Науково-практична конференція «Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка: від витоків до сьогодення», 27-28 вересня 2017 р., м.Чернігів

Від: Середа, 27.09.2017 -  10:00
До: Четвер, 28.09.2017 - 17:00

Запрошуємо Вас узяти участь у роботі науково-практичної конференції «Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка: від витоків до сьогодення» з нагоди 140-річчя від часу заснування книгозбірні, проведення якої планується 27-28 вересня 2017 року.

Місце проведення:

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм, проспект Миру, 15, м. Чернігів, 14000;

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, просп. Миру, 41, м. Чернігів, 14000

lib140

Робочі мови конференції – українська та російська.

Організатори конференції:

Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації;

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка;

Громадська організація «Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації».

На конференції передбачається обговорити такі питання:

 • Дослідження історії бібліотек Сіверського краю. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка – центр науково-дослідної роботи з історії бібліотек області. Бібліотеки в особах.
 • Традиції та інновації краєзнавчої діяльності бібліотек регіону. Взаємодія бібліотек з архівними установами, музеями, місцевими краєзнавчими осередками. Видавнича
 • діяльність бібліотек як спосіб кумуляції краєзнавчої інформації. Сайти бібліотек як спосіб популяризації краєзнавчої інформації.
 • Бібліотечні фонди як основний інструмент задоволення запитів користувачів.
 • Збереження та використання рідкісних та цінних документів.
 • Сучасний користувач і бібліотека: грані взаємодії. Сучасні методи та форми бібліотечного обслуговування. До вершин успіху з бібліотекою. Професійна етика бібліотекаря. Психологічні фактори обслуговування користувачів.
 • Соціокультурна діяльність бібліотек. Бібліотека як третє місце. Рекреаційна функція бібліотек.
 • Діяльність сучасної бібліотеки в умовах інформаційного суспільства. Довідково-бібліографічне обслуговування. Вебліографія. Електронні бібліотеки. Web-сайт як засіб промоції бібліотечних послуг. Вiртуальні послуги online, соціальні мережі і сервіси, Вікіпедія.
 • Проектна діяльність бібліотек.
 • Образ і функціональність бібліотеки у локальному і регіональному середовищі. Інформаційно-аналітичний моніторинг. Лобіювання інтересів, PR і зв’язки з громадськістю.
 • Міжнародна співпраця бібліотек області.

Програма конференції буде формуватися на підставі поданих заявок учасників. За результатами роботи конференції буде видано збірник матеріалів.

Вимоги до оформлення матеріалів:

1. Тексти доповідей надсилаються в електронному вигляді у текстовому редакторі Microsoft Word (.doc). Назва файлу повинна відповідати ПІБ автора(ів).

2. Обсяг тексту 2-3 сторінки формату A4, всі поля – 2см, без колонтитулів, без переносу частин слів. Шрифт Times New Roman, розмір — 14, міжрядковий інтервал 1,5.

3. Посилання на джерела подаються у квадратних дужках [8, с. 12], список джерел – у кінці тексту в алфавітному порядку у відповідності до чинних стандартів бібліографічного опису.

4. Презентації повинні бути виконані у форматі (.ppt).

5. Автори тексту відповідають за правильність і точність даних та фактів, які наводяться.

Повідомлення про включення матеріалів до програми конференції та запрошення на конференцію будуть надіслані додатково. Участь у конференції не передбачає реєстраційного внеску. Проїзд і проживання за рахунок учасників. Організатори сприяють бронюванню місць проживання.

Важливі дати:

Урочисті заходи з нагоди з нагоди 140-річчя від часу заснування Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка – 27 вересня 2017 р.

Науково-практична конференція «Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка: від витоків до сьогодення» (пленарне засідання) – 28 вересня 2017 р.

Надсилання заявок і повних текстів доповідей – до 1 вересня 2017 р.

Надсилання презентацій доповідей – до 15 вересня 2017 р.

Заявку на участь і повні тексти доповідей надсилати на електронну адресу: nid_lib@ukr.net.

Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка (координатори – заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Мальована Алла Миколаївна; заступник директора з питань внутрішньобібліотечної роботи та автоматизації бібліотечних процесів Дубовик Лілія Миколаївна)

14000, м. Чернiгiв, просп. Миру, 41. E-mail: korolenkolib@ukr.net

Телефони для довідок: (0462) 67-69-16, 77-45-63;

(067) 898-24-01 (Мальована Алла Миколаївна);

(063) 717-35-34 (Дубовик Лілія Миколаївна).

Назад