Круглий стіл «Актуалізація бібліотечних фондів в умовах збройної агресії рф проти України», 25 травня 2023 р., офлайн формат

Четвер, 25.05.2023 11:00

Вінницьке обласне відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Департаментом гуманітарної політики, Управлінням культури та креативних індустрій Вінницької обласної військової адміністрації та Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені Валентина Отамановського запрошують відвідати Круглий стіл «Актуалізація бібліотечних фондів в умовах збройної агресії рф проти України» (в офлайн форматі) за участі представників державної влади й місцевого самоврядування, науковців, видавців, бібліотечних фахівців та усіх зацікавлених.

Захід відбудеться 25 травня 2023 року об 11:00 у читальній залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського (м. Вінниця, вул. Соборна, 70, ІІІ поверх).

295946062 5442574935821517 6703533322662036798 n

Бібліотечні фонди Вінниччини є складовою державного бібліотечного фонду України. Нині вони потребують особливої уваги щодо приведення їх до потреб суспільства та реакції до викликів сьогодення.

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Радою з питань розвитку бібліотечної справи розробили рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України.

Відповідно до них йдуть процеси актуалізації бібліотечних фондів регіону, зокрема вилучаються книги:

  • зміст яких порушує вимоги статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі»;
  • внесені Держкомтелерадіо до переліку видань, які не рекомендовані та відмовлено у їх ввезенні на територію України;
  • автор (один із авторів) яких внесений до переліку осіб, що становлять загрозу національній безпеці;
  • до авторів або видавництв застосовано санкції відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України;
  • автори яких публічно підтримують агресію росії проти України.

Серед іншого, не рекомендується зберігати у публічних бібліотеках фізично зношені та морально застарілі видання, зокрема періоду СРСР.

Потребують вирішення питання оновлення фондів, їхньої  відповідності потребам жителів територіальних громад.

На Круглому столі передбачається обговорення світоглядних, видавничих аспектів, бібліотечних практик та захисту інформаційного простору. Адже правильно укомплектований бібліотечний фонд, що планомірно поповнюється та оновлюється є запорукою інтелектуального розвитку суспільства та державотворення.

Модератор – Сеник Лариса Борисівна, директор Вінницької ОУНБ ім. В. Отамановського.

ПРЕСРЕЛІЗ

Назад