Так, ми оновили веб-портал. Але наразі він працює в тестовому режимі. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

Навчання з інформаційної та кібербезпеки для користувачів бібліотек

Навчання з інформаційної та кібербезпеки для користувачів бібліотек

З початком повномасштабної війни росії проти України питання безпеки стало ключовим і у віртуальному вимірі, до якого ми звикли за час пандемії.

ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН в Україні за підтримки Швеції, розпочинають цикли навчальних вебінарів-тренінгів з інформаційної та кібербезпеки для користувачів бібліотек.

Онлайн-навчання проходитиме на базі п’яти партнерських бібліотек:

Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки, КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» ЗОР, Централізованої бібліотечної...
Робота бібліотекарів Дніпропетровщини в умовах російсько-української війни

Робота бібліотекарів Дніпропетровщини в умовах російсько-української війни

З перших днів війни бібліотекарі Дніпропетровщини, використовуючи свої знання, вміння, навички, допомагають захисникам та цивільному населенню. Їхніми головними професійними та життєвими пріоритетами стали: захист інформаційного простору: боротьба з фейками, дезінформацією та кіберзагрозами; робота з переселенцями і тимчасово переміщеними особами, організація навчань з надання першої домедичної допомоги, надання психологічної та емоційної підтримки жителям громад і т.і. Кожна публічна бібліотека області вносить свою частку праці в наближення перемоги і виконує функції осередків волонтерської діяльності, де плетуть маскувальні сітки, шиють подушки, чоловічу білизну, виготовляють розпізнавальні стрічки для тероборони, допомагають збирати речі для ВПО, організовують благодійні акції зі збору коштів для ЗСУ.

Дніпропетровська ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія як головний науково-методичний центр очолює т...

Дні Європи 2022 в Україні

Дні Європи 2022 в Україні

День Європи святкується Радою Європи 5 травня, Європейським Союзом – 9 травня, а в Україні з 2003 року – у третю суботу травня, тобто 21 травня 2022 р.

Святкування в ЄС насамперед спрямовані на поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу та утвердження спільних європейських цінностей. А в Україні наші святкові заходи, у т.ч. організовані бібліотекарями, посилюють самоідентифікацію України як європейської держави.

Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

Бібліотекарі – теж на передньому краї боротьби, особливо інформаційної. У 2015-2018 рр. ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми Є...

Інформаційний огляд-презентація «Діяльність бібліотек в умовах війни – 2022», ДНПБ України

Інформаційний огляд-презентація «Діяльність бібліотек в умовах війни – 2022», ДНПБ України

Фахівці відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського підготували інформаційний огляд-презентацію «Діяльність бібліотек в умовах війни – 2022».

У професійно підготовленому бібліографічному посібнику розкрито такі основні аспекти:

Бібліотеки, що постраждали внаслідок бойових дій, у т.ч. освітянські; Моя історія війни в Україні: свідчення бібліотекарів; Міжнародна підтримка бібліотечних спільнот; Інформаційні ресурси, створені бібліотеками у воєнний час; Ініціативи бібліотек в умовах воєнного часу; Проєкти за участі бібліотекарів та...
Stories from Ukraine for libraries

Stories from Ukraine for libraries

Dear colleagues,

Lviv Public Libraries in collaboration with Lviv UNESCO City of Literature, Ukraїner and Ukrainian Library Association invite you to participate in project “Stories from Ukraine”.

We want to show you Ukraine as a country of dreams, liberty and open-mindedness and to better understand Ukrainians as those, who are now fighting for it’s life, cities and dreams.

Join the project “Stories from Ukraine” and tell your communities about Ukraine and Ukrainians ‒ the country, its culture and people, who are creating and protecting it and it’s history.

It would be great if you’ll be able to show small videos of Ukraine (it’s places and culture) from Ukraїner production on the screen in your public spaces, such as libraries, schools, universities, etc.

Those ...

Молоді бібліотекарі: історії воєнного часу

Молоді бібліотекарі: історії воєнного часу

Друзі! Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва продовжує ділитися життєвими історіями наших колег, які під час війни з росією опинились за межами рідного міста та України.

Ніщо не може стати на заваді справжньому бібліотекарю, навіть страшні події війни і доля вимушеного біженця. Сьогоднішня оповідь від завідувачки філії №2 Світлани Зайко.

