Ukrainian Library Association
Dear visitor! Welcome to ULA Website

З 25 по 31 жовтня 2021 року в світі проходить Міжнародний тиждень відкритого доступу.

Гасло цього року: «Це важливо – як ми відкриваємо знання: справедлива участь». Його метою є об'єднання знань та мобілізація громадянського суспільства задля забезпечення вільного та рівного доступу до освітніх ресурсів і результатів наукових досліджень між дослідниками з розвинених країн та країн, що розвиваються. Особливої ваги це питання набуває в умовах пандемії та закритих кордонів між країнами, що актуалізує суспільну потребу в відкритій науці.

OAW 2021

Долучайтеся до світової спільноти у відзначенні Тижня відкритого доступу!

Зареєструйтесь на Read more ...

З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місяця шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931)

Гасло цього року: «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

School Lib Month 2021

Пропонуємо вашій увазі Рекомендації щодо проведення у 2021 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, підготовлені Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського НАПН України спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Read more ...

Цього року Angelus буде вручений вшістнадцяте. Як і минулого року, автор книги-переможниці отримає відзнаку в розмірі 150 000 злотих. Крім того, усі фіналісти отримають 5 тисяч злотих в номінаціях, а винагорода за переклад складе 40 000 злотих.

Lit Prize 10 2021 image

Ім’я лауреата чи лауреатки цьогорічного видання буде оголошено 16 жовтня 2021 р. під час спільного урочистого заходу Angelus та вручення вроцлавської поетичної нагороди Silesius. Це також стане кульмінацією фестивалю Бруно Шульца, який в цей час відбувається у Вроцлаві. Отже, ось книги, які потрапили до фіналу:

Катерина Бабкіна, Мій дід танцював краще за всіх. Перекл. Богдан Задура, Warsztaty Kultury (Україна) Петро Яценко, Магнетизм, пер. Марцін Гачковський, Wydawnictwo Warstwy

28 вересня 2021 р., напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, на базі регіонального тренінгового центру (РТЦ) Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка в онлайн-форматі відбувся перегляд відеоекспозицій учасників Ярмарку бібліотечних послуг.

Che1

Головним координатором підготовки та проведення Ярмарку була Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка, яка здійснювала його організаційне, методичне, консультативне та інформаційне забезпечення. Співорганізатор Ярмарку ‒ Чернівецьке обласне відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація.

Che2

Ярмарок проводив...

literacy week web

Враховуючи потужну роль, яку відіграють бібліотеки у навчанні населення медіаграмотності, ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошує бібліотекарів долучитися до відзначення Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2021.

Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності, співорганізаторами якого цього року виступають ЮНЕСКО та Південна Африка, відбуватиметься з 24 по 31 жовтня 2021 р. за темою: «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».

У нинішній екосистемі складних, а іноді й суперечливих інформаційних потоків та смислів важко просувати суспільні цінності, якщо громадськість ...

До Всеукраїнського дня бібліотек Києво-Могилянська бізнес-школа за підтримки ВГО Українська бібліотечна асоціація передає видання, які побачили світ за допомогою спільноти kmbs, у фонди національних та державних бібліотек, бібліотек регіонального значення та бібліотек закладів вищої освіти.

«Київський Атеней. Мистецький Київ XVII-XVIII століть» — спільний видавничий проєкт kmbs, Діамантбанк, РОДОВІД, авторами якого є Валерій Шевчук та Юрій Іванченко
Книга присвячена 400-літтю заснування Києво-Могилянської академії, яка впродовж своєї історії була і залишається місцем формування творчих і відповідальних особистостей. Це видання підтведжує самобутність української культури, розкриває її силу та глибину. У ній представлено творчість київських письменників, живописців, графіків та будівничих 17-18 століть — свідчення, що Київ був одним із визначних мистецьких центрів Європи.
kmbs1...

 t213700 img 005

Президент України

 

Фахівцям бібліотечної

справи України

 

Шановні друзі!

Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята ‒ Всеукраїнського дня бібліотек.

У нинішньому світі гаджетів та інформаційних технологій ви залишаєтеся провідниками у безмежний світ знань, безцінних духовних скарбів і новітніх досягнень людства, а бібліотеки ‒ популярними у задоволенні освітніх і культурних потреб громадян.

Св...

