Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Звітна конференція Харківського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, жовтень 2014 р.

Від Середа, 1. Жовтень 2014
До П’ятниця, 31. Жовтень 2014

9 жовтня 2014 р. у Харківській державній наукової бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася звітна конференція Харківського обласного відділення (філії) Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» (ХОВ УБА). У конференції взяли участь близько 70 представників бібліотек різних систем та відомств.


9 жовтня 2014 р. у Харківській державній наукової бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася звітна конференція Харківського обласного відділення (філії) Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» (ХОВ УБА). У конференції взяли участь близько 70 представників бібліотек різних систем та відомств. Про основні підсумки роботи ХОВ УБА у 2011–2014 рр. доповіла голова президії ХОВ УБА, директор Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, заслужений працівник культури України В. Д. Ракитянська.

Доповідач висвітлила питання становлення ХОВ УБА, попередником якого було Харківське бібліотечне товариство (ХБТ), — перше регіональне бібліотечне об’єднання, створене за часів становлення України як незалежної держави. За рішенням обласної конференції ХБТ від 20 квітня 2011 р. товариство було реорганізоване в обласне відділення УБА.

У виступі наголошувалося на проектах УБА, підтриманих бібліотечною спільнотою Харківщини, особливо тих, що здійснювалися у партнерстві з Програмою «Бібліоміст», Програмою сприяння Парламенту України ІІ, Посольством США в Україні і спрямовувалися на розвиток інновацій у сфері впровадження сучасних інформаційних технологій. Розглядалася діяльність секції науково-методичної та науково-дослідної роботи, створеної при ХОВ УБА, найбільш популярні заходи, проведені під егідою обласного відділення – щорічні науково-практичні конференції «Короленківські читання», навчально-інноваційний проект «Школа бібліотечного журналіста», щоквартальні дні фахівця «Нове у бібліотечній справі», на яких бібліотекарі спілкувалися з учасниками престижних бібліотечних форумів, тощо. Зверталася увага на діючі та перспективні корпоративні проекти: «Бібліотечна енциклопедія Харківщини» (концепція обговорювалася 8 жовтня 2014 р. на конференції «Короленківські читання 2014»), «Метабібліографія Харківщини» (реалізація розпочалася у 2013 р.), йшлося також про регіональне дослідження, за підсумками якого на сайті Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка представлено БД «Бібліотеки Харкова», нову БД «Соцiальнi комунiкацiї: зведений каталог надходжень до бiблiотек Харкова» (доступ надано з червня 2014 р.) та інші корпоративні ресурси, створення сайту ХОВ УБА (березнь 2013 р.) тощо.

Голова президії ХОВ УБА повідомила про престижні відзнаки УБА, отримані харків’янами, а саме: почесне звання «Бібліотека року 2014», що цьогоріч присвоєне Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка (перше місце за віртуальний проект «Слобожанський уклін Кобзареві: до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка»), Харківська обласна бібліотека для юнацтва посіла друге місце у конкурсі «Бібліотека року 2014» (проект «Обираємо професію крок за кроком»). Почесними відзнаками «За відданість бібліотечній справі» були нагороджені директор Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету І. Ш. Іванова та директор Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка В. Д. Ракитянська; «За внесок у бібліотекознавство» – головний бібліограф Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Н. М. Березюк.

На конференції також обговорювалися проблемні питання діяльності ХОВ УБА. За підсумками голосування роботу відділення у 2011 – 2014 рр. було визнано задовільною. Оновлено склад президії ХОВ УБА - до неї обрано члена Молодіжної секції УБА, працівника Харківської обласної бібліотеки для юнацтва М. С. Медведську. Після закінчення звітної конференції відбулося засідання нового складу президії Харківського обласного відділення (філії) Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація».

Презентація доповіді "Про основні підсумки роботи Харківського обласного відділення УБА у 2011–2014 рр." голови президії ХОВ УБА В. Д. Ракитянської.

Назад

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum