Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Західно-український регіональний форум «Партнерство бібліотек та НУО: нові можливості», 14.12.2012, м.Хмельницький

Вівторок, 18. Грудень 2012 14:06 - 00:00

Західно-український регіональний форум завершив свою роботу, а бібліотекарі розпочали...

14 грудня близько 140 бібліотекарів та представників громадських організацій з Хмельницької, Закарпатської, Чернівецької, Тернопільської, Рівненської, Волинської областей зібралися у м. Хмельницькому на Регіональний форум „Партнерство бібліотек та НУО: нові можливості” для обговорення та встановлення ділових зв’язків між бібліотеками та активними представниками громади і укладання взаємовигідних відносин.

Регіональний форум був організований Програмою „Бібліоміст” та Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Островського. Участь у форумі взяла член Президії УБА Валентина Ярощук з виступом „УБА для розвитку професійних і суспільних інтересів громади”.

Учасники ознайомились з презентацією „Можливості та ресурси сучасної бібліотеки” координатора по роботі з партнерами „Бібліомосту” Новакової Н., де вона окреслила роль програми „Бібліоміст” для розвитку бібліотек, їх основних функцій і привернення до їх використання нових груп людей. Особливу увагу було звернено на організацію великих заходів, проведення яких є неможливим без залучення зацікавлених людей, представників громади. Пані Наталя відзначила, що бібліотекам потрібні громадські організації (ГО) для того, щоб прилучитись до нових проектів, отримати досвід інших людей, ідеї і додаткові кваліфіковані кадри і одержати кошти або можливості для реалізації спільних ідей.

Регіональний представник програми „Бібліоміст” Оксана Бондар презентувала огляд фандрейзингових можливостей для публічних бібліотек та їх партнерів, де продемонструвала загальні відомі і маловикористовувані фонди та нові напрями діяльності.

Далі учасники ознайомились з успішними практиками співпраці бібліотек і неурядових організацій (НУО).

Андрій Вишняк, регіональний представник програми „Бібліоміст” розказав про проект „Бюро інформування громадян”, який діяв у Закарпатських бібліотеках для підвищення поінформованості літніх людей, їх обізнаності у виборчому законодавстві у формі „Виборчих вечорниць”.

Руслан Краплич (Фундація князів-благодійників Острозьких) окреслив широку взаємовигоду співпраці бібліотек і громади, запропонував реалізувати ідеї, широко інформувати про них громаду і громадських активістів і представників фондів. Він вважає, що бібліотекам бракує досвіду у написанні проектів і визначенні цілей, які могли б зацікавити представників громади, тому необхідно ширше рекламувати свої наміри, в т. ч. і для європейської спільноти.

Цілий блок різноманітного досвіду у співпраці з бібліотекам представили Леся Нікітова – Проект „Правова країна” (USAID), Світлана Демчук – Проект „Здоров’я Жінки” (USAID), Станіслав Данілов – БФ „Подільська громада”, Руслана Стасюк – Волинський ресурсний центр і Олександр Софій – ГО „Європейський діалог”. Модератор Оксана Краплич скорегувала виступаючих на подання цікавих історій і розкриття можливих проблем.

Не менш цікавими був проект БФ „Омріяна країна”, з яким ознайомив Олексій Толкачов. Він розкрив філософію діяльності, запропонував вивчення цього напрямку на порталі, де представлена Світоглядна академія. Запросив бібліотекарів до участі у різноманітних заходах, про які можна дізнатися з сайту.

За темою соціальне підприємство та зелений туризм учасники форуму ознайомились з діяльністю Грицівської бібліотеки (Хмельницька обл.) у роботі ГО „Кластер сільського туризму”, переглянули фільм.

Зацікавленість викликала робота у групах, в яких обговорювалась можливість співпраці за певною тематикою з ГО:

1 група – „Інформаційно-просвітницька діяльність бібліотек у сфері охорони здоров’я”;

2 група – „Сімейна бібліотека – центр розвитку громади”;

3 група – „Надання правової допомоги  в бібліотеках”

4 група – „Залучення бібліотек до участі у розвитку туризму”;

5 група – „Сімейне виховання і бібліотека”.

Роботу в групах представили самі учасники. Оскільки часу було дуже мало, виклад думок можливо був недосконалий, але була визначена загальна тенденція: бібліотекарі сміливо виходили за рамки бібліотечної діяльності, демонстрували вже набутий досвід, організаторські здібності, підходи до залучення ймовірних партнерів з боку влади, відомих професіоналів, засобів ЗМІ і ГО, які зарекомендували себе у певній громаді. Бібліотекарі продемонстрували готовність до організації різних форм роботи на базі бібліотек, у т. ч. із застосуванням Інтернет-технологій, вебінарів, психотерапевтичних клубів, поширення інформації через різні форми – креативні та традиційні.

Думається, що форум активізував бібліотечну свідомість і загострив увагу до вивчення потреб громади досвідченими представниками НУО, вселив у них впевненість не лише у можливість реалізації своїх ідей, але й у можливість зустріти у своїй громаді однодумців.

Форуми-зустрічі з представниками громадських організацій та благодійних фондів є надзвичайно корисними для розвитку діяльності бібліотек. Кожна така зустріч може моделювати співпрацю за новими напрямами, в тому числі і з організаціями, які об’єднують людей з обмеженими фізичними можливостями.

Ярощук Валентина Петрівна, директор Рівненської державної обласної бібліотеки, член Президії УБА

Назад

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum