Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Україна як країна Чорноморського регіону долучилася до формування Чорноморської регіональної мережі підтримки розвитку громад, створюючи активне партнерство між публічними бібліотеками та місцевими громадськими організаціями в межах проєкту Розвиток бібліотек як хабів активних громадян (Growing Active Citizens Hubs).

Завдяки основному організатору ‒ Progress Foundation з Румунії ‒ бібліотеки та бібліотечні асоціації чотирьох країн Чорноморського регіону – Вірменії, Республіки Молдова, Румунії та України – впроваджують цей проєкт у своїх місцевих громадах у 2021-2022 рр. Оскільки зміни та інновації є більш досяжними, коли ми об’єднаємося, проєкт не лише розвиває партнерство між чотирма країнами, але має на меті зміцнити місцеві громади та збагатити можливості співпраці завдяки партне...

Міністерство цифрової трансформації України 29 листопада 2021 р. проведе Дія.EduCon — масштабну онлайн-подію для фанатів цифрової освіти.

Як навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки? Запрошуємо зануритися в тренди, плани та результати разом із експертами та амбасадорами цифрової освіти, серед яких ‒ ВГО Українська бібліотечна асоціація та бібліотеки-хаби цифрової освіти.

Opera Снимок 2021 11 24 101948 thedigital.gov.ua

На вас чекає: 

✅ запуск оновленої освітньої платформи Дія.Цифрова освіта ...

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує Конкурс на девіз Української бібліотечної асоціації 2022 р.

Концепція девізу має відображати роль бібліотек у сучасному світі, сприяти розумінню суспільством і кожним громадянином значення бібліотек для сьогодення та майбутнього України.

Пропозиції на Конкурс девізів (до 5 слів) просимо надсилати за формою до 19 грудня 2021 р.

Конкурс на девіз УБА 2021 1

Девізи ВГО Українська бібліотечна асоціація минулих років дивіться

30 листопада 2021 р. в Україні відбудеться #ЩедрийВівторок (оригінальна назва #GivingTuesday) − день добрих справ, який щорічно відзначається у понад 150 країнах світу.

ВГО Українська бібліотечна асоціація долучається до всесвітнього благодійного руху #ЩедрийВівторок та оголошує Всеукраїнську акцію дарування книг для бібліотек України.

Poster 1

Що потрібно зробити:

Організувати у вашій громаді Акцію дарування книг для вашої бібліотеки.                                                            &n...

Дорогі друзі! Упродовж листопада 2021 р. в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації Дія. Цифрова освіта проходить Місяць цифрової грамотності.

ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує Акцію «Активні ‒ Цифрові» в соцмережі Фейсбук для представлення кращих заходів та активностей, що відбулися в бібліотеках ‒ Хабах цифрової освіти протягом Місяця цифрової грамотності.

Frame 181

Запрошуємо координаторів Хабів цифрової освіти зробити наступне:

Розмістити на офіційній сторінці бібліотеки-хабу у мережі Ф...

3-5 листопада 2021 р. у м. Києві пройшла Стратегічна сесія «Розвиток бібліотек як Хабів цифрової освіти», організована ВГО Українська бібліотечна асоціація у партнерстві з Проєктом підтримки Дія, який реалізується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, та Міністерством цифрової трансформації України.

IMG 0192

22 бібліотечних експерток та експертів з усієї України ділилися досвідом, обговорювали ідеї та розробляли анотовану с...

1 листопада 2021 р. в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації Дія. Цифрова освіта стартував Місяць цифрової грамотності.

Долучаємось до масштабної інформаційної кампанії, щоб надихнути користувачів бібліотек на набуття цифрових навичок!

Вижуал 1920х1080

Що ви можете зробити у своїй бібліотеці:

розповідати про цифрові компетентності та проводити інтерактивні квестові завдання на вивчення кожної з компетентностей, складати самі та заохочувати користувачів складати національний тест з цифрової грамотності Цифрограм для громадян, а також Цифрограми для вчителів, медиків, держслужбовців, отримувати міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером ICDL, проводити в соцмережах конкурси на тему цифрової грамотн...

Baner portal 2

Запрошуємо до участі членів та партнерів Асоціації, керівників та провідних фахівців бібліотек, представників влади, науковців, викладачів і студентів закладів вищої освіти, видавців, авторів, користувачів бібліотек, провайдерів інформаційних послуг та інших зацікавлених осіб.

Осіння вервиця бібліотечного життя області визначна подією –– 13 вересня 2021 р. Верховний Суд України скасував постанову Львівського апеляційного адміністративного суду як помилкову і залишив у силі постанову Бережанського районного суду Тернопільської області від 18 листопада 2016 р. у справі № 816/10191/16 (№ 593/1094/16-а).

Фінальний результат п’ятирічного судового марафону у справі протиправних дій Бережанської районної ради щодо зміни адреси Центральної районної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка та Центральної районної бібліотеки для дітей ім. Лесі Українки Бережанської ЦБС такий: захищено право мешканки Бережан Наталії Трач на користування бібліотекою у місті, а не в селі, куди мали переїхати бібліотеки з виокремленою частиною бібліотечного фонду. Крім того, відповідно до постанови суду, Бережанську районну раду зобов’язано привести статут Бережанської...

Міністерство цифрової трансформації України разом із партнерами розпочали передання 100 комп’ютерів сільським бібліотекам Житомирської області в межах проєкту Дія.Цифрова освіта

Офіційне передання відбулося 18 жовтня 2021 р. в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Zhytomyr Photo

Це частина масштабної ініціативи з передання 5000 комп’ютерів бібліотекам в різних регіонах країни. Наразі 13 областей України вже отримали понад 3000 комп’ютерів. На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету, бо це стало можливим завдяки партнерам: Favbet Foundation, Офіс Президента України, Асоціація розвитку туризму, ВГО Українська бібліотечна асоціація.

З 25 по 31 жовтня 2021 року в світі проходить Міжнародний тиждень відкритого доступу.

Гасло цього року: «Це важливо – як ми відкриваємо знання: справедлива участь». Його метою є об'єднання знань та мобілізація громадянського суспільства задля забезпечення вільного та рівного доступу до освітніх ресурсів і результатів наукових досліджень між дослідниками з розвинених країн та країн, що розвиваються. Особливої ваги це питання набуває в умовах пандемії та закритих кордонів між країнами, що актуалізує суспільну потребу в відкритій науці.

OAW 2021

Долучайтеся до світової спільноти у відзначенні Тижня відкритого доступу!

Зареєструйтесь на Детальніше...

З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місяця шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931)

Гасло цього року: «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

School Lib Month 2021

Пропонуємо вашій увазі Рекомендації щодо проведення у 2021 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, підготовлені Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського НАПН України спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Детальніше...

Цього року Angelus буде вручений вшістнадцяте. Як і минулого року, автор книги-переможниці отримає відзнаку в розмірі 150 000 злотих. Крім того, усі фіналісти отримають 5 тисяч злотих в номінаціях, а винагорода за переклад складе 40 000 злотих.

Lit Prize 10 2021 image

Ім’я лауреата чи лауреатки цьогорічного видання буде оголошено 16 жовтня 2021 р. під час спільного урочистого заходу Angelus та вручення вроцлавської поетичної нагороди Silesius. Це також стане кульмінацією фестивалю Бруно Шульца, який в цей час відбувається у Вроцлаві. Отже, ось книги, які потрапили до фіналу:

Катерина Бабкіна, Мій дід танцював краще за всіх. Перекл. Богдан Задура, Warsztaty Kultury (Україна) Петро Яценко, Магнетизм, пер. Марцін Гачковський, Wydawnictwo Warstwy

28 вересня 2021 р., напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, на базі регіонального тренінгового центру (РТЦ) Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка в онлайн-форматі відбувся перегляд відеоекспозицій учасників Ярмарку бібліотечних послуг.

Che1

Головним координатором підготовки та проведення Ярмарку була Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка, яка здійснювала його організаційне, методичне, консультативне та інформаційне забезпечення. Співорганізатор Ярмарку ‒ Чернівецьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація.

Che2

Ярмарок проводив...

literacy week web

Враховуючи потужну роль, яку відіграють бібліотеки у навчанні населення медіаграмотності, ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошує бібліотекарів долучитися до відзначення Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2021.

Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності, співорганізаторами якого цього року виступають ЮНЕСКО та Південна Африка, відбуватиметься з 24 по 31 жовтня 2021 р. за темою: «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».

У нинішній екосистемі складних, а іноді й суперечливих інформаційних потоків та смислів важко просувати суспільні цінності, якщо громадськість ...

До Всеукраїнського дня бібліотек Києво-Могилянська бізнес-школа за підтримки ВГО Українська бібліотечна асоціація передає видання, які побачили світ за допомогою спільноти kmbs, у фонди національних та державних бібліотек, бібліотек регіонального значення та бібліотек закладів вищої освіти.

«Київський Атеней. Мистецький Київ XVII-XVIII століть» — спільний видавничий проєкт kmbs, Діамантбанк, РОДОВІД, авторами якого є Валерій Шевчук та Юрій Іванченко
Книга присвячена 400-літтю заснування Києво-Могилянської академії, яка впродовж своєї історії була і залишається місцем формування творчих і відповідальних особистостей. Це видання підтведжує самобутність української культури, розкриває її силу та глибину. У ній представлено творчість київських письменників, живописців, графіків та будівничих 17-18 століть — свідчення, що Київ був одним із визначних мистецьких центрів Європи.
kmbs1...

 t213700 img 005

Президент України

 

Фахівцям бібліотечної

справи України

 

Шановні друзі!

Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята ‒ Всеукраїнського дня бібліотек.

У нинішньому світі гаджетів та інформаційних технологій ви залишаєтеся провідниками у безмежний світ знань, безцінних духовних скарбів і новітніх досягнень людства, а бібліотеки ‒ популярними у задоволенні освітніх і культурних потреб громадян.

Св...

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек Міністерство цифрової трансформації України разом із партнерами розпочали передання 150 одиниць комп’ютерної техніки сільським бібліотекам Запорізької області в межах проєкту Дія.Цифрова освіта

Офіційне передання відбулося 28 вересня 2021 р. в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

Zaporizh Photo

Це частина масштабної ініціативи з передання 5000 комп’ютерів бібліотекам в різних регіонах країни. Наразі 12 областей України вже отримали понад 3000 комп’ютерів. 

На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки партнерам: Favbet Foundation, Офіс Президента України, ​​Асоціація розвитку туризму, ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань...

До Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень та офіційних партнерів Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації (протокол №5 від 23.09.2021 р.).

hjhg

Почесне звання «Бібліотека року 2021» присвоєно КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука» за проєкт «Книжковий різдвяний ярмарок».

ІІ місце у конкурсі у номінації «Середні бібліотеки» отримали:

Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка за інклюзивний проєкт «Особлива книга для особливих дітей». Олександрійська центральна міська бібліотека для дітей ім. ...

15 вересня розпочався один з наймасштабніших в Україні онлайн проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ з 1991 по 2021 роки – «30 знакових книжок Нашої Незалежності»

Організатори Український інститут книги та Міністерство культури України закликають долучитись до голосування, щоб разом створити унікальний список видань, що вплинули на формування та розвиток нашої країни та її громадян. Українська бібліотечна асоціація – офіційний партнер проєкту.

30 BOOKS 1000x1000

Голосування проходить з 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту «30 знакових книжок Нашої Незалежності» серед довгого списку зі 100 видань, сформованого експертами ...

Конкурс на кращий хаб цифрової освіти започаткований у цьому році і проводився вперше. Приємно, що заявки на участь у Конкурсі подали як маленькі бібліотеки-філії, так і великі обласні бібліотеки. Всі учасники представили власні надбання у формуванні цифрових компетентностей мешканців територіальних громад, де функціонують бібліотеки-учасниці.

10

Загалом на Конкурс було подано 22 заявки від таких бібліотек:

Бібліотека-філія села Княгининок, Волинська область Комунальний заклад "Іванківська публічна бібліотека", Київська область Комунальний заклад "Бібліотека для дорослих" Хмільницької міської ради, Вінницька область Кремінська бібліотека для дітей, Луганська область Комунальний заклад «Марківська публічна бібліотека», Луганська область Бібліотека для дітей комунального закладу "Марківська публічн...

Традиційно 30 вересня ми не лише вітаємо користувачів, читачів, відвідувачів і самих себе з Всеукраїнським днем бібліотек, але й підводимо підсумки всеукраїнських професійних конкурсів, організованих ВГО Українська бібліотечна асоціація. Отож, сьогодні, напередодні Дня бібліотек ‒ короткий огляд проєктів, поданих на Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року».

Трохи статистики. На конкурс подано 17 проєктів. У номінації «Великі бібліотеки» ‒ 1 робота, в номінації «Малі бібліотеки» ‒ 2 проєкти і 14 проєктів у номінації «Середні бібліотеки».

Взяли участь:

Міські бібліотеки для дітей – 6 Обласні бібліотеки для дітей ‒ 1 Обласні бібліотеки для юнацтва – 3 Публічні бібліотеки – 5 Університетські – 1 Наукові ‒ 1

Свої проєкти представили бібліотеки з 13-ти областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська (3), Донецька (2), Закарпатська, Запорізь...

Бібліотека насправді є точкою опори для кожного!
Хтось приходить до бібліотеки щодня на роботу. Хтось приходить до бібліотеки щодня, раз на тиждень, на місяць або лише раз на рік як читач, друг, партнер. І навіть для того, хто ще жодного разу не був у бібліотеці. Він чи вона ще просто не знає, що відповіді на його / її питання ‒ тут, у Бібліотеці!

До Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує фоточелендж у Facebook “Бібліотека – твоя точка опори”!

Запрошуємо бібліотекарів та читачів разом відсвяткувати Всеукраїнський день бібліотек, зробити фото та розмістити його у Facebook з хештегом  #моябібліотека 30 вересня 2021 року (упродовж дня, до 24.00).

stop kadr12721

Детальніше...

У межах проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта» відбувається передача 5000 комп’ютерів бібліотекам по всій країні. На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки об’єднанню зусиль держави, приватного бізнесу та місцевої влади, за сприяння ВГО Українська бібліотечна асоціація.

20 вересня 2021 р. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася передача 100 комп’ютерів для сільських бібліотек Чернігівської області.

Поважних гостей вітала директорка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка та Голова Чернігівського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація Інна Аліференко. Вона висловила вдячність за турботу про бібліотеки громад Чернігівщини, працівникам і користувач...

Для відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 2021 Президія та Виконавчий офіс ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з партнером УБА – Українським інститутом книги підготували плакати накладом 1800 примірників.

Poster ULA 09 2021

На фото ‒ оновлені та модернізовані бібліотеки України, які стали переможцями конкурсу «Бібліотека року-2020», а саме:

КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія»; ЦБС для дорослих м. Львова, бібліотека-філія №18 (Сенсотека); Центральна районна бібліотека імені Ф.Достоєвського ЦБС Солом’янського району міста Києва; КЗ Тростянецька публічна бібліотека Тростянецької ОТГ Сумської області.

Плакати будуть надіслані в усі регіональні відділення ВГО Українс...

У травні цього року Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація ухвалила рішення про розроблення нового логотипу та айдентики Асоціації, адже з часу створення першого та всім вам добре відомого логотипу минуло понад 25 років. І за цей час підхід до візуальних образів та логотипів суттєво змінився.

Отож, у результаті декількох етапів голосування членами Президії було обрано новий сучасний логотип та фірмовий стиль ВГО Українська бібліотечна асоціація, автором якого є Олеся Бачинська.

Новий логотип Асоціації складається з графічного елементу та шрифтової частини. Знак побудований з трьох однакових прямокутників. Кожен з них дотичний до іншого, що символізує рівноцінне партнерство. До існуючих елементів можуть додаватися нові прямокутники (нові члени Асоціації) — такий прийом використано для створення патерну.

Детальніше...

Дорогі друзі, підводимо риску у прийманні документів на конкурси та відзнаки ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Інформуємо вас про номінантів на Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2021».

Конкурс проводиться ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України серед бібліотек України, незалежно від відомчого підпорядкування, на засадах відкритості, прозорості та гласності.

Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний проєкт.

hjhg

Журі Конкурсу:

Гук Леся Степанівна, директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, голова Секції працівник...

Офіційний партнер ВГО Українська бібліотечна асоціація Видавничо-освітній проект «Портал» надає членам та партнерам Асоціації спеціальні тарифи на придбання своїх видань на умовах консолідованої закупівлі для бібліотек (від 100 шт.).

«Портал» — це видавничо-освітній проект, який допомагає дітям і підліткам розуміти історію та культуру України у світовому контексті. «Портал» пропонує сучасний контент про Україну і світ для читачів змалечку до зрілості.

У партнерстві проведено вже три заходи:

вебінар «Уроки Чорнобиля ‒ 35 років потому» (квітень 2021 р.), запис якого ви можете переглянути тут. вебінар «Історії світу від ПОРТАЛу» (травень 2021 р.), запис якого ви можете переглянути 

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum