Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

«Штурмові загони Ґутенберґа», 27-28 квітня 2012 р., м.Київ

Середа, 11. Квітень 2012 13:37 - 00:00

27-28 квітня у Києві відбудеться Третій фестиваль молодих видавців і редакторів  «Штурмові загони Ґутенберґа», що має на меті сформувати  боєздатний загін молодих видавців, редакторів, письменників, дизайнерів, ілюстраторів, каліграфів та просто любителів книги,  які незабаром поповнять своїми силами вітчизняну видавничу справу.

Цього року новобранців чекає насичена програма професійного гартування, а саме:

– лекції (Ірини Славінської «Як писати про книжки?», Віталія Мітченка «Унікальність почерку – від машинопису до каліграфії», Братів Букало «Лекція із книжкового мистецтва інтроліґації»);

– дискусії («Великі книжкові родини» (про видавничі серії), «Дуже жива книжка» (про українські та закордонні інтерактивні книжки), «З якими видавцями ми б не хотіли мати справу?» за участю Ірени Карпи, Олександра Ірванця та інших);

– тренінги (від Андрія Солодіна, який перевірить техніку вашого читання і розповість про  швидкочитання, від Іллі Стронґовського, Ростислава Лужецького про книжковий дизайн у світі й в Україні);

– майстер-класи (присвячені графічному дизайну, шрифтам, арткнигам, буктрейлерам, паперовому мистецтву від Миколи Ковальчука, Андрія Шевченка, Дмитра Растворцева, Катерини Бруєвич, Асі Гонци тощо);

– виставки (плакатів, арткниг, блокнотів, ілюстрацій, ручного паперу, помилок у ЗМІ й книжках, світлин, хендмейду, старих журналів, листівок і навіть друкарських верстатів тощо).

В межах фестивалю вперше пройде «Publish Fashion Day», співорганізатором якого є Українська бібліотечна асоціація. Під час заходу знамениті українські дизайнери покажуть, як сорочку, плащ чи сукню можна прочитати та як одягнути за модою улюблені книжки. Також відбудеться презентація збірника альтернативних наукових робіт з видавничої справи «Борода Ґутенберґа».

Цього року учасники зможуть залишитись на Ніч не тільки у бібліотеці, а й у книгарні  «Чуланчик». Усіх чекатимуть з віршами українські поети, кінопокази, «Видавнича мафія», «Показуха», квести, ігри, конкурси, чаювання і, звісно, зустрічання світанку з улюбленими  книгами.

Про «Publish Fashion Day»

Відомі українські дизайнери та художники представлять широкій аудиторії своє захоплення літературою. На Kyiv Publish Fashion Day, який відбудеться 27 квітня в Києві, дизайнери високої моди Сергій Данчинов для Дому Моди Idol, бренд Вронська-Соболєва, Лариса Лобанова презентують ексклюзивні обкладинки для своїх улюблених книг.

Kyiv Publish Fashion Day - проект, який покликаний об'єднати видавничу справу, мистецтво і високу моду. Мета цієї події - змінити сам підхід до оформлення книг, наповнити видання не тільки якісним текстом, але й модними віяннями, «фішками». Зробити книги такими, щоб їх хотілося не ховати на книжковій полиці, а показувати замість цінних сервізів як витвір мистецтва.

Художники з проекту «Переделки» на Kyiv Publish Fashion Day презентують власні творіння з переробленої сировини, підтримуючи сучасний екостиль в мистецтві та моді. Дизайнер Ірина Заринська на прикладі своїх арт-буків покаже, як може змінитися сама природа одягу, коли плащ, сорочка або плаття одночасно стають книгою, яку можна читати.

Букфешн також підтримали українські художники Ірина Жичук і Наталія Дерев’янко, проект «Папинарубашка», співачка і телеведуча Анжеліка Рудницька.

Усі роботи будуть виставлятися в Інституті журналістики 27-28 квітня. Замість стендів обкладинки триматимуть манекени. А ввечері, 27 квітня, вже реальні моделі проведуть показ «книжкової моди», де головним акцентом стане книга.

Назад

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum