Українська бібліотечна асоціація

IMG 9815

Рівненська державна обласна бібліотека (РДОБ) за час впровадження ініціативи з е-урядування знайшла надійного партнера – Державну податкову інспекцію у м. Рівне.  Телефонному дзвінку з бібліотеки у відділі взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у м. Рівному здивувались, однак, оцінили переваги бібліотеки – доступність для різних категорій мешканців міста, потужну сучасну технічну базу, безкоштовний інтернет, розташування в центрі міста.  І наступного дня на всіх комп’ютерах бібліотечного тренінгового центру технічні спеціалісти податкової встановили програмне забезпечення для здачі податкової звітності. Консультанти бібліотеки розпочали підготовку до проведення навчання. Паралельно  була розгорнута потужна рекламна кампанія щодо розвитку нової послуги бібліотек - е-звітності та навчання платників податків: оголошення на радіо та телеканалах, «біжуча» стрічка в «Бізнес-новинах», повідомлення в пресі та в соціальних мережах, на сайтах бібліотеки та державної податкової служби у м. Рівне.

Навчання проходило у формі майстер-класів для бібліотечних спеціалістів, які обслуговуватимуть платників податків, і тренінгів безпосередньо для платників податків, в ході яких фахівці державної податкової інспекції розповіли про порядок укладання договорів на отримання безкоштовних ключів електронного цифрового підпису, продемонстрували, як формувати та надсилати податкову звітність в електронному вигляді.

Як результат, рекламно-навчальні заходи за участю податківців пройшли у Березнівській, Володимирецькій, Корецькій, Здолбунівській центральних районних бібліотеках. До слова, податківці Корецького відділення Гощанської об’єднаної Державної податкової інспекції, оцінивши технічні можливості бібліотеки, погодилися щомісячно проводити навчання для платників податків на базі бібліотеки, залучивши до цієї роботи волонтерів.

Широкій популяризації електронних адміністративних послуг і, зокрема, переваг електронної звітності сприяє рекламна кампанія бібліотек. Крім повідомлень в соціальних мережах та в мас-медіа виготовлено відеоролик, де користувачі бібліотеки розповідають про переваги нових сервісних послуг бібліотеки. Підготовлено низку друкованої продукції, яка розповсюджується не лише в бібліотеках області, а і сільських радах, органах соціального захисту, поштових відділеннях, навчальних закладах та інших велелюдних місцях.  У ЗМІ було опублікувано 111 матеріалів про е-послуги та нові можливості для громадян.

Тренерський штаб Рівного впевнений, що успіх проекту був зумовлений першочергово потребами громади. «До того ж, наш проект отримав великий резонанс у поширенні відомостей серед цільових груп у ЗМІ, та, зокрема, через сайт Національного центру е-урядування», - впевнена Валентина Максимчук, тренер-бібліотекар Рівненської ДОБ.

Миколаївська область

Миколаївська область

155 - активних комп'ютерів 56 - бібліотек переможниць

Детальніше...