Семінар з критичної каталогізації у галузі літературознавства «Чи бувають дані об'єктивними?», 15 червня 2022 р. ВІДБУДЕТЬСЯ

Середа, 15.06.2022 10:00 - 16:00

Команда проєкту TRIPLE запрошує взяти участь у семінарі «Чи бувають дані об'єктивними? Семінар з критичної каталогізації у галузі літературознавства», що відбудеться онлайн 15 червня 2022 р., 10:00-16:00.
Семінар організовується Інститутом літературних досліджень Польської академії наук та Робочою групою бібліологічних даних, що діє при консорціумі DARIAH-EU.

51678720140 f44dae8ef8 c

До участі у семінарі запрошуються:

  • бібліотекарі, мовознавці та літературознавці, антропологи та етнографи,
  • бібліотекарі, книгознавці та спеціалісти з обробки даних,
  • розробники інструментів для пошуку наукових ресурсів,
  • інші особи, зацікавлені в критичних підходах до каталогізації.

Дата та час: 15 червня з 10:00 до 16:00
Місце: платформа Zoom
Мова заходу: англійська та українська

Реєстрація за покликанням https://cutt.ly/uHAd0Uc
Метою семінару є:

  • ознайомлення учасників із тенденцією критичної каталогізації, яка розвивалася з 1970-х років у США, Канаді та інших англосаксонських країнах на хвилі постколоніальної критики;
  • проведення критичного огляду предметних статей у галузі літературознавства, що використовуються в різних системах організації знань у Польщі та у світі;
  • реалізація фундаментальних положень критичної каталогізації в процесах створення керованого словника багатомовної платформи GoTriple, розробленого в рамках проєкту TRIPLE.

Словник GoTriple має на меті полегшити користувачам пошук інформації, побудований на основі списку предметних термінів Бібліотеки Конгресу США. Це рішення стало відправною точкою для обговорення того, як створити каталоги даних, аби каталоги не були під впливом політичних і культурних змін, що, таким чином, захистить наші знання від викривлень. Посилаючись на конкретні приклади, разом з учасниками семінару ми хочемо розглянути ‒ як колекції, каталогізовані під гаслами «африканська література», «кашубська література» чи «цигани», мають бути описані адекватно, не ображаючи нікого, але відображаючи різноманітність. У результаті семінару, ми сподіваємося разом з вами створити рекомендації для команди GoTriple, що дозволить захистити словник платформи від використання невідповідних концепцій і понять.

Під час семінару, учасники збагатять свої знання про критичні методи створення контрольованих словників, а також зроблять свій внесок у розвиток GoTriple – інноваційної багатомовної платформи, що дає змогу відкривати дослідницькі ресурси з багатьох різних дисциплін: публікації та дані досліджень, описи проєктів та профілі дослідників.

Назад