Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта – сучасна бібліотека»: здобутки та враження

Субота, 3. Березень 2012 01:06 - 00:00

Вже другий рік поспіль смт.Славсько Львівської області – місце зустрічі координаторів та тренерів Головного та Регіональних тренінгових центрів, що діють в межах спільного проекту УБА та програми «Бібліоміст».

Цьогоріч Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта – сучасна бібліотека» відвідали 70 тренерів зі всієї України, а також працівники Сколівської районної централізованої бібліотечної системи, бібліотекар бібліотеки-філії смт. Славсько та заступник сільського голови смт. Славсько.

Відкрила Конференцію Ярослава Хіміч, проф. кафедри НАКККіМ, координатор Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти, тренер ГТЦ, після чого через скайп-зв'язок з вітальним словом до учасників Конференції звернулась Президент УБА, координатор ГТЦ, директор ІПО НАКККіМ Ірина Шевченко.

Програма Конференції була насичена виступами-презентаціями, майстер-класами, виставковими заходами, обговореннями і дискусіями.

В ході Конференції було презентовано та розповсюджено серед учасників нові посібники для тренерів з наступних тем: «Адвокація: представлення інтересів бібліотек», «Технології Веб 2.0 для бібліотек і користувачів: нові можливості розвитку бібліотечного середовища», «Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника».

Славській бібліотеці-філії була надана методична та практична допомога працівниками Львівської обласної дитячої бібліотеки, а учасники Конференції подарували бібліотеці понад 100 примірників книг, передплату на періодичні видання та канцтовари.  Такі результати були досягнуті учасниками Конференції під час «польових робіт», які цього року виконували п’ять команд. Завдання для команд були цікаві та різноманітні: зміна іміджу бібліотеки, фандрейзингова діяльність, буккросинг  та ін.

В межах Конференції пройшла спеціальна секція «Розбудова Мережі Пунктів доступу громадян до офіційної інформації у бібліотеках України», під час якої з відеопривітанням до учасників конференції  звернулась Директор Програми сприяння Парламенту II в Україні Елеонора Валентайн та було презентовано кращий досвід роботи Регіональних тренінгових центрів у сприянні доступу до офіційної інформації мешканцям територіальних громад.

На завершення Конференції учасники поділилися своїми враженнями від участі та запевнили, що будуть використовувати всі набуті знання і навики у своїй роботі, а також зроблять все можливе, аби зустрітися наступного 2013 року.

Фотоматеріали з Конференції дивіться тут.

Назад

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum