Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Всеукраїнський фокус-семінар «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта – сучасна бібліотека», 1-4 березня, смт. Славське, Львівська обл.

П’ятниця, 11. Березень 2011 13:17 - 00:00

Професійно, корисно і цікаво пройшов Всеукраїнський фокус-семінар «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта – сучасна бібліотека», організований Головним тренінговим центром для бібліотекарів Української бібліотечної асоціації за проектом своєї діяльності, а також із залученням додаткового фінансування від бібліотек, де працюють учасники, та Програми сприяння Парламенту України ІІ.

Учасниками семінару стали сертифіковані тренери регіональних тренінгових центрів (РТЦ), створених в обласних універсальних наукових бібліотеках за програмою «Бібліоміст», які раніше проходили навчання в ГТЦ та зареєструвалися для участі у семінарі.

Мета семінару – узагальнити майже річний досвід роботи тренерів, створити умови для обміну кращими тренерським практиками, здобутками і напрацюваннями, надати можливість отримати відповіді на складні питання своєї діяльності.

Можна з впевненістю сказати – семінар пройшов на високому рівні! Майже 27 виступів-презентацій, 4 майстер-класи, виставкові заходи, обговорення і дискусії, планування на наступний рік – ось неповний перелік усього інтелектуального розмаїття 56 учасників з Києва, Миколаєва і Херсона, Кіровограду і Дніпропетровська, Вінниці та Івано-Франківська, Чернігова, Черкас…

Програма семінару включала п’ять  сесій пленарного засідання:

Сесія 1. «Безперервна  інформаційно-бібліотечна освіта: виклики часу»

Сесія 2. Успішний тренінг: від педагогічної майстерності до мистецтва імпровізації»

Сесія 3. «Спеціальні видавничі проекти регіональних тренінгових центрів: друковані та мультимедійні видання»:  виставка

Сесія 4. «Досвід роботи Пунктів доступу громадян до офіційної інформації у бібліотеках»

Сесія 5. «Діяльність регіональних тренінгових центрів у контексті формування освітнього середовища для громади: досвід та перспективи».

Надзвичайну практичну користь мала робота у підгрупах:  вправи, практичні заняття, ігри, відеотренінги, майстер-класи. Знахідка організаторів – інтерактив «Польові дослідження» - стали родзинкою семінару і дозволили практично відпрацювати методики проведення практичних занять. Учасники семінару шляхом голосування визначили кращих: диплом за кращу доповідь отримала Валентина Маковська (тренер Хмельницького РТЦ, доповідь «Розбудова мережі ПДГ у бібліотеках Хмельницької області»); диплом за краще проведення майстер-класу отримала Євгенія Кулик (тренер ГТЦ, майстер-клас «Інтернет з людським обличчям: безпечний і привітний веб-простір»); диплом за кращу презентацію на виставці отримала Марина Чуприна (тренер Донецького РТЦ за презентацію відео уроку «Обережно, комп’ютер!»).

Усі матеріали семінару будуть оформлені у вигляді електронного видання і розповсюдженні серед РТЦ. При підведенні підсумків учасники зазначили, що «мрії першого дня» здійснилися, усі з великим задоволенням написали «лист собі» і одностайно висловилися за те, аби аналогічний захід відбувся і у наступному році!

Фотоматеріали з заходу можна переглянути тут

До зустрічі у Славському 2012!

І.Шевченко, Президент УБА

Назад

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum