Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Український щоденник Cycling for libraries 2012 Вільнюс-Рига-Таллін

П’ятниця, 17. Серпень 2012 12:43 - 00:00

Cycling for libraries - це незалежна неформальна конференція для бібліотекарів та пошановувачів бібліотек, що подорожують на велосипедах. Ця ініціатива об’єднує широке коло спеціалістів з багатьох країн світу, що дає змогу обмінюватись досвідом та набувати нові знання та зв’язки. Також Cycling for libraries підтримує екологічні цінності та екологічний спосіб життя та професійної діяльності. Неформальна конференція керується принципами відкритості, лібералізму, вільного доступу до інформації, безперервного навчання та інноваційності. Співдружність бібліотечних фахівців та користувачів також сприяє поширенню гуманізму, інтернаціоналізму та практичній співпраці.

Cycling for libraries є незалежною подією, яка не патронується жодною формальною організацією, що стало можливим завдяки взаємодії співдружності незалежних спеціалістів. На чолі цього руху стоять Юкка Пеннанен та Масе Ояла.

Перша неформальна велоконференція пройшла з 25 травня по 7 червня 2011 року, коли учасники мандрували з Копенгагену до Берліну. Успіх цієї незвичайної подорожі був настільки вражаючий, що відразу ж постало питання про наступну зустріч. В результаті перемовин та консультацій було вирішено провести наступну мандрівку по країнах Балтії – Литві, Латвії та Естонії. 1 квітня 2012 року на офіційному сайті почалась реєстрація нових учасників, і, лишень за цю добу, зареєструвалося більше, ніж 50 бажаючих. Старт був призначений 27 липня 2012 року у Вільнюсі. Загалом на старт з’явилося близько 110 осіб.

Ще до старту усі учасники та організатори налагодили зв'язок за допомогою поштової розсилки, де кожен міг підняти нагальні питання та обговорити їх. Питань поставало багато: спорядження, оренда велосипедів, теми для обговорення, розподіл обов’язків та багато іншого. До початку неформальної конференції організатор Масе Ояла запропонував кожному виконати 3 домашні завдання. Перше – знайти в Вікіпедії інформацію про Литву, Латвію та Естонію та особисто ознайомитись з особливостями цих країн, важливо було знати які валюти там використовуються, якими мовами розмовляють місцеві жителі, які культурні особливості цих народів. Друге – проїхати на велосипеді за дві доби 140 км, щоб перевірити свої можливості у довгих щоденних переїздах. Третє – написати листа, у якому поставити проблемне питання, на яке хотілося б знайти відповіді під час подорожі, до того ж необхідно було додати своє фото, згодом усі ці питання з фотографіями учасників були викладені на сайті. Таким чином відбувалась достартова підготовка.

Хроніку подій від учасника Cycling for libraries від Української бібліотечної асоціації Віталія Даценка читайте тут.

Фотозвіт Cycling for libraries дивіться тут.

Назад

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum