Відеоконференція «Бібліотека – територія єдності» за ініціативи Чернігівського обласного відділення УБА

Понеділок, 5.01.2015 08:00 - 17:00

Українська бібліотечна асоціація виступила на підтримку ініціативи Міністерства культури України (наказ № 773 від 18.09.2014) «Про реалізацію проекту «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами». Ця робота стала загальнонаціональною та зараз проводиться по всій країні.

Сьогодні бібліотеки пропонують свої послуги з надання інформації гарячих урядових ліній з питань працевлаштування, житла, правового захисту, медичних послуг та безкоштовного доступу до Інтернету людям , які прибули з Донецької, Луганської областей та АР Крим.

Перша відеоконференція відбулась 16 грудня цього року за ініціативи Ріненського ОВ УБА та на базі Рівненської ОУНБ. 29 грудня 2014 р. відбулась друга відеоконференція «Бібліотека – територія єдності» за ініціативи Чернігівського обласного відділення та на базі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка.

08 02

У відеоконференції взяли участь бібліотекарі Волинського, Харківського, Чернівецького обласних відділень, Асоціації Бібліотек Вінниччини та Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка.

Своїм цікавим досвідом роботи в обслуговуванні внутрішньо переміщених осіб поділились працівники Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка Сльозка О.А. – зав. науково-методичного відділу, Плаунова О.М. – бібліотекар відділу документів з технічних та економічних наук, Лагута І.В. – бібліотекар відділу документів з суспільних та гуманітарних наук та Клюй Т.М. – директор обласної бібліотеки для дітей ім. М. Островського.

Крім того на зв’язку були Стасюк Л.А. – директор Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки, Рибачук Н.В. – заступник директора з питань інформатизації з повідомленням «Діяльність Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки з ВПО». Бондарчук Я.С. – бібліотекар сектору медіа ресурсів виступила з презентацією: Реалізація проекту Міністерства культури України «Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: особливості та потреби організації надання послуг внутрішньо переміщеним особам (ВПО)» у Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, Грігаш М.В. – завідувачка відділу обслуговування, тренер Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка розповіла про співпрацю бібліотеки з волонтерами. Березовий О. О. – бібліотекар відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка поінформував про послуги, якими користуються користувачі-переселенці в чернівецьких бібліотеках.

Videokonferenciya zastavka

Харків – найближче місто до зони АТО. І саме в Харкові найбільша кількість людей переселених з Луганської та Донецької областей. Грачова Н.М. – головний методист, тренер РТЦ Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки розповіла про величезну роботу з переселенцями, яка проводиться у бібліотеці ще з серпня.

Кожна з бібліотек-учасниць представила свій унікальний досвід по роботі з переселенцями. Ця зустріч з обміну досвідом буде корисною у подальшій роботі бібліотек.

До кінця січня заплановано провести подібні заходи з фахівцями з інших закладів та установ, які працюють з переселенцями: управління юстиції, фонду зайнятості, пенсійного фонду та волонтерами.

Записи відеоконференцій поширюватимуться через Інтернет, щоб дати можливість бібліотекарям з усієї країни перейняти отриманий досвід.

Переглянути записи можна буде на каналі YouTube Чернігівської ОУНБ імені В.Г. Короленка https://www.youtube.com/channel/UCOdPsuphAMLo-Eebb0Sb1Uw.

Назад