VIІ Міжнародна конференція "UNIVERSITY LIBRARY AT A NEW STAGE OF SOCIAL COMMUNICATIONS DEVELOPMENT", 6-7 жовтня 2022 р.

Від: Четвер, 6.10.2022
До: П’ятниця, 7.10.2022

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у VІІ Міжнародній конференції «University Library at a New Stage of Social Communications Development». Тема конференції 2022: "ЕРА ТРАНСФОРМАЦІЙ БІБЛІОТЕК ТА НОВА ЕКОЛОГІЯ ЖИТТЯ", яка проводиться на базі наукової бібліотеки Українського державного університету науки і технологій 6-7 жовтня 2022 р.

ewflfhf

Чому конференція 2022 присвячена саме цій темі?

Ще в листопаді минулого року міжнародний Організаційний комітет конференції UniLibNSD вирішив, що у фокусі 2022 р. повинна бути саме екосистемність продуктів і послуг академічних і дослідницьких бібліотек в період їх цифрової трансформації.

Про повномасштабне російське вторгнення в Україну, в т.ч. з метою знищення українців як нації, ніхто навіть у самому страшному сні не передбачав.

Сьогодні саме той час, коли університетські бібліотеки по всьому світу своєю діяльністю підтверджують, що вони дуже чуйні та сприйнятливі до спроби руйнування фундаментальних людських цінностей, швидко змінюваних течій технологічного розвитку, соціальних викликів, а також до виникаючих парадигм викладання, навчання і проведення досліджень.

Еволюційна траєкторія університетської бібліотеки в історичному контексті останніми роками демонструє яскравий сплеск змін, спричинених цифровізацією. Ефекти цифрової трансформації та комунікації, пов'язані з соціальними сферами, в т.ч. з освітою та серйозними загрозами громадському здоров'ю, змінюють мислення та ролі бібліотек.

Ми усвідомлюємо, що екосистеми, в яких ми працюємо, навчаємось, досліджуємо та проводимо особистий час, пов'язані з іншими екосистемами. І нова екологія екосистем орієнтує нас не лише на впровадження інновацій у бібліотечно-інформаційну діяльність, а й на продовження термінів служби тих ресурсів, якими ми вже володіємо, на креативність рішень у тому, як нам дати «друге життя» цінній інформації з фондів бібліотек, на перепрофілювання та переорієнтування наших просторів, на переосмислення та трансформацію бібліотечних послуг.

А ще – це про відкритість, доступність та інклюзивність. Про смисли та практики відкритої науки та відкритої освіти, про відкриті освітні ресурси, про все те, що дозволяє бібліотекам підтримувати нову еко-концепцію "запозичення-використання-повернення".

Ми – за екосистемність продуктів та послуг на благо кожного, своїх спільнот та природи!

Поговоримо про це, колеги?!

Що ми з вами будемо обговорювати:

 • Нові ролі, можливості бібліотек та презентація ними свого внеску в розвиток університетських спільнот, громад міста, країни, світу під час кризових ситуацій (пандемічних, техногенних, воєнних та інших реалій);
 • Про готовність бібліотек університетів до онлайн-комунікації й взаємодії зі студентами, викладачами, науковцями та іншими зацікавленими особами;
 • Політики і практики відкритих знань: відкрита наука, відкрита освіта і відкриті освітні ресурси, відкритий доступ, відкриті дані;
 • Як світові реалії уможливлюють посилення та прискорення тенденцій бібліотечного інвестування в цифрові ресурси та послуги за рахунок покращення компетентностей бібліотечного персоналу;
 • Політики і практики академічної доброчесності в бібліотеках університетів;
 • Чи дійсно використання соціальних мереж як інструменту взаємодії з користувачами стає все більш популярним;
 • Розкриття унікальних бібліотечних фондів як еволюційна необхідність;
 • і багато іншого

В рамках конференції передбачається проведення конкурсу у номінаціях:

 • кращий доповідач;
 • кращий відео кліп.

Умови участі:

 1. Заповнити реєстраційну онлайн-форму.
 2. Оплатити участь (200 грн. онлайн) – на сайті заходу.

Частина отриманих коштів буде передана до благодійного фонду «Бібліотечна країна» для надання допомоги бібліотекарям, які постраждали від російської агресії.

Детальна інформація – за посиланням та в інформаційному листі.

Бібліотечно-інформаційна спільнота повинна захищати в усьому світі права на найвищі людські цінності, демократичні права для себе та інших, цінувати різноманіття культур, підтримувати національну освіту і науку.

Колеги, спонсори, приєднуйтесь!

Назад