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек Міністерство цифрової трансформації України разом із партнерами розпочали передання 150 одиниць комп’ютерної техніки сільським бібліотекам Запорізької області в межах проєкту Дія.Цифрова освіта

Офіційне передання відбулося 28 вересня 2021 р. в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

Zaporizh Photo

Це частина масштабної ініціативи з передання 5000 комп’ютерів бібліотекам в різних регіонах країни. Наразі 12 областей України вже отримали понад 3000 комп’ютерів. 

На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки партнерам: Favbet Foundation, Офіс Президента України, ​​Асоціація розвитку туризму, ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань...

До Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень та офіційних партнерів Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації (протокол №5 від 23.09.2021 р.).

hjhg

Почесне звання «Бібліотека року 2021» присвоєно КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука» за проєкт «Книжковий різдвяний ярмарок».

ІІ місце у конкурсі у номінації «Середні бібліотеки» отримали:

Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка за інклюзивний проєкт «Особлива книга для особливих дітей». Олександрійська центральна міська бібліотека для дітей ім. ...

15 вересня розпочався один з наймасштабніших в Україні онлайн проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ з 1991 по 2021 роки – «30 знакових книжок Нашої Незалежності»

Організатори Український інститут книги та Міністерство культури України закликають долучитись до голосування, щоб разом створити унікальний список видань, що вплинули на формування та розвиток нашої країни та її громадян. Українська бібліотечна асоціація – офіційний партнер проєкту.

30 BOOKS 1000x1000

Голосування проходить з 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту «30 знакових книжок Нашої Незалежності» серед довгого списку зі 100 видань, сформованого експертами ...

Конкурс на кращий хаб цифрової освіти започаткований у цьому році і проводився вперше. Приємно, що заявки на участь у Конкурсі подали як маленькі бібліотеки-філії, так і великі обласні бібліотеки. Всі учасники представили власні надбання у формуванні цифрових компетентностей мешканців територіальних громад, де функціонують бібліотеки-учасниці.

10

Загалом на Конкурс було подано 22 заявки від таких бібліотек:

Бібліотека-філія села Княгининок, Волинська область Комунальний заклад "Іванківська публічна бібліотека", Київська область Комунальний заклад "Бібліотека для дорослих" Хмільницької міської ради, Вінницька область Кремінська бібліотека для дітей, Луганська область Комунальний заклад «Марківська публічна бібліотека», Луганська область Бібліотека для дітей комунального закладу "Марківська публічн...

Традиційно 30 вересня ми не лише вітаємо користувачів, читачів, відвідувачів і самих себе з Всеукраїнським днем бібліотек, але й підводимо підсумки всеукраїнських професійних конкурсів, організованих ВГО Українська бібліотечна асоціація. Отож, сьогодні, напередодні Дня бібліотек ‒ короткий огляд проєктів, поданих на Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року».

Трохи статистики. На конкурс подано 17 проєктів. У номінації «Великі бібліотеки» ‒ 1 робота, в номінації «Малі бібліотеки» ‒ 2 проєкти і 14 проєктів у номінації «Середні бібліотеки».

Взяли участь:

Міські бібліотеки для дітей – 6 Обласні бібліотеки для дітей ‒ 1 Обласні бібліотеки для юнацтва – 3 Публічні бібліотеки – 5 Університетські – 1 Наукові ‒ 1

Свої проєкти представили бібліотеки з 13-ти областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська (3), Донецька (2), Закарпатська, Запорізь...

Бібліотека насправді є точкою опори для кожного!
Хтось приходить до бібліотеки щодня на роботу. Хтось приходить до бібліотеки щодня, раз на тиждень, на місяць або лише раз на рік як читач, друг, партнер. І навіть для того, хто ще жодного разу не був у бібліотеці. Він чи вона ще просто не знає, що відповіді на його / її питання ‒ тут, у Бібліотеці!

До Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує фоточелендж у Facebook “Бібліотека – твоя точка опори”!

Запрошуємо бібліотекарів та читачів разом відсвяткувати Всеукраїнський день бібліотек, зробити фото та розмістити його у Facebook з хештегом  #моябібліотека 30 вересня 2021 року (упродовж дня, до 24.00).

stop kadr12721

Read more ...

У межах проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта» відбувається передача 5000 комп’ютерів бібліотекам по всій країні. На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки об’єднанню зусиль держави, приватного бізнесу та місцевої влади, за сприяння ВГО Українська бібліотечна асоціація.

20 вересня 2021 р. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася передача 100 комп’ютерів для сільських бібліотек Чернігівської області.

Поважних гостей вітала директорка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка та Голова Чернігівського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація Інна Аліференко. Вона висловила вдячність за турботу про бібліотеки громад Чернігівщини, працівникам і користувач...

Для відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 2021 Президія та Виконавчий офіс ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з партнером УБА – Українським інститутом книги підготували плакати накладом 1800 примірників.

Poster ULA 09 2021

На фото ‒ оновлені та модернізовані бібліотеки України, які стали переможцями конкурсу «Бібліотека року-2020», а саме:

КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія»; ЦБС для дорослих м. Львова, бібліотека-філія №18 (Сенсотека); Центральна районна бібліотека імені Ф.Достоєвського ЦБС Солом’янського району міста Києва; КЗ Тростянецька публічна бібліотека Тростянецької ОТГ Сумської області.

Плакати будуть надіслані в усі регіональні відділення ВГО Українс...

У травні цього року Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація ухвалила рішення про розроблення нового логотипу та айдентики Асоціації, адже з часу створення першого та всім вам добре відомого логотипу минуло понад 25 років. І за цей час підхід до візуальних образів та логотипів суттєво змінився.

Отож, у результаті декількох етапів голосування членами Президії було обрано новий сучасний логотип та фірмовий стиль ВГО Українська бібліотечна асоціація, автором якого є Олеся Бачинська.

Новий логотип Асоціації складається з графічного елементу та шрифтової частини. Знак побудований з трьох однакових прямокутників. Кожен з них дотичний до іншого, що символізує рівноцінне партнерство. До існуючих елементів можуть додаватися нові прямокутники (нові члени Асоціації) — такий прийом використано для створення патерну.

Read more ...

Дорогі друзі, підводимо риску у прийманні документів на конкурси та відзнаки ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Інформуємо вас про номінантів на Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2021».

Конкурс проводиться ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України серед бібліотек України, незалежно від відомчого підпорядкування, на засадах відкритості, прозорості та гласності.

Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний проєкт.

hjhg

Журі Конкурсу:

Гук Леся Степанівна, директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, голова Секції працівник...

Офіційний партнер ВГО Українська бібліотечна асоціація Видавничо-освітній проект «Портал» надає членам та партнерам Асоціації спеціальні тарифи на придбання своїх видань на умовах консолідованої закупівлі для бібліотек (від 100 шт.).

«Портал» — це видавничо-освітній проект, який допомагає дітям і підліткам розуміти історію та культуру України у світовому контексті. «Портал» пропонує сучасний контент про Україну і світ для читачів змалечку до зрілості.

У партнерстві проведено вже три заходи:

вебінар «Уроки Чорнобиля ‒ 35 років потому» (квітень 2021 р.), запис якого ви можете переглянути тут. вебінар «Історії світу від ПОРТАЛу» (травень 2021 р.), запис якого ви можете переглянути 

Шановні видавці, автори, книгорозповсюджувачі, бібліотекарі!

28-30 серпня 2021 р. у Виставковому центрі «AKKO Інтернешнл» проходитиме Перший Книжковий Арт Фестиваль Kyiv Book Art Fest (KyivBAF 2021).

Українська бібліотечна асоціація - офіційний партнер Фестивалю.

236734359 117124550672259 5951624507413669517 n

Програма Фестивалю передбачає участь видавців всіх напрямків: художня, дитяча, науково-популярна, наукова, технічна література.

Також планується книжкова експозиція за участю українських та закордонних видавництв, численні заходи культурно-мистецького спрямування: авторські читання, презентації видань, церемонії «Коронація слова», Всеукраїнського конкурсу дит...

Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука та ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошують колег-бібліотекарів до потужного brainstorm на інтелектуальній грі ГлуздоГерць.

Автор гри #Володимир_Войтюк створив ексклюзивний блок завдань для бібліотекарів.

222516032 2846954892196065 4670850370857343319 n

Сформуйте команду, зареєструйте її за покликанням нижче, сплатіть внесок і виходьте онлайн 13 вересня о 19:00. 

А переможців Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука зустрічне, поселить і нагодує у Львові під час BookForum 2021. 

Не втрачайте нагоди і приєднуйтесь до команди любителів інтелектуального ґерцю!

8045 дітей з усієї України впродовж червня 2021 р. отримали практичні навики щодо Цілей сталого розвитку ООН! Це – результати першого етапу Міжнародного Польсько-українського проєкту про Цілі сталого розвитку, який стартував 1 червня 2021 року.

Організатори проєкту: польський Фонд CultureLab, українська громадська організація «Дитячий телевізійний театр «Юрашки» у партнерстві з Львівською міською радою, Львівською обласною бібліотекою для дітей, ВГО Українська бібліотечна асоціація, Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та компанією Impulsis. Проєкт співфінансується Польсько-Американським Фондом "Свободи" в рамках програми RITA – "Зміни в регіоні", що реалізується Фондом "Освіта для демократії".

logo LITO 2021

...

10 серпня 2021 р. на базі Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки (м. Старобільськ) відбулося офіційне передання комп’ютерної техніки сільським бібліотекам Луганщини.

150 комп'ютерів отримають 75 бібліотек, які зможуть долучитися до Мереж хабів цифрової освіти.

IMG 20210811 072438 052

Луганська область вже десята, у бібліотеки якої надійшли комп'ютери в межах проєкту Міністерства цифрової трансформації України Дія.Цифрова освіта.

Це стало можливим завдяки переданню техніки партнером Favbet Foundation та за підтримки Офісу Президента України, ВГО Українська бібліотечна асоціація, Асоціації розвитку туризму.

Окса...

У червні цього року ВГО Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні провели надзвичайно цікавий німецько-український вебінар «Читання, освіта і медіа: як стати Бібліотекою року в Німеччині».

Library 2

Ми спілкувалися з Ніколь Штрорман, директоркою Міської бібліотеки імені Генріха Гейне м.Гота, Німеччина.

51254566444 dcbc3e94df c

Міська бібліотека імені Генріха Гейне отримала звання «Бібліотека року 2020 у малих громадах та регіонах» за свою активну й різноманітну освітню та медійну діяльність для різних цільових та вікових груп мешканців Готи, яких у місті проживає близько 46 000 осіб.

Read more ...

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація наполегливо працює над тим, щоб якомога більше молодих бібліотекарів взяли участь у ХІІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі «Бібліотека – вимір незалежності».

Пам’ятаєте, декілька років тому в кав’ярнях з’явилась акція «Підвішена кава»? А ми вирішили підвісити… Бібліофорум 😊

Тож Оргкомітет Бібліофоруму оголошує акцію «Йду на Бібліофорум і вас запрошую!» для участі у Форумі бібліотекарів, які народились в незалежній Україні.

RTEmagicC Lvivskiy forum logo small 03.jpg

Акція проходитиме таким чином:

Кожен член Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація може підтримати внеском участь у Бібліофорумі одного молодого бібліотекаря, якому надсилає персональ...

gftfyfyf

Запрошуємо до участі фахівців бібліотек, науковців, викладачів закладів вищої освіти, видавців, авторів, читачів, провайдерів інформаційних послуг, членів та партнерів Асоціації

24 серпня 1991 року на позачерговому засіданні Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, зазначивши у ньому, що продовжується тисячолітня традиція державотворення в Україні.

Святкуючи 30-річчя Незалежності України, Національна історична бібліотека України – офіційний партнер ВГО Українська бібліотечна асоціація підготувала і представляє цикл онлайнових презентацій електронних ресурсів власної ґенерації.

Презентації відбудуться 18-20 серпня 2021 р., щодня з 11.00 до 11.45 на платформі ZOOM.

изображение 2021 08 05 151817

18 серпня за

 

rjyre

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує подання на щорічні конкурси та відзнаки у 2021 році.

Єєс! Юхху! Вау! Клас! Дочекалися! Нарешті після довготривалих карантинних обмежень і заборон з 13 по 16 липня 2021 р. в одному із найгарніших і мальовничих сіл Закарпаття – Лумшори пройшла ІV Літня школа молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації.

Ключова тема Школи: Виклики сьогодення & Перезавантаження. Це був перший традиційний офлайновий захід після карантину, який відбувся з дотриманням усіх необхідних норм протиепідемічної безпеки з моніторингом стану здоров’я. 24 молодих, сучасних, енергійних бібліотекарі з різних куточків України приїхали перезавантажитися та засвоїти корисні навички роботи в умовах нової реальності.

Навчальна програма Школи була зосереджена на питаннях антикризового менеджменту, гібридного формату роботи бібліотек, побудови ефективних зв’язків, профілактики професійного вигорання, креати...

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum