Events Calendar

ХІ Міжнародна конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: метаморфози навчального дизайну», 3 – 4 березня 2021 р., у форматі онлайн
From Wednesday, 3.03.2021 -  09:00
To Thursday, 4.03.2021 - 17:00

До уваги викладачів інформаційно-бібліотечних дисциплін закладів вищої освіти, керівників бібліотек, тренерів та координаторів регіональних тренінгових центрів ОУНБ, сучасних бібліотекарів ‒ активістів Української бібліотечної асоціації, усіх небайдужих до проблем бібліотечної освіти!

ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує про проведення ХІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: метаморфози навчального дизайну», що відбудеться 3 – 4 березня 2021 р. у форматі онлайн.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

11Conf4

Сесія 1. «БЕЗПЕРЕРВНА ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНА ОСВІТА У КОНТЕКСТІ МІНЛИВОГО СВІТУ»
Ця сесія зорієнтує учасників у тих викликах, можливостях та загрозах, які впливають і на розвиток бібліотечної галузі, і на змісти та форми неперервної інформаційно-бібліотечної освіти.
За участі експертів та фахівців дізнаємося про місце фахової освіти у концептуальній моделі вищої освіти, запропонованої у проєкті Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021 – 2031 роки.
Розглянемо вітчизняний та іноземний досвід адаптації освіти до нових реалій.

Сесія 2. «ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНА ОСВІТА: МЕТАМОРФОЗИ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ. Погляд освітян»
У форматі круглого столу викладачі, науковці та усі зацікавлені у розвитку професійної освіти, якісному наданні освітніх послуг та підготовці компетентних фахівців обговорять проблемні питання базової освіти ‒ від профорієнтації та набору до професійної самоідентифікації випускників та їхнього працевлаштування. Окрема увага буде приділена і таким нагальним для освітян питанням, як: розробка та акредитація освітніх програм, змістовне наповнення та навчально-методичне забезпечення підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» різних рівнів, дотримання принципів академічної доброчесності тощо.

Сесія 3. «МЕТАМОРФОЗИ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ: Потреби практики»
Дискусія про фахову освіту з точки зору вимог практики розкриє питання ‒ яких фахівців потребують сучасні бібліотеки і яких фахових знань не вистачає сучасним випускникам. Бібліотекарі-практики зможуть висловити свої побажання колегам-освітянам щодо фахового рівня майбутніх бібліотекарів, які працюватимуть в оновлених публічних бібліотеках. Професори зможуть краще зрозуміти виклики, що стоять перед бібліотеками різних видів. Молоді фахівці поділяться враженнями, набутими під час адаптації у професії, та розкажуть ‒ яких саме знань їм не вистачало після навчання. Досвідчені модератори спрямують дискусію у конструктивне русло, аби освітяни і бібліотекарі з різним досвідом практичної роботи зрозуміли одне одного.

Сесія 4. «БЕЗПЕРЕРВНА ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНА ОСВІТА: МЕТАМОРФОЗИ ІНСТРУМЕНТАРІЮ»
На цій сесії учасники конференції обговорять теоретичні та практичні проблеми використання різних технологій навчання, переваги і недоліки онлайн-навчання на різних платформах. Окрему увагу буде приділено дистанційному навчанню, що набуло актуальності в умовах карантинних обмежень і має стати потужним інструментом для активного використання. Доповідачі поділяться досвідом застосування активних методів, зокрема ігрових методик і кейс-методів. На сесії також працюватимуть творчі майстерні, де учасники розроблятимуть ескізи бібліотечних шкіл 2021 року і проведуть майстер-класи з використання окремих освітніх інструментів.

Сесія 5. «БЕЗПЕРЕРВНА ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНА ОСВІТА: МЕТАМОРФОЗИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ»
На цій сесії спікери присвятять свої доповіді і презентації питанням формального та неформального навчання задля підвищення фахового рівня, оновлення знань та оволодіння новими компетентностями. Учасники конференції почують про тенденції у підвищенні кваліфікації та нові освітні ресурси для цього ‒ онлайнові курси, навчальні посібники, дізнаються про освітні послуги Української бібліотечної асоціації, можливості їхнього розвитку та урізноманітнення у 2021 році. Також передбачається ознайомлення з кращими практиками у роботі регіональних тренінгових центрів, здобутками та успішним досвідом навчання бібліотекарів.

Завершиться конференція підведенням підсумків, узагальненням напрацьованих рекомендацій, визначенням кола нових проблем, що стануть предметом розгляду на наступних зібраннях, а також обміном рефлексіями та позитивно-емоційним розвантаженням.

Сподіваємося в онлайн-форматі спільними зусиллями відтворити позитив і енергію Славського та надихнутися спілкуванням! Для того, аби конференція стала потужним творчим мотиватором для її учасників, запрошуємо вас долучитися до формування програми. Пропонуйте спікерів та родзинки власного досвіду. Будьте активними!

Реєстраційний внесок для участі у Конференції становить 200 грн., що включає особисту участь в онлайнових сесіях, можливість опублікувати тези в збірнику матеріалів, електронний сертифікат.

Внесок за публікацію стендової доповіді у збірнику матеріалів без участі у конференції – 100,00 грн. Вимоги до публікації див. тут.

Електронна реєстрація для участі у ХІ Міжнародній конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: метаморфози навчального дизайну» відкрита до 12 лютого 2021 р. тут.

Реєстрація дійсна лише за умови сплати реєстраційного внеску. Ви можете це зробити за наступними реквізитами:

ВГО Українська бібліотечна асоціація

код ЄДРПОУ 21656118

р/р UA183209840000026007230080352

в АТ «ПроКредитБанк»

МФО 320984

Призначення платежу:

  • добровільне пожертвування за участь у ХІ Міжнародній конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта» _________ (ПІБ)

або

  • добровільне пожертвування за публікацію у збірнику матеріалів ХІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта» _________(ПІБ).

Термін оплати – до 12 лютого 2021 р.

Термін подання текстів публікацій – до 20 лютого 2021 р.

Контактна особа від Оргкомітету Конференції – Хіміч Ярослава Олегівна, yakhim@ukr.net