Світлана – знана в Миколаєві фахівчиня бібліотечної справи, молодіжна лідерка, активна городянка, керівник міського Центру екологічної інформації та культури. Її добре знає бібліотечна спільнота – вона є членом ВГО Українська бібліотечна асоціація, співорганізатором Всеукраїнського конкурсу «Кращий молодий бібліотекар року», членом правління Миколаївської обласної бібліотечної асоціації. Світлана відома городянам екологічними ініціативами, входить до оргкомітету Миколаївських міських екологічних читань «Збережемо для на...

Христос воскрес! Воскресне Україна!

Христос воскрес! Воскресне Україна!

24 квітня 2022 р. православні та греко-католики святкують Великдень.

Війна почалася з великим постом, а чергова кривава битва співпадає з великодніми святами. Пригадуєте слова поетеси Наталії Дзюбенко-Мейс?

Мінявся світ. Здригалися епохи.

А янголи купалися в дощах.

Та горя не поменшало нітрохи,

І лютості у хижих головах.

І буде бій. Це буде наша битва.

Ми схрестимо освячені мечі,

Всю пристрасть великодньої молитви

На полум’ї воскреслої свічі.

(

Вітання з нагоди Тижня бібліотек у Литві / Congratulation on Lithuanian Library Week 2022

Вітання з нагоди Тижня бібліотек у Литві / Congratulation on Lithuanian Library Week 2022

Gera diena!

Dear Lithuanian colleagues! Dear friends!

I want to congratulate you on Lithuanian Library Week on behalf of the Ukrainian library community!

Everyone knows that libraries are educational spaces where librarians every day teach and help everyone to get new knowledge and skills, and improve critical thinking.

Everyone knows that libraries are places of safety and freedom where everyone gets free access to information and the internet, support and assistance in solving life challenges.

Everyone knows that libraries are powerful places where people find themselves. Every day librarians instill a love to book, mother tongue and Motherland.

You, Lithuanian librarians, every day make stronger your people and your state.

Вітання бібліотекарям Румунії та Молдови з нагоди Національного дня бібліотекаря / Congratulations to Romanian and Moldovan librarians on National Librarian's Day

Вітання бібліотекарям Румунії та Молдови з нагоди Національного дня бібліотекаря / Congratulations to Romanian and Moldovan librarians on National Librarian's Day

Dear friends!

We are sincerely grateful to you for the support of the Ukrainian people and Ukrainian librarians in this difficult time!

We are sincerely grateful for the important work with Ukrainian refugees who came to your countries fleeing Russian aggression.

We wish that your noble mission and your work will be appreciated by the Government and your readers!

Peace and quiet in your homes, your libraries and your countries!

Спільне архівування документів про Війну в Україні 2022 року

Спільне архівування документів про Війну в Україні 2022 року

Друзі!

На початку березня ми звертались до вас, щоб ви збирали документи про війну на своїх комп’ютерах або на хмарних сервісах. Детальніше тут.

Ми переконані, що саме ці документи мають стати першою колекцією в майбутній Національній цифровій бібліотеці.

Сьогодні ми звертаємось до всіх, хто вже розпочав цю роботу самостійно або бажає цим займатися – давайте об’єднаємо наші зусилля!

Ми будемо робити це на спільному сервері, формуючи загальний архів документів, та за однаковими правилами, щоб надалі нам легше було працювати з цими документами, коли будемо створювати колекцію в Національній цифровій бібліотеці.

Ми переконані, що збирати та арх...

Молоді бібліотекарі: історії воєнного часу

Молоді бібліотекарі: історії воєнного часу

Хочемо поділитись історією молодої бібліотекарки Ольги Зубренко з Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки. З 2016 року брала участь у семінарах, тренінгах, конференціях та інших заходах, організованих ВГО Українська бібліотечна асоціація. Серед них, зокрема, семінар з лідерства для ВПО у 2017 р. у Львові, міжнародний форум молодих бібліотекарів у Харкові у 2019 та онлайн-версія у 2021, Львівські бібліотечні форуми 2020 та 2021 року, ІV Всеукраїнська школа молодих бібліотекарів у 2021р, а також заходи для бібліотек-хабів цифрової освіти. Як волонтер викладала основи комп’ютерної та інформаційної грамотності, має активну проукраїнську позицію.

