Взяла участь президент УБА В.С. Пашкова
23 лютого
Міністерство культури АРК, Кримська республіканська бібліотека ім. І.Франка, УБА та Посольство США в Україні провели семінар "Фандрейзінг для бібліотекарів і музеєзнавців", у якому взяли участь 50 учасників з різних районів Криму. Семінар вела президент УБА В.Пашкова.
26 лютого
Відбулася зустріч президента, віце-президентів УБА Л.Ковальчук, Т.Вилегжаніної, Г.Саприкіна, а також членів Президії УБА І. Шевченко та Р.Коваленко із представниками програми "Глобальні бібліотеки" із США
14 березня
Підготовлені (віце-президентом УБА Ковальчук Л.І., членом Президії УБА Коваленко Р.М., президентом УБА В.С. Пашковою) й передані до Секретаріату Президента України пропозиції УБА щодо проведення Року української книги .
15 березня
Засідання Президії УБА
16 березня
Президент УБА В.С.Пашкова та віце-президент Т.І. Вилегжаніна взяли участь у засіданні Експертної групи при Національній раді з питань культури і духовності при Президенті України. Були обґрунтовані пропозиції УБА щодо проведення Року української книги .
16 березня
Направлений лист до Міністра культури та туризму України Ю.П. Богуцького щодо катастрофічного стану підготовки фахівців для бібліотек
16 березня
Направлені листи до Президента України В.А. Ющенка , Голови Верховної Ради О.О. Мороза , Прем’єр-міністра України В.Ф. Януковича, (треба дати відсилку до документу) в яких, зокрема, обгрунтовані пропозиціїї: “Внести зміни до Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, виключивши закупівлю книг із сфери дії цього закону; Ініціювати звернення до Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель щодо затвердження порядку визначення предмета закупівлі - у разі закупівлі книг предметом закупівлі має бути конкретне видання, а не абстрактні книги”.
23 березня
У Тернопільському академічному обласному театрі ім. Т.Г. Шевченка на розширеній колегії управління культури облдержадміністрації відбулося нагородження учасників конкурсу сільських бібліотек «Моя бібліотека». Наказ про нагородження дипломами переможців обласного огляду-конкурсу сільських бібліотек "Моя бібліотека" Протокол засідання обласного оргкомітету з проведення огляду-конкурсу сільських бібліотек „Моя бібліотека”
20 квітня
У рамках Року української книги у Національній парламентській бібліотеці України відбувся Фестиваль української книги та читання. Організатори: Міністерство культури і туризму України, Національна парламентська бібліотека України, Національна рада з питань культури і духовності, Українська бібліотечна асоціація (віце-президент УБА Т.І.Вилегжаніна), Українська асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів
25 квітня
Засідання Англомовного бібліотечного клубу в Американській бібліотеці (Бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"). Ведуча віце-президент УБА Т.О.Ярошенко.
20-28 квітня
Відповідно до угоди про партнерство з Білоруською бібліотечною асоціацією заступник директора Фундаментальної бібліотеки Білоруського університету Бутіна А. стажувалася у НТБ НТУУ КПІ, ознайомилася з роботою Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА (організатор член Президії В.Г.Дригайло).
17 травня
Засідання Президії УБА
9-17 червня
Участь Української бібліотечної асоціації у проведенні 14-ої Міжнародної конференції “Крим 2007” Бібліотеки та інформаційні ресурси у сучасному світі науки, культури, освіти та бізнесу”, Судак, Крим
12 червня
Розширене засідання Президії УБА під час Кримської конференції.
19 червня
Засідання президії Тернопільського обласного відділення УБА.
31 липня
Установчі збори Закарпатського регіонального відділення УБА за участі президента УБА В.С. Пашкової. Головою Закарпатського регіонального відділення УБА обрана Л.З. Григаш, директор Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки (Фото)
31 липня
Школа керівника “PR-технології сучасної бібліотеки” в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці. Виступ президента УБА В.С.Пашкової “Як працювати із журналістами: Бібліотекар дає інтерв’ю”
2 серпня
Президент УБА В.С. Пашкова зустрілася із Генеральним консулом, Радником-міністром Румунії п. Р. Сендулеску. Під час зустрічі обговорили шляхи удосконалення бібліотечного обслуговування румунського населення в Україні. В.С. Пашкова дала інтерв’ю румунській редакції Чернівецького радіо.
3 серпня
Установчі збори Чернівецького регіонального відділення УБА за участі президента УБА В.С. Пашкової.
3 серпня
Президент УБА В.С. Пашкова провела семінар “Як писати проекти” в Чернівецькому регіональному осередку УБА
20-22 серпня
Семінар “Електронні ресурси – всім: Стратегія і тактика створення центрів Інтернету в публічних бібліотеках України” для переможців конкурсу “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-VI)” за участю УБА.
21 серпня
Відновив роботу Херсонський регіональний осередок УБА. Його головою обрана директор Херсонської міської бібліотеки Г.Сердюк.
3-5 вересня
Семінар “Проект “Інтернет для читачів публічних бібліотек” (LEAP) Посольства США в Україні: аналізуємо досвід, плануємо майбутнє” за участю УБА відбувся у Кримській республіканській бібліотеці ім. І. Франка та Центральній міській бібліотеці ім. О.С. Пушкіна м. Євпаторія.
14 вересня
Відкрилася фотовиставка «Моя бібліотека» у Львівській обласній універсальній бібліотеці в рамках проведення Львівського форуму видавців за сприяння п. Л. Лугової, заст. Директора Львівської обласної бібліотеки для дітей.
15 вересня
Президія УБА поздоровила Голову Білоруської бібліотечної асоціації Чугаєву Н. С. із Всебілоруським днем бібліотек
18 вересня
Президент УБА В.С. Пашкова провела зустріч із фахівцями Центральної міської бібліотеки м. Трускавець Львівської області.
1 жовтня
Виступ президента УБА В.С.Пашкової “Роль Української бібліотечної асоціації у наданні доступу до інформації людям із обмеженнями зору” на Міжнародному семінарі “Сучасні методи і засоби комп’ютерної освіти для осіб з обмеженими можливостями”, м. Київ.
9 жовтня
Засідання Тернопільського обласного відділення УБА, на якому обговорювався стан справ, що склався в організації діяльності Лановецької та Кременецької централізованих бібліотечних систем щодо виконання наказу управління культури облдержадміністрації від 12 травня 2006 року № 76 «Про збереження централізованих бібліотечних систем».
23–25 жовтня
Участь члена Президії УБА Дригайла В.Г. у роботі VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Менеджмент вузівських бібліотек», виступ із доповіддю : «Оцінка ефективності бібліотечної технології і управління якістю технологічних процесів».
Жовтень
Створено Луганське регіональне відділення Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти (Держаної академії керівних кадрів культури та мистецтв та УБА).
Листопад
УБА отримало грант на придбання англо-українських і українсько-англійських словників для 27 інформаційних центрів “Вікно в Америку”, які розташовані в бібліотеках по всій Україні (відповідальні віце-президент УБА Л.І. Ковальчук, член президії Р.М.Коваленко, президент В.С. Пашкова)
7 листопада
Президент УБА В.С. Пашкова виступила перед завідуючими методичними відділами обласних універсальних наукових бібліотек, під час семінару в Національній парламентській бібліотеці України.
8-11 листопада
УБА взяла участь у Х міжнародній виставці-ярморку "Книжковий свiт - 2007", що проходила у м. Києві
14 листопада
Члени президії Тернопільського обласного відділення УБА (Вітенко В.І., Хмурич М.В., Гончарук О.С., Ліскова О.Г.) взяли участь у Дні спеціаліста «Партенрство в ім’я читача», який відбувся на базі Тернопільського національного економічного університету.
12-16 листопада
Презентація УБА на одинадцятій Міжнародній конференції і виставці «Інформаційні технології, комп’ютерні системи, видавнича продукція для бібліотек», м. Звенигород, Московська обл. (член президії УБА Дригайло В.Г.)
18 листопада
За ініціативою УБА бібліотекарі Харкова, Краматорська та Севастополя взяли участь у акції “Книжкова хвиля”
7-14 грудня
Науково-освітня професійна програма навчання працівників медичних бібліотек на базі Національної бібліотеки Білорусі, м. Мінськ (Організатор – Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА)
11 грудня
Засідання президії Тернопільського обласного відділення УБА, на якому обговорювалося питання про подання бібліографічного покажчика, підготовленого Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою «Іван Огієнко: Я все зробив, що міг зробити...» (Вип. 2 із серії «Родом з України»), на конкурс УБА «Бібліографічний посібник року».
10-15 грудня
Навчальна поїздка 12 бібліотекарів із Вінниці, Донецька, Києва, Кіровограда, Маріуполя, Сум, Херсона до Данії. Організовано Центром безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА та Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв.
18 грудня
У Києві на базі наукової бібліотеки Національного університету Києво-Могилянська академія відбувся семінар «Авторське право в цифровому середовищі», організований Українською бібліотечною асоціацією (віце-президент Т.О.Ярошенко) спільно з Міжнародним фондом „Відродження", асоціацією „Інформатіо-Консорціум" та Науковою бібліотекою Національного університету Києво-Могилянська академія.

Хроніка подій - 2006

20 грудня
Відкриття Інтернет-центру за проектом LEAP у публічній бібліотеці м. Городенка, Івано-Франківської області. Від УБА виступили президент В.С.Пашкова та член Президії УБА В.В. Загуменна.
16-17 листопада
Президент УБА В.С.Пашкова взяла участь у міжнародному семінарі “Застосування електронних сервісів для мультимедійної підтримки освіти та безперервної освіти в Україні, Росії та Таджикистані”, організованому Лейпцігським університетом прикладних наук та Асоціацією передачі знань у м. Лейпциг (Німеччина) в рамках реалізації проекту “EduVisIm”. У своїх виступах В.С. Пашкова розповіла про діяльність УБА, Посольства США в Україні, українських бібліотек у напрямку надання доступу до електронної інформації, зокрема сліпих, звернула увагу на необхідність дотримання вимог міжнародних документів щодо доступності веб-сайтів для людей із обмеженнями зору.English
Листопад
Українська бібліотечна асоціація (УБА) з осені 2006 р. бере участь у реалізації міжнародного проекту TEMPUS “EduVisIm: “Адаптивні інформаційні та комунікативні технології для освіти учнів в Україні”. Мета цього проекту – організація освітньої мережі для навчання викладачів спеціалізованих шкіл для сліпих використанню онлайнового мультимедійного середовища в процесі викладання. Бібліотеки, як важливий складник безперервної освіти, покликані працювати у тісному партнерстві з освітніми закладами, надаючи доступ до електронної інформації викладачам і учням.
7 листопада
Президент УБА В.С. Пашкова та віце-президент Г.А. Саприкін привітали Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку ім.О.Гирьова із 125-річчям (Текст поздоровлення).
З жовтня
Семінар «Бібліотечне обслуговування етнічно та економічно різноманітного населення: Досвід США», м. Сімферополь, Кримська республіканська універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка. За підтримки Посольства США в Україні. За участю президента УБА В.Пашкової.
2-6 жовтня
ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Informatio” “Інформаційні ресурси: створення, використання, доступ”, м.Алушта, Крим. УБА – співорганізатор конференції. Серед інших заходів - проведено “круглий стіл” УБА – розширене засідання Президії УБА за участі В.Пашкової, Л.Ковальчук, Т.Ярошенко, Г.Саприкіна, В.Загуменної, Р.Коваленко, В.Вітенка та учасників конференції. Проінформовано про діяльність та заходи УБА.
2 жовтня
Участь президента УБА В.Пашкової у програмі “Документ +” на телеканалі “1 + 1” з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
28 вересня
Відкриття фотовиставки “Моя бібліотека”, організованої УБА, у приміщенні Міністерства культури та туризму України (Прес-реліз) під час відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. Виступ президента УБА В.Пашкової, члена президії УБА І.Шевченко.
27 вересня
Прес-конференція в Укрінформ з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Брали участь від УБА: В.Пашкова, І.Шевченко, Л.Ковальчук.
18 вересня
Засідання Президії УБА.
14-15 вересня
13-й Форум видавців у Львові. Презентації «Електронні ресурси для науки та освіти» провела у Львівському державному аграрному університеті та Львівському національному університеті ім.І.Франка директор наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія», віце-президент Української бібліотечної асоціації Тетяна Ярошенко.
6 вересня
Панельна презентація «Рівноправний доступ, рівні можливості: бібліотечне обслуговування громадян із особливими потребами» під час Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів державних та обласних універсальних наукових бібліотек «Публічні бібліотеки України: тенденції та перспективи розвитку в ХХІ сторіччі», м. Дніпропетровськ та м. Павлоград Дніпропетровської області. Ведучі: президент УБА В.Пашкова та член Президії УБА В.Ярощук.
31 серпня
Засідання Президії УБА.
28-30 серпня
Всеукраїнський семінар «Місія бібліотек в інформаційному забезпеченні людей з особливими потребами», м. Рівне. Організатори: Посольство США в Україні, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека, Рівненське відділення Української бібліотечної асоціації, за участю президента УБА В.Пашкової та члена президії УБА В.Ярощук.
9-11 серпня
Всеукраїнський семінар "Регіональна бібліотека у системі соціокультурної реабілітації людей з особливими потребами", м. Херсон. Організатори: Посольство США в Україні, Херсонське обласне бібліотечне товариство, Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. Взяли участь президент УБА В.Пашкова та віце-президент Г.Саприкін.
11 липня
Прямий ефір на радіо "Промінь": "Проект "Українська бібліотечна асоціація". У прямому ефірі виступали та відповідали на запитання слухачів про сучасний стан і перспективи розвитку бібліотек, завдання і діяльність Української бібліотечноі асоціації віце-президенти Ковальчук Л., Саприкін Г.А.
14 липня
Засідання Міжвідомчої ради з питань підготовки нової редакції Закону України "Про бібліотеки та бібліотечну справу" в Міністерстві культури та туризму України. Взяли участь члени президії Пашкова В.С., Шевченко І.О., Саприкін Г.А.
18 липня
Зустріч члена Президії УБА, заст. начальника департамента мистецтва та регіональної політики, начальника відділу аналізу та прогнозування розвитку бібліотек Міністерства культури та туризму Украіни Шевченко І.О. з Прем'єр-Міністром України Ю. Єхануровим. Були обговорені нагальні проблеми розвитку бібліотек, відзначена роль Української бібліотечної асоціації.

Хроніка подій - 2005

22 січня
УБА направила Звернення Прем'єр-міністру України Тимошенко Ю.В., Голові Верховної Ради України Литвину В.М., Голові Київської міської держадміністрації Омельченку О.О. з приводу критичної ситуації в якій опинилася Публічна бібліотека ім. Лесі Українки м.Києва в зв'язку із питанням виселення її із одного з приміщень.
17 лютого
В НТБ НТУУ "КПІ" відбувся семінар-тренінг "Електронні ресурси для бібліотек України" згідно проекту INTAS "Доступ до наукової інформації для вчених". Організатор: член президії УБА, Волинець В.
25 лютого
Відбулася навчальна поїздка групи членів УБА до бібліотек Німеччини, керівник член президії УБА проф. Скнарь В.К.
28 лютого
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".
1 березня
Відбулося чергове засідання президії УБА, одне з питань: розробка проекту стратегії розвитку УБА до 2010 року.
6 березня
Направлене звернення УБА до Голови Київської обласної держадміністрації Жовтяка Є.Д. з приводу становища в якому опинилась Київська обласна бібліотека для юнацтва, недопущення її виселення.
23-25 березня
В бібліотеці Гродненського державного університету відбулася шоста Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 65-річчю бібліотеки на тему: "Менеджмент вузівських бібліотек: роль бібліотеки в забезпеченні навчального процесу вузу в контексті нової парадигми освіти". На пленарному засіданні конференції президент УБА виступив із доповіддю "Наукова організація праці в бібліотеці: вчора, сьогодні, завтра". Також відбулася презентація книги В.Г. Дригайла "Основи управління бібліотекою вузу". При підведенні підсумків конференції за анкетуванням президент УБА став переможцем конкурсу і отримав диплом "Містер Конференція".
Березень
За ініціативою УБА (віце-президент В.С.Пашкова) провідні бібліотеки Києва передали книги Українській громаді Норвегії. УБА отримала подяку від голови Української громади Норвегії та посла України в Норвегії.
30 березня
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".
15 квітня
В НБУВ відбувся третій Міжнародний науково-практичний семінар "Інформаційні технології в бібліотеках і в бібліотечній освіті" на якому виступила із доповіддю член президії УБА проф. Загуменна В.В. Взяли участь в роботі семінару президент УБА Дригайло В.Г., члени президії УБА Вилегжаніна Т.І.,Саприкін Г.А.,Скнарь В.К.
19-28 квітня
Українською бібліотечною асоціацією та Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв організовано науково-освітньо професійну програму "Європейські стратегії розвитку культури та освіти і роль бібліотеки у їх реалізації на базі бібліотек Німеччини". Брали участь члени призідії Саприкін Г.А., Вітенко В.І., Скнарь В.А. та інші.
25 квітня
Створена секція УБА "Електронні ресурси бібліотек та цифрове історико-культурне та наукове надбання", керівник секції: Баркова О.В.
28 квітня
В НПБУ Доценко С. представник фірми EX-LIBRIS в Україні презентував програмне забезпечення ALEPH. На презентації були присутні президент УБА Дригайло В.Г., члени президії Архипська О.І., Вилегжаніна Т.І., Волинець В.М., Коваленко Р.М.
11-14 травня
Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА взяв участь у організації семінару-навчальної поїздки "Проект LEAP: підвищення ролі бібліотек в житті місцевої громади в Донецькій області (спільно із Посольством США в Україні та Донецькою ОУНБ). Відповідальні: В.С.Пашкова, В.К.Скнар, І.О.Шевченко, О.Башун. Взяли участь понад 50 бібліотекарів.
24-27 травня
Посольством США в Україні спільно з Центром безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Українською бібліотечною асоціацією проведено семінар для директорів бібліотек України, які беруть участь у реалізації проекту "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)" на тему "Проект LEAP: підвищення ролі бібліотек у житті місцевої громади" на базі Тернопільської ОУНБ. Учасники семінару відвідали обласну бібліотеку для молоді, Бережанську, Чортківську, Теребовлянську ЦБ, Гусятинську та Заліщицьку ЦБС. Відповідальні: В.С.Пашкова, В.К.Скнар, І.О.Шевченко, В.І.Вітенко. Взяли участь понад 50 бібліотекарів.
30 травня
Відбулося чергове засідання президії УБА.
Травень
В.С.Пашкова, як міжнародний експерт, брала участь у засіданні Ради консультантів Фонду Білла та Мелінди Гейтс у Вашингтоні з питань присудження щорічної нагороди "Доступ до навчання".
30 травня
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".
4-12 червня
Відбулася 12 Міжнародна конференція "Крим-2005". В рамках конференції відбулося засідання президії УБА і День українських бібліотек на кримській конференції. Семінарами, круглими столами, секціями, презентаціями керували президент УБА Дригайло В.Г., віце-президенти УБА Пашкова В.С., Ковальчук Л.І., члени президії Архипська О.І., Вилегжаніна Т.І., Волинець В.М., Загуменна В.В., Скнарь В.К., Саприкін Г.А., В.С.Пашкова та І.О.Шевченко презентували проект Стратегії УБА.
21 червня
Візити представника Міжнародної асоціації шкільних бібліотекарів п. Брауна до провідних бібліотек Києва (організатор: В.С.Пашкова).
22 червня
Звернення до Міністра культури і туризму України Білозір О.В. з приводу збільшення набору на бібліотечні спеціальності на бюджетну форму навчання. За підписом президента УБА Дригайла В.Г., віце-пре зидентів УБА Пашкової В.С. і Ковальчук Л.І.
5-7 липня
Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА взяв участь у організації семінару "Ліквідація електронної нерівності: роль публічних бібліотек" у м. Долина Івано-Франківської області (спільно із Посольством США в Україні). Відповідальні: В.С.Пашкова, І.О.Шевченко. Взяли участь 20 бібліотекарів.
14-18 серпня
В Осло відбулася 71 сесія Генеральної асамблеї ІФЛА. Від України в її роботі взяли участь президент УБА Дригайло В.Г., віце-президент Пашкова В.С., члени президії Архипська О.І., Саприкін Г.А., член УБА О.Г.Емірова і голова ревізійної комісії УБА Павленко Р.І.
29 серпня
В НПБУ відбулося засідання УБА з питання тендерної політики відносно бібліотек.
30 серпня
В "Бібліотекарі України" опублікований проект "Стратегії діяльності Української бібліотечної асоціації до 2010 року: "Зробимо бібліотеку символом демократії" ", розроблений Пашковою В.С., Шевченко І.О., Кочетковим В.М. При підготовці документу були враховані пропозиції Скнарь В.К., Загуменної В.В.
9 вересня
На ім'я Міністра культури і туризму України Білозір О.В. відправлено лист про вирішення питання формування Переліку установ культури України, що мають особливу громадську значущість. За підписом президента УБА Дригайла В.Г.
20-30 вересня
За ініціативою Тернопільського регіонального відділення УБА в Тернопільській ОУНБ проводилась Декада відкритих дверей, приурочена Всеукраїнському дню бібліотек. (План проведення за адресою: http://www.library.te.ua/new_lib/dod.php).
22 вересня
Відбулося засідання президії УБА.
27 вересня
Відбулося святкування 70-річчя Державної науково-технічної бібліотеки України. З привітаннями виступили президент УБА Дригайло В.Г. та член президії УБА Вилегжаніна Т.І.
28 вересня
В НПБУ відбулося урочисте зібрання публічних бібліотек м. Києва з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, на якому виступили заступник міністра культури і туризму України О.Г. Шокало-Бенч, президент УБА Дригайло В.Г., віце-президент Ковальчук Л.І., член президії Генеральний директор НПБУ Вилегжаніна Т.І.
29 вересня
Відбувся Всеукраїнський чат, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек за сприянням програми ІАТР, за програмою розширеного доступу та навчання в Інтернет. Організатор: віце-президент УБА Пашкова В.С.
30 вересня
Президент УБА через інформаційний листок "Бібліотекар України" поздоровив бібліотечну громадськість із Всеукраїнським днем бібліотек. У цьому номері був опублікований список бібліотечних працівників, які нагороджені почесними відзнаками і почесними грамотами УБА. За відданість бібліотечній справі Батушанська О.Ф. директор Одеської Державної наукової бібліотеки ім. М.Горького Бровкін А.Г. заступник Генерального директора національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського Гречко Г.С. заст. директора Центральної Миколаївської міської бібліотеки для дітей Ржевцева Н.П. директор бібліотеки Севастопольського державного технічного університету, голова місцевого осередку УБА Тютюн Г.І. директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва За внесок у розвиток бібліографії та бібліографознавства Дубровіна Л.А. директор інституту рукопису НБУВ, доктор історичних наук, професор За внесок у бібліотечну освіту Чернець В.Г. ректор ДАКККіМ, професор, кандидат філософських наук Бібліографічний посібник року Сербські фольклор і література в українських перекладах та дослідженнях 1837-2004: Матеріали до бібліографії НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадского; Редкол.: О.Онищенко (голова) та ін.; Уклад.: Д. Айдачич, Н. Дацькова, Т. Добко, Н. Моісеєнко та ін. - К., 2005.- 267 с. Почесними грамотами нагороджені Башун О.В заступник директора ДОУНБ Гончарук О.С. заступник директора ТОУНБ Демчук П.І. завідуюча відділом РОУНБ Ковальчук Т.М. завідуюча відділом ВОУНБ для юнацтва Кононенко В.О. завідуюча відділом НПБУ Красножон П.І. директор Білоцерківської міської бібліотечної системи Малкова О.В. заступник директора Державної науково-технічної бібліотеки України Манько Т.С. заступник директора інституту культури КНУКіМ, доцент Москаленко О.О. заступник директора Державної науково-технічної бібліотекиУкраїни Морозова Н.І. керівник служби Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки Ніколаєнко Л.І. директор Державної науково - технічної бібліотеки України Нефедова О.М. директор бібліотеки Національного гірничого університету Рогова П.І. директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України
3-7 жовтня
В м. Алушта відбулася Міжнародна науково-практична конференція INFORMATIO-2005 "Електронні інформаційні ресурси: проблеми створення, використання, доступ", в якій брали участь і виступали члени президії УБА Архипська О.І., Вилегжаніна Т.І., Волинець В.М., Коваленко Р.М., віце-президент УБА Ковальчук Л.І.
10-11 жовтня
На міжнародній конференції в НБУВ на пленарному засіданні виступила віце-президент УБА Пашкова В.С., на засіданні Асоціації бібліотек України виступили президент УБА Дригайло В.Г., члени президії УБА Вилегжаніна Т.І., Саприкін Г.А., Рогова П.І., голова ревізійної комісії УБА Павленко Р.І.
15 жовтня
Вийшла з друку книга: Центри публічного доступу до Інтернету в бібліотеках / Укл.:В.К.Скнар, І.О.Шевченко; Редкол.: В.С.Пашкова (голова) та ін.; ДАКККіМ, Публ. б-ка ім. Л.Українки м.Києва, УБА. - К., 2005. -140 с.
20-21 жовтня
В НТБ НТУУ "КПІ" відбулася шоста школа-семінар "Сучасні інформаційні технології для бібліотек та менеджмент науково-освітніх мереж". Організатор: член президії УБА Волинець В.М. На семінарі виступили із доповідями президент УБА Дригайло В.Г., член президії УБА Скнарь В.К.
24-26 жовтня
В м. Закопаному (Польща) пройшла IV Міжнародна конференція Польського Союзу Бібліотек "Напрямки розвитку публічних бібліотек міст і гмін. Пошук модельних дій", на якій із доповіддю "Стан і перспективи розвитку сільських бібліотек України - досвід бібліотек Тернопільщини". Виступив член президії УБА директор Тернопільської ОУНБ Вітенко В.І..
25-27 жовтня
В Мінську відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Роль бібліотек і інформації в стабільному розвитку суспільства " і звітно-виборна конференція Білоруської бібліотечної асоціації. Президент УБА Дригайло В.Г. виступив із доповіддю на пленарному засіданні, а на звітно-виборній конференції ББА із інформацією про діяльність УБА.
Жовтень
Лекції спеціаліста із питань шкільних бібліотек із США п.Терренса Янга в бібліотеках Києва та Миколаєва (організатор В.С.Пашкова).
14-18 листопада
В Єршово відбулася дев'ята Міжнародна конференція і Виставка "Лібком-2005". Президент УБА Дригайло В.Г. виступив при відкритті і закритті конференції, вів засідання секції "Сучасні проблеми інтеграції, оцінки і оптимізації інформаційних і бібліотечних ресурсів для організацій науки, культури і освіти" і виступив з доповіддю "Болонський процес і бібліотека".
23 листопада
Відбулося засідання президії УБА.
29 листопада
Відбулося засідання комісії УБА з підготовки засідання круглого столу з тендерних питань і звернення до урядових установ за допомогою у вирішенні даної проблеми
30 листопада
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".
6 грудня
Відбувся Всеукраїнський круглий стіл "Бібліотеки в системі державних закупівель: проблеми та шляхи їх вирішення". Модератори В.Г.Дригайло, І.О.Шевченко. Брали участь УБА, АБУ, асоціації дитячих б-к, Української асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів, національних, республіканських обласних бібліотек, б-к. м.Києва і Севастополя, б-к. інших відомств, де було прийняте звернення до Кабінету Міністрів, Міністерств економіки, фінансів, культури і туризму.
7 грудня
Відбувся Всеукраїнський Інтернет-чат, за сприяння програми розширення доступу та навчання в Інтернет (ІАТР) та LEAP на тему: "Проблеми правового вакууму головних напрямків життєдіяльності бібліотек України". За участю заступника міністра культури і туризму Шоколо-Бенч О.Г., заступника начальника управління технічної політики Міністерства культури і туризму Даниленко О.П., начальника відділу бібліотек Міністерства культури і туризму Шевченко І.О., директорів бібліотек, в яких розташовані центри ІАТР та LEAP, представників НПБУ, УБА, Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні та бібліотекарів. Модератори Башун О.В. голова Донецького відділення УБА та Богдан Микицей, координатор програми ІАТР для України. Були узагальнені результати чату і прийняті відповідні звернення в урядові установи.
11 грудня
День відкритих дверей бібліотеки Гете-Інституту. Взяли участь президент УБА Дригайло В.Г., віце-президент Пашкова В.С., члени президії Вилегжаніна Т.І., Рогова П.І., Саприкін Г.А., Скнарь В.К.
12-17 грудня
Українською бібліотечною асоціацією та Державної академії керівних кадрів культури і туризму організовано міжнародну науково-освітню професійну програму "Стратегія розвитку бібліотек у сучасному світі науки, інформації, освіти", в якій брали участь члени президії УБА Вітенко В.І., Волинець В.М. та інші на базі бібліотек міста Москва (Росія).
13 грудня
Відбувся Всеукраїнський Інтернет-чат з обговорення за сприяння програми розширення доступу до навчання в Інтернет (ІАТР) за темою: "Проблеми придбання книг та періодики для бібліотек України відповідно до діючого законодавства щодо державних закупівель", за участю представників Міністерства економіки України, директорів бібліотек, в яких розташовані центри ІАТР та LEAP, представників НПБУ, УБА, Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні та бібліотекарів. Модератори Башун О.В., голова Донецького відділення УБА та Б. Микицей, координатор програми ІАТР для України. Бібліотекарі внесли свої пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" та визначення плану першочергових дій щодо вирішення проблем комплектування бібліотек.
14 грудня
УБА направила листи Прем'єр-міністру України Єханурову Ю.І. та Міністру економіки України Яценюку А.П. із зверненням, прийнятим бібліотечною громадськістю України на круглому столі "Бібліотеки в системі державних закупівель: проблеми та шляхи їх вирішення" з пропозиціями про внесення доповнень до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
15 грудня
Відбулося святкування 30-річчя Державної бібліотеки України для юнацтва. Урочисту частину вів член президії УБА, директор бібліотеки Саприкін Г.А. Із привітанням колективу бібліотеки виступили президент УБА Дригайло В.Г., члени президії УБА Вилегжаніна Т.І. директор НПБУ, Скнарь В.К. директор ЦББІО. Президія УБА надіслала привітання колективу з приводу цієї дати і нагородила бібліотеку почесною грамотою УБА.
12-19 грудня
Відбулася навчальна поїздка групи членів УБА до бібліотек Москви на чолі з членом президії УБА Волинець В.М. та І.О.Шевченко.
30 грудня
Вийшов з друку інформаційний листок "Бібліотекар України".

Хроніка подій - 2004

Січень
Президія УБА привітала колектив Маріупольської ЦБС ім. В. Г. Короленка із 100-річним ювілеєм.
25 січня
Разом із Гете-інститутом підведені підсумки конкурсу для проходження в 2004 році практики Німеччині в бібліотеках Німеччини та поглиблене вивчення німецької мови. Переможцем конкурсу в якому взяли участь 13 представників бібліотек України стала Рудич Алла Олексіївна завідуюча відділом автоматизації бібліотеки Сумського державного університету.
30 січня
В приміщенні НПБУ відбулася громадська панахида прощання з генеральним директором бібліотеки віце-президентом УБА Корнієнко А. на якій виступили перший заступник Міністра культури і мистецтв України у зв'язках з Верховною Радою України Л. М. Новохатько, від Кабінету Міністрів України В.В. Корнієнко, колишній директор бібліотеки професор В. С. Бабич, президент УБА В. Г. Дригайло, директор Національної дитячої бібліотеки України А. С. Кобзаренко, заступник Генерального директора НБУВ М. В. Муха, заступник Генерального директора НПБУ Т. І. Велегжаніна. На панахиді були присутні віце - президенти УБА Пашкова В.С. та Ковальчук Л. І., члени президії - Загуменна В.В., Коваленко Р.М., Кочетков В. М., Рогова П.І., Саприкін Г. А.
30 січня
Вийшов з друку перший номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
15 лютого
Відбулася зустріч президента УБА В.Г. Дригайла та секретаря президії УБА В. М. Волинець із головою Білоруської бібліотечної асоціації П.М. Лапо.
25-26 лютого
В НПБУ відбулася нарада обласних бібліотек та колегія Міністерства культури і мистецтв України в роботі яких взяли участь віце - президент УБА Ковальчук Л.І., члени президії УБА Вилегжаніна Т. І., Вітенко В. І., Саприкін Г. А.
28 лютого
Вийшов з друку другий номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
Березень
В інформаційному листку "Бібліотекар України" надруковане поздоровлення президента УБА бібліотечних працівників - жінок із святом 8 березня
17-19 березня
Відбулась нарада бібліотек вузів київської зони "Діяльність вузів по забезпеченню навчально - виховного процесу", із доповіддю виступила член президії УБА О. Б. Айвазян.
18-19 березня
В ЦНБ Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, за сприянням Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні відбулася науково - практична конференція "Бібліотека та доступність інформації у сучасному університеті", із доповідями виступали віце -президент УБА В. С. Пашкова та член президії УБА В. М. Волинець.
23 березня
В НБУВ відбулася презентація книги "Інформаційні системи та технології в управлінні, освіті, бібліотечній справі". Автори П. І. Орлов, О. М. Луганський. Приймали участь президен УБА Дригайло В. Г., член президії УБА Вилегжаніна Т. І., Саприкін Г. А.
30 березня
Вийшов з друку третій номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
13 квітня
В НБУВ відбувся другий Міжнародний науково практичний семінар "Інформаційні технології в бібліотеках і бібліотечній освіті" в якому взяли участь президент УБА Дригайло В. Г. та секретар президії УБА Волинець В. М.
15 квітня
Під егідою УБА в НТБ НТУУ "КПІ" відбувся круглий стіл "Проблеми створення корпоративних інформаційних ресурсів", в якому брали участь представники технічних університетів України. Круглий стіл вів президент УБА Дригайло В. Г.
16 квітня
На розширеному засіданні президії науково - технічної ради Держбуду України з нагоди 60 - річчя Наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного виступив президент УБА Дригайло В. Г.
22 квітня
Відбулося чергове засідання президії УБА.
30 квітня
Вийшов з друку четвертий номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
15 травня
Президент УБА Дригайло В. Г. поздоровив президента РБА Зайцева В. М. із Всеросійським днем бібліотек.
18 травня
Президент УБА Дригайло В. Г. був на прийомі в Гете інституті з нагоди вступу на посаду заступника директора Гете інституту Вернера Вюлля.
30 травня
В інформаційному листку "Бібліотекар України" опублікований список кандидатур, представлених на конкурс для нагородження почесними відзнаками УБА.
З 5 по 13 червня
В Судаку відбулася Міжнародна конференція "Крим - 2004". Україну представляли 400 учасників. УБА організувала і провела два спеціальні семінари, презентацію книги, розширене засідання президії. Семінарами, круглими столами, секціями, презентаціями керували президент УБА Дригайло В. Г., віце-президент Пашкова В. С., члени президії Архипська О. І., Вилегжаніна Т. І., Саприкін Г. А., Скнарь В. К., Северин Л. С.
8 червня
В рамках роботи Міжнародної конференції "Крим - 2004" відбулося розширене засідання УБА за участю представників від усіх областей України. На засіданні виступили Дригайло В. Г., Пашкова В. С., Вітенко В. І., Шевченко І. О., Герасимова В. О., Семилєт Н. В., Северин Л. С., Капранова С. А., Ессін Т. О., Ковальчук Л. І., Гаращенко О. М., Левченко І. Г., Якобсон І. М. Президія УБА поздоровила з 170 - річним ювілеєм колектив Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки, а також співголову Сумського міського осередку УБА Петрину Н. О. з ювілеєм.
Липень
Президія УБА поздоровила із ювілеями члена президії УБА завідувачку кафедри КНУКіМ проф. Загуменну В. В. та директора Київської міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія" Конашко Г. Б.
30 липня
Вийшов з друку 6-7 номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
28 серпня
Президент УБА направив лист Голові Кабінету Міністрів України Януковичу В. Ф. "Про вирішення соціальних гарантій працівників бібліотек". Відповідь на лист за підписом заступника Міністра культури і мистецтв України була отримана 4 жовтня 2004 року.
25 серпня
Президія УБА поздоровила з ювілеєм патріарха сучасної Української літератури П. А. Загребельного.
29 серпня
Президія УБА поздоровила Коротун Надію Іванівну генерального директора Херсонської державної обласної універсальної наукової бібліотеки із нагородженням орденом "Княгині Ольги ІІІ ступеня"
15 вересня
Президент УБА поздоровив голову ББА П. М. Лапо і всіх бібліотекарів Білорусі із Всебілоруським днем бібліотек.
16 вересня
Президія УБА поздоровила колектив Наукової бібліотеки Національного університету ім. Т.Г. Шевченка із 170-річчям. Президія УБА поздоровила колектив Одеської державної наукової бібліотеки ім. М. Горького із 175-річним ювілеєм.
28 вересня
Відбулося чергове засідання президії УБА.
29 вересня
Президія УБА привітала колектив Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва із 60-річчям.
30 вересня
Президент УБА через інформаційний листок "Бібліотекар України" поздоровив із Всеукраїнським днем бібліотек. В цьому номері був оприлюднений список бібліотечних працівників, які нагороджені почесними відзнаками і почесними грамотами УБА: За відданість бібліотечній справі; За внесок у розвиток бібліографії та бібліографознавства; За внесок у бібліотекознавство; За внесок у бібліотечну освіту; Бібліографічний посібник року; За внесок у бібліотечну освіту.
30 жовтня
Вийшов інформаційний листок "Бібліотекар України" з матеріалом УБА до звітно-виборної конференції.
3 листопада
Президія УБА поздоровила колектив ЦНБ Харківського національного університету із 200 - річним ювілеєм.
4-5 листопада
На святкуванні 200- річчя ЦНБ Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна взяли участь президент УБА Дригайло В. Г., який виступив на відкритті і закритті наукової конференції "Відкрита бібліотека - нова бібліотечна філософія", члени президії О.Б. Айвазян, Г.А. Саприкін, Л.С. Северин.
15-19 листопада
В м. Звенигород під Москвою відбулася восьма Міжнародна конференція і Виставка "LIBCOM-2004" "Інформаційні технології, комп'ютерні системи і видавнича продукція для бібліотек", в роботі якої взяв участь президент УБА Дригайло В. Г.
11-14 листопада
Був представлений стенд УБА на шостому Міжнародному книжковому ярмарку
11, 22 та 24 листопада
Відбулися чергові засідання президії УБА
24 листопада
Під егідою УБА в НТБ НТУУ "КПІ" відбулася науково практична конференція "Бібліотеки і бібліотекарі в інформаційному суспільстві", в якому взяла участь і виступила із доповіддю Т. М. Прокошева, начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек та інформаційних мереж Міністерства культури і мистецтв України. На конференції виступили президент УБА Дригайло В. Г., віце-президент УБА Пашкова В. С., члени президії УБА Скнарь В. К., Загуменна В. В., Айвазян О. Б., Саприкін Г. А.
24 листопада
В НТБ НТУУ "КПІ" відбулася конференція УБА на якій із інформацією про роботу УБА з березня 2001 року по жовтень 2004 року. В обговоренні виступила від Міністерства культури і мистецтв України Прокошева Т. М., віце-президент Пашкова В.С., члени президії Вітенко В. І., Скнарь В. К. На конференції було прийняте звернення в зв'язку із ситуацією в Україні, а також збільшення індивідуальних членських внесків з 4 гривень до 10 гривень, а колективних з 60 гривень до 100 гривень.
25 листопада
В бібліотеці Міжрегіональної академії управління персоналом, в рамках науково-практичної конференції "Бібліотеки і бібліотекарі в інформаційному суспільстві", відбулося засідання секції вузівських бібліотек за участю представників публічних бібліотек. Ведучі Федорова І. М. голова секції вузівських бібліотек, Бродська Л. О. директор бібліотеки МАУП. На засіданні із доповідями виступили член президії УБА Г. А. Саприкін завідуючий відділом комп'ютеризації Державної бібліотеки України для юнацтва.
30 листопада
Вийшов з друку черговий номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
30 грудня

Вийшов з друку дванадцятий номер інформаційного листка "Бібліотекар України", в якому президент УБА Дригайло В. Г. поздоровляє бібліотечну громадськість із Новим 2005 роком і Різдвом.

Хроніка подій - 2003

Сiчень
Вiдкриття Центру публiчного доступу до Iнтернет за сприянням Посольства США в Українi в Київськiй мiськiй спецiалiзованiй молодiжнiй бiблiотецi "Молода гвардiя". Виступили президент УБА Дригайло В. Г., вiце-президенти Пашкова В. С., Ковальчук Л. I., член президiї Скнарь В. К.
Січень
Вийшла з друку стаття про Українську бібліотечну асоціацію в енциклопедії "Encyclopedia of Library and Information Science" (США). (Т.4. - С.2837-2843), підготовлена віце-президентом Пашковою В.С.
15 січня
Створена секція бібліотек недержавних вузів. Її очолила директор центру науково - гуманітарної інформації Народної української академії І.В.Козицька.
Січень
Віце-президент Пашкова В.С. організувала і провела семінари за проектом LEAP-III для бібліотекарів Житомирщини (21 січня), Кіровоградщини (29 січня) та Одещини (31 січня). У семінарах взяли участь більше 90 директорів і спеціалістів публічних бібліотек.
27 січня
Тернопільським регіональним відділенням УБА оголошено акцію "Бібліотеки - тюрмам". Під час акції передано близько тисячі примірників літератури. В акції взяли участь всі бібліотеки області.
28 січня
Семінар тренінг в Мінську разом із Центром бібліотечних і інформаційних працівників Білорусі. Один із організаторів член президії УБА Скнарь В.К.
29 січня
У Мінську була підписана угода про співпрацю між Тренінг-Центром бібліотечних і інформаційних працівників Білорусі та Центром безперервної бібліотечно-інформаційної освіти УБА в межах розвитку угоди про співпрацю між Білоруською бібліотечною асоціацією та УБА.
Січень
Протягом січня-лютого відкрилося ще 10 Інтернет - центрів за програмою LEAP-II у публічних бібліотеках в різних регіонах України (віце-президент Пашкова В.С.). Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА здійснює моніторинг та навчання бібліотечних фахівців за цією програмою.
30 січня
Вийшов перший номер інформаційного бюлетеня "Бібліотекар України" за 2003 рік.
5 лютого
На УТН у телевізійному бібліотечному круглому столі брали участь члени президії УБА Архипська О.І., Саприкін Г.А.
8 лютого
Семінар з програми LEAP в Луганську проводила член президії Скнарь В.К.
15 лютого
Відбувся Пленум Міністерства культури і мистецтв, в якому взяли участь віце-президент УБА Ковальчук Л.І. та члени президії УБА Вилегжаніна Т.І., Вітенко В.І., Саприкін Г.А.
15-21 лютого
В місті Ганновері, в Технічній бібліотеці Німеччини відбувся семінар учасників програми INTAS, в роботі якого взяла участь член президії УБА Волинець В.М.
25 лютого
Засідання працівників Центру бібліотечно-інформаційної освіти УБА з обговорення програми проблемно - модульного навчання. Організатор - член президії УБА Скнарь В.К. В обговоренні взяли участь президент УБА Дригайло В.Г., віце-президент Ковальчук Л.І., члени президії Саприкін Г.А., Северин Л.С.
28 лютого
Вийшов з друку другий номер інформаційного листка "Бібліотекар України"
13-14 березня
Віце-президент Пашкова В.С. представляла УБА на Європейській конференції за програмою PULMAN ("Публічні бібліотеки активізують використання сучасних мереж") в м.Ойраш, Португалія. В.С. Пашкова - координатор від України цієї програми, що реалізується за підтримки Європейського Союзу. Див.: Пашкова В.С. Роль публічних бібліотек у розвитку електронної Європи: проект PULMAN і Ойрашський маніфест // Бібл. планета. - 2003. - №3. - С.18- 19.
17 березня
Президія УБА поздоровила генерального директора НБУВ Онищенка О.С. з ювілеєм.
21 березня
Віце-президент Пашкова В.С. організувала і провела семінар з бібліотечного маркетингу для 40 працівників технічних бібліотек м.Києва.
30 березня
Вийшов з друку третій номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
31 березня - 1 квітня
Міжнародний науково - практичний семінар "Інформаційні технології в бібліотеках і бібліотечній освіті" в НБУВ. В рамках семінару -круглий стіл "Безперервна бібліотечна освіта" організувала член президії УБА Скнарь В.К., в обговоренні взяли участь президент УБА Дригайло В.Г., члени президії Рогова П.І., Саприкін Г.А., Загуменна В.В.
10 квітня
Вийшов з друку збірник статей "Інтернет - центри в публічних бібліотеках", підготовлена Центром безперервної бібліотечно-інформаційної освіти УБА і Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв. Редколегія: віце-президент УБА В.С.Пашкова (голова), член Президії УБА Скнарь В.К. та ін.
13 квітня
Створені регіональні відділення Центру безперервної бібліотечно-інформаційної освіти УБА в Донецьку, Миколаєві, Тернополі, Кіровограді, Вінниці та Рівному.
18 квітня
Віце-президент УБА, директор міської публічної бібліотеки ім. Л.Українки м. Києва Ковальчук Л.І. виступила по радіо в програмі "Голос Києва".
Квітень
Голова Харківського бібліотечного товариства І.Г.Левченко і п. О.В. Мар'янчик, зав.відділом Публічної бібліотеки ім.Лесі Українки міста Києва взяли участь у семінарі за проектом PULMAN, що відбувся у Гельсінки, Фінляндія (координатор проекта Пашкова В.С.). Про семінар див.: Левченко И.Г. Публичные библиотеки - ворота к знаниям // Бібл.форум України. - 2003. - №2. - С.42-44.
20 квітня
Віце-президенти УБА Пашкова В.С. і Ковальчук Л.І відвідали і ознайомились з роботою фінських бібліотек.
22 квітня
Віце-президент Пашкова В.С. та члени президії Скнарь В.К. і Вітенко В.І. організували і провели семінар- тренінг для 30 директорів публічних бібліотек і керівників відділів культури за програмою LEAP-II у Тернополі.
25 квітня
Засідання англомовного бібліотечного клубу УБА "Урядова інформація США", провела Елеонора Валентайн, інформаційний спеціаліст, США; взяли участь 15 осіб.
25 квітня
Відкрито сторінку Тернопільського регіонального відділення УБА на сайті обласної універсальної наукової бібліотеки.
30 квітня
Розроблено і опубліковано в четвертому номері інформаційного листка УБА "Бібліотекар України" опубліковано "Положення про секції УБА бібліотек приватних закладів і напрямки роботи секції".
30 квітня
Вийшов з друку четвертий номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
Травень
Віце-президент УБА Пашкова В.С. організувала тижневу навчальну поїздку п'яти працівників київських бібліотек до Фінляндії. Інтерв'ю з віце-президентом Пашковою В.С.: Ukrainska gaster pa besok. Lovisa stadsbibliotek funderande model // Ostra Nyland. - 2003. - No52. - P.8. (Фінляндія).
12 травня
Вийшов з друку збірник "Сучасні інформаційні технології для бібліотек та менеджмент науково - освітніх мереж", матеріали I-V Міжнародних шкіл - семінарів що відбулися в НТУУ "КПІ" за проектом TEMPUS - TAСIS СР- 20552-99.
16 травня
В НПБУ відбувся семінар - презентація програми (UNILIB), організатор член президії Вилегжаніна Т.І. Були присутні президент УБА Дригайло В.Г., члени президії Скнарь В.К., Саприкін Г.А., Рогова П.І.
24 травня
Засідання англомовного бібліотечного клубу УБА "Роль бібліотек у суспільстві" провела американський бібліотекар та освітянин Донна Ашер, США; взяли участь 16 осіб.
30 травня
В п'ятому номері інформаційного листка "Бібліотекар України" опубліковано список кандидатур, представлених на конкурс для нагородження почесними відзнаками УБА, статтю президента УБА Дригайла В.Г. "УБА в дзеркалі статистики, 2001-2003 рр.", а також привітання президії УБА з нагоди ювілею голови Миколаївського осередку УБА Семилєт Н.В.
7-15 червня
В Судаку відбулась десята ювілейна Міжнародна конференція "Крим - 2003". УБА організувала і провела два спеціальні семінари, презентацію книги, розширене засідання Президії. В роботі від України взяли участь 540 спеціалістів, які представили 80 доповідей. Семінарами, круглими столами, секціями, презентаціями керували президент УБА Дригайло В.Г., віце-президенти Пашкова В.С., Ковальчук Л.І., члени президії Архипська О.І., Вилегжаніна Т.І., Волинець В.М., Загуменна В.В., Скнарь В.К.
9 червня
На відкритому семінарі секції статистики аналізу ІФЛА, під час конференції "Крим - 2003", виступив президент УБА Дригайло В.Г. із доповіддю "УБА в зеркале статистики 2001-2003 годах".
13 червня
Під час роботи Кримської конференції відбулося розширене засідання УБА за участю більше 80 бібліотекарів з усіх регіонів України та начальника відділу бібліотек і інформаційних мереж Прокошевої Т.М. На засіданні виступили: Дригайло В.Г., Пашкова В.Н., Скнарь В.К., Левченко І.Г., Вітенко В.І., Волинець В.М., Якобсон І.Н.
15 червня
Номінаціями конференції були відзначені президент УБА Дригайло В.Г., віце-президенти Пашкова В.С., Ковальчук Л.І. На урочистому закритті конференції під час вручення відзнак виступили президент і віце-президент УБА Дригайло В.Г. і Пашкова В.С.
20 червня
З червня 2002 року вийшло сім номерів "Бібліо АС" Вісник Миколаївської обласної бібліотечної асоціації
30 червня
В червневому випуску інформаційного листка "Бібліотекар України" був опублікований "Ойрашський маніфест. Порядок денний проекту PULMAN для електронної Європи", переклад В.С.Пашкової.
З липня по вересень
В "Бібліотекарі України" були опубліковані статті із книги "Международная конференция "Крым": 1994-2003. Хроника первого десятилетия. 10 лет, которые потрясли библиотечный мир" представників України: Прокошевої Т.М., Емірової О.Г., Дригайла В.Г., Емірова А.Р., Дроздової Л.М., Новакової Л. А., Богзи Н.Ф., Морозова С.А., Плетнєвої Р.І., Михайленко Г.С., Попової Л.Я., Мірошниченко Н.М.
1 липня
Віце-президент УБА Пашкова В.С. провела семінар "Як писати проекти" для бібліотекарів Полтавщини. Брали участь 17 фахівців.
1 липня
Почала виходити два рази на місяць газета "Шкільна бібліотека" за сприяння члена президії УБА Рогової П.І.
7 липня
Віце-президенти Пашкова В.С. та Ковальчук Л.І., керівник круглого столу асоціації з питань роботи з іноземними виданнями Ярошенко Т.О. провели семінар "Публічні бібліотеки Фінляндії - інновації на службі громадянському суспільству" за участі спеціалістів публічної бібліотеки м.Гельсінки. Взяли участь 25 директорів публічних бібліотек м.Києва.
30 липня
Вийшов з друку 7-ий номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
1-9 серпня
У Всесвітньому конгресі ІФЛА в Берліні взяли участь члени президії УБА Архипська О.І., Загуменна В.В. та 12 представників України.
15 серпня
Президія УБА представила ДАКККіМ України клопотання для зарахування на пільгове навчання шести працівників бібліотек України.
30 серпня
Вийшов з друку 8-ий номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
1 вересня
Вийшов у світ перший номер журналу "Бібліотечний форум України". УБА сприяла започаткуванню журналу.
18-19 вересня
У Державній науково-педагогічній бібліотеці відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар "Регіональна інтеграція інформаційного ресурсу освітянської галузі України", організувала член президії УБА Рогова П.І. Від УБА виступила член президії Волинець В.М.
Вересень
15 нових Інтернет-центрів відкрилося в публічних бібліотеках за програмою LEAP-ІІІ (Пашкова В.С.). Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти УБА здійснює моніторинг та навчання бібліотечних фахівців за цією програмою.
16-18 вересня
Віце-президент УБА Пашкова В.С., член президії УБА Скнарь В.К. організували семінар для 40 директорів і спеціалістів 30 бібліотек-учасниць програми LEAP-І у Херсоні.
24 вересня
Солом'янська Райрада м. Києва на своїй сесії прийняла програму розвитку закладів культури району. У засіданні сесії брав участь президент УБА Дригайло В.Г.
24-26 вересня
За сприяння Центру безперервної освіти УБА відбувся фокус-семінар для працівників масових бібліотек "Управління бібліотекою та нові послуги для користувачів" (керівник семінару професор Андроне Несене, Литва) та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників вузівських бібліотек з проблеми "Бібліотека в сучасному світі, нові вимоги і тенденції". Курс лекцій першого заступника директора Національної бібліотеки Чеської республіки Адолора Кнола на тему "Цифрові технології у бібліотеці".
29 вересня
В будинку культури заводу "Росток" відбулося урочисте засідання Солом'янської Райради м. Києва з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Бібліотечних працівників району привітав президент УБА Дригайло В.Г.
29 вересня
Відбулося засідання англомовного бібліотечного клубу УБА "Промоційна діяльність публічної бібліотеки" (провела Івонна Хефт, керівник служби зв'язків з громадськістю публічної бібліотеки району Квінз у Нью-Йорку); взяли участь 22 бібліотекаря.
Вересень
На сайті Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки міста Києва побачило світ друге видання, доповнене і відредаговане:Рекомендації проекту PULMAN: Вид. 2-е перероб. і доп. Пер. з англ.: Я.Є.Сошинська, В.С.Пашкова / Наук. ред. перекладу В.С.Пашкова. - К., 2003. - 274 с.
30 вересня
В державній дитячій бібліотеці України відбулося засідання за участю Міністра культури і мистецтв України Ю.Б. Богуцького з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Були присутні віце-президент УБА Корнієнко А.П. і член президії УБА Саприкін Г.А.
30 вересня
Вийшов з друку 9-ий номер інформаційного листка "Бібліотекар України", в якому опубліковані поздоровлення зі святом Міністра культури і мистецтв України Ю.Б. Богуцького і президента УБА Дригайла В.Г. з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Був оприлюднений список бібліотечних працівників, які нагороджені почесними відзнаками УБА. За відданість бібліотечній справі Вітенко В.І.- директор Тернопільської обласної бібліотеки, член президії УБА Григаш Л.З. - директор Закарпатської обласної бібліотеки Костенко Л.Й.- зав. відділом НБУВ Коваленко Р.М.- заст. директора публ. б-ки ім. Л.Українки м. Києва, член президії УБА Терлецька Л.Н. - зав. сектором бібліотеки Донецького університету За внесок у розвиток бібліографії та бібліографознавства Швецова-Водка Г.М. - проф. Рівненського державного гуманітарного університету За внесок у бібліотекознавство Чачко А.С. - проф. КНУКіМ За внесок у бібліотечну освіту Кушнаренко Н.М. - професор, проректор ХДАК Бібліографічний посібник року Два століття Сковородіяни: Біб. довідник/ Укл. Л. Л. Ушкалов, С. Вакуленко, А. Євтушенко; Харківське історико-філологічне товариство; Харків, Державний педагогічний університет.- Харків: Наукове видавництво "Акта". За внесок у бібліотечну справу Онищенко О.С. - генеральний директор НБУВ, президент асоціацій бібліотек України, академік НАН України Почесними грамотами нагороджені Альба М. В. - директор Івано-Франківської обласної бібліотеки Бельницька-Мамонтова О.М. - заступник директора Одеської державної наукової бібліотеки ім. М. Горького Капкаєва Л. П. - директор Черкаської обласної бібліотеки Кирпа Р.М. - колишній директор, провідний редактор Запорізької обласної бібліотеки для дітей Ключко Л. О. - колишній директор Севастопольської централізованої системи для дорослих Косарєва Л.О. - колишній заступник директора б-ки НТУ "ХПІ" Мах М. М. - директор Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Морозова О.В. - зав. сектором центральної дитячої бібліотеки міста Севастополя Самборська М. О. - науковий співпрацівник ДНПБУ Стасюк Л.А. - директор Волинської ОУНБ Сергієнко Н. І. - директор Охтирської РЦБС Сташків М. А. - зав. відділом Львівської обласної бібліотеки Тверда Т. В. - заступник директора Миколаївської міської бібліотеки Білорус І. О. - зав.відділом наукової бібліотеки Львівської політехніки Круглякова Г.С. - головний бібліотекар Черкаської обласної бібліотеки Шадріна Н.О. - завідуюча відділом ДНМБ
2 жовтня
В національній філармонії відбулися урочистості з нагоди 80-річчя газети "Культура і життя". Учасниками зустрічі були президент УБА Дригайло В.Г., віце-президенти УБА Ковальчук Л.І., Корнієнко А.П., члени президії УБА Саприкін Г.А., Коваленко Р.М., Скнарь В.К.
7-9 жовтня
В НБУВ відбулася міжнародна наукова конференція "Інноваційна діяльність - стратегічний напрямок розвитку наукових бібліотек", в якій взяли участь і виступили президент УБА Дригайло В.Г., члени президії УБА Скнарь В.К., Рогова П.І., Загуменна В.В.
14 - 17 жовтня
На Всеукраїнській науково - практичній конференції "Електронні ресурси бібліотек", що проходила в Кіровоградській ОУНБ член президії УБА Архипська О.І. вела круглий стіл "Регіональний інформаційний портал: стан підготовки, проблеми, перспективи". Член президії УБА Вітенко В.І. виступив із доповіддю "Технологія створення електронної бібліотеки: підходи та перспективи". Член президії УБА Вилегжаніна Т.І. презентувала "Інформаційно - пошуковий тезаурус НПБУ".
20 жовтня
Президія УБА поздоровила колектив Центральної бібліотеки для дітей м. Миколаєва з 80-річчям.
29-30 жовтня
В Мінську на міжнародній науково-практичній конференції "Сучасні інформаційні технології і соціальна значимість бібліотек" і звітно-виборній конференції БПА, виступив президент УБА Дригайло В.Г.
30 жовтня
Вийшов з друку довідник "Бібліотеки Тернополя", підготовлений Тернопільським регіональним відділенням УБА.
30-31 жовтня
В Державній бібліотеці для юнацтва відбулася науково-практична конференція "Нові інформаційні технології у бібліотеках України для юнацтва", організована членом президії УБА Саприкіним Г.А. На конференції виступила член президії УБА Скнарь В.К.
30 жовтня
Вийшов з друку 10-ий номер інформаційного листка "Бібліотекар України".
Жовтень
Американський бібліотекар Івонн Хофт з Публічної бібліотеки Квінсу (Нью-Йорк) виступила перед бібліотекарями Києва, Сум, Одеси та Кіровограду (організатори: Пашкова В.С., голова Кіровоградського відділення асоціації Гаращенко О.М., Одеського Ботушанська О.Ф.).
4 листопада
Відбувся Всеукраїнський чат за сприяння програми IATP (США)"Журналу "Бібліотечна планета"-5 років: запрошуємо до розмови" за участі віце-президентів УБА Корнієнка А.П. та Пашкової В.С.
6 листопада
В НПБУ відбувся круглий стіл "Бібліотечна планета: сьогодення і перспективи розвитку" з нагоди 5-річчя заснування журналу. Участь брали президент УБА Дригайло В.Г., віце-президенти УБА Пашкова В.С. і Корнієнко А.П., члени президії УБА Вилегжаніна Т.І., Саприкін Г.А., Скнарь В.К., Загуменна В.В.
17 листопада
Пашкова В.С.та керівник секції університетських бібліотек Федорова І.М. за підтримки Посольства США в Україні організували відеоконференцію директорів вузівських бібліотек України (Київ, Харків, Суми) з президентом Асоціації бібліотек коледжів і наукових установ Кенноном Тайрономб США.
17-21 листопада
В м. Звенигороді відбулася сьома Міжнародна конференція і виставка "LIBCOM - 2003". На пленарному засіданні з доповіддю виступив президент УБА Дригайло В.Г.
21 листопада
Засідання англомовного бібліотечного клубу УБА "Електронні книги, електронні бібліотеки" провів О.В.Васильєв (Посольство США в Україні).
24 листопада
Президія УБА поздоровила з ювілеєм бібліотекознавця, професора Чачко А.С.
30 листопада
Вийшов з друку 11-ий номер інформаційного листка "Бібліотекар України"
4 - 12 грудня
На базі Миколаївського Регіонального відділення Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Української бібліотечної асоціації проведено проблемно-модульне навчання за курсами: "Робота в автоматизованих інформаційно-бібліотечних системах" (4 листопада - 12 грудня) для працівників культури (бібліотеки, музеї, навчальні заклади, керівники галузі тощо).
10-13 грудня
Відбувся 5-й київський Міжнародний книжковий ярмарок "Книжковий світ - 2003", співорганізатором якого була УБА. Вперше на цьому ярмарку був представлений стенд УБА. У відкритті ярмарки взяв участь президент УБА Дригайло В.Г.
15 - 26 грудня
На базі Миколаївського Регіонального відділення Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Української бібліотечної асоціації проведено проблемно-модульне навчання за курсами: "Комфортність обслуговування читачів як показник рівня роботи бібліотек" (15-26 грудня) для працівників ЦБС для дорослих та дітей міста Миколаєва і області.
16 грудня
За підтримки програми IATP (США) відбувся Всеукраїнський чат "Назустріч звітно-виборній конференції УБА: запрошуємо до розмови", в якому взяли участь президент УБА Дригайло В.Г., віце-президенти УБА Пашкова В.С., Ковальчук Л.І., члени президії Волинець В.М., Коваленко Р.М., Кочетков В.М., Айвазян О.Б., Северин Л.І., Вітенко В.І., а також представники осередків УБА і члени УБА з різних регіонів України, які на протязі години обговорювали актуальні проблеми діяльності асоціації.
18 грудня
В бібліотеці НАУ відбувся семінар вузівських бібліотек міста Києва на якому виступив президент УБА Дригайло В.Г. з інформацією про чат "Назустріч звітно-виборній конференції УБА: запрошуємо до розмови".
18-19 грудня
Віце-президент УБА Пашкова В.С. провела семінари для бібліотекарів у Львові, Ужгороді та Мукачеві на тему "Інтернет як бібліотечна послуга". Взяли участь загалом більше 60 директорів і фахівців публічних бібліотек з цих областей.
28 грудня
У ЦБІБО вийшли з друку 13, 14, 15, 16 випуски серії видань "Безперервна бібліотечна освіта".
30 грудня
Вийшов з друку 12-ий номер інформаційного листка "Бібліотекар України".

Хроніка подій - 2002

10 сiчня
Вiдкриття Центру публiчного доступу до Iнтернет за сприянням Посольства США в Українi в Київськiй мiськiй спецiалiзованiй молодiжнiй бiблiотецi "Молода гвардiя". Виступили президент УБА Дригайло В. Г., вiце-президенти Пашкова В. С., Ковальчук Л. I., член президiї Скнарь В. К.
16 сiчня
Вiдкриття Центру публiчного доступу до Iнтернет в Державнiй бiблiотецi України для юнацтва. Органiзатор член президiї УБА Саприкiн Г. А., виступили вiце-президент УБА Пашкова В. С. i Президент УБА Дригайло В. Г.
29-31 сiчня
В Європейському унiверситетi вiдбувся науково-практичний семiнар "Iнформацiйно-документальне забезпечення дiяльностi вищих навчальних закладiв України". Президент УБА Дригайло головував на засiданнi секцiї i виступив iз доповiддю. З доповiдями також виступили члени президiї Волинець В. М., Айвазян О. Б.
30 сiчня
Вийшов з друку перший номер iнформацiйного листка УБА "Бiблiотекар України".
15 лютого
Вiдкриття центру публiчного доступу до Iнтернет в Київськiй мiськiй публiчнiй бiблiотецi iм. Л.Українки. Виступили президент УБА Дригайло В. Г., член президiї Скнарь В. К.
18 лютого
У Посольствi Нiдерландiв в Українi вiдбулася презентацiя видавництвом "Юнiверс" книги Кееса Ноотебоома "Поминальний день" в перекладi на українську Ярослава Довгого. В презентацiї взяв участь президент УБА Дригайло В. Г.
25-28 лютого
В НТБ НТУУ "КПI" вiдбулася п'ята ювiлейна мiжнародна школа-семiнар "Сучаснi iнформацiйнi технологiї для бiблiотек та менеджмент науково-освiтнiх мереж". Органiзатор президент УБА Дригайло В. Г. Виступили з доповiдями вiце-президент Пашкова В. С., Президент УБА Дригайло В.Г., члени президiї Айвазян О. Б., Скнарь В. К.
28 лютого
Вийшов другий номер iнформацiйного листка "Бiблiотекар України".
11-13 березня
Семiнар вузiвських бiблiотек Київської зони. Iз доповiдями про дiяльнiсть УБА "Iнформатизацiя НТБ НТУУ "КПI" виступив президент УБА Дригайло В. Г.
20 березня
В 12 залi НТБ НТУУ "КПI" французький культурний центр провiв лекцiю Жерара Клейна "Сучасна французька фантастика". Участь приймали президент УБА Дригайло В. Г., член президiї Волинець В. М.
23 березня
В 12 залi НТБ НТУУ "КПI" разом iз Державною науково-технiчною бiблiотекою України був проведений семiнар на тему "Комп'ютернi технологiї у бiблiотечнiй дiяльностi для НТБ Києва i областi". Iз доповiдями про дiяльнiсть УБА виступив президент УБА Дригайло В. Г., про iнформатизацiю бiблiотек - член президiї УБА Волинець В. М.
27 березня
Посольство Францiї i видавництво "Юнiверс" провели презентацiю 7 томника Марселя Пруста "У пошуках утраченого часу" в перекладi українською мовою. Брали участь Президент УБА Дригайло В.Г., член президiї Саприкiн Г.А.
30 березня
Вийшов з друку третiй номер iнформацiйного листка "Бiблiотекар України".
8-9 квiтня
В Державнiй науково-технiчнiй бiблiотецi України разом iз ДПНТБ Росiї вiдбувся виїзний науково-практичний семiнар "Автоматизованi бiблiотечно-iнформацiйнi технологiї - проекти i рiшення" i виїзне засiдання школи IРБIС для українських користувачiв системи". Iз доповiддю "Проект МБIАЦ В Українi" виступив президент УБА Дригайло В. Г.
24-25 квiтня
Державна бiблiотека України для юнацтва разом iз УБА провела науково-практичну конференцiю "Бiблiотеки для юнацтва в сучаснiй Українi: реалiї та перспективи". Органiзатор - член президiї Саприкiн Г. А., виступив iз доповiддю про дiяльнiсть УБА президент Дригайло В. Г.
28 квiтня
В примiщеннi Державної бiблiотеки України для дiтей вiдбулася презентацiя першого номера науково-методичного журналу "Свiт дитячих бiблiотек", участь приймали i виступили президент УБА Дригайло В. Г. i вiце-президент Ковальчук Л. I.
30 квiтня
Вийшов четвертий номер iнформацiйного листка "Бiблiотекар України".
5 травня
Пiдписанi договори про спiвпрацю мiж Бiлоруською, Росiйською та Українською бiблiотечними асоцiацiями.
1-15 травня
Колективними членами УБА стали бiблiотеки Єврейського культурного центру "Еша-тора", компанiї "Iндустрiя iнтелекту", товариства "Трансфер", Полтавського технiчного унiверситету.
15-30 травня
УБА приймає участь в акцiї "Книги - бiблiотекам Криму".
28 травня
Президент УБА Дригайло В. Г. брав участь у вiдкриттi iнформацiйно-комп'ютерного центру в Державнiй науково-медичнiй бiблiотецi України . Органiзатор голова ревiзiйної комiсiї УБА директор бiблiотеки Павленко Р. I.
30 травня
В травневому номерi "Бiблiотекар України", який вийшов українською i росiйською мовами i присвячений вiдкриттю Кримської конференцiї, надрукований список кандидатур представлених на конкурс для нагородження почесними вiдзнаками УБА, а також доповiдь президента УБА Дригайла В.Г. "УБА - реалiї i перспективи".
Червень
Вийшли першi номери "Вiсника Миколаївської обласної бiблiотечної асоцiацiї", "Вiсник Севастопольської мiської бiблiотечної асоцiацiї".
4 червня
В Санкт-Петербурзi з нагоди 100-рiччя бiблiотеки Санкт-Петербурзького технiчного унiверситету директор бiблiотеки Племник Н. К. була нагороджена почесною вiдзнакою УБА "За вiдданiсть бiблiотечнiй справi".
9-16 червня
Органiзацiя та участь у дев'ятiй мiжнароднiй конференцiї "Крим-2002". Бiблiотеки та асоцiацiї в свiтi, що змiнюються: новi технологiї та новi форми спiвробiтництва" (м. Судак, АР Крим, Україна). В роботi конференцiї вiд України взяли участь 400 представникiв. Семiнарами, секцiями, круглими столами керували президент УБА Дригайло В. Г., вiце-президенти Пашкова В. С., Ковальчук Л. I., члени президiї - Архипська О. I., Волинець В. М., Скнарь В. К.
13 червня
На виїзному засiданнi семiнару "Управлiння бiблiотечними асоцiацiями" в м. Керч президент УБА Дригайло В. Г. виступив з доповiддю "УБА - реалiї i перспективи".
15 червня
Дипломами конференцiї "Крим - 2002" нагороджено Посольство США в Українi в особi вiце-президента УБА Пашкової В. С. i УБА в особi президента Дригайла В. Г. за участь в акцiї "Книги - бiблiотекам Криму".
28 червня
З нагоди 30-рiччя першого випуску студентiв Київського iнституту культури в Нацiональному унiверситетi культури i мистецтв України вiдбулася зустрiч випускникiв з викладачами, на якiй виступили вiце-президент УБА Ковальчук Л. I., члени президiї Загуменна В. В., Саприкiн Г. А.
5-7 липня
Зустрiч президента УБА Дригайла В. Г. i вiце-президента Ковальчук Л. I. з ректором КНУКiМ проф. Поплавським М.М. з приводу збiльшення прийому на I курс в унiверситет спiвробiтникiв, якi працюють в бiблiотеках. Передача листа вiд президента УБА з цього приводую
30 липня
Вийшов з друку шостий-сьомий номер iнформацiйного листка "Бiблiотекар України".
28-31 серпня
Мiжнародна ярмарка "Книжковий свiт 2002" спiворганiзатором якої була i УБА. У вiдкриттi ярмарки взяв участь Президент УБА Дригайло В. Г.
30 серпня
В рамках ярмарки "Книжковий свiт - 2002" вiдбувся круглий стiл "Технiчна, наукова, енциклопедична лiтература. Проблеми i шляхи їх вирiшення", органiзований часописом "Ринок полiграфiчної продукцiї", на якому виступили Президент УБА Дригайло В. Г. та член президiї Вилегжанiна Т. I.
30 серпня
Вийшов з друку восьмий номер iнформацiйного листка "Бiблiотекар України".
3 вересня
У Москвi в ДПНТБ Росiї на урочистому засiданнi з нагоди 50-рiчного ювiлею Я. Л. Шрайберга, президент УБА Дригайло В. Г. i член УБА Левченко I. Г. виступили вiд України iз привiтаннями. Дригайло В. Г. вручив Шрайбергу Я. Л. почесну вiдзнаку УБА "За внесок у бiблiотечну справу".
16 вересня
Мiнськ. Наукова конференцiя з нагоди 80-рiччя Нацiональної бiблiотеки Бiлорусi, 10-рiччя Бiлоруської бiблiотечної асоцiацiї. Президент Росiйської бiблiотечної асоцiацiї В. М. Зайцев, Президент Бiлоруської бiблiотечної асоцiацiї П. М. Лап та президент Української бiблiотечної асоцiацiї В. Г. Дригайло пiдписали договiр про спiвробiтництво мiж ББА, РБА i УБА. Про цю подiю учасникiв конференцiї iнформував президент УБА Дригайло В. Г. В цей же день президенти бiблiотечних асоцiацiй Казахстану i Польщi пiдписали Декларацiю про намiри приєднатися до потрiйного договору.
24 вересня
Поздоровлення з 50-рiчним ювiлеєм Мiнiстра культури i мистецтв України Богуцького Ю. П. разом iз начальником вiддiлу бiблiотек i бiблiотечних технологiй Прокошевою Т. М., директорами бiблiотек. Президент УБА Дригайло В. Г., вiце-президент Корнiєнко А. П., член президiї Саприкiн Г. А.
25 вересня
Вiдкриття Iнтернет Центру в НПБУ. Присутнi вiце-президенти УБА В. С. Пашкова, А. П. Корнiєнко, члени президiї Г. I. Вилегжанiна, Г. А. Саприкiн.
25-26 вересня
Науково-практична конференцiя вузiвських бiблiотек України "Комп'ютеризацiя бiблiотек вузiв". З доповiддю виступила член президiї УБА Волинець В. М. Участь взяли президент УБА Дригайло В. Г. , член президiї Айвазян О. Б.
27 вересня
Виступ президента УБА Дригайла В. Г. на телеканалi "Гравiс" у студiї "Бистро" з нагоди Всеукраїнського дня бiблiотек.
27 вересня
Урочисте зiбрання публiчних бiблiотек м. Києва в Мiськiй публiчнiй бiблiотецi iм. Лесi Українки. Органiзатори вiце-президент Л. I. Ковальчук, член президiї Р. М. Коваленко.
30 вересня
Святкування Всеукраїнського дня бiблiотек. Вийшов iнформацiйний листок УБА "Бiблiотекар України", де помiщено поздоровлення з святом Мiнiстра культури i мистецтв України Ю. П. Богуцького, Президента УБА Дригайла В. Г, а також прiзвища членiв УБА нагороджених почесними вiдзнаками УБА "За вiдданiсть бiблiотечнiй справi": Новакова Л. О. директор Донецької обласної бiблiотеки Пашкова В. С. - вiце-президент УБА. Петрицька В. М. директор бiблiотеки технiчного унiверситету Подiлля Пономарьова С. В. зав. вiддiлом Запорiзької обласної бiблiотеки, голова правлiння Запорiзької бiблiотечної асоцiацiї Федорова I. М. зав. методичним вiддiлом наукової бiблiотеки Нацiонального унiверситету iм. Т. Шевченка. За внесок у розвиток бiблiографiї та бiблiографознавства Дермеленко Т. Ф. зав. сектором ЦНСТБ УАН За внесок у бiблiотекознавство Згурська О.С. зав. вiддiлом ДНТБ За внесок у бiблiотечну освiту Кiвшар Т. I. зав. кафедрою бiблiотекознавства КНУКiМ Бiблiографiчний посiбник року Голодомор в Українi 1932-1933 рр. Бiблiографiчний покажчик. Одеська наукова бiблiотека iм. Горького. Одеса, 2001. - 656 с. За внесок у бiблiотечну справу Шрайберг Я. Л. Перший заступник директора ДНПБ Росiї, професор.
1 жовтня
Семiнар i круглий стiл в Пущi Озернiй "Здобутки i перспективи Всеукраїнського Благодiйного фонду "Книги України", органiзований МФ "Вiдродження" i фондом в рамках реалiзацiї проектiв "Створення електронної iнформацiйної мережi для виробництва i розповсюдження "нацiонального каталогу "Книги України" та створення електронного видання "Книги України". Виступила i вела член президiї УБА Архипська О.I., виступили президент УБА Дригайло В.Г. , член президiї Саприкiн Г.А.
2 жовтня
В Асоцiацiї книговидавцiв i книгорозповсюджувачiв засiдання оргкомiтету з проведення акцiї "Людина без книги - держава без майбутнього". Президент УБА заступник голови оргкомiтету
8-10 жовтня
В нацiональнiй бiблiотецi України iм. Вернадського Мiжнародна наукова конференцiя "Професiйний iмiдж бiблiотекаря iнформацiйного суспiльства". Виступили з доповiдями президент УБА Дригайло В.Г., вiце-президент Пашкова В.С., члени президiї Архипська О.I., Рогова П.I., Скнарь В.К., Загуменна В.В.
10 жовтня
Конференцiя ЮНЕСКО в НТУУ "КПI". З доповiддю виступила член президiї УБА Волинець В.М.
22-25 жовтня
Вiдбувся всеукраїнський науковий семiнар "Тенденцiї розвитку освiтянських бiблiотек, iсторiя, сучасний стан i перспективи" в Державнiй науково-педагогiчнiй бiблiотецi України, органiзований разом з УБА. Органiзатор - член президiї УБА Рогова П.I. Виступили iз доповiдями Рогова П.I.. президент УБА Дригайло В.Г., голова ревiзiйної комiсiї УБА Павленко Р.I.
28 жовтня
Семiнар-лекторiй "Культурна спадщина людства" в Державнiй iсторичнiй бiблiотецi України. Присутнi президент УБА Дригайло В.Г., голова ревiзiйної комiсiї УБА Павленко Р.I.
30 жовтня
Вийшов десятий номер iнформацiйного листка "Бiблiотекар України"
11-15 листопада
Шоста мiжнародна конференцiя i виставка "LIВСОМ 2002" "Iнформацiйнi технологiї, комп'ютернi системи i видавнича продукцiя для бiблiотек", у м. Звенигород Московської обл., президент УБА Дригайло В.Г. виступив з доповiддю "Мiсiя вузiвських i iнших наукових бiблiотек"
14 листопада
Мiнiстерство культури АР Крим висловило подяку УБА за книги подарованi Кримським бiблiотекам на конференцiї "Крим 2002".
15 листопада
Проект PULMAN. В Мiськiй публiчнiй бiблiотецi iм. Лесi Українки м. Києва вiдбулася мiжнародна конференцiя "Публiчнi бiблiотеки на перехрестi соцiальних i електронних викликiв". Органiзатори - вiце-президенти УБА Пашкова В.С., Ковальчук Л.I. . Брали участь Коваленко Р.М., Вилегжанiна Т.I., Скнар В.К., Саприкiн А.Г.
15 листопада
В Софiї на мiжнароднiй конференцiї "Бiблiотеки, громадянське суспiльство i iнформацiя" з доповiддю на англiйськiй мовi "УБА її роль в розбудовi громадянського суспiльства в Українi" виступила член президiї УБА Волинець В.М.
30 листопада
Вийшов одинадцятий номер iнформацiйного листка "Бiблiотекар України".
13 грудня
В Державнiй бiблiотецi України для юнацтва вiдбулася презентацiя сайта бiблiотеки. Органiзатор член президiї УБА , директор бiблiотеки Саприкiн Г.А.
13-14 грудня
Мiжнародний семiнар "Освiта та пiдвищення квалiфiкацiї в галузi бiблiотечних i iнформацiйних наук України i Нiмеччини". Органiзатор - член президiї УБА Скнарь В.К., виступили вiце-президент УБА Пашкова В.С., члени президiї Северин Л.С., Вiтенко В.I.
17 грудня
Президiя УБА поздоровила колектив Державної бiблiотеки України для дiтей з нагоди 35-рiччя бiблiотеки.
18 грудня
У Нацiональнiй Парламентськiй бiблiотецi України вiдбувся круглий стiл "Бiблiотечна наука в iнформацiйному суспiльствi". Органiзатори вiце-президент УБА , Генеральний директор НПБ Корнiєнко А.П. член президiї УБА, заступник генерального директора Вилегжанiна Т.I.
30 грудня
Вийшов дванадцятий номер iнформацiйного листка "Бiблiотекар України"

Хроніка подій - 2001

25 сiчня, 15 лютого
Семiнар "Як писати гранти" у Державнiй бiблiотецi України для юнацтва та у бiблiотецi унiверситету "Києво-Могилянська академiя", спiльно з Центром iнформацiйних ресурсiв Посольства США в Українi. Проводила президент УБА Пашкова В.С., участь приймала вiце-президент УБА Ярошенко Т.О.
21 лютого
Презентацiя бiблiотечної школи студiї "Перспектива", спiльна iнiцiатива НПБУ, Британської Ради в Українi, Академiї керiвних кадрiв культури i мистецтв України та МФВ в НПБУ, оголошення конкурсу. Серед органiзаторiв члени президiї УБА Архипська О.I., вiце-президент УБА Корнiєнко А.П.
2 березня
Презентацiя програми "Створення регiональних iнформацiйних корпоративних порталiв та iнформацiйних центрiв на базi обласних унiверсальних наукових бiблiотек" на розширеному засiданнi бiблiотечної секцiї Колегiї Мiнiстерства культури i мистецтв України (НПБУ м.Київ). Серед органiзаторiв вiце-президент УБА Корнiєнко А.П., член президiї УБА Архипська О.I.
22 березня
Науково-практична конференцiя Української бiблiотечної асоцiацiї "Професiйний бiблiотечний рух: назустрiч змiнам бiблiотечно-iнформацiйного середовища" (НПБУ м.Київ), на якiй головував вiце-президент УБА Корнiєнко А.П. З доповiдями виступили президент УБА Пашкова В.С., члени президiї Воскресенська Г. П., Гросов О.Я. Працювали секцiї i круглi столи УБА.
23 березня
Звiтно-виборна конференцiя УБА (НПБУ). Iз звiтною доповiддю "УБА: друге трьохрiччя, жовтень 1998 - березень 2001р". виступила президент УБА Пашкова В.С. Президентом УБА обрано Дригайла В.Г., членами президiї Айвазян О.Б., Архипську О.I., Вилегжанiну Т.I., Вiтенка В.I., Волинець В.М., Гросова О.Я., Загуменну В.В., Ковальчук Л.I., Коваленко Р. М., Корнiєнка А.П., Пашкову В.С., Рогову П.I., Северин Л.С., Саприкiна Г.А., Скнарь В.К.
23-24 березня
Науково-практична конференцiя i книжкова виставка з нагоди 135-рiччя НПБУ. Органiзатори вiце-президент УБА Корнiєнко А.П., член президiї УБА Вилегжанiна Т.I., учасники президент УБА Дригайло В.Г., вiце-президент УБА Пашкова В.С., член президiї Саприкiн Г.А.
6 квiтня
Науково-практична конференцiя "Книжкова торгiвля засобами Iнтернет" (МАУП). Органiзатор член президiї УБА Саприкiн Г.А. У роботi взяли участь президент УБА Дригайло В.Г., члени президiї Архипська О.I. та Скнарь В.К.
9-12 квiтня
Третя Мiжнародна школа-семiнар "Сучаснi iнформацiйнi технологiї для бiблiотек та менеджмент науково-освiтнiх мереж"(НТБ НТУУ "КПI"). Одним iз керiвникiв була член президiї УБА Волинець В.М. З доповiдями виступили президент УБА Дригайло В.Г. i вiце-президент Пашкова В.С. У роботi всiх трьох семiнарiв приймав участь i виступав член президiї УБА Кочетков В.М.
24 квiтня
Науково-практична конференцiя i велика книжкова виставка, присвяченi 150-рiччю вiд дня народження видатного кримсько-татарського просвiтителя, громадського дiяча Iсмаїла Гаспринського (НПБУ). Органiзатори вiце-президент УБА Корнiєнко А.П., член президiї Вилегжанiна Т.I. Взяв участь президент УБА Дригайло В.Г.
25 квiтня
Науково-практичний семiнар "Проблеми iнформацiйного забезпечення наукової та науково-технiчної дiяльностi у збройних силах України". Органiзатор член президiї УБА, начальник Центру воєнно-наукової iнформацiї Мiнiстерства оборони України Кочетков В.М., який головував i виступив з доповiддю. З доповiдями виступили також президент УБА Дригайло В.Г., вiце-президент Пашкова В.С., член президiї УБА Скнарь В.К.
27 квiтня
Засiдання секцiї вузiвських бiблiотек м. Києва (НТБ НТУУ "КПI"). Член президiї УБА Волинець В.М. розповiла про роботу трьох мiжнародних шкiл-семiнарiв "Сучаснi iнформацiйнi технологiї для бiблiотек та менеджмент науково-освiтнiх мереж", член президiї УБА Скнарь В.К. зупинилась на роботi Центру безперервної бiблiотечно-iнформацiйної освiти.
3-5 травня
Органiзацiя та проведення третьої щорiчної "Травневої школи: iнформацiйнi ресурси регiонiв та обласна бiблiотека" для директорiв наукових бiблiотек України, спiльна iнiцiатива Мiнiстерства культури i мистецтв України, МФВ, Британської Ради в Українi, фонду "Кримсько-татарська iнiцiатива" та мiжнародного альянсу "Бiблiотечнi та iнформацiйнi технологiї - 21 столiття" (м. Євпаторiя, АР Крим). Серед органiзаторiв член президiї УБА Архипська О.I.
14-16 травня
Виїзне засiдання науково-методичної бiблiотечної комiсiї при Мiнiстерствi освiти i науки України (м. Запорiжжя, НБ ЗДУ). На засiданнi з доповiддю "УБА пiсля звiтно-виборної конференцiї: прiоритети розвитку" виступив президент УБА Дригайло В.Г.
16 травня
Робоча зустрiч представникiв бiблiотечних пiдроздiлiв Центральних органiв влади на Українi (м.Київ, навчальний центр Нацiонального банку України). Органiзатор Афонiн Е.А., завiдуючий вiддiлом iнформацiйного забезпечення i iнформацiйного Управлiння Апарату Верховної Ради України.
24 травня
Науково-практична конференцiя, лiтературний вечiр, велика книжкова виставка, концерт за участю представникiв України, Росiї, Бiлорусiї, Польщi, Болгарiї. З нагоди Дня слов'янської писемностi i культури (м.Київ, Державна iсторична бiблiотека). Органiзатор заступник директора бiблiотеки Навроцька В.Д. Участь приймали президент УБА Дригайло А.Г. i член президiї УБА Скнарь В.К.
25 травня
Президiя УБА затвердила методичнi рекомендацiї "Доступ до Iнтернет як бiблiотечна послуга", розробленi вiце-президентом УБА Пашковою В.С.
26 травня
У святкуваннi Дня Києва, УБА представляли: НПБУ, мiська публiчна бiблiотека iм. Лесi Українки i НТБ НТУУ "КПI".
1 червня 2001 р.
Науково-практична конференцiя: "Бiблiотека в iнформацiйному суспiльствi".
9-17 червня
Органiзацiя та участь у восьмiй Мiжнароднiй конференцiї "Крим - 2001" "Бiблiотеки та асоцiацiї в свiтi, що змiнюється: новi технологiї та новi форми спiвробiтництва"(м.Судак, АР Крим, Україна). У роботi конференцiї вiд України взяли участь 303 представники. Семiнарами, секцiями, круглими столами керували президент УБА Дригайло В.Г., вiце-президент Пашкова В.С., члени президiї Архипська А.I, Волинець В.М.
14 червня
Розширене засiдання УБА, в якому взяли участь учасники Мiжнародної конференцiї "Крим - 2001" (м.Судак, АР Крим). Виступали президент УБА Дригайло В.Г., вiце-президенти Пашкова В.С., Ковальчук Л.I., члени президiї Архипська О.I., Волинець В.М., Загуменна В.В, Кочетков В.М.
15 червня
На офiцiйному закриттi, при пiдведеннi пiдсумкiв роботи Мiжнародної конференцiї "Крим - 2001", виступив президент Дригайло В.Г.
15-19 серпня
III Мiжнародна книжкова виставка-ярмарок, присвячена 10-рiччю Незалежностi України "Книжковий свiт"(м.Київ, Український Дiм), науково-практична конференцiя "Бiблiотека i сучасна книга". Органiзована Мiнiстерством культури i мистецтв України i Нацiональною парламентською бiблiотекою України. Конференцiю вела начальник управлiння регiональної полiтики МКIМУ Кононенко Л.М. З доповiдями виступали начальник вiддiлу бiблiотек та iнформацiйних систем МКIМ України Прокошева Т.М., вiце-президент УБА, директор НПБУ Корнiєнко А.П., виступив президент УБА Дригайло В.Г., участь приймала член президiї УБА Вилегжанiна Т.I.
29-30 серпня
III Мiжнародна виставка-ярмарок "Книжковий свiт" (м.Київ, Нацiональний унiверситет фiзичної культури), органiзатор Асоцiацiя книговидавцiв, книгорозповсюджувачiв, спiворганiзатор УБА. У вiдкриттi виставки-ярмарку приймав участь президент УБА Дригайло В.Г.
1 вересня
Пiдведенi пiдсумки конкурсу проектiв "Iнтернет для читачiв публiчних бiблiотек", що проводився Посольством США в Українi за участю вiце-президента УБА Пашкової В.С. Тридцять чотири бiблiотеки стали переможцями цього конкурсу.
4-5 вересня 2001 р.
Семiнар для директорiв бiблiотек-переможцiв конкурсу проектiв "Iнтернет для читачiв публiчних бiблiотек (LEAP)", що був органiзований Посольством США та УБА у м. Києвi.
6 вересня
Президiя УБА присвоїла почесну вiдзнаку УБА "За вiдданiсть бiблiотечнiй справi" директору бiблiотеки Вiнницького медичного унiверситету Маєвськiй Л.В.
10 вересня
Вiтання президiї УБА Донецький державнiй обласнiй унiверсальнiй науковiй бiблiотецi iм. Н.К. Крупської з нагоди 75-рiччя.
17-22 вересня
З iнiцiативи Центру безперервної бiблiотечно-iнформацiйної освiти i УБА вiдбулася навчальна поїздка в Прибалтику групи спiвробiтникiв бiблiотек України в складi: Скнарь В.К., Шевченко I.О., Андраш I.В., Хоменко Н.В., Прокопчук Г.К., Северин Л.С., Курбанова Н.У., Iванова I.Ш., Потапова Л.В., Павленко Р.I., Корнiєнко А.П., Станiславчук Г.П., Сiнкевич I.Ф.
18 вересня
Вiтання президiї УБА Хмельницькiй державнiй обласнiй унiверсальнiй науковiй бiблiотецi iм. М.Островського з нагоди 100-рiччя вiд дня заснування.
21 вересня
Науково-практична конференцiя "Бiблiотека в iнформацiйному суспiльствi" на базi Хмельницької ДОУНБ. Виступала член президiї УБА, заступник генерального директора НПБУ Вилегжанiна Т.I.
26 вересня
Круглий стiл "Проблеми виховання молодi: роль та можливостi публiчних бiблiотек" (м. Київ, мiська публiчна бiблiотека iм. Лесi Українки). В органiзацiї роботи круглого столу взяли участь вiце-президент УБА Л.I. Ковальчук, член президiї Коваленко Р.М.
29 вересня
Зустрiч Мiнiстра культури i мистецтв України Богуцького Ю.П. з керiвництвом бiблiотек рiзних систем i вiдомств з нагоди Всеукраїнського дня бiблiотек. У нiй взяли участь i виступили президент УБА Дригайло В.Г., вiце-президент Корнiєнко А.П., голова ревiзiйної комiсiї УБА Павленко Р.I. В газетi "Голос України" опублiковано звернення звiтно-виборної конференцiї УБА до Президента, Уряду, Верховної Ради України i телефонне iнтерв'ю з президентом УБА Дригайлом В.Г.
29 вересня - 1 жовтня
З нагоди Всеукраїнського дня бiблiотек виступили на телебаченнi президент УБА Дригайло В.Г., вiце-президент Корнiєнко А.П., член президiї УБА Архипська О.I., на радiо вiце-президент УБА Ковальчук Л.I.
30 вересня
Всеукраїнський день бiблiотек. Привiтання Мiнiстра культури i мистецтв України Богуцького Ю.П., президента УБА Дригайла В.Г. з нагоди свята в першому номерi щомiсячного iнформацiйного листка УБА "Бiблiотекар України".
1 жовтня
Розпочали роботу круглi столи УБА: "Бiблiотеки, що працюють з iноземною лiтературою", яким керує Ярошенко Т.О.; "правничих бiблiотек", керiвник Афонiн Е.А., секцiя бiблiотек вищих навчальних закладiв, яку очолює Федорова I.М.
1-4 жовтня 2001 р.
Четверта Мiжнародна школа-семiнар "Сучаснi iнформацiйнi технологiї для бiблiотек та менеджмент науково-освiтнiх мереж" (НТБ НТУУ "КПI"), в якому взяли участь i виступили президент УБА Дригайло В.Г., члени президiї Архипська О.I., Волинець В.М., Скнарь В.К.
1-5 жовтня
За пiдтримки Державного Департаменту США, в Українi перебував директор Бруклiнської публiчної бiблiотеки (США) Мартiн Гомез. Разом з вiце-президентом УБА Пашковою В.С., вiн взяв участь у роботi III Мiжнародної конференцiї "Бiблiотека - центр дiалогу культур в полiетнiчному суспiльствi", що вiдбулася в м. Алуштi та Сiмферополi. Мартiн Гомез виступав також перед бiблiотекарями Києва на теми: "Публiчнi бiблiотеки в США: органiзацiя адмiнiстрування та проблеми", "Бiблiотечне обслуговування полiетнiчного населення в США", "Публiчнi бiблiотеки в еру цифрових технологiй: моделi маркетингу для бiблiотек".
9-11 жовтня
Мiжнародний семiнар "Бiблiотечно-iнформацiйний сервiс" (НБУВ) в якому взяли участь i виступили президент УБА Дригайло В.Г., вiце-президент - Пашкова В.С., члени президiї УБА Волинець В.М., Скнарь В.К., Рогова П.I., голова ревiзiйної комiсiї УБА Павленко Р.I.
18-19 жовтня
Науково-практична конференцiя "Iнформацiйнi технологiї для бiблiотек вищих закладiв освiти захiдного регiону: новi рiшення, осмислення пiдходiв та проблем" (м.Хмельницький, бiблiотека Подiльського технологiчного унiверситету). Органiзатор член президiї УБА Айвазян О.Б.
21-23 жовтня
Центр безперервної iнформацiйно-бiблiотечної освiти, та УБА провели тренiнг-семiнар "Iнформацiйний ландшафт сучасної України" на якому виступили iз доповiдями вiце-президенти УБА Пашкова В.С., Ковальчук Л.I., члени президiї Архипська О.I., Скнарь В.К.
23-26 жовтня
Мiжнародна конференцiя "Вхождение библиотек в информационное общество: поиск гармонии - пути трансформации" i звiтно-виборна конференцiя Бiлоруської бiблiотечної асоцiацiї (Мiнськ, Бiлорусiя, фундаментальна бiблiотека Бiлоруського державного унiверситету). У їх роботi взяв участь i виступив з привiтанням на круглому столi "Розвиток мiжнародних зв'язкiв бiблiотек i бiблiотечних об'єднань", i на секцiї, президент УБА Дригайло В.Г. Новообраним президентом Бiлоруської бiблiотечної асоцiацiї став Лапо П.М.
30 жовтня 2001 р.
Вийшов другий номер iнформацiйного листка УБА "Бiблiотекар України".
11 листопада
Вiтання президiї УБА Миколаївський державнiй обласнiй унiверсальнiй науковiй бiблiотецi iм. О.Гмирьова з нагоди 120-рiччя.
12-16 листопада
П'ята ювiлейна Мiжнародна конференцiя i виставка "LIBCOM-2001" "Iнформацiйнi технологiї, комп'ютернi системи i видавнича продукцiя для бiблiотек" (м.Звенигород, Московська обл..), в роботi якої взяв участь i виступив з доповiддю президент УБА Дригайло В.Г.
13-16 листопада
Всеукраїнська науково-практична конференцiя державних та обласних унiверсальних наукових бiблiотек "Ресурси i послуги сучасної бiблiотеки", органiзована МКIМ України, спiльно з управлiнням культури Миколаївської облдержадмiнiстрацiї (м. Миколаїв). В її роботi взяли участь вiце-президенти УБА Корнiєнко А.П., Пашкова В.С., члени президiї Вилегжанiна Т.I., Северин Л.С.
21-23 листопада
Мiжнародний семiнар "Лiцензування та авторське право", органiзований МФВ, Британською Радою в Українi, Гете-Iнститутом Iнтер Нацiонес у Києвi, Мiжнародним Альянсом "Бiблiотечнi та iнформацiйнi технологiї 21 сторiччя, ФРАКСIМ-IММ ", на якому виступала член президiї УБА Архипська О.I., приймала участь член президiї Скнарь В.К. (м.Київ, Пуща-Озерна).
30 листопада
Вийшов третiй номер iнформацiйного листка УБА "Бiблiотекар України".
5 грудня
Вийшов з друку збiрник статей науково-практичної конференцiї "Професiйний бiблiотечний рух: назустрiч змiнам бiблiотечно-iнформацiйного середовища", пiдготовлений УБА i публiчною бiблiотекою iм. Лесi Українки м. Києва.
16-20 грудня
Семiнар-тренiнг "Iнтернет для публiчних бiблiотек" (м.Чернiвцi, мiська ЦБС). Органiзатор член президiї УБА Скнарь В.К., виступила з доповiддю член президiї Загуменна В.В.
21 грудня 2001 р.
Привiтання президента УБА Дригайла В.Г. з Новим 2002 роком та Рiздвом.
30 грудня
Вийшов четвертий номер iнформацiйного листка УБА "Бiблiотекар України".

Хроніка подій - 2000

1998-2000 рр.
Проведення семiнарiв "Як писати ?ранти" в бiблiотеках Києва, Сумах, Сiмферополi, Судаку, Вiнницi, Тернополi.
1999-2000 рр.
Проведення семiнарiв з професiйної етики бiблiотекаря у бiблiотеках Києва, Сум, Вiнницi, Кiровограду.
1999-2000 рр.
Експертна оцiнка навчальних програм для фахiвцiв бiблiотечно-iнформацiйної сфери.
Сiчень-травень
Реалiзацiя проекту "Прозорiсть рiшень влади i бiблiотека" (спiльно з Публiчною бiблiотекою iменi Лесi Українки м. Києва), який включає створення iнформацiйно-ресурсного центру та проведення конференцiї "Бiблiотека i влада" в Києвi (за пiдтримки "Фонду сприяння демократiї" Посольства США, Київ).
Лютий
Лист Мiнiстру культури i мистецтв України про нагальнi проблеми розвитку галузi.
Липень
Лист Головi Комiтету з питань культури i духовностi Верховної Ради України Л.Танюку з клопотанням про пiдвищення заробiтної плати працiвникам бiблiотек.
Березень
Лист Мiнiстру культури i мистецтв України Б.С.Ступцi про пiдвищення заробiтної плати працiвникам провiдних бiблiотек України.
10 вересня
Проведення "круглого столу" "Видавцi i бiблiотеки" пiд час Форуму видавцiв у Львовi.
Вересень
Заходи до Всеукраїнського дня бiблiотек.
Жовтень
Проведення семiнару "Маркетинг для бiблiотекарiв" спiльно з Українською асоцiацiєю маркетингу та Бiблiотекою Нацiонального унiверситету "Києво-Могилянська академiя".
16-18 жовтня
Участь в органiзацiї та проведеннi мiжнародної конференцiї "Фонди сучасної бiблiотеки: українське та нiмецьке бачення" спiльно з Гете-Iнститутом у Києвi, Державною академiєю керiвних кадрiв культури i мистецтв та Науково-технiчною бiблiотекою НТУУ "КПI".
3 листопада
Участь у науково-практичнiй конференцiї "Роль вузiвських бiблiотек в iнформацiйному забезпеченнi освiти", проведенiй Мiжрегiональною академiєю управлiння персоналом, Київ.
Листопад
Лист Прем'єр-Мiнiстру України В.А.Ющенку про необхiднiсть пiдвищення заробiтної плати бiблiотечним працiвникам.
Листопад
Семiнар "Публiчна бiблiотека - центр громади" спiльно з Мiжнародним фондом "Вiдродження".
Грудень
Семiнар "Вiд бiблiотеки до iнфотеки" спiльно з Гете-Iнститутом в Києвi, Публiчною бiблiотекою iменi Лесi Українки м.Києва, Центром безперервної бiблiотечно-iнформацiйної освiти при Державнiй академiї керiвних кадрiв культури та мистецтва.
Грудень
Семiнари "Маркетинг бiблiотечних послуг" та "Консолiдацiя бiблiотечної громадськостi: Роль Української бiблiотечної асоцiацiї" для бiблiотечних працiвникiв м. Тернопiль.
Грудень
Реалiзацiя проекту "Iнтернет - мiсце читача публiчної бiблiотеки", за яким публiчнi бiблiотеки у 5 областях України отримали технiчне обладнання, програмне забезпечення, рiчне пiдключення до Iнтернету та вiдповiдне навчання персоналу (за пiдтримки "Фонду сприяння демократiї" Посольства США, Київ).
Грудень
Два видання збiрника статей "Бiблiотека i влада" спiльно з Публiчною бiблiотекою iменi Лесi Українки м. Києва.
Грудень
Участь в органiзацiї та проведення низки заходiв пiд час конференцiй "Крим-99" та "Крим-2000".
Грудень
Iнформацiя про бiблiотечну справу в Українi, про УБА на серверах FAIFE, Гете-Iнституту.
Грудень
Створення та органiзацiя дiяльностi Центру безперервної бiблiотечно-iнформацiйної освiти на базi Державної академiї керiвних кадрiв культури i мистецтв за пiдтримки Мiжнародного фонду "Вiдродження" та Iнституту вiдкритого суспiльства. У 2000 р. в Центрi пройшли навчання бiльше 300 бiблiотекарiв.
Грудень
Участь у конференцiях IФЛА (1999 та 2000 рр.), у конференцiї Бiблiотечної асоцiацiї Великої Британiї (2000 р.), бiблiотечних асоцiацiй Нiмеччини (2000 р.).
Грудень
Реалiзацiя проекту пiдключення до Iнтернету Нацiональної парламентської бiблiотеки України (грант Посольства Канади в Українi).

Хроніка подій - 1999

Січень
Оголошення конкурсу на краще бібліотечно-інформаційне видання Організатори: Міністерство культури і мистецтв України, Відділ бібліотечно-інформаційних систем, Національна парламентська бібліотека України.
Січень
Семінар-брифінг бібліотечних працівників: "Від бібліотечного до інформаційного сервісу" Організатор: Британська Рада в Україні Місце проведення: Інформаційний центр Британської Ради в Україні Особа для контактів: Світлана Васильченко, менеджер Центру.
Січень
Засідання фокус-групи бібліотечних та інформаційних працівників: "Стягнення плати за бібліотечно-інформаційни послуги" Організатор: Британська Рада в Україні Міська спеціалізована молодіжна бібліотека ім.Молодої Гвардії Місце проведення: Міська спеціалізована молодіжна бібліотека ім.Молодої Гвардії.
25-26 січня
Науково-практична конференція, семінар з УДК. Урочистості, присвячені 80-річчю Книжкової палати України Місце проведення: Книжкова палата України Особа для контактів: Антоніна Дучник, заст. директора.
2-3 лютого
Ювілейна конференція "Бібліотека на рубежі століть" Організатор: Кіровоградська обласна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського Місце проведення: Кіровоград, Кіровоградська ОУНБ Особа для контактів: Олена Гаращенко, директор бібліотеки.
Лютий
Презентація інтегрованого програмного забезпечення ALEPH (фірма ExLibris) Організатор: Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська Академія" Українська бібліотечна асоціація Місце проведення: Наукова бібліотека НаУКМА Особа для контактів: Олеся Архипська, заст. директора бібліотеки.
Лютий
Засідання фокус-групи бібліотечних та інформаційних працівників: "Визначення якості роботи бібліотечно-інформаційних служб" Організатор: Британська Рада в Україні Місце проведення: буде визначено пізніше Особа для контактів: Світлана Васильченко, менеджер Інформаційного Центру Британської Ради в Україні
Березень
Семінар: "Досвід роботи з електронними публікаціями в бібліотеках" Організатори: Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська Академія", Українська бібліотечна асоціація Особа для контактів: Олеся Архипська, заст. директора бібліотеки
Квітень
Міжнародна науково-практична конференція: "Інноваційний досвід дитячих бібліотек світу" Організатори: Державна бібліотека України для дітей, Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Гете-Інститут у Києві, Українська бібліотечна асоціація Місце проведення: Державна бібліотека України для дітей Особа для контактів: Людмила Гельманова, заст. директора бібліотеки.
Квітень
Засідання фокус-групи бібліотечних та інформаційних працівників: "Ефективність діяльності бібліотеки" Організатори: Британська Рада в Україні, Українська бібліотечна асоціація, Національна парламентська бібліотека України Місце проведення: Національна парламентська бібліотека України Особа для контактів: Світлана Васильченко, менеджер Інформаційного Центру Британської Ради в Україні
Квітень
Круглий стіл: "Робота бібліотек по забезпеченню прозорості рішень державних та місцевих органів влади" Організатори: Публічна міська бібліотека ім.Л.Українки м.Києва, Українська бібліотечна асоціація Місце проведення: Публічна міська бібліотека ім.Л.Українки м.Києва Особа для контактів: Людмила Ковальчук, директор бібліотеки.
21-23 квітня
Конференція Європейської Групи автоматизації бібліотек (ELAG): "Управління фондами матеріалів на різних носіях інформації" Місце проведення: м.Блед, Словенія Мережева бібліотечна програма (NLP) Інституту Відкритого суспільства у Будапешті (OSI) та Міжнародний Фонд "Відродження" підтримають на конкурсній основі участь 1-2 представників від України. Особа для контактів: Лідія Грива, координатор МФВ Більш докладна інформація про конференцію ELAG доступна за Інтернет-адресою: http://www.kbr.be/elag/.
Квітень
Семінар-брифінг бібліотечних працівників: "Стандарти обслуговування читачів у Великій Британії" Організатор: Британська Рада в Україні Особа для контактів: Світлана Васильченко, менеджер Інформаційного Центру.
Квiтень
Лист Президенту України про негайну необхiднiсть видiлення коштiв на перiодичнi видання для провiдних бiблiотек держави.
Травень
Семінар: "Проблеми каталогування: стандарти для інформаційного обміну (MARC-формат, предметні рубрики Бібліотеки Конгресу)" Організатор: Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могиялнська Академія", IREX, Українська бібліотечна асоціація Модератор: Джон Шерідан, директор бібліотеки (США) Місце проведення: Наукова бібліотека НаУКМА Особа для контактів: Тетяна Ярошенко, директор бібліотеки.
Травень
Проведення науково-практичної конференцiї "Медичнi бiблiотеки: новi технологiї, новi напрямки дiяльночтi" спiльно з Державною науковою медичною бiблiотекою МОЗ України.
Травень
Органiзацiя семiнару-тренiнгу "Унiверситетськi бiблiотеки напередоднi ХХI столiття" спiльно з Науковою бiблiотекою НАУКМА та iншими.
7-13 червня
Шоста Міжнародна конференція "Крим-99": "Бібліотеки та асоціації в світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва" Круглий стіл Української бібліотечної асоціації в рамках Конференції Організатори від України: Наукова бібліотека Національного Університету "Києво-Могилянська Академія", Українська бібліотечна асоціація Книжкова палата України Міністерство культури та мистецтв України Місце проведення: м.Судак, Автономна Республіка Крим, України Мережева бібліотечна програма (NLP) Інституту Відкритого суспільства (OSI) та Міжнародний фонд "Відродження" підтримають участь 1-2 представників від України на конкурсній основі. Переваги будуть надані працівникам публічних бібліотек та бібліотек для сліпих Особи для контактів: Тетяна Ярошенко, директор бібліотеки НаУКМА Олеся Архипська, заст. директора бібліотеки НаУКМА Лідія Грива, координатор МФВ Більш докладна інформація про конференцію за Інтернет-адресою: http://www.gpntb.ru/win/inter-events/crimea99.
Червень
Презентація: "Передача книжок українським бібліотекам в рамках програми "Книжки для менеджерів" " Організатор: Британська Рада в Україні, Українська бібліотечна асоціація Місце проведення: буде визначено пізніше Особа для контактів: Світлана Васильченко, менеджер Інформаційного Центру.
24 червня - 2 липня
Щорічна конференція Американської бібліотечної асоціації Місце проведення: Нью-Орлеан, штат Луізіана, США Інформаційна служба США на конкурсній основі підтримає участь 2 представників від України. Необхідне добре володіння англійською мовою. Особа для контактів: Валентина Пашкова, Президент Української бібліотечної асоціації.
Липень
Семінар-брифінг бібліотечних працівників: "Електронні журнали у Великій Британії" Організатор: Британська Рада в Україні Місце проведення: Інформаційний центр Британської Ради в Україні Особа для контактів: Світлана Васильченко, менеджер Центру.
Липень
Органiзацiя (спiльно з Гете-Iнститутом у Києвi, Нiмецьким бiблiотечним iнститутом у Берлiнi та Мiжнародним фондом "Вiдродження") учбової поїздки 10 бiблiотекарiв з рiзних регiонiв України по бiблiотеках Баварiї.
Вересень
Щорічна конференція Української бібліотечної асоціації в рамках відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек "Бібліотеки на порозі нового тисячоліття" Організатор: Українська бібліотечна асоціація Місце проведення: буде визначено пізніше Особи для контактів: Людмила Гільманова, член Президії УБА, заст. директора Державної бібліотеки України для дітей, Ганна Воскресенська, член Президії УБА, зав. відділом Національної парламентської бібліотеки України.
29 вересня - 1 жовтня
Проведення семiнару з проблем створення та використання у бiблiотеках електронних журналiв спiльно з Шпрiнгер-ферлаг, Британською Радою в Українi та Бiблiотекою Нацiонального унiверситету "Києво-Могилянська академiя".
30 вересня
Всеукраїнський День бібліотек Підведення підсумків конкурсу на краще бібліотечно-інформаційне видання Організатори: Міністерство культури і мистецтв України, відділ бібліотечно-інформаційних систем, Національна парламентська бібліотека України Місце проведення: Національна парламентська бібліотека України.
Вересень
Конференція: "Бібліотека - центр суспільних зв'язків, культурних і соціальних ініціатив" Місце проведення: Публічна міська бібліотека ім.Л.Українки м.Києва Особа для контактів: Людмила Ковальчук, директор бібліотеки.
Жовтень
Всеукраїнська науково-практична конференція: "Шляхи підвищення ефективності бібліотечно-інформаційної діяльності шкільної бібліотеки" Організатори: Центральна освітянська бібліотека, Українська бібліотечна асоціація Місце проведення: буде визначено пізніше Особа для контактів: Павла Рогова, директор бібліотеки.
6-8 жовтня
Проведення семiнару "Паблiк рiлейшнз та iмiдж сучасної бiблiотеки" (спiльно з Гете-Iнститутом у Києвi та Нацiональною парламентською бiблiотекою України).
6-8 жовтня
Практикум "Організація бібліотечного середовища" Місце проведення: Публічна міська бібліотека ім.Л.Українки м.Києва Особа для контактів: Людмила Іванівна Ковальчук, директор бібліотеки.
Листопад
Засідання фокус-групи бібліотечних працівників: "Велика Британія в Інтернеті" Організатори: Британська Рада в Україні, Українська бібліотечна асоціація Місце проведення: буде визначено пізніше Особа для контактів: Світлана Васильченко, менеджер Інформаційного Центру.
Грудень
Семінар-брифінг бібліотечних працівників: "Професійний розвиток та атестація бібліотечно-інформаційних працівників у Великій Британії" Організатор: Британська Рада в Україні Місце проведення: Інформаційний центр Британської Ради в Україні Особа для контактів: Світлана Васильченко, менеджер Інформаційного Центру.
Січень-грудень
Засідання Бібліотечного англомовного клубу УБА Місце проведення: Інформаційна служба США в Києві Публічна міська бібліотека ім.Л.Українки м.Києва Особи для контактів: Жанна Борисівна Доля, гол. бібліотекар Бібліотеки Державної академії легкої промисловості, Ганна Воскресенська, член Президії УБА, зав. відділом Національної парламентської бібліотеки України.

Хроніка подій - 1998

21 січня
Семінар "Пошук позабюджетних джерел фінансування бібліотечної діяльності: Досвід США" був організований Інформаційною службою США та Українською бібліотечною асоціацією в Державній історичній бібліотеці України.
29 січня
Участь президента асоціації В.С.Пашкової та віце-президентів В.С.Бабича та А.П.Корнієнка у розширеній колегії Міністерства культури і мистецтв України.
29 січня
Круглий стіл, присвячений обговоренню проекту Національної програми розвитку політичної культури громадян України, підготовленого в Управлінні внутрішньої політики Адміністрації Президента України, м.Київ. Участь президента асоціації В.С.Пашкової.
30 січня
Участь президента асоціації В.С.Пашкової у засіданні круглого столу з обговорення проекту Національної програми розвитку політичної культури громадян України, підготовленого в Управлінні внутрішньої політики Адміністрації Президента України.
30 січня
Передача книжок з питань індології до Міської молодіжної бібліотеки Посольством Індії в Україні та благодійним фондом "Далекий Схід", м.Київ. Участь президента В.С.Пашкової та віце-президентів В.С.Бабича, В.Д.Навроцької, члена Президії А.М.Комської.
Лютий
За iнiцiативою асоцiацiї за фiнансової пiдтримки Iнформацiйної служби США в Києвi органiзованi курси вивчення англiйської мови для бiблiотекарiв Нацiональної парламентської бiблiотеки України.
10 лютого
Семiнар в Науково-технiчнiй бiблiотецi Нацiонального унiверситету України "КПI" "Пошук додаткових джерел фiнансування: досвiд США", органiзований Українською бiблiотечною асоцiацiєю та Iнформацiйною службою США. Ведуча: президент В.С.Пашкова (Див.: "Вузiвськi бiблiотеки на порозi ХХI столiття: впровадження нових технологiй" // Київ. полiтехнiк. -.1998. - 19 бер.).
24 лютого
Презентація перекладу книги "Управління автоматизацією бібліотеки" (видання Aslib) у Книжковій палаті України під час зустрічі, присвяченої інформаційним продуктам Книжкової палати України (Пашкова В.С.).
27 лютого
Семінар "Пошук позабюджетних джерел фінансування бібліотечної діяльності: Досвід США", організований Інформаційною службою США та Українською бібліотечною асоціацією в Науковій бібліотеці Національного університету України "Київський політехнічний інститут".
1 березня
Вiдкриття "домашньої сторiнки" Української бiблiотечної асоцiацiї на Iнтернетi. Пiдготували: керiвник секцiї сучасних iнформацiйних технологiй О.I.Архипська, президент В.С.Пашкова, керiвник секцiї працiвникiв унiверситетських бiблiотек Т.О.Ярошенко.
2 березня
Зустрiч президента В.С.Пашкової з представницею Тринадцятого директорату Європейського Союзу М.Сегберт та регiональним координатором з питань iнформацiї Британської Ради по Схiднiй Європi Дж.Мiллером для обговорення шляхiв спiвпрацi мiж британськими та українськими бiблiотеками.
2 березня
Зустріч президента В.С.Пашкової з представницею Тринадцятого директорату Європейського Союзу М.Сегберт та регіональним координатором з питань інформації Британської Ради по Східній Європі Дж.Міллером для обговорення шляхів співпраці між британськими та українськими бібліотеками.
2 березня
Засідання представників міжнародних донорських організацій в Україні. Участь президента В.С.Пашкової.
3 березня
Засідання фокус-групи з теми "Публічні бібліотеки в інформаційному суспільстві" в Інформаційному цетрі Британської Ради в Києві. Участь президента В.С.Пашкової та голови секції Т.О.Ярошенко.
19 березня
Семiнар "Пошук додаткових джерел фiнансування бiблiотечної дiяльностi: зарубiжний досвiд" для працiвникiв вузiвських бiблiотек, органiзований Бiблiотекою Нацiонального унiверситету України iм. Т.Г.Шевченка. Виступ президента В.С.Пашкової.
30 березня
Семiнар "Продукцiя Компанiї UMI", органiзований секцiєю працiвникiв унiверситетських бiблiотек (керiвник Т.О.Ярошенко) та секцiєю сучасних iнформацiйно-бiблiотечних технологiй (керiвник О.I.Архипська) спiльно з Компанiєю UMI (США) та Науковою бiблiотекою Нацiонального унiверситету "Києво-Могилянська академiя".
6-7 квiтня
Участь керiвникiв секцiй В.В.Загуменної та О.I.Архипської, голови Донецького регiонального вiддiлення О.Я.Гросова у мiжнародному семiнарi "Як розвиватися бiблiотечнiй асоцiацiї", органiзованому круглим столом IФЛА з проблем менеджменту бiблiотечних асоцiацiй у Санкт-Петербурзi (Росiя).
14 квiтня
Засiдання Бiблiотечного клубу в Домi Америки з питання удосконалення бiблiотечного законодавства. Зустрiч з представниками Верховної Ради України, спецiалiстами бiблiотечної справи США.
30 квiтня
Засiдання фокус-групи Британською Ради, органiзованої спiльно з секцiєю працiвникiв унiверситетських бiблiотек та секцiї новiтнiї iнформацiйних технологiй, з теми "Публiчнi бiблiотеки i iнформацiйному суспiльствi" в Науковiй бiблiотецi Нацiонального унiверситету "Києво-Могилянська академiя".
5-7 травня
Участь українських бiблiотекарiв у Мiжнародному семiнарi "Сучасна бiблiотека: оснащення та дизайн", органiзованому Гете-Iнститутом в м. Мiнськ.
10 - 13 травня.
Мiжнародна конференцiя "Iнформацiйне суспiльство ХХI столiття: роль бiблiотечних асоцiацiй", м. Будапешт. Участь i виступ президента В.С.Пашкової (Рекомендацiї та одну з доповiдей конференцiї див.: Рекомендацiї Мiжнародної конференцiї "Iнформацiйне суспiльство ХХI столiття: роль бiблiотечних асоцiацiй"// Вiсн. Кн. палати. - 1998. - №6. - С. 14. Лор П. "Сила в єдностi: Створення нової бiблiотечної асоцiацiї в Пiвденнiй Африцi пiсля апартеїду "// Вiсн. Кн. палати. - 1998. №8. - С.33-35. Про конференцiю та доповiдь В.С.Пашкової див.: Ericson C. Open Society Institute in Budapest examines role of associations // American Libraries. - 1998. - August. - P.34-35).
14-18 травня
Професiйний вiзит у Велику Британiю президента асоцiацiї В.С.Пашкової (Звiт див.: Пашкова В.С. Професiйний вiзит у Велику Британiю // Вiсн. Кн. палати. - 1998. - № 6. - С.12-13)
21-23 травня
Ювiлейна конференцiя Науково-технiчної бiблiотеки Нацiонального технiчного унiверситету "КПI". Президент В.С.Пашкова - член оргкомiтету.
22 травня
Семiнар-круглий стiл "Проблеми розвитку Iнтернету в Українi та можливий вплив на цей процес Указу Президента України "Про деякi заходи щодо захисту iнтересiв держави i iнформацiйнiй сферi" №346 вiд 22.04.98 р. Взяли участь керiвники секцiй Т.О.Ярошенко, О.I.Архип-Iська, президент В.С.Пашкова.
26-27 травня
Засiдання секцiї "Краєзнавча робота бiблiотек" (керiвник вiце-президент асоцiацiї В.Д.Навроцька) в рамках науково-практичної конференцiї "Бiблiотечне краєзнавство у вiдновленнi iсторичної пам'ятi народу України".
2 червня
Виступ президента В.С. Пашкової "Сучаснi проблеми удосконалення бiблiотечно-iнформацiйної дiяльностi та роль Української бiблотечної асоцiацiї" на семiнарi працiвникiв бiблiотек для слiпих, органiзованому Центральною бiблiотекою для слiпих iм. М.Островського УТОС.
6-14 червня
Мiжнародна конференцiя "Крим-98" "Бiблiотеки та асоцiацiї у свiтi, що змiнюються: новi технологiї та новi форми спiвробiтництва". Асоцiацiя - спiворганiзатор. Виступ президента В.С.Пашкової на заключному пленарному засiданнi. Члени Президiї та керiвники секцiй асоцiацiї О.I.Архипська, Т.О.Ярошенко, М.I.Сенченко, В.В.Загуменна, В.С.Пашкова керували роботою секцiй, "круглих столiв" та iнших засiдань конференцiї. Органiзацiя стенду "Бiблiотечний свiт України".
18 червня
Засiдання круглого столу працiвникiв урядових бiблiотек Української бiблiотечної асоцiацiї в Нацiональнiй парламентськiй бiблiотецi (керiвник Г.П.Воскресенська).
25 червня - 2 липня
Конференцiя Американської бiблiотечної асоцiацiї "Глобальна iнформацiя для кожного читача" в м. Вашингтон. Участь українських бiблiотекарiв: О.Архипської, Т.В.Бугасової (Наукова бiблiотека Нацiонального унiверситету "Києво-Могилянська академiя"), О.Батушанської (Одеська Наукова бiблiотека iм.М.Горького), О.Волохiна, О.Гаращенко (Кiровоградська обласна наукова бiблiотека iм.Д.Чижевського), Г.Воскресенської (Нацiональна парламентська бiблiотека України), Т.Добко (Нацiональна бiблiотека України iм. В.Вер-надського), В.Загуменної (Київський державний унiверситет культури i мистецтва), В.Пашкової (Iнформацiйна служба США), С.Санжак (Центральна мiська бiблiотека м.Києва iм. Лесi Українки) (Про конференцiю див.: В.Пашкова, В.Загуменна "Глобальна iнформацiя для кожного читача": Щорiчна конференцiя Американської бiблiотечної асоцiацiї // Вiсн. Кн. палати. - 1998. - №7. - С.27-28).
15 липня
Виїзне засiдання секцiї "Краєзнавча робота бiблiотек" (керiвник вiце-президент асоцiацiї В.Д.Навроцька) та Державної iсторичної бiблiотеки України на базi Богуславської ЦБС Київської областi (див.:Черкасов В. Бiблiотеки - не тiльки книгозбiрнi // Культура i життя. - 1998. - №28. 15 лип. - С.1).
30 липня
Семiнар "Досвiд зарубiжних країн у популяризацiї дiяльностi бiблiотек та їх суспiльного значення" у Нацiональнiй парламентськiй бiблiотецi України. Виступи президента В.С.Пашкової "Створення нового iмiджу бiблiотеки й бiблiотечної професiї в США" та члена асоцiацiї Г.П.Воскресенської "Щорiчна конференцiя Американської бiблiотечної асоцiацiї, Вашингтон, 1998 р.: участь української делегацiї".
16-21 серпня
Конференцiя IФЛА у м.Амстердам (Голландiя). Участь керiвникiв секцiй Т.I.Кiвшар, Т.О.Ярошенко, О.I.Архипської.
24 серпня - 4 вересня
Керiвник секцiї Т.I.Кiвшар та член асоцiацiї Л.В.Гiльманова здiйснили професiйний вiзит у Нiмеччину вiдповiдно до проекту "Вивчаємо iнновацiйний досвiд дитячих бiблiотечних об'єднань Нiмеччини", профiнансованого Мiжнародним фондом "Вiдродження".
22 вересня
Вiдкриття книжкової виставки "Нiмецкi сторiнки" у Києвi. Українська бiблiотечна асоцiацiя - один iз органiзаторiв. Демонстрацiя виставки у м.Львiв та м.Харкiв.
28 вересня
Участь президента В.С.Пашкової у круглому столi, органiзованому Мiською спецiалiзованою бiблiотекою "Молода Гвардiя" (м. Київ) "Бiблiотека. Iнформацiя. Молодь", присвяченому Всеукраїнському дню бiблiотек.
28 вересня
Участь президента В.С. Пашкової та керiвникiв секцiй Т.I.Кiвшар й В.К.Скнар у засiданнi круглого столу на тему "Шляхи спiвпрацi дитячих бiблiотек з культурними центрами iноземних представництв" в Державнiй бiблiотецi України для дiтей.
29 вересня
Урочистий вечiр, присвячений Всеукраїнському дню бiблiотек, органiзований Київською мiською державною адмiнiстрацiєю. Участь секцiї працiвникiв публiчних бiблiотек (керiвник Л.I.Ковальчук), президента В.С.Пашкової, вiце-президента В.С.Бабича.
29 вересня
Участь президента В.С.Пашкової в урочистому зiбраннi з нагоди Всеукраїнського дня бiблiотек у Державнiй бiблiотецi України для юнацтва (органiзатор член президiї В.Я.Бурбан).
30 вересня
Участь в урочистому зiбраннi з нагоди Всеукраїнського дня бiблiотек у Київському державному унiверситетi культури i мистецтв президента В.С.Пашкової, вiце-президента В.С.Бабича, керiвникiв секцiй А.С.Чачко, Т.I.Кiвшар.
30 вересня
Участь вiце-президентiв В.С.Бабича та А.П.Корнiєнка в урочистому зiбраннi з нагоди Всеукраїнського дня бiблiотек в Нацiональнiй парламентськiй бiблiотецi України.
30 вересня
Урочистостi з нагоди Всеукраїнського дня бiблiотек у Нацiональнiй фiлармонiї.
1 жовтня
Засiдання секцiї "Iсторiя книжкової та бiблiотечної справи" з теми: "Сучаснi проблеми вивчення iсторiї бiблiотек i бiблiотечної справи в Українi" (керiвник Т.I.Кiвшар).
2 жовтня
Участь президента В.С.Пашкової у зустрiчi з питань удосконалення бiблiотечного законодавства в комiсiї Верховної Ради України.
2 жовтня
Презентацiя проекту "Бiблiотека тисячолiття", органiзована Британською Радою в Києвi у Центральнiй освiтянськiй бiблiотецi. Член президiї та керiвник секцiї П.I.Рогова - серед органiзаторiв). Виступи П.I.Рогової та президента В.С.Пашкової.
9 жовтня
Мiжнародна конференцiя "Культура i грошi", органiзована Головним управлiнням культури Київської мiської державної адмiнiстрацiї та Гете-Iнститутом в Києвi. Виступ керiвника секцiї працiвникiв публiчних бiблiотек Л.I.Ковальчук.
13-16 жовтня
Мiжнароднi науковi конференцiї: "1000-рiччя лiтописання i книжкової справи в Українi" , "Iнформацiйна дiяльнiсть наукової бiблiотеки" (ювiлейна конференцiя, присвячена 80-рiччю Нацiональної бiблiотеки України iм. В.Вернадського), "Проблеми створення Українського бiблiографiчного словника". Участь вiце-президента В.С.Бабича: виступи "Роль бiблiотек в iнформатизацiї суспiльства й пiдвищеннi iнформацiйної культури", "Перспективнi напрямки розвитку, координацiя та взаємодiя в дiяльностi Української бiблiотечної асоцiацiї та Асоцiацiї бiблiотек України".
20-22 жовтня
Мiжнародна науково-практична конференцiя "Бiблiотека. Iнформацiя. Суспiльство", органiзована Українською бiблiотечною асоцiацiєю спiльно з Нацiональною парламентською бiблiотекою України, та звiтно-виборна конференцiя Української бiблiотечної асоцiацiї.
21 жовтня
Участь президента В.С.Пашкової та керiвника секцiї Т.I.Кiвшар у зустрiчi з питань удосконалення бiблiотечного законодавства в комiсiї Верховної Ради України.
11 листопада
Слухання в Комiтетi з питань культури i духовностi Верховної Ради України з питання удосконалення закону України "Про бiблiотеки i бiблiотечну справу". Як експерти брали участь В.С.Пашкова, вiце-президент та керiвник секцiї Л.I.Ковальчук, вiце-президент А.П.Корнiєнко, член Президiї Л.В.Гiльманова, керiвник секцiї А.С.Кобзаренко.
Листопад
Виступ В.С.Пашкової "Пошук додаткових джерел фiнансування: досвiд США" на регiональному семiнарi працiвникiв унiверситетських бiблiотек, м.Київ.
15-19 листопада
Семiнар з бiблiотечного менеджменту, органiзований Нiмецьким бiблiотечним iнститутом у Берлiнi, Гете-Iнститутом у Києвi у спiвпрацi з Українською бiблiотечною асоцiацiєю, Державною академiєю керiвних кадрiв культури та мистецтв i Бiблiотекою Нацiонального унiверситету "Києво-Могилянська академiя, м. Київ, Унiверситетською бiблiотекою та бiблiотекою технiчної iнформацiї (м.Гановер, НIмеччина), Мiською бiблiотекою м. Пульхайм (Нiмеччина). В семiнарi взяли участь бiльше 30 бiблiотекарiв з рiзних регiонiв України (Донецьк, Львiв, Крим, Марiуполь, Київ та iн.), якi представляли бiблiотеки рiзних систем i вiдомств.
17 листопада
Круглий стiл "Новини бiблiотечного життя України, роль Української бiблiотечної асоцiацiї" для учасникiв українсько-нiмецького семiнару з бiблiотечного менеджменту. Участь членiв Президiї В.Д.Дригайла, О.I.Архипської, голови секцiї В.К.Скнар. Ведуча В.С.Пашкова.
24 листопада
Вiдкриття Київського представництва Українсько-американського доброчинного фонду "Сейбр-Свiтло" у Нацiональному унiверситетi "Києво-Могилянська академiя". Органiзатори: член Президiї О.В.Iсаєвич, вiце-президент Т.О.Ярошенко, член президiї О.I.Архипська. Виступ президента В.С.Пашкової. Участь вiце-президента Л.I.Ковальчук, членiв Президiї Г.П.Воскресенської.
27 листопада
Засiдання фокус-групи Британської Ради в Києвi в Бiблiотецi Нацiонального унiверситету України "КПI" (член Президiї В.Г.Дригайло) з питань створення "домашнiх сторiнок" бiблiотек на Iнтернетi. Спiворганiзатор - секцiя нових бiблiотечно-iнформацiйних технологiй УБА (керiвник О.I.Архипська).
20 листопада
Органiзацiя круглого столу "Public relations" - зв'язки з громадськiстю в дiяльностi бiблiотек" (керiвник Л.М.Лебедєва, Нацiональна парламентська бiблiотека України).
3 грудня
Семiнар "Як писати гранти?" проведено за участю Iнформацiйної служби США президентом В.С.Пашковою в Кримському регiональному вiддiленнi асоцiацiї (керiвник Л.М.Дроздова).
2-4 грудня
Участь керiвника круглого столу "Public relations" - зв'язки з громадськiстю в дiяльностi бiблiотек" Л.М.Лебедєвої у мiжнароднiй конференцiї "Роль професiйних органiзацiй у формуваннi сучасного образу бiблiотеки" у м. Санкт-Петербург (Росiя).

Хроніка подій - 1997

Січень
За ініціативою Української бібліотечної асоціації розпочав роботу англомовний бібліотечний клуб.
Січень-Червень
За програмою "Бібліотечні стажери" Американської бібліотечної асоціації в Науковій бібліотеці Національного університету "Києво-Могилянська академія" та в Бібліотечно-інформаційному відділі Верховної Ради України працювали американські спеціалісти Дж.Шерідан та Віра Скоп. Вони виступали також перед бібліотекарями Києва.
16 січня
Участь у семінарі для бібліотекарів м.Москви та Московьскої області за програмою "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація). Виступ президента В.С.Пашкової про досвід розробки та прийняття Кодексу етики бібліотекаря Українською бібліотечною асоціацією.
17 січня
Участь у семінарі "Основи етики у бібліотечній справі", організованому Інформаційною службою США та Міжнародною Радою наукових обмінів в м.Москві у Всеросійській бібліотеці іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно. Виступ президента В.С.Пашкової про кодекс етики бібліотекарів Української бібліотечної асоціації. Зустріч з директором міжнародного відділу Американської бібліотечної асоціації К.Еріксон, обговорення шляхів співпраці.
22 січня
Засідання "Бібліотечна справа в США: особливості діяльності університетських бібліотек", організоване Секцією бібліотек вищих навчальних закладів, Науковою бібліотекою Національного університету "Києво-Могилянська академія" в Домі Америки в Україні.
1-4 лютого
Участь віце-президента Української бібліотечної асоціації В.С.Бабича у міжнародній конференції "Публічні бібліотеки Пешта (Угорщина) та їх розвиток" за програмою "Розвиток публічних бібліотек" Європейського Союзу. Разом з асоціацією в програмі від України брали участь Центральна міська бібліотека ім.Лесі Українки м.Києва та Київський державний інститут культури.
14 лютого
Засідання з проблем автоматизації українських бібліотек, організоване Українською бібліотечною асоціацією в Домі Америки в Києві.
20 березня
Семінар з проблем автоматизації бібліотек в Україні, організований за ініціативою Української бібліотечної асоціації, в Книжковій палаті України.
26 березня
Зустріч президента Української бібліотечної асоціації В.С.Пашкової з бібліотекарями Наукової бібліотеки Державної академії легкої промисловості України.
Квітень
Круглий стіл бібліотекарів, які працюють з юридичною інформацією, м.Київ.
21-22 квітня
Міжнародна конференція "Законодавство в світі книги: шляхи реалізації в Україні рекомендацій Ради Європи" (президент та віце-президент Української бібліотечної асоціації А.П.Корнієнко - члени оргкомітету).
23-25 квітня
Міжнародний семінар "Бібліотека майбутнього: досвід і можливості" у Бєлгородській державній універсальній науковій бібліотеці (Росія) відповідно до програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).
14-16 травня
За поданням Української бібліотечної асоціації бібліотекарі українських бібліотек з м.Києва, м.Кіровограда та м.Харкова взяли участь в міжнародному семінарі "Перетворення бібліотеки: концепція управління та фінансування" в м.Санкт-Петербург, організованому Гете-Інститутом.
19-21 травня
Участь у семінарі для бібліотекарів м.Санкт-Петербурга та Півночі Росії за програмою "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація). Виступ президента В.С.Пашкової про досвід розробки та прийняття Кодексу етики бібліотекаря Українською бібліотечною асоціацією.
20 травня
Зустріч президента Української бібліотечної асоціації В.С.Пашкової з відповідальним секретарем Російської бібліотечної асоціації М.О.Шапарневою, обговорення напрямків співпраці.
26-27 травня
Під час науково-практичної конференції "Бібліотечне краєзнавство у відновленні історичної пам'яті народу України" створена секція "Краєзнавча робота бібліотек" (керівник віце-президент В.Д.Навроцька).
5-6 червня
Лекції з сучасних проблем каталогізації в Домі Америки в Києві. Лектор: Н.Монтвілоф, Бібліотека Конгресу США.
Червень
В межах Міжнародної конференції "Крим-97" "Бібліотеки та асоціації у світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва". Відбувся семінар для бібліотекарів Криму за програмою "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).
18 червня
Зустріч бібліотекарів, які працюють з юридичною інформацією, в Домі Америки в Україні. Виступ спеціаліста з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування Інформаційної агенції США Р.Мара.
20-25 червня
Українська бібліотечна асоціація взяла участь в організації Шістнадцятої щорічної конференції з українознавства "Бібліотечна співпраця України та Північної Америки" в Іллінойському університеті в м.Урбана-Шампейн, США (президент В.С.Пашкова та М.І.Сенченко - члени оргкомітету). Створення Всесвітньої ради українских бібліотекарів.
Червень-липень
Участь голови Кіровоградського відділення Української бібліотечної асоціації О.М. Гаращенко та членів асоціації О.М.Волохіна і Т.Бугасової в щорічній Конференції Американської бібліотечної асоціації в м.Лос-Анджелесі.
17 липня
Участь в нараді "Проблеми бібліотечної справи в Україні і розвиток вітчизняного інформаційного простору" в Інституті стратегічних досліджень (президент В.С.Пашкова, віце-президент А.П.Корнієнко, член Президії О.І.Архіпська, М.І.Сенченко).
Серпень
Участь члена Президії Української бібліотечної асоціації О.І.Архипської та члена асоціації Г.П.Воскресенської в Генеральній конференції ІФЛА в м.Копенгаген (Данія).
Вересень 1997 р. - червень 1998 р.
За ініціативою Української бібліотечної асоціації Гете-Інститут в Києві організував курси німецької мови для бібліотекарів.
16 вересня
Семінар "Входження в світовий інформаційний простір: проблеми використання досвіду бібліотечно-інформаційної діяльності США в Україні" був організований Інформаційною службою США та Українською бібліотечною асоціацією в Домі Америки в Україні (м.Київ).
18-23 вересня
Участь у міжнародному семінарі, організованому Регіональною бібліотечною програмою Інституту відкритого суспільства в м.Будапешті (Угорщина), з питань організації безперервної освіти бібліотекарів. Виступ президента В.С.Пашкової про діяльність членів Української бібліотечної асоціації по розповсюдженню прогресивного бібліотечного досвіду.
25-26 вересня
Українська бібліотечна асоціація та Центральна міська бібліотека ім.Лесі Українки м.Києва організували та провели Міжнародну науково-практичну конференцію "Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє" за програмою "Розвиток публічних бібліотек" Європейського Союзу. Члени оргкомітету: президент В.С.Пашкова, член Президії Л.І.Ковальчук, віце-президент В.С.Бабич.
26 вересня
Засідання секції "Безперервна бібліотечно-інформаційна освіта" (керівники В.С.Бабич та В.К.Скнар) в Центральній міській бібліотеці ім.Лесі Українки м.Києва з проблем підготовки спеціалістів для публічних бібліотек.
23 жовтня
Донецький обласний зльот бібліотекарів села, організований Донецьким регіональним відділенням Української бібліотечної асоціації (Голова Гросов О.Я.) та Донецькою державною обласною науковою бібліотекою.
3-6 листопада
Міжнародний семінар "Бібліотеки: нові часи, нові можливості" в Ростовській публічній бібліотеці (Росія) відповідно до програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).
28-29 листопада
Німецький бібліотечний інститут, Книготорговельна фірма "Ланге Шпрингер" (Німеччина), Гете-Інститут в Києві, Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія", секція бібліотек вищих учбових закладів (керівник Т.О.Ярошенко) провели міжнародний семінар "Розвиток книжкових колекцій та інформаційних ресурсів".
2-5 грудня
Мiжнародна конференцiя "Громадянська освiта в Українi", органiзована Iнформацiйною агенцiєю США, Радою Європи та Американською федерацiєю вчителiв, м. Київ. Участь в конференцiї керiвника секцiї освiтянських бiблiотек П.I.Рогової.
15-17 грудня
Українська бібліотечна асоціація та Інформаційна служба США провели Міжнародний семінар "Бібліотеки: нові часи, нові можливості" в Національній парламентській бібліотеці України відповідно до програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).

Хроніка подій - 1995

30 січня - 1 лютого
Установча конференція Української бібліотечної асоціації.
16-18 лютого
Участь у Міжнародній конференції "Стратегія збереження національного культурного надбання. Бібліотеки і архіви" (у рамках програми ІФЛА), організованій ЦНБ ім.В.І.Вернадського та Міністерством культури України.
23-24 лютого
Участь президента Української бібліотечної асоціації В.С.Пашкової у підведенні підсумків перебування в країнах СНД Президента ІФЛА Р.Уейджворта та Генерального секретаря ІФЛА Л.Вогта у Всеросійській бібліотеці іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно (м.Москва, Росія).
1995 р.
Українська бібліотечна асоціація стає членом ІФЛА (як член-організація).
28 березня
Зустріч президента Української бібліотечної асоціації В.С.Пашкової та віце-президента В.С.Бабича з викладачами училищ культури України в Інституті підвищення кваліфікації працівників культури Міністерства культури України. Обговорення проблем громадського бібліотечного руху в Україні.
Квітень-вересень
Організація Офісу (штаб-квартири) Української бібліотечної асоціації в приміщенні Київського державного інституту культури.
17-20 квітня
Участь в щорічній нараді директорів обласних бібліотек України "Формування стратегії діяльності бібліотек в умовах реалізації закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" в Донецькій обласній науковій бібліотеці. Виступ президента В.С.Пашкової та віце-президента В.Д.Навроцької про мету і завдання Української бібліотечної асоціації.
27 квітня
Участь у міжвідомчій науковій конференції "Роль бібліотек в утвердженні загальнолюдських цінностей (до 50-річчя ООН) в Національній парламентській бібліотеці України. Доповідь президента В.С.Пашкової: "Бібліотечні товариства і розвиток професійної свідомості бібліотечних фахівців".
4 травня
Зустріч президента асоціації В.С.Пашкової з меценатом і фінансистом Дж.Соросом з питань розвитку бібліотечної справи в Україні та можливих напрямків її фінансування.
15-18 травня
Участь у Міжнародному семінарі "Проблеми оновлення вищої бібліотечної та інформаційної освіти в Україні" в м.Харкові, організованому Харківським державним інститутом культури і Асоціацією сучасних інформаційних технологій. Доповідь В.С.Пашкової: "Українська бібліотечна асоціація і проблеми оновлення безперервної освіти бібліотечних та інформаційних працівників"
4-9 червня
Участь у 85-му Дні німецького бібліотекаря в м.Геттінген (Німеччина). Виступ президента В.С.Пашкової: "Основні завдання та напрямки діяльності Української бібліотечної асоціації".
10-18 червня
Участь у Міжнародній конференції "Крим-95" "Бібліотеки та асоціації у світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва". Виступ президента В.С.Пашкової: "Українська бібліотечна асоціація: мета й основні напрямки діяльності".
1 серпня
Реєстрація Української бібліотечної асоціації в Міністерстві юстиції України (свідотство №675).
Серпень
Участь президента В.С.Пашкової, віце-президентів Української бібліотечної асоціації В.Д.Навроцької, В.С.Бабича, члена Президії Н.С.Кобзаренко та ін. в 61 сесії та Генеральній конференції ІФЛА "Бібліотеки майбутнього" в м.Стамбул.
12-17 вересня
Участь у міжнародному семінарі "Стратегії розвитку бібліотек" в м.Бамсберг (Німеччина). Виступ президента В.С.Пашкової: "Нові напрямки удосконалення безперервної бібліотечної освіти в умовах нових концепцій розвитку бібліотек", із визначенням завдань Української бібліотечної асоціації.
28-30 вересня
Представники Української бібліотечної асоціації К.Т.Селіверстова та Г.П.Воскресенськавзяли участь у Міжнародному семінарі з бібліотечного законодавства, що проводився Бібліотечною асоціацією Угорщини за програмою Європейської комісії в Національній бібліотеці Угорщини ім.Сечені.
Вересень-грудень
Початок реалізації трирічної програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація). В програмі від України брали участь члени Української бібліотечної асоціації І.Г.Левченко (м.Харків), Н.Б.Удовиченко (м.Симферополь) та координатор програми В.С.Пашкова(м.Київ).
21-25 листопада
Українська бібліотечна асоціація спільно з Київським державним інститутом культури організувала і провела міжнародну наукову конференцію "Бібліотека у демократичному суспільстві" (Члени оргкомітету: віце-президент асоціації В.С.Бабич - голова, Л.П.Каліберда, В.С.Пашкова та ін.). Прийняття Маніфесту про демократизацію бібліотек.

Хроніка подій - 1996

Січень
Семiнар "Мiжнародне бiблiотечне спiвробiтництво", органiзований Українською бiблiотечною асоцiацiєю спiльно з Домом Америки в Українi, м.Київ.
14 лютого
Українська бібліотечна асоціація спільно з Домом Америки в Україні провела науковий семінар "Інтелектуальна свобода і доступ до інформації в бібліотеках".
18 лютого
Засідання секції "Соціологія та психологія бібліотечної справи" (керівник А.С.Чачко) в Центральній освітянській бібліотеці, м. Київ.
19 березня
Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія" i секція бібліотек вищих учбових закладів (керівник Т.О.Ярошенко) організували та провели семінар "Доступ до інформації в бібліотеках: Можливості ІНТЕРНЕТ".
28 березня
Засідання Бібліографічної секції (керівники В.В.Загуменна та Т.В.Добко) в Національній бібліотеці ім.В.І.Вернадського, присвячене проблемам довідково-бібліографічного обслуговування.
16 квітня
Засідання круглого столу "Етика бібліотекаря" (керівник Л.П.Каліберда) в Київському державному інституті культури.
17-19 квітня
Гете-Інститут в Києві, Міністерство культури України та Українська бібліотечна асоціація організували та провели Міжнародний науковий семінар "Сьогодні-завтра-післязавтра: бібліотечний менеджмент у Німеччині, Україні, Росії та Республіці Біларусь" в Науковій бібліотеці Національного університету України "Київський політехнічний інститут".
24-26 квітня
Міжнародний семінар "Нові напрямки бібліотечної діяльності" в Науковій бібліотеці Харківського державного університету за програмою "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).
22 травня
Засідання Бібліографічної секції (керівники В.В.Загуменна та Т.В.Добко) в Національній парламентській бібліотеці України.
28-31 травня
Другий Всеукраїнський конгрес бібліотекарів. Українська бібліотечна асоціація - член оргкомітету.
30 травня
Конференція Української бібліотечної асоціації в рамках Другого Всеукраїнського конгресу бібліотекарів "Бібліотечний громадський рух в Україні: стан, проблеми, перспективи". Прийняття Кодексу етики бібліотекаря.
Червень
Семінар для членів Української бібліотечної асоціації - працівників дитячих бібліотек провела бібліотекар Публічної бібліотеки м.Грінвіч, штат Нью-Йорк (США) Ж.Посей в Бібліотеці Дому Америки в Україні.
Червень
В рамках Міжнародної конференції "Крим-96" "Бібліотеки та асоціації у світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва" відбулася презентація програми "Професійний розвиток російських та українських бібліотекарів" (Мортенсон-центр міжнародних бібліотечних програм при Іллінойському університеті США, Всеросійська бібліотека іноземної літератури ім.М.І.Рудоміно, Українська бібліотечна асоціація).
Червень
За ініціативою Української бібліотечної асоціації 10 бібліотекарів з різних регіонів України взяли участь у програмі професійного обміну, організованій Інформаційною службою США, і ознайомилися із досвідом бібліотечної діяльності в США.
Червень
За ініціативою Української бібліотечної асоціації та за фінансовою підтримкою Дому Америки в Україні 16 бібліотекарів взяли участь у щорічній Конференції Американської бібліотечної асоціації в м.Нью-Йорк.
Вересень 1996 р. - червень 1997 р.
За ініціативою Української бібліотечної асоціації Дім Америки в Україні організував курси англійської мови для бібліотекарів.
19 вересня
Засідання секції "Безперервна бібліотечно-інформаційна освіта" (керівники В.С.Бабич та В.К.Скнар) з теми "Еволюція бібліотечно-інформаційної освіти у зарубіжних країнах".
Вересень
Участь віце-президента Української бібліотечної асоціації В.С.Бабича в міжнародному семінарі "Удосконалення діяльності публічних бібліотек м.Клужа (Румунія)" за програмою "Розвиток публічних бібліотек" Європейського Союзу. Разом з асоціацією в програмі від України брали участь Центральна міська бібліотека ім.Лесі Українки м.Києва та Київський державний інститут культури.
Листопад
Участь голови Бібліографічної секції Загуменної В.В. у Міжнародній конференції "Законодавство в світі книги", організованій Радою Європи у м.Варшаві (Польща).
18 грудня
Засідання Бібліографічної секції (керівники В.В.Загуменна та Т.В.Добко) "Інформаційна культура в інформаційному суспільстві> в Київському державному інституті культури.
Грудень
Участь президента асоціації В.С.Пашкової в засіданні "Трансформація освіти в країнах Центральної та Східної Європи і країн СНД" в Інформаційній агенції США, м.Вашингтон.