Міжнародний семінар «Сучасні технології оцифровування інформації та їх застосування в Україні»: підсумки

Четвер, 7.03.2013 15:30 - 00:00

25-26 лютого 2013 р. Українська бібліотечна асоціація в партнерстві з Гете-Інститутом в Україні провела Міжнародний семінар «Сучасні технології оцифровування інформації та їх застосування в Україні». Більше 50-ти учасників з Грузії, Білорусі та різних регіонів України представляли національні, університетські, обласні універсальні,  публічні та шкільні бібліотеки. Тема семінару також зацікавила членів УБА з  партнерських організацій: Асоціація «ІРБІС-Україна», представництво Компанії Ex Libris в Україні та Білорусі,  Національний центр «Мала академія наук України».

 

Протягом двох днів експерти з Німеччини (Анке Верена Майер-Гесс, Німецька національна бібліотека, Андре Гоманн, бібліотека Федеральної землі Саксонії – Дрезденська державна університетська бібліотека) та України (Олексій Васильєв, Асоціація «Інформатіо-Консорціум», Тетяна Бєляєва, компанія «Електронні архіви України») розкривали різноманітні аспекти авторського права в Європейському Союзі, Німеччині та Україні, питання підготовки, планування та менеджменту проектів оцифровування бібліотечних колекцій. У ході семінару значний акцент було зроблено на організаційне та документне забезпечення різних етапів реалізації проектів з оцифровування, розкрито багато технологічних та технічних аспектів цього процесу.

Учасники семінару отримали роздатковий матеріал, з’ясували важливі для них питання під час панельної дискусії, обмінялись думками і досвідом з колегами під час перерв. Як зазначали присутні, надзвичайно корисною була можливість порівняти український та німецький досвід, семінар відзначався змістовністю і системним підходом, різноплановістю матеріалу, дружньою атмосферою та чіткою організацією. Колеги з Грузії та Білорусі високо оцінили професіоналізм українських експертів і виявили бажання використовувати український досвід у своїй професійній діяльності.

Українська бібліотечна асоціація висловлює щиру подяку керівництву Гете-Інституту в Україні та працівникам відділу «Інформація та бібліотека» за організаційну та фінансову підтримку заходу.

Окрема подяка керівництву та працівникам Національної бібліотеки України ім.В.І. Вернадського за ділову зустріч та обмін досвідом між українськими та німецькими фахівцями.

Фотоматеріали дивіться тут.

Назад