Всім привіт, ми з України!

Мене звати Ольга. Мені, моїй 9-річній доньці, мамі та моєму коту довелося тікати з прекрасного українського міста Харкова, яке бомблять російські військові з 24 лютого 2022 р. Це спустошує, і насправді ...

Librarians! Stand with Ukraine! / Бібліотекарі! Будьмо з Україною!

Librarians! Stand with Ukraine! / Бібліотекарі! Будьмо з Україною!

We appeal to librarians around the world to sign our Statement!

Sign the Statement https://forms.gle/S61k8L4TUAvU8RgW8

List of signatories https://cutt.ly/fFtNx1T

Librarians! Stand with Ukraine!

Ban all relations with Russian librarians, libraries, and library associations!

We, librarians and information professionals around the world, adhere to universal and democratic values and are committed ...

Збираємо свідчення злочинів проти культурної спадщини України

Збираємо свідчення злочинів проти культурної спадщини України

Російські окупанти скоюють жахливі злочини проти людяності та нещадно руйнують культурну спадщину України. Наразі пошкоджено або знищено щонайменше 150 пам’яток та об’єктів культури.

ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з Благодійним фондом «Бібліотечна країна» просить бібліотечну спільноту України та усіх небайдужих фіксувати пошкодження, яких зазнали бібліотеки від російської воєнної агресії. Для цього просимо вас заповнити реєстраційну форму. Отримана інформація використовується у перемовинах ВГО Українська бібліотечна асоціація з іноземними партнерами для збирання коштів на відбудову українських бібліотек.

Поряд з цим, просимо бібліотекарів та користувачів бібліотек долучитися до документув...

ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення» перенесено до перемоги

ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення» перенесено до перемоги

Друзі!

Оргкомітет ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення» оголошує про перенесення термінів проведення запланованого на 7-8 квітня 2022 року заходу у зв'язку з широкомасштабним російським вторгненням в Україну. Наші плани і бажання зробити вітчизняні бібліотеки кращими, цікавішими і кориснішими для суспільства перекреслила зухвала і жорстока військова агресія РФ.

Через підступний та віроломний напад на нашу країну сотні людей втратили життя, тисячі залишились без домівки, мільйони змушені покинути рідні міста. Війна зруйнувала наше мирне життя, але не зламала нашо...

Financial assistance to Ukrainian librarians

Financial assistance to Ukrainian librarians

Currently Ukraine is suffering from active hostilities, thousands of people have lost their homes, millions have been displaced, lost their jobs, health and lives.

Charitable Foundation Library Country together with the Ukrainian Library Association have created a Fund to provide financial assistance to librarians who find themselves in difficult circumstances.

Donations to help Ukrainian librarians can be done in hryvnias and foreign currency to the following card accounts:

Monobank 4441 1144 5726 2747 (UAH) Monobank 5375 4199 0784 9531 (USD, EUR)

Euro

IBAN: UA333220010000026208327073904

Account No: 26208327073904

Receiver: SHUM LIUSIENA

Bank: JSC UNIVERSAL BANK

Відповідь Правління IFLA на ситуацію в Україні, 21.03.2022

Відповідь Правління IFLA на ситуацію в Україні, 21.03.2022

27-й день Збройні Сили України, Український Народ та українські бібліотекарі мужньо протистоять жорстокому та підступному ворогу ‒ російській федерації та путінському режиму, який вчиняє злочини проти людства і людяності, спалює українські міста і села, намагається знищити українськість як таку.

Учора, 21 березня, IFLA оприлюднила Відповідь на ситуацію в Україні.

Згодом бібліотекознавці усього світу дадуть компетентний висновок про позицію Правління IFLA щодо необгрунтованої агресії російської федерації проти суверенної України та Українського Народу і про причетність численної спільноти російських бібліотекарів до ідеологічного плекання путінського режиму та ненависті до українців.

Та навіть з першого погляду н...

Українці в Румунії ‒ допомога бібліотечної спільноти

Українці в Румунії ‒ допомога бібліотечної спільноти

За оцінками ООН, понад 10 мільйонів українців були змушені залишити своє житло і стати переселенцями або біженцями. Понад 3 мільйони наших громадян знайшли прихисток в інших країнах. Й орієнтовно 500 тисяч перетнули кордон з Румунією.

Міністр сім'ї, молоді та рівності можливостей Румунії Gabriela Fire після спілкування з нашими українками вказала: «В очах українських дітей, мам і бабусь, які втекли з шляху бомб, можна прочитати страждання, страх і занепокоєння. По телевізору і на фото видно лайно, але коли на берег прибуває повний бак біженців, то відчувається! На пункті перетину кордону представники місцевої влади та соціальні працівники піклуються про українців, які прибувають до Румунії. У нас є діти, які прийшли до нас без батьків».

Від початку війни з нами підтримує постійний зв’язок Президент Румунської національної асоціації бібліотекарів і публічних бібліотек (ANBP...

An Appeal to Suspend Relations with Russian Libraries / Звернення щодо припинення зв’язків з російськими бібліотеками

An Appeal to Suspend Relations with Russian Libraries / Звернення щодо припинення зв’язків з російськими бібліотеками

An Appeal to Suspend Relations with Russian Libraries:

They are an Integral Part of the Russian War Propaganda and Support the Russian Government’s Policy of Aggression

March 21, 2022

In light of the armed aggression launched against Ukraine and its people by the government of the Russian Federation, the Ukrainian Library Association calls on IFLA to stop cooperation and suspend IFLA membership of Russian libraries and librarians.

Libraries and librarians in Russia are an integral part of the Russian war propaganda and actively support the Russian government’s imperialistic totalitarian policy. About 71% of the Russian population (Russian state-affiliated polling agencies) and more than 50% (independent poll on the eve of the war against Ukraine) support Putin’s aggressive policy (

Фінансова допомога бібліотекарям

Фінансова допомога бібліотекарям

Майже місяць, як наша країна потерпає від активних бойових дій, тисячі людей втратили свої домівки, мільйони стали вимушеними переселенцями, втратили роботу, здоров’я та життя. БФ Бібліотечна країна разом з ВГО Українська бібліотечна асоціація створюють фонд для надання фінансової допомоги бібліотекарям, які опинились в скрутних обставинах.

Пожертвувати кошти для допомоги бібліотекарям можна в гривні та іноземній валюті на карткові рахунки в Монобанку:
4441 1144 5726 2747 (гривня)
5375 4199 0784 9531 (євро, долар)

На що можна буде витратити кошти: тимчасова оренда житла, придбання ліків, одягу, їжі, інше.

Перевагу будемо надавати підтримці бібліотекарям із областей, де відбуваються активні бойові ді...

Вінниччина бібліотечна: у кожного з нас свій напрям оборони

Вінниччина бібліотечна: у кожного з нас свій напрям оборони

19 березня 2022 р., субота. Але, мабуть, багато українців не дуже орієнтуються у календарі, бо ми рахуємо дні війни. Він сьогодні 24-й. І сьогодні нас запрошують до себе бібліотекарі та члени обласного відділення Української бібліотечної асоціації з Вінниччини.

Ми, Українці, знову в часовому просторі, коли спалюються міфи, а домінує практична реальність. А реалії сьогодення бібліотечної Вінниччини, поряд з історіями кожної книгозбірні та кожної бібліотекарки в умовах російського військового нашестя, мають і свої, і загальні риси та тенденції. Звичайно, у бібліотеках області ми зараз не проводимо масових заходів та засідань клубів за інтересами, але, у відносно спокійній та контрольованій ситуації в нашій області, бібліотекарі продовжують надавати традиційні бібліотечно-інформаційні послуги. У бібліотеках видаються книжки, надаються в користування комп’ютери з доступом до мережі «Інтернет», здійснюється безкоштовне коп...

Підтримка від Bibliotheca Baltica ‒ Бібліотечної асоціації регіону Балтійського моря

Підтримка від Bibliotheca Baltica ‒ Бібліотечної асоціації регіону Балтійського моря

На адресу Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація надійшов лист від Президента Bibliotheca Baltica, директора Державної та університетської бібліотеки Гамбурга ім. Карла фон Осецького, проф. Robert Zepf.

Bibliotheca Baltica об’єднує бібліотеки з 10-ти країн: Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція.

https://baltica.lnb.lv/

ЗАЯВА ЩОДО РОСІЇ ТА БІЛОРУСІ

Правління Bibliotheca Baltica рішуче засуджує війну Росії проти України, а також залучення Білорусі до цієї неспровокованої та невиправданої агресії.

Правління впевнене, що Росія та Біло...

The Second Appeal of the Ukrainian Library Association to IFLA President and IFLA Governing Board

The Second Appeal of the Ukrainian Library Association to IFLA President and IFLA Governing Board

March 16, 2022

Dear colleagues,

On February 24, 2022 Russia started a full-scale invasion of Ukraine.

We believe that the entire Russian society should be held collectively responsible for the atrocities committed by the Russian army in Ukraine.

Therefore, on February 28, 2022 we appeal to IFLA President and IFLA Governing Board to support Ukrainian librarians and exclude the Russian Library Association and all institutions of the aggressor country Russia from IFLA members, and their representatives from all IFLA governing bodies.

Unfortunately, we have not received any response to our appeal.

We know that the same requests for exclusion and termination of cooperation with representatives of the Russian Federation to the IFLA came from...

Бібліотеки і свідчення проти злочинів російської федерації

Бібліотеки і свідчення проти злочинів російської федерації

21-й день війни. 21-й день мужності та звитяги Збройних Сил і народу України. 21-й день нелюдської жорстокості російських окупантів.

Кожен і кожна з нас є свідком воєнної агресії російської федерації проти суверенної Української держави та геноциду Українського народу, свідком злочинів росії проти людства.

Міністерство культури та інформаційної політики України, Асоціація інноваційної та цифрової освіти і компанія «Totonis» запустили міжнародну платформу #МояВійна (www.mywar.in.ua). З її допомогою кожен українець може описати свою історію як свідок, викласти реальні факти та особисті переживання. А громадяни всіх країн світу можуть побачити і прочитати ці факти рідними для них мовами та висловити свою підтримку Україні реальними діями.

І саме бібліо...

Бібліотеки, які постраждали від російської агресії

Бібліотеки, які постраждали від російської агресії

Російські окупанти нещадно руйнують українську освіту та культуру: бомблять бібліотеки, музеї, університети, школи, світові визначні пам’ятки, що є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права.

Наразі нам відомо лише про окремі факти руйнування або пошкодження бібліотек:

Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка ‒ див. сюжет від Суспільне Харків; Центральна бібліотека ім. В. В. Маяковського Київського району м. Харкова; Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна; Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва; Чернігівська центральна міська бібліотека імені М. М. Коцюбинського; Чернігівська міська бібліотека для дітей ім. О. П. Довженка; Старобільська дитячо-юнацька бібліотека, Луганська обл.; Сєвєродонецька мі...
Міжбібліотечний абонемент від Ініціативи RSCVD

Міжбібліотечний абонемент від Ініціативи RSCVD

У горнилі нашої народної війни кожен виконує свою роботу. Економіка, освітня, інформаційна та соціальна сфери – це наш тил, який підтримує наші мужні Збройні Сили.

З 14 березня 2022 р. у 14-ти областях України відновиться навчання школярів і студентів, тож і бібліотеки закладів освіти знову активно включаться в підтримку освіти і досліджень. І тут нам пропонує допомогу волонтерська спільнота Ініціативи RSCVD (Resource Sharing during COVID – Спільне використання ресурсів під час COVID), яка поширює бібліотечні ресурси за принципом Міжбібліотечного абонементу.

Ініціатива започаткована, аби допомагати одне одному під час пандемії COVID-19. І наразі її актив вважає розширення їхньої підтримки українським колегам природним прогресом. Допомога волонтерів RSCVD відкрита для всієї світової бібліотечної спільноти, у т.ч. для тих, хто вимушено переміщений, щоб захистити себе та св...

The Appeal of the Ukrainian Library Association to librarians all over the world

The Appeal of the Ukrainian Library Association to librarians all over the world

Dear colleagues,

The full-scale Russia’s invasion of Ukraine is ongoing for 15 days. There is air bombing of a large number of cities and villages of whole Ukraine, Russian tanks are on approaches to Kyiv, Kharkiv, Chernihiv, Kherson, Mykolaiv, etc.

In the 21st century in the center of Europe Russia is committing genocide against Ukrainians. It's really scary when schools, libraries, universities, hospitals, maternity hospitals, residential neighborhoods are bombed. Russian soldiers shoot at cars with a red cross, unarmed people. There is a humanitarian catastrophe in many Ukrainian cities, towns and villages. People are sitting in basements without heat, light, food and water. The Russian occupiers are not giving green corridors to withdraw the civilians. Hundreds of people die, and children too.

Russian scientists, librarians and educators are...

Україна на Бібліотечній мапі світу

Україна на Бібліотечній мапі світу

Йде п’ятнадцятий день війни. Кожен з нас знаходить своє місце в обороні країни. Ми слідкуємо за новинами та передаємо цю достовірну інформацію далі. І, незважаючи на важкі втрати, ми думаємо про майбутнє.

Про Україну дізналися у найвіддаленіших куточках світу. А про українські бібліотеки у світі знали ще й раніше, у тому числі завдяки Бібліотечній мапі світу (Library Map of the World, LMW).

Українська бібліотечна асоціація як національний представник в IFLA щорічно збирає й передає статистичні дані про бібліотечну систему України для LMW. Востаннє ми оновлювали їх у 2019 році, а далі виклики пандемії Covid-19 та адміністративно-територіальної реформи завадили нам отримати повну й достовірну інформацію.

Разом з тим, Україна, спільно з Латвією та...

Архівування культурної спадщини України: проєкт SUCHO ‒ Saving Ukrainian Cultural Heritage Online

Архівування культурної спадщини України: проєкт SUCHO ‒ Saving Ukrainian Cultural Heritage Online

Група добровольців, яка складається з бібліотекарів, дослідників та програмістів, організувала архівування українських сайтів культурної спадщини України ‒ проєкт SUCHO ‒ Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (https://www.sucho.org/).

Волонтерська ініціатива набрала обертів, до праці взялися сотні людей, багато з яких не знають мови, але виконують технічну роботу. На SUCHO є список вебсторінок, запропонованих для цього проєкту, та список тих, робота над якими вже завершена. Обидва списки оновлюються.

Якщо ви має змогу і бажання долучитися до волонтерів проєкту, пропонувати сайти культурної спадщини, які ще не увійшли до проєкту, то пишіть нам на info@ula.org.ua або безпосередньо звертайтеся до осіб, вказаних

Бібліотеки Хмельниччини в умовах війни

Бібліотеки Хмельниччини в умовах війни

В умовах російсько-української війни та оголошеного в Україні воєнного стану бібліотеки Хмельниччини визначили своїм завданням допомогу Збройним силам України та інформування цивільного населення у вирішенні нагальних питань життєдіяльності.

Щойно з’явилась інформація, було організовано збір коштів і гуманітарної допомоги. Зокрема, у Хмельницькій ОУНБ за 4 дні війни було зібрано і перераховано понад 22 тисячі гривень, доставлено у пункти збору продукти харчування, медикаменти, ліки та теплі речі. До такої роботи долучились усі бібліотекарі області. В деяких з бібліотек (Красилівська ЦМБ) за рішенням місцевих органів влади облаштовано пункти збору гуманітарної допомоги, іншими поширювалась інформація про місця дислокації таких пунктів та адреси волонтерських організацій, списки потреб. На сайті Хмельницької ЦМБ опубліковано поради населенню «Як я можу допомогти Україні!» щодо залучення цивільних до різних видів допомог...

Бібліотеки Миколаївщини в обороні

Бібліотеки Миколаївщини в обороні

Дорогі друзі, ділимося інформацією про оборонну роботу наших бібліотекарів в різних регіонах. Розпочинаємо з Миколаївської області.

Більшість бібліотекарів області перерахували свою "ковідну" тисячу на потреби нашої армії. Наявні кошти перераховують профспілкові комітети. Деякі перераховують особисті накопичення.

У більш-менш спокійних населених пунктах бібліотеки продовжують працювати, надаючи доступ до інформації та інтернету. Таким прикладом можуть бути бібліотеки Коблівської та Братської громад, Южноукраїнська міська бібліотека з філіями, Арбузинська центральна бібліотека. На базі бібліотеки-філії N10 ЦМБ ім.М.Кропивницького м.Миколаєва відкрито пункт зі збору речей для захисників на блок-постах та для лікарень міста.

Сільські бібліотекарі беруть участь у зборі гуманітарної допомоги (продукти харчування, ліки, одяг) нашим воякам, до...

Image

Image

Image

 

Image

Image

Image

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.