Ukrainian Library Association
Dear visitor! Welcome to ULA Website

Представники ВГО Українська бібліотечна асоціація на запрошення Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки – партнера УБА (Угода про партнерство від 2014 р.) взяли участь у міжнародній конференції, присвяченій перспективам та викликам діяльності бібліотек під впливом штучного та емоційного інтелекту.

З вітанням до учасників конференції з Литви, Латвії, України та Калінінграду звернулися президент Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки Danguole Abazoriuviene, мер міста Ніда Darius Jasaitis, провідний фахівець з питань культурної пам'яті та спадщини Міністерства культури Литовської Республіки Erika Buivydiene, президент Литовської бібліотечної асоціації Jolita Steponaitiene.

9

Основна програма конференції була присвячена обговоренню впливу великих даних, штучного інтелекту і роботизації на діяльність бібліотек та бібліотекарів (RenaldasGudauskas, генеральний директор Національної бібліотеки Литви; Laimutis Telksnys, професор Інституту даних і цифрових технологій Вільнюського університету; Marija Vysniauskaite, голова Освітнього центру Литовського інституту вільного ринку), емоційному лідерству та інтелекту, спеціалізованому програмному забезпеченню для бібліотек, цифровому включенню (Zinaida Manzuch, заст. декана з досліджень Факультету комунікацій Вільнюського університету).

Віце-президент УБА Лариса Лугова та виконавчий директор УБА Ярослава Сошинська представили напрями діяльності УБА як відкритої інноваційної платформи для розвитку українських бібліотек. Президент Латвійської бібліотечної асоціації Mara Jekabsone поділилася досвідом адвокаційної діяльності та промоції бібліотек. Зав. організаційно-методичного відділу ЦБС м. Калінінград Єкатерина Оліна розповіла про модернізацію міських бібліотек.

8

Учасники конференції відвідали бібліотеку м. Ніда, де ознайомились з краєзнавчою роботою і практикою збереження писемної культурної спадщини.

Дружня вечірка від організаторів конференції була проведена у фольклорному стилі Жемайтії (регіону на північному заході Литви) та присвячена 20-річчю Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки.

Українська делегація також відвідала найстарішу бібліотеку Литви – Бібліотеку Вільнюського університету.

Вітаємо литовських колег з ювілеєм, висловлюємо щиру подяку за запрошення і продовжуємо нашу плідну співпрацю!

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum

Найближчі події

22.10.2019 / Семінар «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика», 22-23 жовтня 2019 р., м.Київ
22.10.2019 / Семінар-тренінг "Бібліотека для центеніалів: виклики та можливості", 22 – 24 жовтня 2019 р., м. Тернопіль
24.10.2019 / ХХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2019», 24 жовтня 2019 р., м.Харків
24.10.2019 / Міжнародний семінар «Бібліотека: нові концепції та сервіси», 24-25.10.2019 р., м. Київ
28.10.2019 / Дистанційний курс «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформенні сервіси та кросмедійний контент», 28.10-17.11.2019 р.
07.11.2019 / Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки: до 20-річчя Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського», 7.11.2019 р.
21.11.2019 / Щорічна конференція Української бібліотечної асоціації, 21-22.11.2019, м. Київ