Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Участь УБА у Конференції «Моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади України як інструмент громадського контролю», 4.12.2012

Четвер, 6. Грудень 2012 18:40 - 00:00

4 грудня 2012 р. громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» вже вдруге провела  конференцію, присвячену моніторингу відкритості офіційних веб-сайтів 56 центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ).

Конференцію відвідали представники органів влади, веб-сайти яких досліджувалися, інші зацікавлені сторони, представники громадськості та експертного середовища, в т.ч. Елеонора Валентайн – директор Програми сприяння Парламенту ІІ та представники УБА, залучені до проекту «Інформація органів влади для громадян у бібліотеці».

На Конференції було детально розглянуто методологію та критерії моніторингу на прикладі конкретних веб-сайтів, представлено порівняльний аналіз результатів моніторингу 2011 та 2012 років, загальні проблемні зони веб-сайтів виконавчих органів влади, а також міжнародний досвід впливу моніторингу на підвищення прозорості державних веб-сайтів (зокрема, в Російській Федерації).

Учасники Конференції ознайомились з діяльністю Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації, яку адмініструє УБА за підтримки ПСП ІІ. Результати функціонування Мережі презентували Бруй О.М., головний бібліотекар Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І.Денисенка НТУУ “КПІ” та Куткова А.С., бібліограф ІІ категорії інформаційно-бібліографічного відділу ДОУНБ ім. Н. К. Крупської у своєму спільному виступі «Забезпечення вільного доступу до офіційної інформації: участь бібліотек і користувачів в ініціативах електронного урядування».

Назад

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum